Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Hitler: the rise of evil

Oceń film
1.(strata czasu) [ 0 ]  [0.00%]
2.(taki sobie) [ 0 ]  [0.00%]
3.(średni) [ 0 ]  [0.00%]
4.(dobry) [ 4 ]  [80.00%]
5.(bardzo dobry) [ 1 ]  [20.00%]
6.(wyśmienity) [ 0 ]  [0.00%]
Suma głosów: 5
Goście nie mogą głosować 

India

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 3.937

post 18/02/2005, 19:18 Quote Post

Witam... Jestem pod wrazeniem Waszej wiedzy... Macie bardzo ciekawe informacje i spostrzezenia.
Z przyjemnoscia czytam Wasze posty, a szczegolnie te dotyczace II Wojny Światowej i "głównych boahaterów" w/w...
Ostatnio widziałam film pt. "Hitler The Rise Of Evil" Jestem ciekawa czy Wy - znawcy uważacie ten film za wiarygodny... I może polecicie mi jakiś ciekawy film związany z interesującą mnie tematyką.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich serdecznie.

[Cieszy dobra opinia o forum tongue.gif , jednakże zmieniam tytuł tematu i przerzucam do działu "Książki i filmy" oraz edytuję nazwę tematu - przyp. Rothar]

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Qltura

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 2

post 19/02/2005, 11:32 Quote Post

Filmu nie widziałem, ale słyszałem pochlebne opinie. Czy byłaś na nim w kinie, oglądałaś z odtwarzacza albo puszczali w telewizji?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

KSIĄŻĘ

III ranga
Nr użytkownika: 1.097

Zawód: Marechal d'Empire

post 23/02/2005, 19:59 Quote Post

Obejrzałem ostatnio ten film i musze przyznac,że jest nawet dobry,Ukazuje on życie Adolfa Hitlera,od jego malenkości,aż do dojscia do wladzy.Wydarzenia tocza sie przez pryzmat walki,jakbym to nazwał dobra ze złem.Dobrem jest dziennikarz,który pisze dla opozycyjnych gazet i nie daje sie wciagnąć w szeregi nazistów.Natomiast tym złem jest...hmm...no chyba nie musze już tego pisać.Warto obejrzeć.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Morgan Ghost

Wodzu
Nr użytkownika: 2.205

post 26/02/2005, 18:03 Quote Post

Również polecam ten film. Można się w nim dowiedzieć, kiedy Hitlera można było niedopuścić do władzy i w jaki sposób do tego nie doszło (niedoposzczenia do władzy oczywiście)..., dla mnie film kończy się zbyt wcześnie, mam na myśli wydarzenia. Mógła by powstać druga część, opisująca dalsze losy Hitlera, przynajmniej do aneksji Czech... i żeby była bardziej pokazana rola jego podwładnych...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

Barkida

III ranga
Nr użytkownika: 1.074

Stopień akademicki: mgr
Zawód: stroiciel

post 1/03/2005, 0:11 Quote Post

Obejrzałem sobie Hitlera i tak sobie pomyślałem, że tyle było szans na to żeby zginął trochę wczesniej niż w '45 ale mu sie udawało jakoś.... Może tak musiało być??

Ciekawy film pokazującu inna, rzadko pokazywaną stronę życia Dolfa. Zazwyczaj pokazuje się już można powiedzieć skutek jego żywota a ten film pokazuje jak do tego wszystkiego doszło. Co wpłynęło na takie a nie inne postępowanie Adiego....

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

Filip II

VI ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 3.493

post 13/03/2005, 19:52 Quote Post

No i udalo mi sie ogladnac. Tylko 2 czesc sad.gif. Ale i tak z czystym sumieniem moge go wszystkim polecic.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

akondze

Nowicjusz
Nr użytkownika: 4.906

post 10/04/2005, 17:48 Quote Post

Moim zdaniem film ten, w kategorii filmowej oczywiście, a nie historycznej jest dość przeciętny... obejrzeć oczywiście można, ale np. porównując z niedawno zrobionym i głośnym Upadkiem, to się chowa smile.gif

Być może na moją, niezbyt pochlebną opinię o tym filmie ma wybór głównego aktora - jakoś nie za bardzo przypominał Hitlera z wygladu smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

Tanatos

III ranga
Nr użytkownika: 2.073

Zawód: milosny :(

post 8/05/2005, 17:33 Quote Post

Zgodze sie z Akondze w sprawie oceny filmu. Dane mi bylo go obejrzec kilka dni temu i musze przyznac, ze nie powala. Dosyc wierny historycznie, ale ... smiertelnie nudny i plytki. Nijak nie wyjasnia tak naprawde CO sie stalo, nie wdaje sie w psychike zadnego z bohaterow, nie mowiac juz o tym, ze konczy sie w najlepszym momencie tongue.gif Mozna go polecic ludziom, ktorzy o III rzeszy nie wiedza nic - to dobry poczatek jest, ale jesli chodzi o ocene w kategorii filmowej daje mu 2+.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

witek199

I ranga
*
Nr użytkownika: 6.063

post 15/05/2005, 21:40 Quote Post

Uważam że film ten jest naprawde dobry. Jest bardzo dobro nauko historii w dążeniu jednego z największych antychrystów do władzy, co było pokazane w naprawde dobry sposób. Aż trudno uwierzyć że ludzie dawali się tak omotać.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Rothar

Primus Lictor
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.

post 15/08/2008, 14:26 Quote Post

Przeniesione do działu kultura - mównica

User is offline  PMMini Profile Post #10

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej