Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2007: wszystko zwiazane z tematyka,
     
Go¶ć_aro_*
 

Unregistered

 
 
post 17/09/2006, 9:29 Quote Post

Mam pytanie , czy ktoś moze wie jak dokładnie ma wyglądać matura 2007 z historii na poziomie rozszerzonym ?? Gdzieś wyczytałem ze podobno na wypracowanie ma być przeznaczone ok. 45 minut ??
 
Post #1

     
Madga
 

Unregistered

 
 
post 17/09/2006, 21:04 Quote Post

Ja wiem jedynie, że nie będzie cześci podstawowej, więc egzamin będzie sprawdzał jedynie wiedzę z zakresu rozszerzonego.
Ale radzę zasięgnąć informacji na stronie cke- http://www.cke.edu.pl/,
chociaż nie wiem czy będą tam najnowsze wiadomości.
 
Post #2

     
greypc
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 19.843

Krzysiek
Zawód: uczen
 
 
post 17/09/2006, 22:09 Quote Post

Będzie można wybrać albo poziom podstawowy, albo rozszerzony. Jeśli wybierzesz rozszerzenie, nie piszesz już wcześniej podstawy.

Poziom podstawowy i rozszerzony sprawdzały nieco inne wiadomości, więć nowy arkusz z poziomu rozszerzonego będzie też zawierał typy zadań pojawiające się poprzednio na poziomie podstawowym.

Egzamin maturalny z historii na poziomie rozszerzonym bedzie składał się z:
a) testu (nie wiadomo dokładnie jak to ma wygladac; zadania/typy zadań coś jak na podstawowym);
cool.gif analizy źrodeł;
c) dłuższej wypowiedzi pisemnej

Czas pracy z arkuszem zostanie wydłużony do 180 minut. Na wypracowanie przeznaczasz tyle czasu, ile uważasz za stosowne. Nie słyszałem nic o śliśle określonym czasie na napisanie pracy (bo przeciez arkusz będzie jednolity i to od ciebie zalezy jak sobie rozplanujesz czas - chyba, że się coś zmieniło, a ja o tym nie wiem)

Serdecznie pozdrawiam
greypc smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Galadriela
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 21
Nr użytkownika: 22.424

Natalia
 
 
post 7/10/2006, 17:28 Quote Post

Mam zamiar zdawać rozszerzoną maturę z wosu i historii w przyszłym roku. Powód? Pragnę studiować historię. Czy ktoś może mi polecić jakieś DOBRE książki, repetytoria, ćwiczenia itp? Na co miałabum zwrócić uwagę w przygotowaniach?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 7/10/2006, 17:37 Quote Post

Na forum jest cały dział poświęcony maturze z historii i wosu. Wystarczy poszukać zamiast zakładać po raz n-ty ten sam temat: http://www.historycy.org/index.php?showforum=158
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Galadriela
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 21
Nr użytkownika: 22.424

Natalia
 
 
post 7/10/2006, 17:40 Quote Post

No cóż jestem tutaj nowa i nie bardzo jeszcze obeznana
wacko.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Zapalniczka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 19.891

Zawód: studentka
 
 
post 12/10/2006, 19:55 Quote Post

Nie polecam do WOSu repetytoriów, bo wystarczy dobry podręcznik (przy maturze 2006 można było zdać i bez czytania żadnego podręcznika...sleep.gif). Nie jest to obszerny materiał, jak w wypadku historii - 4 działy i trudno się pogubić smile.gif. W repetytoriach można spotkać masę błędów...

Polecam testy wyd. WSiP "Maturalnie, że zdasz". Myślę, że są na dość wysokim poziomie, choć chyba jest kilka drobnych błędów.

Pozdrawiam smile.gif

 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
sylwia18
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 27.102

Zawód: uczen
 
 
post 18/01/2007, 14:51 Quote Post

Maturzyści wszystkich uczelni łączczmy się!!! przed nami cięzki okres w którym moglibysmy sobie pomoc z nauka i materialami. Aby zdać historie rozszerzoną trzeba być dobrze obkutym więc moze nam sie to uda!!! postarajmy sie i dzialajmy razem:)

pozdrawiam wszystkim i zachecam do pisania !!!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 18/01/2007, 15:29 Quote Post

Tylko dlaczego ten temat w takim dziale confused1.gif. Chyba, że to dlatego, że matura nie jest obowiązkowa i każdy abiturient stoi przed alternatywą zdawać, czy nie zdawać.
Na forum jest dział Matura z historii i WOSu i tam dyskusja na ten temat odbywa się w co najmniej kilku tematach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
mateozo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 29.879

Mateusz
Zawód: uczeñ
 
 
post 30/03/2007, 19:10 Quote Post

witam!
co tu wiecej dodawac, zeskanowalem etap wojewodzki konkursu przedmiotowego z historii, oto sznurek:

http://www.sendspace.com/file/fwm4c0

milego rozwiazywania! smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 17/05/2007, 14:48 Quote Post

Dziś dla 14% tegorocznych maturzystów wybiła godzina "0". Poniewaz nie ma na forum tematu poświęconego tegorocznej maturze z historii czas taki w końcu założyć. Mozna będzie w nim podzielić się swoimi wrażeniami, wątpliwościami itp.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Carlospol
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 27.220

Karol W.
Stopień akademicki: uczeñ
Zawód: uczeñ
 
 
post 17/05/2007, 15:43 Quote Post

Witam!!! dziś pisałem rozszerzoną maturę z historii. Uważam że zaproponowana odpowiedź do zadania 17 jest bardzą wątpliwa!!! Co o niej sądzicie?? dry.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Go¶ć_Dominik_*
 

Unregistered

 
 
post 17/05/2007, 16:15 Quote Post

Witam
Sprawdziłem sobie odpowiedzi i ze wszystkiego oprócz wypracowania straciłem chyba 3 punkty (straciłbym dwa ale przez nieuwagę skopałem to prościutkie zadanie z drzewem genealogicznym). Nie jestem pewien wszystkich tekstów źródłowych ale wiadomo-tego się nigdy nie jest pewnym. Co do wypracowania to oczywiście pisałem 1 temat wydaję mi się że napisałem nawet dosyć podobnie jak w załaczonym przykładzie na onecie. Pamiętajmy jednak że to co jest w necie to nie jest oficjalny klucz jaki mają egzaminatorzy więc nie można się tym bardzo sugerować. Mam natomiast pytanie do egzaminatorów-w tym pytaniu z prezydentami jeśli się podało imie i nazwisko (wszystko poprawną pisownią) to czy zostaje ono zaliczone? Ogólnie rzecz biorąc matura była na pewno trudniejsza od próbnej właściwie jestem w miare zadowolony (oprócz tego prosciutkiego zadania którego nie mogę przeboleć z drzewami geneaologicznymi). W sumie nie było chyba najgorzej ponad 80% jak dobrze pójdzie powinno być...
 
Post #13

     
Go¶ć_Radek_*
 

Unregistered

 
 
post 17/05/2007, 17:16 Quote Post

Witam.Ja równeiz pisałem mature rozszerzona ,i musze przyznac ,ze porownywajac z arkuszem na CKE mam 23/30 pkt.Z wypracowania tez kokosów nie napisałem.Ja zaczałem wypracowanie opisujac bezposrednia przyczyne wojny - wojne polski z
zakonem zakonczoną hołdem pruskim.Napisałem o postanowieniach traktatu
krakowskiego a nastepnie zaczalem analizowac skutki.Glownym to oczywiscie
zaniedbanie przez krolow spraw pruskich,przejscie za zygmunta III pod opieke
lini brandeburskiej chorego umysłowo członka hohenzloernów,o postawie prus w
czasie wojny polsko szwedzkkiej 1622-1629,o potopie i traktaach w radnot i
welawsko bydgoskim,nastepnie o planach sobieskiego dalej bardzo streszczajac
napisałem o traktacie 3 carnych orłow oraz o militarnym charakterzep anstwa
pruskiego i słabosci rzeczpospolitej konczac to wywodem o 3 rozbiorach oraz o
promieniowaniu kultury luteranskiej na polske z terenu prus i posredniej
przyczynie upadku kawalerów mieczowych.Niewiem po co to wszystko pisze ale to
tyle mam nadzieje ze dostane 13 pkt. W sumie bedzie dobrze jak bede miał 70 procent i tutaj pojawia sie moje pytanie - Czy jest jakas szansa dostac sie z takim wynikiem gdziekolwiek na uniwerek na historie?Niestey nie pisałem Wos-u.
Pozdrawiam i bede wddzieczny za odpowiedz
 
Post #14

     
Skald
 

Unregistered

 
 
post 17/05/2007, 23:18 Quote Post

Ja pisałem podstawę, nie znałem odpowiedzi na dwa pytania i zrobiłem dwa głupie błędy =/

1. Nie wiedziałem, że chodzi o Joachima Lelewela.
2. Nie wiedziałem jakie dzieło Leonarda da Vinci ukradł Hans Frank.
3. Zamiast Sikorskiego wpisałem Piłsudskiego ( nie doczytałem treści gdzie była podana data notatki (sic!)).
4. Zamiast "Promienie rentgenowskie" wpisałem "Rentgen" ( może mi się ufarci i uznają, ale nie sądzę).

Niby wychodzi 96%, ale wydaje mi się, że egzaminatorzy jeszcze coś uszczypną w otwartych, jak się chce to można się do wszystkiego doczepić. Nie wiem czy mam podstawy, ale cholernie się boję o to czy dostanę się na prawo na Uniwersytecie Śląskim.

Ktoś z was jeszcze pisał podstawę i jak oceniacie swoje wyniki? pozdrawiam
 
Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej