Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
10 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> CZARNE GRZBIETY: wszystko zwiazane z tematyka
     
Slayer
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 102
Nr użytkownika: 32.460

Maciej
Zawód: licealista
 
 
post 19/08/2008, 15:05 Quote Post

też bym prosił o listę ... wyślę na priva majla
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
lukteo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 38.147

 
 
post 19/08/2008, 20:41 Quote Post

Żeby nie było niedomówień oto lista osławionych "Czarnych grzbietów"(podręczników do 4-letniego liceum wydawnictwa WSiP):

HISTORIA 1: Starożytność - Julia Tazbirowa, Ewa Wiprzycka
HISTORIA 1: Średniowecze - Halina Manikowska, Julia Tazbirowa
HISTORIA 2: Dzieje nowozytne - Tadeusz Cegielski, Katarzyna Zielińska
HISTORIA 3: Dzieje nowozytne i najnowsze 1815-1870 - Grażyna Szelągowska
HISTORIA 3: Dzieje nowozytne i najnowsze 1870-1939 - Grażyna Szelągowska
HISTORIA 4: Polska i świat współczesny - Andrzej Pankowicz

i ewentualnie:
HISTORIA 4: Dzieje najnowsze 1939 - 1945 - Tadeusz Siergiejczyk(zakres materiału pokrywa się z podręcznikiem Pankowicza).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Arek1792
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 55.447

Arkadiusz
Zawód: uczen
 
 
post 29/04/2009, 21:06 Quote Post

O co chodzi z tymi słynnymi "Czarnymi Grzbietami"? czym te książki różnią się od zwykłych podręczników? Są jakoś ciekawie napisane, czy co?
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 29/04/2009, 23:21 Quote Post

Jest o tym temat na forum. Wystarczy poszukać smile.gif.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
mati1991
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 46.869

 
 
post 5/05/2009, 21:54 Quote Post

jak coś posiadam część 2 na sprzedaż, zapraszam na pw
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Mafia
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 362
Nr użytkownika: 57.418

Zawód: zmarnowany talent
 
 
post 25/07/2009, 16:31 Quote Post

QUOTE
O co chodzi z tymi słynnymi "Czarnymi Grzbietami"? czym te książki różnią się od zwykłych podręczników? Są jakoś ciekawie napisane, czy co?

Przede wszystkim są przereklamowane. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Sanorian
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 62
Nr użytkownika: 47.197

Stopień akademicki: -
Zawód: uczeñ
 
 
post 25/07/2009, 16:42 Quote Post

QUOTE(Mafia @ 25/07/2009, 17:31)
Przede wszystkim są przereklamowane. wink.gif
*



Drogi kolego, niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Przeczytałem te podręczniki i porównałem chociażby z tymi, których używam w szkole. Różnica jest nie do opisania. W każdym aspekcie podręczniki WSiP-u są zdecydowanie lepsze. Zagadnienia przedstawione są tam znacznie szerzej niż w podręcznikach obecnie używanych w szkołach. Są też gratką dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o historii swojego kraju. Ponadto poruszone w nim zostały informacje, których nie znajdziemy w podręcznikach "nowej daty".
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Pzdr
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 313
Nr użytkownika: 57.502

Zawód: uczeñ
 
 
post 25/07/2009, 16:58 Quote Post

"Zagadnienia przedstawione są tam znacznie szerzej niż w podręcznikach obecnie używanych w szkołach"

Nie zagalopowałeś się? Miałeś w ręce średniowiecze? Spójrz na głupi operon a na czarne grzbiety i porównaj sobie tematy Słowian, upadku Cesarstwa, państwa Franków.

Czarne grzbiety są lepsze,ale nie wciskaj kitu,że wszystko mają szerzejopracowane. Póki co widziałem tlyko średniowiecze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Mafia
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 362
Nr użytkownika: 57.418

Zawód: zmarnowany talent
 
 
post 25/07/2009, 17:01 Quote Post

QUOTE
Przeczytałem te podręczniki i porównałem chociażby z tymi, których używam w szkole. Różnica jest nie do opisania. W każdym aspekcie podręczniki WSiP-u są zdecydowanie lepsze.

Czego używasz w szkole? Operonu, Znaku, GWO czy innego szmatławca?

QUOTE
Zagadnienia przedstawione są tam znacznie szerzej niż w podręcznikach obecnie używanych w szkołach. Są też gratką dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o historii swojego kraju. Ponadto poruszone w nim zostały informacje, których nie znajdziemy w podręcznikach "nowej daty".

Istnieje masa świetnych podręczników akademickich i pozycji popularno-naukowych, z których korzystają osoby naprawdę zainteresowane historią i poszerzaniem swojej wiedzy.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Pzdr
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 313
Nr użytkownika: 57.502

Zawód: uczeñ
 
 
post 25/07/2009, 17:02 Quote Post

Mafia, rozmawiamy o podręcznikach typowo na poytzreby sjzoły i matury. Do matury ine tzreba z każdego okresu operować materiałem pochodzącym z podręczników akademickich. Nawet na studiach nie każdy raczy to wszystko pzreczytać. sleep.gif

A prawda jest taka, że czarne grzbiety są naprawdę bardzo dobrą pozycją.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Mafia
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 362
Nr użytkownika: 57.418

Zawód: zmarnowany talent
 
 
post 25/07/2009, 17:07 Quote Post

QUOTE
Do matury ine tzreba z każdego okresu operować materiałem pochodzącym z podręczników akademickich. Nawet na studiach nie każdy raczy to wszystko pzreczytać.

Przecież napisałem "Istnieje masa świetnych podręczników akademickich i pozycji popularno-naukowych, z których korzystają osoby naprawdę zainteresowane historią i poszerzaniem swojej wiedzy." dry.gif

QUOTE
A prawda jest taka, że czarne grzbiety są naprawdę bardzo
dobrą pozycją.

Prawda jest taka, że każdy ma swoje zdanie. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Sanorian
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 62
Nr użytkownika: 47.197

Stopień akademicki: -
Zawód: uczeñ
 
 
post 25/07/2009, 17:11 Quote Post

QUOTE(Pzdr @ 25/07/2009, 17:58)
Nie zagalopowałeś się? Miałeś w ręce średniowiecze? Spójrz na głupi operon a na czarne grzbiety i porównaj sobie tematy Słowian, upadku Cesarstwa, państwa Franków.
*



Co człowiek to opinia. Ja będę obstawał przy swoim i jeszcze raz powiem, że "czarne grzbiety" są mimo wszystko lepsze. Być może niektóre z zagadnień nie są opracowane perfekcyjnie, ja jednak patrzyłem na te podręczniki jako na całą serię, nie mówiłem tu o każdej części z osobna. Skoro zdecydowałeś się spojrzeć wyłącznie na 1 część podręcznika, ja zachęcę Cię do przeczytania części 2 "czarnych....." poświęconych dziejom nowożytnym. wink.gif

P.S Jak już to zrobisz, porównaj sobie z Operonem wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Pzdr
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 313
Nr użytkownika: 57.502

Zawód: uczeñ
 
 
post 25/07/2009, 17:12 Quote Post

Operon w zwyż się nie nadaje. Już w średnowieczu ma błędy chocażby w datowaniu. Jak Temudżym mógł żyć ponad 100 lat? Dat się nie uczę na pamięć,ale na zdrowy rozum sleep.gif

Planuję zapoznać się z całą serią, bo czytałem wiele dobrego na tym forum.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
mgaurelius
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 618
Nr użytkownika: 40.018

Zawód: Magnat - Spekulant.
 
 
post 26/07/2009, 19:22 Quote Post

Czarne Grzbiety są najkorzystniejsze bo są inteligentnie i mądrze napisane. Zakupienie operonu to strata pieniędzy. Jeśli chodzi o całą reszte(ksiązki akademickie i inne) wiadomym jest, że jak ksiązka np. Historia Rosji bedzie zawierała wiecej informacji o Rosji niz czarne grzbiety. Podobnie z całą resztą jak kupujecie cos o krzyżakach to będzie tam wiecej niz w jakimkolwiek podręczniku do liceum. Jak ktos ma wiedze to niech rzuca się na głęboką wode. Jak natomiast nie ma to niech zacznie od czarnych grzbietów.

Zawsze podręcznik akademicki będzie miał wiecej informacji od pozycji dla liceum. Ale czy będzie lepszy? to zależy. Jeśli ktoś opanował poziom podręcznika to niech czyta ksiązki które mu poszerzą wiedze. Jeśli natomiast ktoś się lansuje i sądzi, że od razu zacznie od podręczników akademickich to się srogo zdziwi, bo nagle się okaze ze wszystko mu się plącze.

Nie zawsze gdzie jest nawalone więcej informacji będzie dla was lepsze. Załozenie jest takie zebyscie po przeczytaniu zapamiętali jak najwiecej informacji.

To nie jest tak że im większa liczba stron/informacji w książce tym więcej zapamiętujecie.

Z poznawianiem historii to jest troche jak z budowaniem budynku. Zaczynacie od fundamentow, potem ogolna konstrukcja na końcu szczegóły. Jak zaczniecie od środka albo konca to albo będziecie mieli wiedzę niepełną albo wszystko wam się pomiesza.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Pzdr
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 313
Nr użytkownika: 57.502

Zawód: uczeñ
 
 
post 28/07/2009, 14:27 Quote Post

Jeśli ktoś zwrócił uwagę- częśc do średniowiecza z czsrnych grzbietów i historii dla maturzysty ma tego samego autora - Halina Manikowska. Nie polecam jednak wydania z historii dla maturzysty- czarne grzbiety są pukładane sensownie,a tamto się czyta i czyta .... i nic się nie wynosi. Przynajmniej im się ciężko czytało (pożyczyłem się ksiażki,przeglądnałem,pzreczytałemt roche i stwierdziłem,żenie warto kupować)
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

10 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej