Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Konsekwencje upadku Deutsche Bank,

prym

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 70.734

Pawel Rymarczyk
Stopień akademicki: mgr
Zawód: tlumacz

post 9/07/2019, 18:36 Quote Post

Problemy Deutsche Banku nie są niczym nowym ale kilka dni temu obiegła media wiadomość o grupowych zwolnieniach, które mają objąć ok 1/5 zatrudnionych w wyżej wymienionym banku. Słyszałem ostatnio, że suma instrumentów pochodnych owego banku jest równa trzykrotności PKB Niemiec. Oraz, że najsłynniejszy spekulant naszych czasów nijaki Soros gran na giełdach na upadek owego banku. Nie wiem czy to prawda to tłumaczyło by trzęsienie rąk Kanclerz Merkel.
Mam więc pytanie dla bardziej poinformowanych od mnie czy upadek owego banku jest możliwy a jeżeli tak to jakie byłyby konsekwencje dla UE oraz Polski.

User is offline  PMMini Profile Post #1

petroCPN SA

IV ranga
Nr użytkownika: 104.458

Stopień akademicki: doktor
Zawód: wyk³adowca

post 9/07/2019, 18:57 Quote Post

Deutsche Bank AG - od lat jest "niemieckim" tylko z nazwy. Jego akcjonariusze to fundusze inwestycyjne i inni inwestorzy instytucjonalni. Udziały w funduszach mają Arabowie i reszta świata.
Najwięksi akcjonariusze, to fundusze z Kajmanów, Brytyjskich Wysp Dziewiczych i USA:
9,90%: C-QUADRAT Special Situations Dedicated Fund, Cayman Islands
5,88%: BlackRock, Inc., Wilmington, DE (USA)
3,05%: Paramount Services Holdings Ltd., British Virgin Islands
3,05%: Supreme Universal Holdings Ltd., Cayman Islands

W sumie, Deutsche Bank jest w ponad 99% własnością prywatną (z czego inwestorzy indywidualni: prawie 23%, inwestorzy instytucjonalni: prawie 77%). Liczba drobnych akcjonariuszy w sumie jest bliska 600 tysięcy. Akcje DB są co prawda w 56% zarejestrowane w Niemczech, ale w 20% - w innych państwach UE, w 18% w USA oraz w 4% w Szwajcarii.
Poprzednik obecnego Prezesa nazywał się John Cryan i był poddanym Królowej Elżbiety; również dzisiaj wśród pozostałych członków zarządu są nazwiska brzmiące z niemiecka, ale także - z angielska oraz z francuska. Natomiast w Radzie Nadzorczej byli: Niemcy (choć niektórzy o dziwnych nazwiskach jak Stefan Rudschaefski, Frank Bsirske, Jan Duscheck - dwaj z nich chyba mieli polskich przodków), Amerykanie, Brytyjczycy, Austriak i Szwajcar.

COMMERZBANK - podobnie. ...

User is offline  PMMini Profile Post #2

prym

VII ranga

Pawel Rymarczyk

post 10/07/2019, 8:11 Quote Post

Dziękuję za informacje o akcjonariacie. Jest oczywistym, że w przypadku bankructwa z kieszeni jego właścicieli wyparuje owe 78 miliardów na jakie są dziś wyceniane jego akcje.
Natomiast chciałbym znać odpowiedź na pytanie dotyczące instrumentów pochodnych wyprodukowanych przez ów bank co się stanie z nimi w przypadku jak bank, który jest ich gwarantem znika. Bo ich wartość jest ogromna.

User is offline  PMMini Profile Post #3

Arkan997

VI ranga
Nr użytkownika: 93.492

post 10/07/2019, 11:17 Quote Post

Ja słyszałem o redukcji zatrudnienia do 2022 roku, głównie z powodu automatyzacji i IT.

Ten post był edytowany przez Arkan997: 10/07/2019, 11:19

User is offline  PMMini Profile Post #4

prym

VII ranga

Pawel Rymarczyk

post 10/07/2019, 12:56 Quote Post

QUOTE(Arkan997 @ 10/07/2019, 11:17)
Ja słyszałem o redukcji zatrudnienia do 2022 roku, głównie z powodu automatyzacji i IT.
*

Powodem jest przewidywalna strata w tym kwartale ok 2,8 miliarda Euro. Ponadto na ogól po ogłoszeniu tak wielkiej restrukturyzacji wartość akcji wzrasta. Tutaj mamy jednak do czynienia z spadkiem czyli inwestorzy nie mają wielkiego zaufania do tego programu naprawczego.

User is offline  PMMini Profile Post #5

Wilczyca24823

IX ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun

post Dzisiaj, 15:02 Quote Post

QUOTE(Arkan997 @ 10/07/2019, 12:17)
*

Źle słyszałeś. Przyczyną jest ogromne zadłużenie. Jednak już w ten wtorek widziałam, że akcje DB zaczynają rosnąć.

User is online!  PMMini Profile Post #6

2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej