Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony « < 2 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Biografia Lecha Kaczyńskiego, Cenckiewicz Piekarska Chmielecki Kowalsk
     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 1/06/2014, 20:36 Quote Post

Ktoś coś wie, słyszał o II tomie aby Cenckiewicz szykował go już?
 
User is offline  PMMini Profile Post #46

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 1/06/2014, 21:04 Quote Post

W 2013 roku były informacje, że II tom miał zostać opublikowany wiosną 2014 roku. Na razie cisza. Jest więc poślizg. Nie wiem dlaczego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 1/06/2014, 21:40 Quote Post

Na pewno lepiej jak później, bo większy dystans do wydarzeń przecież tak bliskich.
Ale nawet nie zauważyłem jakiś wzmianek o tej pracy. Może I tom się nie sprzedał jak należy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #48

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 1/06/2014, 21:45 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 1/06/2014, 21:40)
Na pewno lepiej jak później, bo większy dystans do wydarzeń przecież tak bliskich.
Ale nawet nie zauważyłem jakiś wzmianek o tej pracy. Może I tom się nie sprzedał jak należy.
*


Chyba przyczyna tkwi w tym, że Cenckiewicz więcej siedzi w Stanach niż w Polsce (to znaczy w archiwach), a to on jest głównym autorem.
Zresztą te osoby, które kupiły pierwszy tom, na pewno kupią i drugi dotyczący prezydentury.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #49

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 30/05/2015, 16:30 Quote Post

Z facebooka:
Sławomir Cenckiewicz Oficjalnie
26 maja o 11:39 ·
Donald Tusk: „Będę walczył, by tacy ludzie, jak Cenckiewicz mogli pisać książki” (19 czerwca 2008 r.). I wywalczył, choć z opóźnieniem, podstawiając Niezgodę i Niebezpieczeństwo (NiN) pod żyrandol! W okresie prezydentury NiN oraz panowania w BBN Szoguna nie można było dostać ZGODY na korzystanie z jawnej dokumentacji z okresu prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Teraz więc zapewne dzięki PAD uda się dokończyć biografię PLK, którą przerwałem na wydarzeniach z 2005 r. …
 
User is offline  PMMini Profile Post #50

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/10/2015, 20:51 Quote Post

Z tego samego źródła:
No dobra! Przyznaje... Nasza książka - Adama Chmieleckiego i moja - o prezydenturze Lecha Kaczyńskiego już na ukończeniu. Dostaliśmy zgodę na korzystanie z Archiwum Prezydenta RP od pani minister Małgorzaty Sadurskiej. No i byłem już w archiwum, widziałem arcyciekawe rzeczy o WSI, energetyce, Tusku...
A prezydentowi Dudzie i minister Sadurskiej podziękowania za dostęp do archiwum, który cofnęli mi ludzie Niezgody i Niebezpieczeństwa! Margines wolności słowa i badań naukowych przesunęliśmy w stronę swobody, dzięki dobrym politykom!

Czyli już niedługo drugi tom będzie...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #51

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 27/10/2015, 21:21 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 1/06/2014, 21:45)
QUOTE(Rommel 100 @ 1/06/2014, 21:40)
Na pewno lepiej jak później, bo większy dystans do wydarzeń przecież tak bliskich.
Ale nawet nie zauważyłem jakiś wzmianek o tej pracy. Może I tom się nie sprzedał jak należy.
*


Chyba przyczyna tkwi w tym, że Cenckiewicz więcej siedzi w Stanach niż w Polsce (to znaczy w archiwach), a to on jest głównym autorem.
Zresztą te osoby, które kupiły pierwszy tom, na pewno kupią i drugi dotyczący prezydentury.
*


Dokumenty z okresu 2005-2010 znajdują się w USA? Dziwne to trochę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #52

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/10/2015, 21:25 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 27/10/2015, 21:21)
QUOTE(emigrant @ 1/06/2014, 21:45)
QUOTE(Rommel 100 @ 1/06/2014, 21:40)
Na pewno lepiej jak później, bo większy dystans do wydarzeń przecież tak bliskich.
Ale nawet nie zauważyłem jakiś wzmianek o tej pracy. Może I tom się nie sprzedał jak należy.
*


Chyba przyczyna tkwi w tym, że Cenckiewicz więcej siedzi w Stanach niż w Polsce (to znaczy w archiwach), a to on jest głównym autorem.
Zresztą te osoby, które kupiły pierwszy tom, na pewno kupią i drugi dotyczący prezydentury.
*


Dokumenty z okresu 2005-2010 znajdują się w USA? Dziwne to trochę.
*


Cenckiewicz głównie prowadził (tak było przez ostatnie lata) badania nad polonią amerykańską i jego pobyty tam dotyczyły tych badań głównie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #53

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 27/10/2015, 21:31 Quote Post

Myślałem, że chodzi o II tom biografii LK.
Ale przyznam szczerze - czekam bardzo na publikację. Nie chcę jednak, aby wokół książki powstała otoczka haków na wszystkich i wszystko.
 
User is offline  PMMini Profile Post #54

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/10/2015, 21:38 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 27/10/2015, 21:31)
Myślałem, że chodzi o II tom biografii LK.
Ale przyznam szczerze - czekam bardzo na publikację. Nie chcę jednak, aby wokół książki powstała otoczka haków na wszystkich i wszystko.
*


O hakach, uprzedzeniach i panegirykach plotą najczęściej ci, co Cenckiewicza nie czytają, bo im "religia nie pozwala"- jak jeden wieszający tu na Cencku psy user napisał, że Cenckiewicza nie czyta, bo mu szkodza czasu na bzdury. Ale zdanie, oczywiście miał wyrobione...

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #55

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 27/10/2015, 21:40 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 27/10/2015, 21:38)
QUOTE(Piegziu @ 27/10/2015, 21:31)
Myślałem, że chodzi o II tom biografii LK.
Ale przyznam szczerze - czekam bardzo na publikację. Nie chcę jednak, aby wokół książki powstała otoczka haków na wszystkich i wszystko.
*


O hakach, uprzedzeniach i panegirykach plotą najczęściej ci, co Cenckiewicza nie czytają, bo im "religia nie pozwala"- jak jeden wieszający tu na Cencku psy user napisał, że Cenckiewicza nie czyta, bo mu szkodza czasu na bzdury. Ale zdanie, oczywiście miał wyrobione...
*


Ja czytałem i mam pozytywną opinię.

Bardziej chodziło mi o to przytoczyłeś:

No i byłem już w archiwum, widziałem arcyciekawe rzeczy o WSI, energetyce, Tusku...

Z tego zdania można odnieść właśnie wrażenie szukania haków. Aczkolwiek niczego nie przesądzam. Życzę książce, aby była tak dobra jak część pierwsza, a nawet lepsza. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #56

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/10/2015, 21:57 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 27/10/2015, 21:40)
Życzę książce, aby była tak dobra jak część pierwsza, a nawet lepsza. smile.gif
*


I ja też. Z niecierpliwością czekam na jej wydanie, bo ogromnie jestem ciekaw niektórych watków...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #57

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 27/10/2015, 22:01 Quote Post

Mnie przede wszystkim intryguje sprawa podpisania traktatu lizbońskiego. Jest to niewątpliwie jedna z rzeczy, o której w PiSie mówi się bardzo mało w kontekście tego, że partia ta pragnie poluzowania więzów wewnątrzwspólnotowych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #58

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/10/2015, 22:11 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 27/10/2015, 22:01)
Mnie przede wszystkim intryguje sprawa podpisania traktatu lizbońskiego. Jest to niewątpliwie jedna z rzeczy, o której w PiSie mówi się bardzo mało w kontekście tego, że partia ta pragnie poluzowania więzów wewnątrzwspólnotowych.
*


Według mnie tu się zawiedziesz, bo ani tam nie ma żadnych tajemnic, ani PiS nie ma powodu, żeby ów fakt podpisania przez Kaczyńskiego umowy (wynegocjowanej przez rząd PO i przegłosowanej porzez "POwski" parlament, pamietajmy i jako przedostatnia głowa państwa w Europie) kitrać pod dywan. Takie jest moje zdanie.
Ja natomiast jestem zwłaszcza ciekawy tańca, jaki sie u nas odbywał wokół podpisania umów gazowych z Rosją i roli Kaczyńskiego w tej sprawie. Wydaje mi się, że do tej sprawy przywiązuje się u nas znacznie mniejszą wagę niż w rzeczywistości było. No, zobaczymy jak książka wyjdzie...

Ten post był edytowany przez emigrant: 27/10/2015, 22:38
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #59

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 27/10/2015, 22:39 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 27/10/2015, 22:11)
Według mnie tu się zawiedziesz, bo ani tam nie ma żadnych tajemnic, ani PiS nie ma powodu, żeby ów fakt podpisania przez Kaczyńskiego umowy (wynegocjowanej przez rząd PO i przegłosowanej porzez "POwski" parlament, pamietajmy i jako przedostatniego w Europie) kitrać pod dywan. Takie jest moje zdanie.
*


LK mógł zawsze odmówić podpisania TL. Przecież teraz de facto PiS jest przeciwny porządkowi w UE, do którego sam przyłożył rękę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #60

6 Strony « < 2 3 4 5 6 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej