Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Amerykańskie krążowniki Ticonderoga, Jakie są odpowiedniki u przeciwników ?
     
jarezz
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 76.391

Stopień akademicki: magister politologii
 
 
post 29/01/2012, 12:04 Quote Post

Z jakimi okrętami innych flot można porównać krążowniki Ticonderoga, którymi dysponuje US Navy? Czy można je porównać np z sowieckimi/rosyjskimi krążownikami typu Kirov (projekt 1144), krążownikami projekt 1164 (Slava) albo projekt 58 (Groznyj).

Jak prezentuje się potencjał flot krajów NATO i innych sojuszników USA w tej klasie okrętów?

Umieszczam ten temat tutaj, z racji tego, iż okręty te zaczęły być użytkowane w latach zimnowojennych.

Ten post był edytowany przez jarezz: 29/01/2012, 12:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 29/01/2012, 12:32 Quote Post

Witam!
QUOTE(jarezz @ 29/01/2012, 13:04)
Z jakimi okrętami innych flot można porównać krążowniki Ticonderoga, którymi dysponuje US Navy? Czy można je porównać np z sowieckimi/rosyjskimi krążownikami typu Kirov (projekt 1144), krążownikami projekt 1164 (Slava) albo projekt 58 (Groznyj).
*


Na pewno odpowiednikiem nie jest nuklearny i 2 razy większy Kirow, ani też 2 razy mniejszy Groznyj. Najbardziej pasuje Sława, należy jednak pamiętać, że ze względu na różne doktryny i zadania Sława jest odpowiednikiem li tylko ze względu na wielkość, w końcu Ticonderogi to eskortowce CV.
CODE

Jak prezentuje się potencjał flot krajów NATO i innych sojuszników USA w tej klasie okrętów?

O ile mi wiadomo-nijak. Podobnie wkrótce będzie z US Navy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
jarezz
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 76.391

Stopień akademicki: magister politologii
 
 
post 29/01/2012, 13:01 Quote Post

QUOTE

O ile mi wiadomo-nijak. Podobnie wkrótce będzie z US Navy.


Mają być wycofane ze służby? Czy może zastąpione przez inne okręty?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 29/01/2012, 13:05 Quote Post

QUOTE(jarezz @ 29/01/2012, 14:01)
Mają być wycofane ze służby? Czy może zastąpione przez inne okręty?
*


Wczoraj czytałem na wp, że mają być niedługo wycofane, tylko za ChRL nie mogę znaleźć artykułu. Zresztą, tu coś o ograniczeniu wydatków militarnych USA. A na CG (X) czy CGN (X) (czy jak tam się miał zwać większy i nuklearny CG) kasy brak.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
jarezz
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 76.391

Stopień akademicki: magister politologii
 
 
post 29/01/2012, 13:15 Quote Post

Ciekawe, czy wycofywanie ze służby kolejnych okrętów tej klasy obejmie również te wchodzące w skład systemu obrony balistycznej...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Barg
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.879
Nr użytkownika: 56.976

 
 
post 29/01/2012, 14:09 Quote Post

Trochę podobne co do zadań są japońskie niszczyciele typu Kongo (zwane też krążownikami). W US Navy podobne zadania mają niszczyciele typu Arleigh Burke, po klapie programu niszczycieli typu Zumwalt, nadal zamawiane. Nowe i modernizowane Burki mają za zadanie tworzyć obronę antybalistyczną.

PS. Co do wycofywania krążowników typu Ticonderoga, to Amerykanie do tej pory wycofali już 5 okrętów tego typu, następny w kolejce jest USS Bunker Hill.

Ten post był edytowany przez Barg: 29/01/2012, 14:13
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
jarezz
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 76.391

Stopień akademicki: magister politologii
 
 
post 29/01/2012, 15:41 Quote Post

QUOTE
Najbardziej pasuje Sława, należy jednak pamiętać, że ze względu na różne doktryny i zadania Sława jest odpowiednikiem li tylko ze względu na wielkość, w końcu Ticonderogi to eskortowce CV.


Wiem, że Sowieci/Rosjanie mają oficjalnie tylko krążownik lotniczy (przepisy dot. Dardaneli skłoniły ich do tego rodzaju klasyfikacji o ile się nie mylę) Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Kuzniecow.
Jakie jednostki pełnią rolę jego eskorty skoro Ticonderoga to eskortowce CV?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 29/01/2012, 15:54 Quote Post

QUOTE(jarezz @ 29/01/2012, 16:41)
Wiem, że Sowieci/Rosjanie mają oficjalnie tylko krążownik lotniczy (przepisy dot. Dardaneli skłoniły ich do tego rodzaju klasyfikacji o ile się nie mylę) Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Kuzniecow.
*


A Pietr Wielikij?
CODE

Jakie jednostki pełnią rolę jego eskorty skoro [i]Ticonderoga[/i] to eskortowce CV?

Duże dozorowce, czyli po ludzku-niszczyciele. Projektu... A nie wiem, spieszy mi się, potem poszukam wink.gif

Barq-kto klasyfikuje Kongosy jako krążowniki?

Ten post był edytowany przez Tromp: 29/01/2012, 15:54
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Barg
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.879
Nr użytkownika: 56.976

 
 
post 29/01/2012, 16:01 Quote Post

@ jarezz

Niszczyciele typu Sowriemiennyj(projekt 956), typu Udolay (projekt 1155), fregaty typu Nieustraszimyj (1154), czy stare już fregaty typu Kriwak, choć różnych wersji (projekt 1135). Do tego krążownik typu Kirow (projekt 1144) i 1 zespól jak się patrzy, z dużą siłą ognia. A jak dodamy jeszcze gdzieś z przodu Oskara i Akułę to już w ogóle...

Ten post był edytowany przez Barg: 29/01/2012, 16:02
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
jarezz
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 76.391

Stopień akademicki: magister politologii
 
 
post 29/01/2012, 16:05 Quote Post

QUOTE
A Pietr Wielikij?

Wcześniej pisałeś, że Kirowy nie są odpowiednikiem ze względu na wielkość itd. dlatego też pytałem o sowiecki/rosyjski odpowiednik smile.gif

Jeśli któreś z moich zapytań jest irytujące wallbash.gif to wybaczcie, ale dopiero zaczynam przygodę w świecie floty respekt.gif , a wszystkim, których kiedykolwiek spotkam, a służą mi swoimi odpowiedziami i wiedzą czeka duże zywiec.gif

Ten post był edytowany przez jarezz: 29/01/2012, 18:23
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Barg
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.879
Nr użytkownika: 56.976

 
 
post 29/01/2012, 16:25 Quote Post

Poczytaj choćby tą stronę:
http://www.okretywojenne.mil.pl/
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 29/01/2012, 19:12 Quote Post

QUOTE(Barg @ 29/01/2012, 17:01)
Niszczyciele typu Sowriemiennyj(projekt 956), typu Udolay (projekt 1155), fregaty typu Nieustraszimyj (1154), czy stare już fregaty typu Kriwak, choć różnych wersji (projekt 1135). Do tego krążownik typu Kirow (projekt 1144) i 1 zespól jak się patrzy, z dużą siłą ognia. A jak dodamy jeszcze gdzieś z przodu Oskara i Akułę to już w ogóle...
*


Udałoj-w Polszcze jesteśmy!
A poza tym z tym "zespołem jak się patrzy" to może i tak by było, ale jakby Ulianowsk ukończyli wink.gif


Jarezz-bo Sławy nie są odpowiednikami Ticonderog, użyłem Piotrka jako przykładu krążownika w służbie. Ze stron-forum okrętów wojennych, altair.com, dobrze też czytać "Morze, Statki i Okręty".

Gdzie i kiedy zgłosić się po piwo? biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Barg
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.879
Nr użytkownika: 56.976

 
 
post 29/01/2012, 19:28 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 29/01/2012, 19:12)
A poza tym z tym "zespołem jak się patrzy" to może i tak by było, ale jakby Ulianowsk ukończyli wink.gif


To podliczmy - rosyjski zespół - 1 Kuzniecow, 1 Kirow, 1 Sława, 2 Sowriemienne, 2 Udaloje, 1 Nieustraszimyj, 3 Kriwaki plus 1 Oskar, 2 Akuły. Wsparcie kilku Tu-142, i 30 Tu-22M3, jaka marynarka wojenna samodzielnie się przeciwstawi, oprócz US Navy? US Navy ma siły i środki oczywiście, ale kto inny?
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 29/01/2012, 19:31 Quote Post

QUOTE(Barg @ 29/01/2012, 20:28)
To podliczmy - rosyjski zespół - 1 Kuzniecow, 1 Kirow, 1 Sława, 2 Sowriemienne, 2 Udaloje, 1 Nieustraszimyj, 3 Kriwaki plus 1 Oskar, 2 Akuły. Wsparcie kilku Tu-142, i 30 Tu-22M3, jaka marynarka wojenna samodzielnie się przeciwstawi, oprócz US Navy? US Navy ma siły i środki oczywiście, ale kto inny?
*


Francja z De Gaullem, FREMMami, Horizonami... Niedługo WB z QE wink.gif
A poważniej już, to ja się tylko Kuzniecowa czepiam, reszta wystarczyłaby do zmiecenia połowy Bałtyku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Barg
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.879
Nr użytkownika: 56.976

 
 
post 29/01/2012, 19:51 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 29/01/2012, 19:31)
Francja z De Gaullem, FREMMami, Horizonami... Niedługo WB z QE wink.gif
A poważniej już, to ja się tylko Kuzniecowa czepiam, reszta wystarczyłaby do zmiecenia połowy Bałtyku.
*


Francja - Charles de Gaulle i jego grupa lotnicza ma sporo przewag na Kuzniecowem i jego obecną grupą lotniczą. Przewagę czynią przede wszystkim samoloty AEW E-2C, podobnymi samolotami nie rozporządza obecnie Kuzniecow. Do tego mysliwiec Dassault Rafale M jest też maszyną wielozadaniową zdolną zaatakować okręt na morzu. Rosyjskie Su-33 są tylko maszynami czysto mysliwskimi. Niemniej siła uderzeniowa rosyjskiego zespołu to rakiety przeciwokrętowe dalekiego zasięgu oraz uzbrojenie plot. Dodatkowo sam Kuzniecow ma jedną bardzo istotną wadę - wadą są jego fatalne maszyny. Gdyby nie to...
Mimo tych wad Kuzniecowa - jeśli tylko jego maszyny byłyby sprawne to nie daje większych szans francuskiemu zespołowi.

Ten post był edytowany przez Barg: 29/01/2012, 19:57
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej