Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
43 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> RAFAL ZIEMKIEWICZ, Opinie, obserwacje, oceny
     
Lugork
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 142
Nr użytkownika: 38.828

 
 
post 12/04/2009, 21:37 Quote Post

Ziemkiewicza ponoć skreślają za to, że popiera PiS ale ja myślę, że to raczej w geście protestu przeciw obłudzie i hipokryzji proPOwskich mediów i głupocie dziennikarzy...mam nadzieję wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.514
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 9/06/2009, 9:14 Quote Post

Jaki Ziemkiewicz jest dobrze wychowany rolleyes.gif

http://wiadomosci.onet.pl/1986634,327,item.html

W poniedziałek o 2.45 TVP Info pokazywał powtórkę "Antysalonu", w czasie którego retransmitowano konferencję prasową PKW. Jednak w jej trakcie TVP Info pokazywało studio "Antysalonu", gdzie Ziemkiewicz i jego goście śmiali się i komentowali wypowiedzi przedstawicieli PKW. Gospodarz "Antysalonu" mówił m.in.: "Dziadek, zejdź, k..., dziadek, spier... z tej anteny". Był też komentarz: "Czysty Mrożek po prostu" i uwagi o zmianach personalnych w "Dzienniku" – że "głupio zrobił ktoś, kto odszedł, nie czekając na odprawę". Za to po konferencji PKW – wiedząc, że jest na wizji – Ziemkiewicz już powiedział: "Po tej dawce ważkich i bardzo interesujących informacji wracamy do rozmowy".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 9/06/2009, 9:25 Quote Post

Gdyby kolega czytał cos RAZa (zwłaszcza jego prozy), wiedziałby że on nigdy nie unikal brzydkich słów ani nie rozdzierał faryzejsko szatek nad upadkiem obyczajów, samemu wyrażając się jak gangster. Nigdy mie był arbitrem elegantiarum ani autorytetem moralnym, nie udawal świętego, w tym jest tez szczery.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.514
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 9/06/2009, 9:30 Quote Post

QUOTE(godfrydl @ 9/06/2009, 9:25)
Gdyby kolega czytał cos RAZa (zwłaszcza jego prozy), wiedziałby że on nigdy nie unikal brzydkich słów ani nie rozdzierał faryzejsko szatek nad upadkiem obyczajów, samemu wyrażając się jak gangster. Nigdy mie był arbitrem elegantiarum ani autorytetem moralnym, nie udawal świętego, w tym jest tez szczery.
*




A czytałem i to sporo smile.gif Co innego jednak literatura, a co innego takie wyrażanie się w życiu. Zresztą pamiętam jak Ziemkiewicz stroił się w szaty moralisty, kiedy np opublikowano nagrania rozmów Oleksego z Gudzowatym dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Gerhard
 

podkułacznik
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.348
Nr użytkownika: 20.448

Zawód: Deweloper baz danych
 
 
post 9/06/2009, 9:35 Quote Post

Ktoś mi zrobił Durczoka smile.gif smile.gif smile.gif

Mnie rozbawił do łez ten fragment:

QUOTE
Ktoś mi zrobił Durczoka – mówi Ziemkiewicz, nawiązując do słynnego już nagrania wideo, gdzie szef "Faktów" TVN-u Kamil Durczok w niecenzuralnych słowach krytykuje brudny stół prezenterski.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Beukot
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.470
Nr użytkownika: 16.122

Stopień akademicki: dla przyjaciol: megi
 
 
post 9/06/2009, 9:49 Quote Post

Polityka pytała niedawno czy polski polityk może się skompromitować. W świetle wniosków do jakich doszła, można być całkiem spokojnym o kariery polskich dziennikarzy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 9/06/2009, 10:13 Quote Post

Rozumiem, ze ta wpadka w oczach kolegow deprecjonuje WSZYSTKO, co RAZ pisał i głosił, o MIchniku, lustracji, Kaczorach itp.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Gerhard
 

podkułacznik
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.348
Nr użytkownika: 20.448

Zawód: Deweloper baz danych
 
 
post 9/06/2009, 10:21 Quote Post

QUOTE(godfrydl @ 9/06/2009, 10:13)
Rozumiem, ze ta wpadka w oczach kolegow deprecjonuje WSZYSTKO, co RAZ pisał i głosił, o MIchniku, lustracji, Kaczorach itp.
*



Deprecjonuje WSZYSTKO, co RAZ pisał i głosił jego poprzednia wpadka: Ta w której napisał "że GW NIGDY nie napisała" a jako przykład podał konkretny nr. gazety w której jak łatwo sprawdzić właśnie było napisane.

Sprawa przekleństw na wizji (gdy się myśli, że kamera jest wyłączona) świadczy tylko o poziomie kultury...

Natomiast zwalanie winy na innych jest żałosne.

A określenie: "Ktoś mi zrobił Durczoka" jest dla mnie niezwykle zabawne..
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 9/06/2009, 10:25 Quote Post

No cóż, mój komentarz morze być tylko taki, jaki był przy "przekliniarskiej Durczokgate". Czyli: ło rany, znowu się wszyscy oburzają, że ten czy tamten klnie. Wielkie mi odkrycie w dzisiejszym świecie, w którym klną niemal bez przerwy redaktorzy "prasy opiniotwórczej", wysocy urzędnicy, panowie mecenasi i profesorstwo nawet. Z drugiej jednak strony ów festiwal hipokryzji jest widomym znakiem, że jeszcze do końca nie upadliśmy. Wszak hipokryzja to hołd, który występek składa cnocie. Mimo iż bluzgi straszliwe latają w koło, cały czas obciachem jest zostać przyłapanym na publicznym bluzganiu. Bogu dzięki.
Ziemkiewiczowi też więc "słówka wyleciały" - pod tym względem zrównał się z Lisami i Durczokami rolleyes.gif Nie żebym był specjalnie zdziwiony. Ziemkiewiczowi arogancja z twarzy nie schodzi, to czemu miałby nie zblugać PKW? Zgadzać się z nim mogę w tym czy owym, ale forma jest coraz bardziej przykra...
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Beukot
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.470
Nr użytkownika: 16.122

Stopień akademicki: dla przyjaciol: megi
 
 
post 9/06/2009, 10:33 Quote Post

QUOTE(godfrydl @ 9/06/2009, 10:13)
Rozumiem, ze ta wpadka w oczach kolegow deprecjonuje WSZYSTKO, co RAZ pisał i głosił, o MIchniku, lustracji, Kaczorach itp.

Napisałem tylko, że to jest drobiazg w kontekście progu postrzegania współczesnej opinii publicznej. Nic się wielkiego nie stanie.
QUOTE("Ironside")
Ziemkiewiczowi też więc "słówka wyleciały" - pod tym względem zrównał się z Lisami i Durczokami

Tamci panowie mieli o tyle alibi, że nagrano ich poza wizją w trakcie prac przygotowawczych - gdy zbierali się do wystąpienia. To także było nieładne, ale stres sporo z tego tłumaczył. Tutaj mamy do czynienia z dowcipkowaniem w przerywniku, nadal w głównym ciągu całej audycji, co pokazuje jaka atmosfera panowała w studiu i jakie podejście do spraw merytorycznych tak naprawdę mają bohaterowie przedstawienia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 9/06/2009, 10:55 Quote Post

Uważasz to za jakąś kolosalną różnicę? Lis i Durczok byli "wkurzeni", Ziemek sobie "dowcipkował". Może rzeczywiście wypada nieco gorzej na tym tle, no ale podkreślam słowo "nieco". Bo fakt, że "opiniotwórczy komentatorzy" mają takie a nie inne podejście do spraw, które przed kamerą komentują z wielce poważną miną, również mnie jakoś specjalnie nie dziwi rolleyes.gif Ot, mały dowodzik na to, jaki teatrzyk nam na co dzień odstawiają w telewizorni...
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 9/06/2009, 11:33 Quote Post

W Polsce i także na tym forum dyskusje na tematy osób mających coś wspólnego z polityką są na żenującym poziomie. Daną osobę kwalifikuje się do tego czy innego obozu i to już przesądza sprawę. Jeśli "nasz" to ujdzie mu na sucho każda bzdura, jeżeli "nie nasz", to, co by nie napisał, jest głupie.

Ziemkiewicza dodatkowo, nie wiadomo dlaczego, zakwalifikowano do osób popierających Kaczorów, i to już przesądza, co kto ma do powiedzenia na jego temat. Piszę; "nie wiadomo dlaczego", bo wystarczy przeczytać parę z jego książek, by się przekonać, że tak nie jest.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 6/07/2009, 13:28 Quote Post

uwielbiam tego gościa , fascynujacy pisarz , i fantastyczny felietonista . Jestem po lekturze michnikowszczyznyi i viagry mac ,polecam pozycje z czystym sumieniem . Dzis to rzadkosc pisac pod prąd , a jest domena redaktora.Jego diagnozy sa jakze inne od tych salonowych .Wypunktowal je i z konfrontował szczególnie w michnikowsczyznie . Wiem ze ma zatargi z Michnikiem , dla którego jedynym instrumentem debaty stał sie sąd . Tak oto choroba ,która wydawała sie nieuleczalna ,okazala zaledwie wirusem nie za specjalnie atakujacy szare komórki człowieka .
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/07/2009, 14:11 Quote Post

QUOTE(mariuniu @ 6/07/2009, 14:28)
Jestem po lekturze michnikowszczyznyi i viagry mac ,polecam pozycje z czystym sumieniem .


Poleciłbym Ci także "Czas wrzeszczących staruszków". Chyba jedyna na polskim rynku próba rzetelnej analizy Braci K. W sumie raczej niezbyt im przychylna.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 11/03/2010, 14:53 Quote Post

Dużo piszemy o publicystyce Ziemkiewicza, a ciekaw jestem co sądzicie o nim jako pisarzu? Ostatnio sięgnąlem znowu po zbiorek debiutanckich opowiadań "Władca szczurów" i... przypomniałem sobie, że kiedyś te opowiadania robiły ogromne wrażenie, a i dzisiaj widać juz bniezłą rękę i ten...jakby sceptycyzm i "zero złudzeń" co do pewnych zjawisk, ludzi, systemów... Polecam zwłaszcza finałowy "Hellas III". A potem była też osławiona a kontrowersyjna "Jawnogrzesznica"...
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

43 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej