Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wojna polsko-bolszewicka 1920, Sowieckie zbrodnie wojenne
     
Król Julian
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 43
Nr użytkownika: 72.065

Ka³at Piotr
Zawód: uczeñ
 
 
post 30/03/2011, 16:43 Quote Post

Jak można takie potworności tradycją nazywać!

QUOTE
A dlaczego Pan mysle, co sam by nie robil tak samo?  czlowiek to jest strachna okrutna bestia...niestety..Bez obrazy, ale to jest twoje opinii nowozhytniego czlowieka..A jak ze Niemcy? Nu, dobrze ..  Rosijanie to barbary i t.p..-wplyw narodow Wschody moze byl..Mongolow ..czy innych barbarow..Ale z Niemcy to prawdziwy ewropejcy, nawet wiecej , niz Polacy..Wlasnie, niemcy to prawdziwa Ewropa..Polowa co my czytajemo, to dali nam niemcy-Gete, Chiller, Gejne i t.p..Malarstwo-Durer ta innie.. Muzyka Mocarta ,Bacha,Ludwika Bethowena..Ja yuz nie pisze pro filozofow -ich prawie polowa od wszystkich swiaty..
I co z tego  Niech Pan poczyta pro zbrodnie w Namibia, pro totalny rzecz narody Gerero i t.p..Ja yuz nie pisze pro lata 1939-45 9szegolnie w biedna Bielorussia , gdzie byl prosto Apokalipsys..



Czy późniejsze zbrodnie Niemców w jakikolwiek sposób tłumaczą bolszewików ?
Tu nie chodzi o zbiorowisko ludzi ale o poszczególne osobowości oraz ich grupy,może na ich okrucieństwo miało wpływ otoczenie w którym się wychowali,wpojone im wartości czy po prostu własne problemy i niezadowolenie wyładowywane w tak okrutny sposób.
Wykształcenie nie decyduje o moralności człowieka a już na pewno nie to że pochodzi z narodu „bardziej europejskiego(jeśli w ogóle o czymś takim można mówić)”,naród to zbiorowość składa się z wielu decydujących o sobie jednostek.

To że ktoś popełnia lub nie popełnia zbrodni nie może być wyznacznikiem naszego zachowania.
Bolszewicy nie byli z obowiązku moralności zwolnieni przez zbrodnie innych.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
danil
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.402
Nr użytkownika: 70.199

 
 
post 30/03/2011, 18:33 Quote Post

ja prosto pisze, co wszystko trzeba patrzecz tylko w porownianie (z innym) -jak pisal Aristotel ..Np. mozna pisac pro zbrodnie Czinczykow -najemnikow (China) w 1917-21r w Rosja, Ukraina i t.p....Pro odrezanie genitalij, palenie zywcem i t.p..takze rozne egzotyczny katowania tych czynczykow-najemnikow....Ale w takim wypadky trzeba tez robic okremy watek na ten temat.(ha-ha..)
Takze mozna wiele pisac pro zbrodnie Latychow-najemnikow(z Latwia)w 1917-20r.-rozstrzeliwanie calych wsi razem z ludzmi..i t.p..Ci najemniki robili praktyzcno wszystko..-tylko aby im placili..I bolszewiki placili..I rozstrzeliwali..Chyba to nie jest zbrodnie? I czy ludzi z ewropejska Latwia jest barbarami? Nie..
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Alamgir
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 360
Nr użytkownika: 61.635

Stopień akademicki: doktor
Zawód: Duszpasterz
 
 
post 30/03/2011, 18:43 Quote Post

Sądzę, że okrucieństwo wśród żołnierzy było efektem "przykładu" z góry. Ludzie tacy jak Dzierżyński, Trocki, Lenin, czy inni byli największymi autorytetami rewolucji.
Pamiętajmy, że sami żołnierze nie byli potworami. Każdy człowiek ma w sobie cząstkę dobra.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Król Julian
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 43
Nr użytkownika: 72.065

Ka³at Piotr
Zawód: uczeñ
 
 
post 30/03/2011, 20:07 Quote Post

QUOTE
A dlaczego Pan mysle, co sam by nie robil tak samo?  czlowiek to jest strachna okrutna bestia...niestety..Bez obrazy, ale to jest twoje opinii nowozhytniego czlowieka..A jak ze Niemcy? Nu, dobrze ..  Rosijanie to barbary i t.p..-wplyw narodow Wschody moze byl..Mongolow ..czy innych barbarow..Ale z Niemcy to prawdziwy ewropejcy, nawet wiecej , niz Polacy..Wlasnie, niemcy to prawdziwa Ewropa..Polowa co my czytajemo, to dali nam niemcy-Gete, Chiller, Gejne i t.p..Malarstwo-Durer ta innie.. Muzyka Mocarta ,Bacha,Ludwika Bethowena..Ja yuz nie pisze pro filozofow -ich prawie polowa od wszystkich swiaty..
I co z tego  Niech Pan poczyta pro zbrodnie w Namibia, pro totalny rzecz narody Gerero i t.p..Ja yuz nie pisze pro lata 1939-45 9szegolnie w biedna Bielorussia , gdzie byl prosto Apokalipsys..


QUOTE
A dlaczego Pan mysle, co sam by nie robil tak samo?


Sadzę że nie robił bym tak samo!

QUOTE
Ale z Niemcy to prawdziwy ewropejcy, nawet wiecej , niz Polacy


Po pierwsze czemu sądzisz drogi Danilu że Niemcy to bardziej europejczycy niż my,czyżby Polacy aż tak kulturowo byli w twoich oczach upośledzeni względem swojego zachodniego sąsiada?
Jeśli jesteśmy mniej Europejscy od Niemców to wymiar europejskości w twoim mniemaniu przejawia się chyba w zbrodniach przez naród dokonany bo w tym Niemcy na pewno nad nami górują.
QUOTE
Polowa co my czytajemo, to dali nam niemcy-Gete, Chiller,
QUOTE
Gejne i t.p..Malarstwo-Durer ta innie.. Muzyka Mocarta ,Bacha,Ludwika Bethowena..Ja yuz nie pisze pro filozofow -ich prawie polowa od wszystkich swiaty..


Ale widocznie Niemcy piszą ale się do tego nie dostosowują lub nie rozumieją,świadczą o tym zbrodnie których dokonywali wbrew temu co ich naród tworzył.

QUOTE
Niech Pan poczyta pro zbrodnie w Namibia, pro totalny rzecz narody Gerero i t.p..Ja yuz nie pisze pro lata 1939-45 9szegolnie w biedna Bielorussia , gdzie byl prosto Apokalipsys.


Białoruś biedna a nasze krzywdy wobec wschodniego sąsiada są niczym?
P.S. Piszesz o Białorusi a to właśnie przez pana „bardziej europejskich Niemców” była tam apokalipsa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Alamgir
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 360
Nr użytkownika: 61.635

Stopień akademicki: doktor
Zawód: Duszpasterz
 
 
post 30/03/2011, 20:15 Quote Post

Dlaczego rozpatrujemy tę sprawę w kwestiach narodowych?
Sądzę, że były to raczej kwestie ideologiczne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
bubel1
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Nr użytkownika: 69.915

 
 
post 30/03/2011, 20:32 Quote Post

Król Julian napisał:
Sadzę że nie robił bym tak samo!

Robiłbyś robił. Twoja współczesna mentalność tego nie dopuszcza. Ale jak byś wlazł między wrony krakałbyś jak one.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Król Julian
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 43
Nr użytkownika: 72.065

Ka³at Piotr
Zawód: uczeñ
 
 
post 30/03/2011, 20:37 Quote Post

Dlaczego rozpatrujemy tę sprawę w kwestiach narodowych?
Sądzę, że były to raczej kwestie ideologiczne.[QUOTE]

Jak historia pokazała ideologia przed uprzedzeniami narodowymi często musiała ustępować.
Jeśli chodzi o Niemców to ich ideologia z uprzedzeniami narodowymi miała chyba dość dużo wspólnego.
Może podczas rewolucji ideologia odgrywała role,później była tylko usprawiedliwieniem dla ekspansji w Europie. Ideologia komunistyczna szybko podporządkowała się imperializmowi Rosyjskiemu.
W poprzednich postach chciałem tylko bronić moralności przed „tradycjami zbrodni ludów wschodu” i „europejskością zachowań Niemców”.

Wydaje mi się że od tematu odeszliśmy trochę rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Król Julian
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 43
Nr użytkownika: 72.065

Ka³at Piotr
Zawód: uczeñ
 
 
post 30/03/2011, 20:49 Quote Post

QUOTE
Robiłbyś robił. Twoja współczesna mentalność tego nie dopuszcza. Ale jak byś wlazł między wrony krakałbyś jak one.


Czyli jak się w najbliżej okolicy Bolszewicy pojawią mam zacząć gwałcić i mordować?
Cóż trudno jak wyjścia nie mam,więc po co mi ta mentalność skoro tak łatwo się jej pozbyć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
bubel1
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Nr użytkownika: 69.915

 
 
post 30/03/2011, 20:59 Quote Post

QUOTE(Król Julian @ 30/03/2011, 20:49)
QUOTE
Robiłbyś robił. Twoja współczesna mentalność tego nie dopuszcza. Ale jak byś wlazł między wrony krakałbyś jak one.


Czyli jak się w najbliżej okolicy Bolszewicy pojawią mam zacząć gwałcić i mordować?
Cóż trudno jak wyjścia nie mam,więc po co mi ta mentalność skoro tak łatwo się jej pozbyć.
*


Co mają do tego bolszewicy? Współcześnie zdarzają się mordy i gwałty dokonywane przez ponoć cywilizowanych ludzi. Na wojnie było, jest i będzie okrucieństwo. Nie wiesz jak zachowałbyś się w takiej sytuacji i czy zwierzę by z Ciebie nie wylazło.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
adaho-siedem
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 59.706

Adam
Stopień akademicki: magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 30/03/2011, 21:04 Quote Post

Sorki , ale chętnie poczytał bym o konkretach , bo dyskusję o etyce w przypadku wojny są równie inspirujące jak ocena naszej drużyny piłkarskiej .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Król Julian
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 43
Nr użytkownika: 72.065

Ka³at Piotr
Zawód: uczeñ
 
 
post 30/03/2011, 21:11 Quote Post

QUOTE
Co mają do tego bolszewicy? Współcześnie zdarzają się mordy i gwałty dokonywane przez ponoć cywilizowanych ludzi. Na wojnie było, jest i będzie okrucieństwo. Nie wiesz jak zachowałbyś się w takiej sytuacji i czy zwierzę by z Ciebie nie wylazło.


Czyli nie mam wyjścia i muszę się do mojego zezwierzęcenia przyzwyczaić. Jestem zły z natury i odmawiasz mi prawa do sądzenia że jednak bym się inaczej zachował,dajesz przyzwolenie na to bo tacy jesteśmy z natury,humanizm umarł niech żyją dzikie żądze!
Legitymujesz tym działania także panów bolszewików bo nie mogli oprzeć się żądzy mordu,biedne istoty które o sobie nie mogły decydować!

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Król Julian
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 43
Nr użytkownika: 72.065

Ka³at Piotr
Zawód: uczeñ
 
 
post 30/03/2011, 21:13 Quote Post

Adaho-siedem ma racje wróćmy do tematu i ustalmy że temat mojej moralności musi zejść na dalszy plan.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Alamgir
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 360
Nr użytkownika: 61.635

Stopień akademicki: doktor
Zawód: Duszpasterz
 
 
post 30/03/2011, 21:22 Quote Post

Człowiek jest z gruntu dobry. Tyle w kwestii "zezwierzęcenia".

Tak jak pisałem, sądzę że mordy na froncie były efektem przyzwolenia "z góry" czyli głównie działalności zbrodniarzy pokroju Trockiego i Dzierżyńskiego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Król Julian
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 43
Nr użytkownika: 72.065

Ka³at Piotr
Zawód: uczeñ
 
 
post 30/03/2011, 21:30 Quote Post

Przypomniałem sobie że Izaak Babel także opisywał zbrodnie bolszewików,był za to krytykowany przez Budionnego.W 1940 został rozstrzelany za „trokcistowską działalność”.
O zbrodniach było w „Armii Konnej” Izzaka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
bubel1
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Nr użytkownika: 69.915

 
 
post 31/03/2011, 1:13 Quote Post

[quote=Król Julian,30/03/2011, 20:37]
Dlaczego rozpatrujemy tę sprawę w kwestiach narodowych?
Sądzę, że były to raczej kwestie ideologiczne.[QUOTE]

Jak historia pokazała ideologia przed uprzedzeniami narodowymi często musiała ustępować.
Jeśli chodzi o Niemców to ich ideologia z uprzedzeniami narodowymi miała chyba dość dużo wspólnego.
Może podczas rewolucji ideologia odgrywała role,później była tylko usprawiedliwieniem dla ekspansji w Europie. Ideologia komunistyczna szybko podporządkowała się imperializmowi Rosyjskiemu.
W poprzednich postach chciałem tylko bronić moralności przed „tradycjami zbrodni ludów wschodu” i „europejskością zachowań Niemców”.

Wydaje mi się że od tematu odeszliśmy trochę rolleyes.gif
*

[/quote]
[...] To imperializm rosyjski stał się podstawą imperializmu radzieckiego. Rosja jako suwerenne państwo przestała istnieć. Nie wiem dlaczego mieszasz moralność do wojny? Wojna ze swej natury jest amoralna.

Proszę sobie darować złośliwości ad personam. I dyskutować na temat - albo trzeba będzie się zastanowić nad zamknięciem wątku.
Woj


Ten post był edytowany przez Woj: 31/03/2011, 10:29
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej