Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tygrys, fotografie
     
das_reich
 

cbr600rr
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.193
Nr użytkownika: 4.929

 
 
post 8/06/2005, 18:48 Quote Post

witam patrzebuje pomocy czy ktos może mi udostępnić foty środka tygrysa H i E - chodzi mi dokładnie o wszystkie przedziały bojowe i calutke wewnętrzne wyposażenie
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Gliwek
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 7.267

 
 
post 10/06/2005, 5:11 Quote Post

Tu masz kilka fotek Tygrysa i paru innych czołgów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Morgan Ghost
 

Wodzu
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 792
Nr użytkownika: 2.205

 
 
post 18/07/2005, 20:30 Quote Post

I moje

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
kingtiger
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 68
Nr użytkownika: 7.635

Pawel
Zawód: uczen
 
 
post 18/07/2005, 22:13 Quote Post

Jeśli ktoś nie wierzy w legende tygrysa to przedstawie tu kilka wypowiedzi zołnierzy którzy spotkali się z tym czołgiem:

"Zauważyłem jeden z nowych czołgów "Tygrys" i postanowiłem podjąć walkę z odległości 1000 yardów. Wystrzeliłem 7 razy (!). Wydziałem jak każdy z moich pocisków odbija się od frontu i boku czołgu. Tygrys obrócił lufę, po czym odstrzelił naszą lewą gąsienicę, zabijając przy tym kierowcę."
Dowódca brytyjskiej Matyldy, Tunezja rok 1943


"Nasza kolumna podjęła walkę z trzema Panzer VI z odległości 200-800 yardów. Zatrzymaliśmy jednego Tygrysa ciągłym ogniem po jego gąsienicy. Stało się to potym, jak ogień w jego wyższą część nawet z tak bliskiej odległości nie dał żadnych rezultatów. Tygrysy zniszczyły 8 z naszych czołgów M4, tym samym zmuszając nas do odwrotu. Podczas oddalania się, widzieliśmy jak unieruchomiony Tygrys ostrzeliwuje nas ..."
raport Amerykańskiego dowódcy pancernego regimentu; Północna Afryka rok 1943



Nasi dowódcy wymyślili nową taktykę: jeżeli Niemcy poślą przeciwko nam Tygrysa - my wyślemy 8 czołgów Sherman. Przewidujemy zniszczenie około 7 z nich."
brytyjski "optymizm"; Normandia 1944


"Nasze nowe czołgi "Józef Stalin" wydają się dobrze radzić sobie w starciu z Niemieckimi czołgami typu Tygrys. Jednakże nie poślę moich T-34 na pole bitwy bez wsparcia co najmniej 2 czołgów Józef Stalin."
raport Radzieckiego dowódcy; 1944 rok; dowódca rozstrzelany za tchórzostwo

I co robi wrazenie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
das_reich
 

cbr600rr
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.193
Nr użytkownika: 4.929

 
 
post 18/07/2005, 22:51 Quote Post

ej koledzy a czy ja mówię że tygrys był złym czołgiem, ja was o środek pojazdu proszę a wy mnie raczycie zewnętrzną zaś stroną smile.gif confused1.gif rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 19/07/2005, 11:45 Quote Post



QUOTE
"Zauważyłem jeden z nowych czołgów "Tygrys" i postanowiłem podjąć walkę z odległości 1000 yardów. Wystrzeliłem 7 razy (!). Wydziałem jak każdy z moich pocisków odbija się od frontu i boku czołgu. Tygrys obrócił lufę, po czym odstrzelił naszą lewą gąsienicę, zabijając przy tym kierowcę."
Dowódca brytyjskiej Matyldy, Tunezja rok 1943

No to akurat nie dziwi, w końcu Matylda była czołgiem przedojennym. To tak jakby ktos się zachwycał, że Tygrys 7TP rozwali.


 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
kingtiger
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 68
Nr użytkownika: 7.635

Pawel
Zawód: uczen
 
 
post 21/07/2005, 11:12 Quote Post

Może to nie robi zadnego wrazenia ale pozostałe?Wedlug mnie najlepsze jest to:

Nasi dowódcy wymyślili nową taktykę: jeżeli Niemcy poślą przeciwko nam Tygrysa - my wyślemy 8 czołgów Sherman. Przewidujemy zniszczenie około 7 z nich."
brytyjski "optymizm"; Normandia 1944

"Optymizm" smile.gif smile.gif smile.gif .
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
mossin
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Nr użytkownika: 5.098

 
 
post 21/07/2005, 17:25 Quote Post

No wiesz. Skoro brytyjskie i amerykańskie shermany z tamtego okresu były w stanie zniszczyć tygrysa z odległości kilkuset metrów(chyba 400) to i tak liczenie na to, że te shermany zdąża podjechać można nazwać optymizmem. Nastęnie jeszcze muszą trafić i przebić jego 102mm pancerz rolleyes.gif
Tygryś w Afryce był według mnie wybawieniem dla niemców. Taka matylda w 42 miała pancerz chyba 70 kilka mm. Co dla ówczesnych podstawowych czołgów niemieckich (PzKpfw IVE czy F PzKpfw III w kilku wersjach) stanowiło nielada wyzwanie. Praktycznie tylko 88 dawały jej rade na dużych otwartych przestrzeniach.
Wracając do tygryska to o jego prestiżu świadczyć może fakt iż brały one udział w największych i najważniejszych operacjach armii niemieckiej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
kingtiger
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 68
Nr użytkownika: 7.635

Pawel
Zawód: uczen
 
 
post 22/07/2005, 15:03 Quote Post

Co do tygryska to żaden aliancki czołg,a szczegulnie na otwartych pustynnych terenach nie miał szans,tygrysy niszczyły większąsc czołgów z ponad 2 km a amer.czołgi tygrysa z bardzoooo bliska,o ile wogule mogły go zniszczyć,na bliskie odległościto gorzej bo tygrys był mało ruchliwy,można powiedzieć taki emeryt

mam fajne zdjęcie tygrysa II

Załączony/e obraz/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 23/07/2005, 14:18 Quote Post

QUOTE(kingtiger @ 22/07/2005, 16:03)
Co do tygryska to żaden aliancki czołg,a szczegulnie na otwartych pustynnych terenach nie miał szans,tygrysy niszczyły większąsc czołgów z ponad 2 km a amer.czołgi tygrysa z bardzoooo bliska,o ile wogule mogły go zniszczyć,
*


powtarzam, słyszałeś o takim wynalazku jak Sherman Firefly? Zresztą już w kwietniu 1945 na froncie zachodnim pojawiły się Pershingi. I powtarzam, w./'g zachodniej koncepcji, walkę z czołgami npla miały podejmować niszczyciele czołgów. Amerykańskie czołgi miały nieco inne zadania.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
kingtiger
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 68
Nr użytkownika: 7.635

Pawel
Zawód: uczen
 
 
post 23/07/2005, 17:27 Quote Post

No pewnie że szłyszałem,bo kto by nie szłyszał,ale nie wszystkie shermany to Shermany Firefly.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
minucjusz
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 4.034

 
 
post 19/09/2005, 13:36 Quote Post

Moim skromnym zdaniem Tygrys był jedną z najniebezpieczniejszych broni na polu walki podczas II wojny. Zwłaszcza ześli załogą dowodzili tacy jak Otto Witman.

pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
mossin
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Nr użytkownika: 5.098

 
 
post 19/09/2005, 19:56 Quote Post

A może Michael Witman?? wink.gif
Zniszczył 138 czołgów, a także 132 działa przeciwpancerne i ponad 250 różnego typu pojazdów opancerzonych - radzieckich i aliantów zachodnich. Zdumiewający wynik rolleyes.gif

QUOTE
Praktycznie tylko 88 dawały jej rade na dużych otwartych przestrzeniach.

A PzKpfw IV wersje z długim działem F2 i G??

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Zduneq
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 8.924

Zawód: Student
 
 
post 19/09/2005, 22:41 Quote Post

Tygrys bez 2 zdań był jednym z najlepszych czołgów II wojny światowej.
QUOTE
Nasze nowe czołgi "Józef Stalin" wydają się dobrze radzić sobie w starciu z Niemieckimi czołgami typu Tygrys. Jednakże nie poślę moich T-34 na pole bitwy bez wsparcia co najmniej 2 czołgów Józef Stalin."

Oglądając któregoś wieczora widowisko Wołoszańskiego dowiedziałem się czegoś bardzo ciekawego.Otoż przytoczono akcje Radzieckich czołgów (oznaczenia nie pamietam,zaczynało sie napewno na litere "k").
Ok.20 radzieckich czołgów wpadło na pole bitwy przeciw ok.100 czołgom niemieckim(w tym tygrysy i pantery).Niemcy oberwali mocno,aż tak że zaczeli uciekać,za broń przeciw pancerną której niemcy nie mieli najlepszej....Przeciw pancerni prowadzili ostrzał do samego końca.Radzieckie czołgi pojechały dalej, na altylerie.Dopiero gdy 88" otworzyło "poziomy" ogień do radzieckich czołgów ci sie wycofali ponoszac straty w wysokości chyba 2 czy 5 czołgów.Radzieckie czołgi były bardzo wytrzymałe(chyba lepsze od Tygrysów) lecz ZSRR nie było stać na te czołgi,nie mieli też czasu na ich produkcje(fabryki przeniesione za ural).
Dlatego pewnie nie słychać tyle dobrego o tych czołgach bo było ich mało.
Czy może ktoś coś przybliżyć o nich?Pociski z baterii niemickich dosłownie odbijały sie od pancerza...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
mossin
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Nr użytkownika: 5.098

 
 
post 20/09/2005, 16:29 Quote Post

Wydaje mi się to dosyć wątpliwe...
W każdym bądź razie IS-2 ze względu na małe rozmiary zbierał kilkanście pociskow, przy czm część z nich to pociski odłamkowe.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej