Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lubelski Konkurs Historyczny 2009/2010, Gimnazjum
     
Arkdius008
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 55.032

Arkadiusz Litwin
Zawód: uczen
 
 
post 2/04/2009, 17:35 Quote Post

Zamierzam brać udział w konkursie historycznym i chciałbym się zapytać czy mógłby mi ktoś podać gdzie mogę znaleźć pomocne materiały (testy, tablice chronologiczne itp.). Czy ktoś zamierza brać udział w tym konkursie??? Najprawdopodobniej na razie chodzi mi o okres
Histroia Polski obejmująca okres od powstania państwa polskiego do 1918r. (włącznie)
Historia powszechna obejmująca okres od Starożytności do 1918r. (włącznie)

Nowicjusz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Mistermasyl
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Nr użytkownika: 37.012

 
 
post 2/04/2009, 21:55 Quote Post

Nie powiedziałeś na jakim poziomie jest ta olimpiada. Myślę że wystarczy jeżeli załatwisz sobie podręczniki do liceum.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Arkdius008
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 55.032

Arkadiusz Litwin
Zawód: uczen
 
 
post 3/04/2009, 15:20 Quote Post

Zamierzam brać udział w konkursie historycznym i chciałbym się zapytać czy mógłby mi ktoś podać gdzie mogę znaleźć pomocne materiały (testy, tablice chronologiczne itp.). Czy ktoś zamierza brać udział w tym konkursie??? Najprawdopodobniej na razie chodzi mi o okres Histroia Polski obejmująca okres od powstania państwa polskiego do 1918r. (włącznie) Historia powszechna obejmująca okres od Starożytności do 1918r. (włącznie)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
historyczka~
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 52.060

Zawód: uczen
 
 
post 3/04/2009, 22:08 Quote Post

A więc Arkdius008 duży plus dla Ciebie za to, ze już teraz myślisz o tym konkursie - im wcześniej zaczniesz się przygotowywać , tym lepiej smile.gif Co prawda, ja jestem z województwa podlaskiego, ale postaram się w miarę możliwości coś poradzić (z pozycji tegorocznego laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii wink.gif )
Uważam, że na etap szkolny sumienne przeanalizowanie podręczników z historii klasy 1-3 do tego właśnie okresu będzie wystarczające, bo najważniejsze to solidne podstawy!Później można, a raczej wskazane zabrać się za 'rozszerzenie' .Nie wiem jednak, czy zaczynasz historię 'od zera' , czy może podstawy masz opanowane... tryb nauki dobierz do swoim wiadomości.
A co do historii Polski - to polecam książkę Normana Daviesa - 'Boże igrzysko',a także H.Samsonowicza - 'Historia Polski do 1795' (to jest tom I)
A gdzie można znaleźć przykładowe testy? Na stronie każdego KO są testy z lat poprzednich , a więc google i do dzieła rolleyes.gif
http://www.kuratorium.bialystok.pl/KURATOR...ex=9&tabid=1566 - woj. podlaskiego smile.gif
Materiał jest dość obszerny , dlatego nie spodziewałabym się szczegółów , raczej skup się na podstawach.I na pewno, na stronie Twojego kuratorium zostaną zamieszczone dokładne wytyczne co do tego konkursu, więc powinien być tam tez wykaz lektur itd.
Tablice chronologiczne znajdziesz w prawie każdej książce/atlasie wink.gif
Najważniejsza jest sumienność , chęć i duużo samozaparcia biggrin.gif
Trzymam kciuki i mam nadzieję, ze coś pomogłam.W razie niejasności , proszę zadawaj pytania , chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Arkdius008
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 55.032

Arkadiusz Litwin
Zawód: uczen
 
 
post 4/04/2009, 16:29 Quote Post

Nie, nie to nie wszystko na 1 etap.. 1 jest do roku 1795, ale ten co roku przechodzę jest raczej łatwy tylko z okręgowym sobie nie mogę dać rady, a tam jest do roku 1918 czyli od razu przygotowując się do 2 etapu powtarzam to jest potrzebne też i do 1 etapu. Tylko zastanawia mnie czy w związku z reformą (nowa podstawa programowa) mogą się zmienić zagadnienia konkursu... Wg. mnie nie powinny... W literaturze w tym i w tamtym roku było mniej więcej tak:

Wszystkie podręczniki i zeszyty ćwiczeń dopuszczone przez MEN do użytku szkolnego.
Atlas historyczny DEMART.
Atlas historyczny PPWK
Historia. Zeszyt ćwiczeń na mapach konturowych DEMART.

Niestety na stronie lubelskiego kuratorium nie ma testów z poprzednich lat...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
historyczka~
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 52.060

Zawód: uczen
 
 
post 4/04/2009, 17:36 Quote Post

Więc widzę , że jesteś już doświadczony i skoro próbowałeś już trzy razy, to teraz nie powinno być problemu wink.gif Reforma szkolna? Pierwszy raz słyszę, ale to chyba jeszcze nie powód do zmiany zagadnień ... po literaturze widzę , że nie wymagają nie wiadomo czego - same podstawy ... wink.gif Radzę Ci więc uzbroić się w cierpliwość i konsekwentnie powtarzać, powtarzać i powtarzać, teraz chyba musi Ci się udać dry.gif
A co do testów z poprzednich lat to , może popytaj swojego n-la z historii, być może takowe, z Twojego województwa posiada .
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Arkdius008
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 55.032

Arkadiusz Litwin
Zawód: uczen
 
 
post 4/04/2009, 18:15 Quote Post

2 razy będę w 3klasie gimnazjum...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
historyczka~
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 52.060

Zawód: uczen
 
 
post 5/04/2009, 10:28 Quote Post

Hehe dwa- to miałam na myśli rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej