Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony « < 6 7 8 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wasze ulubione obrazy i malarze ...
     
kalev
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 759
Nr użytkownika: 37.135

Stopień akademicki: miszcz
 
 
post 7/01/2014, 18:45 Quote Post

Ulubiony malarz? Dla mnie jest to Caspar David Fredrich, a z jego obrazów to "Wędrowiec nad morzem mgieł". Wszystkie jego obrazy mają w sobie jakaś magię, aurę tajemniczości wink.gif

user posted image

Ten post był edytowany przez kalev: 7/01/2014, 18:47
 
User is offline  PMMini Profile Post #106

     
MoniS8
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 87.364

monika slaboszna
Zawód: student
 
 
post 17/01/2014, 17:40 Quote Post

Muzeum w sukiennicach kobieta na koniu - widziałam kiedy po raz pierwszy byłam ze szkoła, a w pamięci został do dziś.
 
User is offline  PMMini Profile Post #107

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 29/04/2014, 16:31 Quote Post

Hans Memling - Christ giving His blessing.
W Boston Museum of Fine Arts.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #108

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 29/04/2014, 17:34 Quote Post

Pisałem tu już o pieriedwiżnikach rosyjskich. Jednym z nich był Izaak Lewitan. Jego pejzaża Rosji należą do moich ulubionych obrazów:
https://www.google.ie/search?q=izaak+lewita...ih=643#imgdii=_
A już na ten (ten na dole, tytuł "Nad wiecznym spokojem") mógłbym się gapić godzinami...

Ten post był edytowany przez emigrant: 29/04/2014, 17:36
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #109

     
Janex896
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 20
Nr użytkownika: 93.522

 
 
post 2/07/2014, 10:36 Quote Post

Monet i Wyspiański.
 
User is offline  PMMini Profile Post #110

     
Premislaus1988
 

Unregistered

 
 
post 2/07/2014, 15:17 Quote Post

Mam to do siebie, że nigdy nie pamiętam nazw i autorów. Po prostu wklepuję w wyszukiwarkę okres, gatunek i leci playlista z muzyką. Podobnie mam z obrazami. Wpisuję słowo kluczowe i oglądam jak leci, czasem coś czytam na dany temat.

Czy mam ulubionego? Lubię malarstwo renesansowe i dla mnie genialny i oryginalny jest obraz "Przysłowia Niderlandzkie" Pietera Bruegla Starszego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przys%C5%82owia_niderlandzkie

BTW Breugl nie wymawia się jako Brojgl (czyniłem tak całe życie, do niedawna). Pisałem o tym tutaj:

"Wczoraj dowiedziałem się, że źle wymawiam nazwisko mojego ulubionego, niderlandzkiego malarza - Piotra Bruegela (starszego). Uważam go za geniusza bo wpadł na pomysł by malować przysłowia. Całe życie wymawiałem Bruegel jako Brojgl lub Brojgel. Ale wczoraj znalazłem ciekawą stronę, na której są pliki dźwiękowe z holenderską wymową różnych słów, w tym nazwisk wielkich, niderlandzkich malarzy. Teraz wymawiam Brojhol bądź Brejhol. Jeszcze ciekawsze jest to, że Uniwersytet Chicagowski zaleca jako "międzynarodowo akceptowaną" błędną wymowę, wymowę której nie usłyszy się w Holandii; Brojgl, Brigel, Brugel. Teraz van Gogh to nie wan Gog ale fan Hoh, a Bosh to nie Bosz ale Boss. Boże pobłogosław internet!"

http://premislaus1988.deviantart.com/journ...-novi-435078945

Na deviantART, jest sporo ciekawych rzeczy. Dlatego od pół roku oglądam tylko dzieła osób żyjących i zazdroszczę im talentu tongue.gif.

http://vladimir-kireev.deviantart.com/art/...59132691&qo=465 - obrona Smoleńska przed Polakami jest świetnie namalowana.

http://zhukovvladimir.deviantart.com/art/w...ellar-433794837 - poszukajcie sobie Putina, Łukaszenkę i innych polityków ze Wschodu (w galerii artysty są zbliżenia na szczegóły).

Ten post był edytowany przez Premislaus1988: 2/07/2014, 15:20
 
Post #111

     
Krysten11
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 17
Nr użytkownika: 93.769

 
 
post 7/07/2014, 11:59 Quote Post

Zdecydowanie obrazy Wyspiańskiego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #112

     
dziewanna
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 98.140

 
 
post 22/10/2015, 13:10 Quote Post

Aż dziw, że w tak długiej dyskusji nikt nie wspomniał o Aleksandrze Kotsisie (życie wsi, góry), Arturze Grottgerze (jego zbiór obrazków "Polonia" i "Lituania" poświęconych powstaniu styczniowemu często przewija się przez zwykłe podręczniki) czy Henryku Siemiradzkim (wśród jego antycznych obrazów "Dirce chrześcijańska" często służy za okładkę "Quo vadis").
A z takich szczególnych i niezbyt często wymienianych:
od Rembrandta jak choćby Medytujący Filozof 1632
obrazy Eastmana Johnsona, szczególnie te podejmujące temat murzynów amerykańskich, XIX wiek
Polonia Matejki 1863
Pożegnanie powstańca Grottgera 1866
Dzieci przed chatą Kotsisa 1872
Nie oczekiwali (powrót zesłańca) I. Riepina 1888 (znany jest jego obraz z Zaporożcami)
Dorożka nocą J. Pankiewicza 1893
Marsz żałobny Chopina W. Podkowińskiego 1894
cała twórczość Malczewskiego, m.in. Śmierć
Królestwo ptaków Chełmońskiego 1906 (z resztą, Chełmońskiego też wszystko warte zobaczenia)
Ranny kirasjer i dziewczyna W. Kossaka

A na koniec - dziś wystarczy wpisać tytuł w internet, by zobaczyć obraz. Dawniej trzeba się było ubrać jak człowiek i iść do galerii. (poniżej "Widok Wystawy Sztuk Pięknych w Warszawie w 1828 roku – Wincenty Kasprzycki")
Załączony obrazek

Ten post był edytowany przez dziewanna: 22/10/2015, 13:14
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #113

     
Sapiens
 

Samiec reakcjonista
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 19.098

Zawód: Inspektor
 
 
post 23/10/2015, 8:37 Quote Post

QUOTE(dziewanna @ 22/10/2015, 14:10)
A na koniec - dziś wystarczy wpisać tytuł w internet, by zobaczyć obraz. Dawniej trzeba się było ubrać jak człowiek i iść do galerii.
*



Wydaje mi się że akurat ubiory ludzi przedstawionych na obrazie Kasprzyckiego były ich normalnymi strojami do wyjścia na miasto, a nie tylko do galerii sztuki smile.gif
Ale faktycznie odzienie w tamtym okresie (i wcześniejszym) miało coś w sobie co zdecydowanie nadawało lepszych doznań wizualnych (człowiek w takim odzieniu pasował w domu, w galerii i pałacu) od współczesnej pstrokacizny reklam (nie kolorów)które z dumą nosi na sobie współczesne pospólstwo i którego widok na tle np. dawnej architektury wprowadza niesmak.

Co do moich gustów malarskich to jest z nim trochę jak z muzyką. Nie mogę swobodnie powiedzieć że taki, albo inny: autor,styl czy temat jest moim ulubionym, bo zawsze trafi się coś z tej działki co zdecydowanie się mojemu gustowi nie spodoba. Choć mogę już stwierdzić że zdecydowanie od strony wizualnej dużo bardziej podziwiam malarstwo historyczne Januarego Suchodolski niż Jana Matejki którego to obrazy są dla mnie strasznie rozmyte. Tego pierwszego odkryłem ostatnio bardzo miły dla okaz obraz przedstawiający odsłonięcie pomnika Jana III Sobieskiego w Łazienkach (Chociaż zgrzyt następuje jak się popatrzy na wstęgi orderowe które prawdopodobnie w domyślne malarza miały pochodzić od Orderu Orła Białego).
http://www.artnet.com/artists/janvier-janu...y0mmJuDhTYRg_A2

Ten post był edytowany przez Sapiens: 23/10/2015, 8:56
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #114

     
dziewanna
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 98.140

 
 
post 23/10/2015, 10:22 Quote Post

QUOTE(Sapiens @ 23/10/2015, 8:37)
QUOTE(dziewanna @ 22/10/2015, 14:10)
A na koniec - dziś wystarczy wpisać tytuł w internet, by zobaczyć obraz. Dawniej trzeba się było ubrać jak człowiek i iść do galerii.
*



Wydaje mi się że akurat ubiory ludzi przedstawionych na obrazie Kasprzyckiego były ich normalnymi strojami do wyjścia na miasto, a nie tylko do galerii sztuki smile.gif
Ale faktycznie odzienie w tamtym okresie (i wcześniejszym) miało coś w sobie co zdecydowanie nadawało lepszych doznań wizualnych (człowiek w takim odzieniu pasował w domu, w galerii i pałacu) od współczesnej pstrokacizny reklam (nie kolorów)które z dumą nosi na sobie współczesne pospólstwo i którego widok na tle np. dawnej architektury wprowadza niesmak.
[/url]
*



Przez "ubranie się jak człowiek" miałam na myśli wyskoczenie z papci, szlafroka i ogarnięcie tego, co zdążyło się przez noc wydarzyć na głowie, ale racja - nawet codzienny ubiór miał w sobie wystarczająco elegancji na odwiedzanie takich miejsc. W ogóle w takich strojach wszystko wyglądało jakoś bardziej malowniczo: spacer po krakowskim rynku, protesty sufrażystek czy zwykła jazda na łyżwach. http://www.lisak.net.pl/blog/wp-content/up...Y%C5%BBWY-2.jpg
A co do Suchodolskiego - co kto lubi. Ja uwielbiam symbolizm, więc Matejko by do mnie bardziej przemawiał choćby nawet miał mniejszy talent malarski. Trzeba mu jednak przyznać, że konie maluje zacnie; spod mojego pędzla wyszłoby najwyżej to:

Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #115

     
Aquarius
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.350
Nr użytkownika: 15.327

A.F.
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 23/10/2015, 18:21 Quote Post

QUOTE(dziewanna @ 23/10/2015, 10:22)
spod mojego pędzla wyszłoby najwyżej to:

Załączony obrazek
*



Lepiej niż u Picassa...

Ten post był edytowany przez Aquarius: 23/10/2015, 18:21
 
User is offline  PMMini Profile Post #116

8 Strony « < 6 7 8 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej