Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> MAREK TUMANOWICZ, Miernota dziennikarska ?
     
metalcoola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 251
Nr użytkownika: 47.635

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 5/08/2015, 15:12 Quote Post

Marek Tumanowicz (ur. 1947) – polski dziennikarz telewizyjny w latach 70. i 80 XX wieku. Występował w Wieczorze z Dziennikiem w serwisie Wiadomości z Kraju (na ekranie po lewej stronie prowadzącego) oraz Dzienniku Telewizyjnym.
Podczas stanu wojennego w latach 1981-82 występował w mundurze wojskowym, co było jego pomysłem.
Po przemianach w 1989 prezes Andrzej Drawicz mianował go dyrektorem programowym. W okresie późniejszym miał problem ze znalezieniem pracy – trzy razy był zarejestrowany jako bezrobotny, a także pracował jako stróż oraz szef ochrony.

=====================================================

Wybrałem tych panów, bo obaj są najgorzej oceniani przez środowiska im opozycyjne. I obaj dostali nagrodę przyznaną przez obóz rządzący smile.gif W mojej ocenie gorszy jest Tomasz Lis, Tumanowicz jaki by nie był, nigdy nie posunął się do atakowania dzieci opozycji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 5/08/2015, 15:32 Quote Post

QUOTE(metalcoola @ 5/08/2015, 15:12)
Wybrałem tych panów, bo obaj są najgorzej oceniani przez środowiska im opozycyjne. I obaj dostali nagrodę przyznaną przez obóz rządzący smile.gif W mojej ocenie gorszy jest Tomasz Lis, Tumanowicz jaki by nie był, nigdy nie posunął się do atakowania dzieci opozycji.
*


Różnica jest taka, że Lis ma wolną rękę w swojej działalności propagandowego funkcjonariusza na odcinku tv, dla śmiechu chyba nazywanej dziennikarstwem, a Tumanowicz najczęściej po prostu mówił to, co mu kazali.
Obak mają tyle wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem co krzesło z krzesłem elektrycznym...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
orkan
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.563
Nr użytkownika: 58.347

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 19/08/2015, 19:17 Quote Post

Hu hu Bronek Wildstein zbliża się. Drżyjcie Lisoowie i inne wnuczki sekretarzy KC smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 6/09/2015, 11:36 Quote Post

A kim jest? To, że można mu zarzucić kompletny brak obiektywizmu, nie oznacza, że nie jest dziennikarzem. Na tym forum wielu magistrów historii "popisuje" się wiedzą historyczną, ale nikt im nie odbierze tego, że są historykami. Co najwyżej słabymi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Spiryt
 

Ostatni Wielki Gumiś
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.856
Nr użytkownika: 40.921

Stopień akademicki: licencjata
Zawód: student
 
 
post 6/09/2015, 11:47 Quote Post

Dużo takich rzeczy nie czytam, więc może nie wiem, ale Lis wydaje się być nie tyle stronniczy, co lekko w dekielek puknięty. wink.gif

Pamiętam jakiś jego artykuł, w którym z zapałem dowodził, iż amerykański wymiar sprawiedliwości nie powinien ścigać Polańskiego, gdyż CIA korzystało z pomocy faszystów... confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 6/09/2015, 17:17 Quote Post

Marek Tumanowicz był prezenterem, czyli czytał to co mu przygotowano, a u schyłku epoki wyglądało to tak:
DTV 26.02.1989 r.
z komentarzem (własnym?) prowadzącego: https://youtu.be/8Svt9U9wdwg?t=2m25s

Ten post był edytowany przez Fuser: 6/09/2015, 17:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
usunięty 14/01/18
 

Unregistered

 
 
post 11/09/2015, 0:31 Quote Post

Lis nie jest dziennikarzem, tylko publicystą i prezenterem. Warto umieć odróżniać zawody wykonywane przez pracowników redakcji. Wiem, że wszystkich wrzuca się do worka z napisem "dziennikarze" ale to jeszcze nie oznacza, że są dziennikarzami.

Dziennikarz to pracownik przygotowujący informacje.
Publicysta to pracownik przedstawiający własne opinie o wydarzeniach.
Prezenter to pracownik przedstawiający informacje przygotowane przez dziennikarzy.
Redaktor to pracownik poprawiający testy dziennikarzy.
Redaktor naczelny (i inni funkcyjni) to pracownik czuwający nad całym tym towarzystwem.
 
Post #7

     
kwapiszon
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 98.032

Adrian K.
Zawód: przedownik miejski
 
 
post 13/10/2015, 17:24 Quote Post

QUOTE(Król.Ubu @ 11/09/2015, 0:31)
Lis nie jest dziennikarzem, tylko publicystą i prezenterem. Warto umieć odróżniać zawody wykonywane przez pracowników redakcji. Wiem, że wszystkich wrzuca się do worka z napisem "dziennikarze" ale to jeszcze nie oznacza, że są dziennikarzami.

Dziennikarz to pracownik przygotowujący informacje.
Publicysta to pracownik przedstawiający własne opinie o wydarzeniach.
Prezenter to pracownik przedstawiający informacje przygotowane przez dziennikarzy.
Redaktor to pracownik poprawiający testy dziennikarzy.
Redaktor naczelny (i inni funkcyjni) to pracownik czuwający nad całym tym towarzystwem.
*



Jasne. Wielu rzeczywiście się to miesza.

Jednak mnie najbardziej irytuje określanie wszystkich mianem redaktorów. Redaktor taki, redaktor śmaki ("redaktór Sikora - czy jakóś tak", mówi o swym kupiony przyszłym zięciu stary Kolęda w Wyjściu Awaryjnym). Tymczasem redaktor (w gazecie czy wydawnictwie książkowym) to osoba tylko szczytująca cudze teksty. Taki właśnie sczytawacz i poprawiacz. I nic (nikt) więcej. Miałem z tymi sczytywaczami trochę przepraw w swym życiu (stąd mogę powiedzieć że mają oni stanowczo za duże wyobrażenie tak o sobie jak i swojej pracy).



osoba tylko szczytująca cudze teksty
Jestem zagubiony ...
Czytajac cudze teksty mam szczytowac ?
Jesli tak, to na Forum dzialaja same maniaki seksualne ...
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/10/2015, 20:12
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 13/10/2015, 20:52 Quote Post

Tomasz Lis to po prostu wierny członek PO oddelegowany na odcinek mediów co udowodnił atakiem na urzędującego prezydenta. Miesiąc minął, prokurator nie znalazł podstaw do wszczęcia śledztwa a towarzysz Lis na ten temat nawet się nie zająknął. Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości do obiektywności Lisa to ta sprawa musiała je rozwiać. To nawet dobrze. Bardzo ważne jest bowiem wiedzieć who is who a kto zwykły hu.
Czy użytkownik Król.Ubu mógłby się odnieść do sprawy rzekomego wyłudzenia kilometrówek przez PADa? Tutaj lub (lepiej) w wątku o prezydencie. Z takim zapałem udowadniał ze Duda złamał prawo ze jestem ciekaw co ma na dzień dzisiejszy do powiedzenia... Czy starczy odwagi przyznać się do błędu?

PS - informacja do moderatorów - nie jest to żaden atak personalny a prośba o odpowiedz. Prosiłbym o nie używanie nożyczek. Dziękuje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Lucas the Great
 

Głos rozsądku
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 984
Nr użytkownika: 36.802

Stopień akademicki: Magister Prawa
Zawód: Imperator
 
 
post 15/10/2015, 8:57 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 5/08/2015, 15:32)
QUOTE(metalcoola @ 5/08/2015, 15:12)
Wybrałem tych panów, bo obaj są najgorzej oceniani przez środowiska im opozycyjne. I obaj dostali nagrodę przyznaną przez obóz rządzący smile.gif W mojej ocenie gorszy jest Tomasz Lis, Tumanowicz jaki by nie był, nigdy nie posunął się do atakowania dzieci opozycji.
*


Różnica jest taka, że Lis ma wolną rękę w swojej działalności propagandowego funkcjonariusza na odcinku tv, dla śmiechu chyba nazywanej dziennikarstwem, a Tumanowicz najczęściej po prostu mówił to, co mu kazali.
Obak mają tyle wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem co krzesło z krzesłem elektrycznym...
*

Całkowicie bym się pod tym podpisał, gdyby nie to że nie wydaje mi się, by Lis miał wolną rękę. Podejrzewam że każdy jego tekst musi być "zatwierdzony przez centralę".
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 15/10/2015, 9:41 Quote Post

QUOTE(Lucas the Great @ 15/10/2015, 8:57)
QUOTE(emigrant @ 5/08/2015, 15:32)
QUOTE(metalcoola @ 5/08/2015, 15:12)
Wybrałem tych panów, bo obaj są najgorzej oceniani przez środowiska im opozycyjne. I obaj dostali nagrodę przyznaną przez obóz rządzący smile.gif W mojej ocenie gorszy jest Tomasz Lis, Tumanowicz jaki by nie był, nigdy nie posunął się do atakowania dzieci opozycji.
*


Różnica jest taka, że Lis ma wolną rękę w swojej działalności propagandowego funkcjonariusza na odcinku tv, dla śmiechu chyba nazywanej dziennikarstwem, a Tumanowicz najczęściej po prostu mówił to, co mu kazali.
Obak mają tyle wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem co krzesło z krzesłem elektrycznym...
*

Całkowicie bym się pod tym podpisał, gdyby nie to że nie wydaje mi się, by Lis miał wolną rękę. Podejrzewam że każdy jego tekst musi być "zatwierdzony przez centralę".
*


Póki był skuteczny i miał oglądalność pewnie i nie wnikali co on tam tworzy. Pilnowano tylko, żeby się sądowo nie podłożył. Ale teraz gdy już mało kto się nabiera na to jego "dziennikarstwo" to inna bajka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
metalcoola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 251
Nr użytkownika: 47.635

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 18/10/2015, 10:20 Quote Post

Jednak Tumanowicz naprawdę jest porządniejszym dziennikarzem, a TVP pozwala jeszcze temu funkcjonariuszowi prowadzić debatę, oj boją się utraty stołków w "telewizji publicznej" oj boją smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 18/10/2015, 10:49 Quote Post

QUOTE(metalcoola @ 18/10/2015, 11:20)
Jednak Tumanowicz naprawdę jest porządniejszym dziennikarzem,
*


Na jakiej podstawie używasz czasu teraźniejszego? Znasz jakieś aktualne dokonania dziennikarskie red. M. Tumanowicza?
I skąd pogląd, że jest porządniejszym dziennikarzem? Bo nie jest zaangażowany na polu medialnym w tą aktualną wieloletnią rozgrywkę "o wyższości Partii A nad Partią B lub odwrotnie" po "niesłusznej" stronie?
QUOTE(metalcoola @ 18/10/2015, 11:20)
oj boją się utraty stołków w "telewizji publicznej" oj boją smile.gif
*


Jedni się boją, ci co na ich miejsce przyjdą już czekają. Jedni swoje zarobili. Drudzy zarobią. Wszystko oczywiście "dla dobra Polski", "w trosce o jej teraźniejszość i przyszłe losy". A sfinansuje to obywatel płacąc przymusowy haracz, tak jak przez ostatnich kilkanaście lat.
Ponad cztery lata temu w innym wątku tego forum pisałem, co mogę powtórzyć też dzisiaj:
"Skoro widać taką tęsknotę, by media publiczne wyrażały określoną opcję polityczną i kształtowały pod tym kątem opinię publiczną, to może niech przejdą na utrzymanie partii politycznych. W imię czego wszyscy obywatele mają płacić abonament na coś co nazywane jest nie wiadomo na jakiej podstawie mediami publicznymi, by kilku-kilkunastu bardzo dobrze za to wynagradzanych dyżurnych dziennikarzy, choć w przypadku niektórych z nich używanie tego terminu jest na wyrost, miało w telewizji audycje temnu służące.
Taką koncepcję proponował w minionym systemie, w swoim monologu satyrycznym "List Do Kolegi Spikera" z 1981 r. Jacek Fedorowicz, wówczas odnosząc ją do PZPR mówiąc, że jeśli jakaś organizacja chce kształtować opinię publiczną to może, niech kupi sobie nadajnik i kształtuje co komu chce.
Ja nie widzę takiej potrzeby, by przymusowo płacić na upartyjnione media, niezależnie od opcji, której służą.
"
Nie potrzebuję, by kształtował mnie w mediach publicznych ani p. Lis, ani Żakowski, ani Ziemkiewicz ani Wildstein ani inni zaangażowani. Jak będę miał taką potrzebę to z własnej woli poczytam "Newsweek", "Politykę" albo "W Sieci" i "Do Rzeczy", posłucham "Tok FM" albo Radia WNET, pooglądam TVN24 albo TV Republika, itd.

Ten post był edytowany przez Fuser: 18/10/2015, 13:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
metalcoola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 251
Nr użytkownika: 47.635

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 18/10/2015, 13:39 Quote Post

Sorry, powinno być "był" i też jestem gorącym zwolennikiem prywatyzacji TVP, kto by nie rządził, będzie to telewizja partyjna, a z ciekawych programów ostał się jedynie Jeden z Dziesięciu sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 18/10/2015, 15:53 Quote Post

QUOTE(dawid2009 @ 18/10/2015, 15:03)
Wystarczy spojrzeć na okładki. W żadnym normalnym kraju by coś takiego nie przeszło.
*


Okładki z przeciwnikami politycznymi przebranymi w hitlerowski mundur też w żadnym normalnym kraju by nie przeszły. Myślę, że o okładkach pism "drugiej strony" też można by podobnie napisać. Ale biznes się kręci...
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej