Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> FILIP III ŚMIALY, Bibliografia
     
Kindzerek_S
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 58.581

Kinga Stradomska
Zawód: student
 
 
post 31/03/2010, 18:09 Quote Post

witam.
potrzebuję literatury dotyczacej panowania Filipa III Śmiałego we Francji. oczywiscie mam sporo książęk dotyczące ogólnie średniowiecznej Francji. Może jednak zna ktoś jakąś literaturę, która bliżej opisuje panowanie tego władcy. Interesują mnie zarówno książki jak i artykuły, opracowania polskie, angielsko- , francusko- , niemiecko- języczne. może ktoś jest mi wstanie pomóc???

pozdrawiam serdecznie
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.121
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 31/03/2010, 19:07 Quote Post

proponuję skorzystać z katalogów tematycznych bibliotheque nationale de France, Niemcy mają również podobną organizację do naszej BN, można jeszcze przez katalogi on-line bibliotek uniwersyteckich.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
paulus
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.256
Nr użytkownika: 8.564

 
 
post 2/04/2010, 18:10 Quote Post

Niestety w historiografii traktującej czasy późniejszych Kapetyngów, rządy Filipa III (1270-85) nie otrzymały az tak wiele uwagi jak w przypadku jego sławetnego poprzednika oraz następcy. W zasadzie po dziś dzień podstawową publikacją jest monografia C. V. Langloisa, Le règne de Philippe III Le Hardi opublikowana w Paryżu w 1887 roku. Poniżej wymieniłem kilka dodatkowych prac, które mogą przydać się w pisaniu pracy, jednak wiele ważnych publikacji, które również zasługują na uwagę, wymieniono w pozostałych tematach w tym dziale (Fawtier, Hallam, Vale etc).

C. Dunbabin, Charles I of Anjou: Power, Kingship and State-making in Thirteenth-century Europe, Longman 1998

C. Jones, ‘…mais tot por le servise Deu?’ Philippe III le Hardi, Charles D’Anjou, and the 1273/74 Imperial Candidature’, Viator, 34, 2003, s. 208 - 228

W. C. Jordan, The Capetians from the death of Philip II to Philip IV’, red. D. Abulafia, The New Cambridge Medieval History 5, Cambridge 1999

G. Sivery, Philippe III le Hardi, Fayard 2003

Pozdr.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Kindzerek_S
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 58.581

Kinga Stradomska
Zawód: student
 
 
post 2/04/2010, 21:04 Quote Post

dziękuje bardzo za pomoc smile.gif pozdrawiam serdecznie
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej