Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Największy mózg w historii świata !
     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 15/08/2005, 22:25 Quote Post

Prosty temat. Mam pytanko do Was. Kto według Was był najświetniejszą, najpotężniejsza, a także najbardziej utalentowaną postacią w historii świata.
Mam tu na myśli dokonania umysłowe i wynalazki.
A druga sprawa to informacja, że w dziale historia polski ogólnie też zakładam właśnie temat taki sam tyle że obejmujący historię Polski.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 15/08/2005, 22:35 Quote Post

Tutaj sytuacja jest trudniejsza niż w przypadku Polski, ale waham się między Leonardem, z oczywistych względów wszechstronności, oraz Einsteinem.
Nad tym drugim myślę, bo imponuje mi stworzenie przez niego tylko na podstawie obliczeń i rozważań, teorii, która dopiero teraz, po prawie stu latach, może być technicznie potwierdzona i rzeczywiście się potwierdza.

Nie mogę się zdecydować, to po co mam decydować na siłę smile.gif To dwa największe mózgi świata smile.gif

Pozdr.
G2A

P.S. A niepoważnie mówiąc, wygrać powinien bezapelacyjnie Jezus Chrystus, bo przecież wg niektórych był wszechwiedzący... tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 15/08/2005, 22:45 Quote Post

Dla mnie był nim Da Vinci. W moim poście nie chodzi mi o uzasadnienie tylko o konkretną postać, zapomniałem to dodać na początku za co serdecznie przepraszam, bo zasługi Leonarda już pisałem w innym poście.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Alqin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 181
Nr użytkownika: 4.221

Stopień akademicki: nie uznaje
Zawód: 13 Apostol
 
 
post 15/08/2005, 22:57 Quote Post

Normalnie nie odpowiadam na takie tematy ..... sleep.gif alebłehehehe ...laugh.gif ale szczerze mnie rozbawił tytuł. Nie wiem kto by miał najwiekszy obwód głowy w historii (liczony w cm lub calach). rolleyes.gif Może Urban??? Chociaz Giertych ma też niczego sobie.
Dobra a tak na poważnie zawsze dla mnie niedoścignionym wzorem najmądrzejszego mędrka w historii był Jezus Chrystus. Kto by potrafił omamić tyle ludzkich istnień gdyby nie był tak jak on geniuszem psychologii starożytnej.

No dobra, dobra już sie nie odzywam...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 16/08/2005, 7:04 Quote Post

Dla mnie jednym z największych mózgów (może i największym) był sir Isaac Newton. Gostek wynalazł trzy proste zasady dynamiki, dzięki którym zunifikował fizykę z matematyką, czyli uczynił matematykę językiem do ścisłego opisu zjawisk fizycznych. Poza tym jego teoria grawitacji okazała się na tyle uniwersalna, że opisuje zarówno swobodny spadek jabłka wink.gif , jak i ruch planet w Układzie Słonecznym. Ażeby dopełnić obrazu geniuszu Newtona, należy jeszcze pamiętać, że sam stworzył gałąź matematyki służącą do wyrażania praw dynamiki i grawitacji w ścisłej matematycznej formie. Chodzi oczywiście o rachunek różniczkowy, dzięki któremu np. wykazał trzy prawa Keplera, będące do czasów Newtona tylko prawami empirycznymi, przyjętymi bez ścisłego matematycznego dowodu. Szczególna i ogólna teoria względności Einsteina nie obaliła newtonowskiej fizyki. Tzw. zasada korespondencji zapewnia, że teoria Einsteina przechodzi płynnie w teorię Newtona w obecności małych mas, energii i niewielkich prędkości (w porównaniu z prędkością światła). Fizyka Newtona w naszym "zwykłym świecie" małych mas, energii i prędkości, nadal opisuje rzeczywistość z super-dokładnością. Aby ująć trochę z geniuszu Einsteina, wspomnę, że po opracowaniu szczególntej teorii względności (STW) zaczął myśleć nad teorią ogólną (OTW), ale brakowało mu matematycznego "języka" do opisu swoich pomysłów. W przeciwieństwie do Newtona nie potrafił wymyślić tego "języka" samodzielnie, ale rozpaczliwie ("Grassmann! Ja zwaruję!") prosił o pomoc swego przyjaciela, matematyka Grassmanna. Dopiero ten wskazał mu geometrię Riemanna i rachunek tensorowy, jako narzędzia matematyczne adekwatne do opisu OTW. Niektórzy biografowie Einsteina sugerują nawet, że idee STW i OTW pochodzą po części od pierwszej żony Alberta - Serbki Milevy Marić (http://en.wikipedia.org/wiki/Mileva_Maric) confused1.gif Jednak Einstein z pewnością geniuszem był smile.gif Jego pomysł zakrzywionej czasoprzestrzeni jest rewelacyjny i rewolucyjny smile.gif

P.S.
Nature and Nature's laws
lay hid in night;
God said, Let Newton be!
and all was light.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
ememens
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 8.293

Ememens Krab
Zawód: Pirat
 
 
post 16/08/2005, 7:12 Quote Post

Z powieżonego mi królewskiego prawa wynika że mogę zrobić tak :
1.(miejsce)Jezus Chrystus
2.Leonardo Da Vinci vs. Albert Einstein
3.Isaac Newton vs. Alfred Nobel
4.Albert Uderzo vs. Louis Germain David de Funès de Galarza (Louis de Funès)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 16/08/2005, 8:00 Quote Post

Dołozyłbym do tematu postu słowo 'znany' smile.gif

A może największym był ktoś kto wymyślił koło wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Morgan Ghost
 

Wodzu
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 792
Nr użytkownika: 2.205

 
 
post 16/08/2005, 11:41 Quote Post

Leonardo Da Vinci
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
logandevil
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 66
Nr użytkownika: 3.749

 
 
post 16/08/2005, 17:06 Quote Post

Ja stawiam na Nobla pozatym ze byl wynalazca byl tez biznesmenem stworzyl wiele fabryk labolatoriow,i nie mozna zapomniec o Nagrodzie Nobla ktora do dzis jest wreczana za osiagniecia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 17/08/2005, 8:16 Quote Post

Nie zapominałbym o ludziach starożytności.

Arystoteles

Pitagoras

Sokrates

Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 20/08/2005, 17:27 Quote Post

Vitam

Pitagoras, Eratostenes, Kopernik, Kartezjusz, Newton, Einstein, Planck, Hawking (w kolejności w jakiej żyli)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Inferno
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 8.455

Alma Bia³oszewska
Zawód: studentka
 
 
post 21/08/2005, 18:00 Quote Post

Stanowczo z całą pewnością Leonardo Da Vinci wyprzedził własną epokę o kilka wieków
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
logandevil
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 66
Nr użytkownika: 3.749

 
 
post 21/08/2005, 21:41 Quote Post

oczywiscie Leonardo Da Vinci byl "mega" osobowoscia ale niestety moim zdaniem narodzil sie za wczesnie taki falstart epokowy,gdyby urodzil sie np w erze rewolucji przemyslowej i jego wynalazki by zostaly docenione wtedy by mozna powiedziec smalo ze bylby postacia ktora najbardziej wplynela na losy ludzkosci,a tak dalej twierdze ze Nobel wywarl najwiekszy wplyw na dzieje swiata np do dzis sa przyznawane nagrody Nobla
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Dominikus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 7.597

Zawód: Uczen
 
 
post 22/08/2005, 10:28 Quote Post

Leonardo Da Vinci zaprojektował wynalazki ktore w XIX i XX wieku byly na nowo odkrywane np. czolg czy robot
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 22/08/2005, 10:39 Quote Post

Jak mawia Coobeck, imho, wystawianie Nobla jako "największego mózgu" to jakieś nieporozumienie. Co z tego, że przyznawane sa nagrody jego imienia (nazwiska)? To o niczym nie świadczy, najwyżej o tym, że facet miał wielkie pieniądze i pośmiertny gest. OK, wynalazł dynamit - ale czy nie było w historii ludzkości wspanialszych wynalazków? Pod tym względem Leonardo przewyższa Nobla nieskończnie (matko, jakże głupie to porównanie! Leonarda z Noblem!!;)).

Zaś przyjmowanie kryterium "wpływu na historię" jest również błędne, gdyż w takim razie większy wpływ na ludzkość od Nobla wywarli choćby Cezar, Wołodia Lenin czy Krzysztof Kolumb, a chyba nikt nie nazwie ich najtęższymi mózgami w historii ludzkości.

Pozdr.
G2A
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej