Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
253 Strony « < 251 252 253 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2008: wszystko zwiazane z tematyka
     
Smardz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 842
Nr użytkownika: 34.798

Stopień akademicki: mgr prawa
Zawód: ekscentryczny
 
 
post 31/01/2010, 15:59 Quote Post

QUOTE(Marek Tulliusz Cyceron @ 31/01/2010, 15:39)
Myślałem o połączeniu prawa z dziennikarstwem od drugiego roku. Ale z tego co tutaj wyczytałem wynika, że dziennikarstwo to masa nauki, tak więc zaczynam powątpiewać w połączenie tych kierunków. A szkoda, ponieważ mam spore doświadczenie w pisaniu artykułów na różnych portalach i interesuje mnie studiowanie dziennikarstwa ale bez studiów przecież także można świetnie pisać.
Muszę się głęboko zastanowić confused1.gif
*



hehe, sie setnie ubawiłem smile.gif
Chcesz isc, lub jesteś na prawie, a obawiasz sie że na dziennikarstwie jest masa nauki??
Jeśli dobrze Ci sie pisze, po prostu zacznij to dziennikarstwo jako drugi kierunek, na pewno sobie poradzisz, a p. że gdzieś jest dużo nauki sie nie przejmuj:)
 
User is offline  PMMini Profile Post #3781

     
Decuś
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 407
Nr użytkownika: 46.759

Klaudia
Zawód: student
 
 
post 31/01/2010, 16:04 Quote Post

QUOTE
To Twoim zdaniem co jest takie konkretne? Wystarczy, że pójdziesz na europeistykę lub stosunki międzynarodowe(+ specjalizacja) , znasz 2-3 języki i możesz robić mnóstwo rzeczy. Wystarczy, że się rozejrzysz. Jak nie jesteś osobą bystrą i sprytną to i po kierunku technicznym nie znajdziesz roboty. Liczy się umiejętność przebicia. Co do SM i europeistyki to mity tworzone przez ludzi, którzy przez 5 lat jedynie chodzili na zajęcia nie robiąc nic poza nimi. I trudno się dziwić, że teraz narzekają i nie mogą znaleźć pracy. Nie znają realiów, a winę zwalają na kierunek studiów.


Alez mi własnie o to chodziło, ze studiowanie jedynie stosunkow miedzy. czy tez europeistyki niewiele daje, a kiedy ma się drugi dobrze dobrany kierunek, kiedy się zna języki i ma coś wiecej niz tylko papierek z ukończonymi studiami wyższymi, możliwosci robia sie o wiele większe.
A siłe przebicia i kreatywnosc teraz trzeba miec wszedzie, będac ciotą która nie umie zadbac o siebie nie osiągnie sie niczego, o tym przypominac chyba juz nie trzeba.
I niech sie kolega tak nie oburza smile.gif
Nie wiem co jest 'taki konkretne', wypowiedzialam sie tylko na temat wyzej wymienionych kierunkow, choc zadnego z nich nie studiuje.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3782

     
mgaurelius
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 618
Nr użytkownika: 40.018

Zawód: Magnat - Spekulant.
 
 
post 31/01/2010, 16:11 Quote Post

QUOTE(Smardz @ 31/01/2010, 15:59)
QUOTE(Marek Tulliusz Cyceron @ 31/01/2010, 15:39)
Myślałem o połączeniu prawa z dziennikarstwem od drugiego roku. Ale z tego co tutaj wyczytałem wynika, że dziennikarstwo to masa nauki, tak więc zaczynam powątpiewać w połączenie tych kierunków. A szkoda, ponieważ mam spore doświadczenie w pisaniu artykułów na różnych portalach i interesuje mnie studiowanie dziennikarstwa ale bez studiów przecież także można świetnie pisać.
Muszę się głęboko zastanowić confused1.gif
*



hehe, sie setnie ubawiłem smile.gif
Chcesz isc, lub jesteś na prawie, a obawiasz sie że na dziennikarstwie jest masa nauki??
Jeśli dobrze Ci sie pisze, po prostu zacznij to dziennikarstwo jako drugi kierunek, na pewno sobie poradzisz, a p. że gdzieś jest dużo nauki sie nie przejmuj:)
*


a Twoim zdaniem to niby na prawie jest tyle nauki ? biggrin.gif kolejny mit...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3783

     
mgaurelius
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 618
Nr użytkownika: 40.018

Zawód: Magnat - Spekulant.
 
 
post 31/01/2010, 16:13 Quote Post

QUOTE(Decuś @ 31/01/2010, 16:04)
QUOTE
To Twoim zdaniem co jest takie konkretne? Wystarczy, że pójdziesz na europeistykę lub stosunki międzynarodowe(+ specjalizacja) , znasz 2-3 języki i możesz robić mnóstwo rzeczy. Wystarczy, że się rozejrzysz. Jak nie jesteś osobą bystrą i sprytną to i po kierunku technicznym nie znajdziesz roboty. Liczy się umiejętność przebicia. Co do SM i europeistyki to mity tworzone przez ludzi, którzy przez 5 lat jedynie chodzili na zajęcia nie robiąc nic poza nimi. I trudno się dziwić, że teraz narzekają i nie mogą znaleźć pracy. Nie znają realiów, a winę zwalają na kierunek studiów.


Alez mi własnie o to chodziło, ze studiowanie jedynie stosunkow miedzy. czy tez europeistyki niewiele daje, a kiedy ma się drugi dobrze dobrany kierunek, kiedy się zna języki i ma coś wiecej niz tylko papierek z ukończonymi studiami wyższymi, możliwosci robia sie o wiele większe.
A siłe przebicia i kreatywnosc teraz trzeba miec wszedzie, będac ciotą która nie umie zadbac o siebie nie osiągnie sie niczego, o tym przypominac chyba juz nie trzeba.
I niech sie kolega tak nie oburza smile.gif
Nie wiem co jest 'taki konkretne', wypowiedzialam sie tylko na temat wyzej wymienionych kierunkow, choc zadnego z nich nie studiuje.
*



Nie oburzam smile.gif Drażni mnie tylko takie podejście. Po tym kierunku to złote góry a po tym to co byś nie zrobił i tak złamanej złotówki nie zarobisz. Jak ktoś jest w czymś naprawdę dobry i potrafi to udowodnić zawsze znajdzie pracę. Obojętnie co studiował.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3784

     
Decuś
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 407
Nr użytkownika: 46.759

Klaudia
Zawód: student
 
 
post 31/01/2010, 16:19 Quote Post

QUOTE
a Twoim zdaniem to niby na prawie jest tyle nauki ? biggrin.gif kolejny mit...


ooo i tu sie całkowicie zgodze haha! To jest naprawde dosyc mocno przerysowane. Owszem, sa takie przedmioty, ktorych bez konkretnej nauki sie nie zaliczy, a nawet uczac sie bardzo duzo jest ciezko. Ale z cala reszta nie jest az tak zle, jak wszyscy myślą.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3785

     
mgaurelius
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 618
Nr użytkownika: 40.018

Zawód: Magnat - Spekulant.
 
 
post 31/01/2010, 16:25 Quote Post

QUOTE(Decuś @ 31/01/2010, 16:19)
QUOTE
a Twoim zdaniem to niby na prawie jest tyle nauki ? biggrin.gif kolejny mit...


ooo i tu sie całkowicie zgodze haha! To jest naprawde dosyc mocno przerysowane. Owszem, sa takie przedmioty, ktorych bez konkretnej nauki sie nie zaliczy, a nawet uczac sie bardzo duzo jest ciezko. Ale z cala reszta nie jest az tak zle, jak wszyscy myślą.
*



Ze świecą szukać studenta prawa w bibliotece poza sesją smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3786

     
Decuś
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 407
Nr użytkownika: 46.759

Klaudia
Zawód: student
 
 
post 31/01/2010, 16:31 Quote Post

QUOTE
Ze świecą szukać studenta prawa w bibliotece poza sesją smile.gif


Nie przesadzajmy biggrin.gif wszystko tez zalezy od studenta, u mnie na wydziale są tacy co w czytelni przesiaduja ciągle i sie faktycznie ucza, a sa i tacy, ktorzy progu czytelni nigdy nie przekroczyli.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3787

     
mgaurelius
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 618
Nr użytkownika: 40.018

Zawód: Magnat - Spekulant.
 
 
post 31/01/2010, 16:53 Quote Post

QUOTE(Decuś @ 31/01/2010, 16:31)
QUOTE
Ze świecą szukać studenta prawa w bibliotece poza sesją smile.gif


Nie przesadzajmy biggrin.gif wszystko tez zalezy od studenta, u mnie na wydziale są tacy co w czytelni przesiaduja ciągle i sie faktycznie ucza, a sa i tacy, ktorzy progu czytelni nigdy nie przekroczyli.
*



Ba, tu masz oczywiście rację. Choć mi bardziej chodziło o statystyczną większość.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3788

     
Smardz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 842
Nr użytkownika: 34.798

Stopień akademicki: mgr prawa
Zawód: ekscentryczny
 
 
post 31/01/2010, 17:32 Quote Post

Nauki na tym kierunku nie jest objętosciowo dużo i nigdy też nie widziałem żeby ktokolwiek ze znajomych siedział w bibliotece, nie licząc pracy mgr.
Powód jest prozaiczny, pojedyncze podręczniki prawa zawierają kompilacje materiału z danej gałęzi prawa, który wystarczy do zdania egz. Nie musieliśmy czytać żadnych ˝lektur fakultatywnych˝ co jest choćby wymagane na Historii, więc i nie musielismy nigdy siedziec w bibliotece.

Jednak czym innym jest przeczytać i zdać przykładowe 600str Historii Starożytnej wyd. Trojaczki plus powiedzmy Gilgamesz czy Herodot, a czym innym tyleż stron Prawa Pracy aut. B.Liszcz.

Zaś żeby zdać osławione 1000str prawo handlowe A.Kidyby warto, oprócz wyłączenia sie z życia towarzyskiego na co najmniej miesiąc, jeszcze sie modlić wink.gif

Ponadto jeśli zamierzasz póżniej brnąć w aplikacje, nie spodziewaj sie że wystarczy pochodzić na zajecia i ˝jakoś˝przebrnąć egzamin.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3789

     
mgaurelius
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 618
Nr użytkownika: 40.018

Zawód: Magnat - Spekulant.
 
 
post 31/01/2010, 18:06 Quote Post

QUOTE(Smardz @ 31/01/2010, 17:32)
Nauki na tym kierunku nie jest objętosciowo dużo i nigdy też nie widziałem żeby ktokolwiek ze znajomych siedział w bibliotece, nie licząc pracy mgr.
Powód jest prozaiczny, pojedyncze podręczniki prawa zawierają kompilacje materiału z danej gałęzi prawa, który wystarczy do zdania egz. Nie musieliśmy czytać żadnych ˝lektur fakultatywnych˝ co jest choćby wymagane na Historii, więc i nie musielismy nigdy siedziec w bibliotece.

Jednak czym innym jest przeczytać i zdać przykładowe 600str Historii Starożytnej wyd. Trojaczki plus powiedzmy Gilgamesz czy Herodot, a czym innym tyleż stron Prawa Pracy aut. B.Liszcz.

Zaś żeby zdać osławione 1000str prawo handlowe A.Kidyby warto, oprócz wyłączenia sie z życia towarzyskiego na co najmniej miesiąc, jeszcze sie modlić wink.gif

Ponadto jeśli zamierzasz póżniej brnąć w aplikacje, nie spodziewaj sie że wystarczy pochodzić na zajecia i ˝jakoś˝przebrnąć egzamin.
*



To była przenośnia w odniesieniu do natężenia pracy. Owszem nikt tu nie porównuje historii do prawa pracy. Ale jak mniemam z prawem pracy nie stykasz się na pierwszym roku ani na drugim :] Z własnego doświadczenia wiem, że po pewnym okresie styczności z pozycjami ze studiów prawniczych czytasz je z o wiele większą łatwością.
Są poza tym kierunki z literaturą porównywalnie ciężką jak i nie cięższą.
Nie odbieraj tego osobiście my tu po prostu obalamy pewne mity.
Z aplikacją się zapędziłeś bo nikt o niej nie wspominał. Rozmawiamy o studiach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3790

     
Smardz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 842
Nr użytkownika: 34.798

Stopień akademicki: mgr prawa
Zawód: ekscentryczny
 
 
post 31/01/2010, 18:17 Quote Post

Mówiąc o aplikacji, miałem na myśli fakt, że studia prawnicze, aby robić cokolwiek w tej dziedzinie, nie kończą sie na V roku wink.gif żeby cokolwiek robić w branży, trzeba jeszcze brnąć przykładowo 3 lata na końcu łańcucha pokarmowego.
Po samych studiach prawa moge tylko nazwać sie dumnym absolwentem wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3791

     
mgaurelius
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 618
Nr użytkownika: 40.018

Zawód: Magnat - Spekulant.
 
 
post 31/01/2010, 18:26 Quote Post

QUOTE(Smardz @ 31/01/2010, 18:17)
Mówiąc o aplikacji, miałem na myśli fakt, że studia prawnicze, aby robić cokolwiek w tej dziedzinie, nie kończą sie na V roku wink.gif żeby cokolwiek robić w branży, trzeba jeszcze brnąć przykładowo 3 lata na końcu łańcucha pokarmowego.
Po samych studiach prawa moge tylko nazwać sie dumnym absolwentem wink.gif
*



Pewnie, to przynajmniej dla mnie oczywiste.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3792

     
Marek Tulliusz Cyceron
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 326
Nr użytkownika: 58.659

vita sine litteris mors est
Zawód: student prawa
 
 
post 31/01/2010, 19:30 Quote Post

Smardz
hehe, sie setnie ubawiłem smile.gif
Chcesz isc, lub jesteś na prawie, a obawiasz sie że na dziennikarstwie jest masa nauki??
Jeśli dobrze Ci sie pisze, po prostu zacznij to dziennikarstwo jako drugi kierunek, na pewno sobie poradzisz, a p. że gdzieś jest dużo nauki sie nie przejmuj:)


Ależ, ależ Szanowny Smardz

Nie jestem studentem prawa ani dziennikarstwa. Że na prawo idę - to oczywiste i już dawno się na to zdecydowałem. Szukam drugiego kierunku, który mógłbym zacząć od drugiego roku.
Dlatego zabieram głos w tej dyskusji.



 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3793

     
pactwa.m
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 71.438

Michal Pactwa
 
 
post 19/06/2011, 14:20 Quote Post

mam pytanie, kto posiada indeks do vademecum OPERON 2006 - kupiłem w przecenie, niestety brak pierwszych stron z indeksem... może być elektroniczny lub przeskanowany, bardzo proszę smile.gif
pozdrawiam
pactwa.m@gmail.com

Ten post był edytowany przez pactwa.m: 19/06/2011, 14:21
 
User is offline  PMMini Profile Post #3794

     
neeni
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 32
Nr użytkownika: 71.356

n.f.
Stopień akademicki: uczennica
Zawód: uczennica
 
 
post 19/06/2011, 14:39 Quote Post

A ile stron dokładnie Ci brakuje? I które to strony?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3795

253 Strony « < 251 252 253 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej