Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Otyłość jako niepełnosprawność, Unia Europejska w obronie równości
     
Nortalf
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 291
Nr użytkownika: 76.874

Maciej
Zawód: uczen Sokratesa
 
 
post 18/12/2014, 16:51 Quote Post

Otóż dowiadujemy się, że według dyrektywy UE otyłośc może byc uznawana za niepełnosprawnosć.
Wszystko zaczęło się od sprawy zwolnienia z pracy Karstena Kaltofta.
http://od-waga.org.pl/aktualnosci/78-swiat...osprawnosc.html
Czyli mniejsza liczba dzieci sprawiła, że kogoś trzeba było zwolnić, byle nie Karstena Kaltofta.
Czy to oznacza, ze rodzice dzieci otyłych mogą się ubiegać o prawa które przysługują rodzicom dzieci niepełnosprawnych?
Czy to oznacza, że ludzie otyli mogą parkować na "kopertach"?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 18/12/2014, 16:55 Quote Post

Hej!
W niektórych wypadkach może i miałoby to sens, bo zdarza się, że otyłość to objaw choroby, np. zaburzeń hormonalnych.
Nie widzę jednak powodu, by otyłość w ogóle uznać za chorobę-jak ktoś za dużo żre, to jego problem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Walercia
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 145
Nr użytkownika: 82.672

 
 
post 18/12/2014, 17:03 Quote Post

Medycznie ekstremalna otyłość jest chorobą - tak, jak chorobą jest np. alkoholizm. Ale w takim układzie pozostaje tylko czekać, aż okaże się, że nie można zwolnić permanentnie zawianego kierowcy autobusu, bo też byłaby to dyskryminacja ze względu na chorobę...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Varyag
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.445
Nr użytkownika: 88.193

 
 
post 18/12/2014, 17:04 Quote Post

Jestem otyły i wypraszam sobie uznawać mnie za niepełnosprawnego! Na tym forum widzę wielu bardziej niepełnosprawnych (intelektualnie) niż ja jestem "niepełnosprawny" według jakichśtam wydumanych dyrektyw. Chcieliśta zmiany, no to ją mata - talon nazywa się asygnata! smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Nortalf
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 291
Nr użytkownika: 76.874

Maciej
Zawód: uczen Sokratesa
 
 
post 18/12/2014, 17:09 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 18/12/2014, 16:55)
W niektórych wypadkach może i miałoby to sens, bo zdarza się, że otyłość to objaw choroby, np. zaburzeń hormonalnych.
*


W niektórych przypadkach oczywiście trudno byłoby się nie zgodzić. Ale w takiej sytuacji, powinno się jako niepełnosprawnośc skategoryzować przyczynę, a nie objaw choroby, czyli otyłość.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
chassepot
 

Tata Kubusia
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.660
Nr użytkownika: 4.559

Przemek Czarnecki
Stopień akademicki: wyksztalciuch
Zawód: zatwardzia³y ojkofob
 
 
post 18/12/2014, 17:16 Quote Post

QUOTE
Ale w takim układzie pozostaje tylko czekać, aż okaże się, że nie można zwolnić permanentnie zawianego kierowcy autobusu, bo też byłaby to dyskryminacja ze względu na chorobę...


Ktoś tu myli alkoholizm ze stanem nietrzeźwości ? confused1.gif
 
User is online!  PMMini Profile Post #6

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 18/12/2014, 17:19 Quote Post

Hm, strona z posta wprowadzającego waży tyle, że nie chce mi się otworzyć na telefonie, trochę to podejrzane. tongue.gif
I ciekawi mnie czy w drugą stronę to zadziała, znaczy, czy za niepełnosprawnych będą brani i ci z niedowagą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 18/12/2014, 19:03 Quote Post

QUOTE
Czy to oznacza, że ludzie otyli mogą parkować na "kopertach"?

To najciekawszy aspekt tego zagadnienia ( osobiście mnie dotykający , 185 cm i 105 kg żywej wagi ) , do kogo się zgłaszać po legitymacje i niebieski znaczek rolleyes.gif , i czy w razie sprzeciwy mogę się powoływać na przepisy unijne sleep.gif
 
Post #8

     
Walercia
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 145
Nr użytkownika: 82.672

 
 
post 18/12/2014, 20:01 Quote Post

QUOTE(chassepot @ 18/12/2014, 18:16)
QUOTE
Ale w takim układzie pozostaje tylko czekać, aż okaże się, że nie można zwolnić permanentnie zawianego kierowcy autobusu, bo też byłaby to dyskryminacja ze względu na chorobę...


Ktoś tu myli alkoholizm ze stanem nietrzeźwości ? confused1.gif
*



Post był nieco ironiczny, gdyby to komuś umknęło rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
MGora78
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 577
Nr użytkownika: 62.918

 
 
post 18/12/2014, 22:00 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 18/12/2014, 19:03)
To najciekawszy aspekt tego zagadnienia ( osobiście mnie dotykający , 185 cm i 105 kg żywej wagi ) , do kogo się zgłaszać po legitymacje i niebieski znaczek  rolleyes.gif , i czy w razie sprzeciwy mogę się powoływać na przepisy unijne  sleep.gif
*


Mam sporo centymetrów mniej od Ciebie, a do trzech cyfr na wadze powoli dobijam, więc myślę, że powinienem dostać plakietkę w pierwszej kolejności! wink.gif

Ja tam się zastanawiam od kiedy będzie można się zgłosić po zasiłek za opiekę nade mną, albo od kiedy pracodawca będzie mógł wziąć kasę z PFRONu na wyposażenie mojego stanowiska pracy. Od dawna coś takiego w robocie mi się marzy LINKsmile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Aquarius
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.347
Nr użytkownika: 15.327

A.F.
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 18/12/2014, 22:15 Quote Post

QUOTE(MGora78 @ 18/12/2014, 22:00)
Od dawna coś takiego w robocie mi się marzy LINKsmile.gif
*



Wanna, magnetofon i światełka choinkowe, żeby się odizolować twarz nakryć gazetą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Jacpi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 941
Nr użytkownika: 76.416

Jacek Piorecki
 
 
post 19/12/2014, 9:50 Quote Post

QUOTE(MGora78 @ 18/12/2014, 22:00)
QUOTE(lancaster @ 18/12/2014, 19:03)
To najciekawszy aspekt tego zagadnienia ( osobiście mnie dotykający , 185 cm i 105 kg żywej wagi ) , do kogo się zgłaszać po legitymacje i niebieski znaczek  rolleyes.gif , i czy w razie sprzeciwy mogę się powoływać na przepisy unijne  sleep.gif
*


Mam sporo centymetrów mniej od Ciebie, a do trzech cyfr na wadze powoli dobijam, więc myślę, że powinienem dostać plakietkę w pierwszej kolejności! wink.gif

Ja tam się zastanawiam od kiedy będzie można się zgłosić po zasiłek za opiekę nade mną, albo od kiedy pracodawca będzie mógł wziąć kasę z PFRONu na wyposażenie mojego stanowiska pracy. Od dawna coś takiego w robocie mi się marzy LINKsmile.gif
*


No tak specjalne stanowisko pracy ( wzmocnione krzesła, biurka) klawiatura w wielkimi klawiszami aby móc trafić grubym paluchem, poszerzenie drzwi aby mógł przejść swobodnie, a nie przeciskać się. Ech ....smile.gif Sprawa dla mnie jest irracjonalna, gdyż otyłość w większości wypadków jest na własne życzenie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 19/12/2014, 15:39 Quote Post

QUOTE(Jacpi @ 19/12/2014, 9:50)
QUOTE(MGora78 @ 18/12/2014, 22:00)
QUOTE(lancaster @ 18/12/2014, 19:03)
To najciekawszy aspekt tego zagadnienia ( osobiście mnie dotykający , 185 cm i 105 kg żywej wagi ) , do kogo się zgłaszać po legitymacje i niebieski znaczek  rolleyes.gif , i czy w razie sprzeciwy mogę się powoływać na przepisy unijne  sleep.gif
*


Mam sporo centymetrów mniej od Ciebie, a do trzech cyfr na wadze powoli dobijam, więc myślę, że powinienem dostać plakietkę w pierwszej kolejności! wink.gif

Ja tam się zastanawiam od kiedy będzie można się zgłosić po zasiłek za opiekę nade mną, albo od kiedy pracodawca będzie mógł wziąć kasę z PFRONu na wyposażenie mojego stanowiska pracy. Od dawna coś takiego w robocie mi się marzy LINKsmile.gif
*



No tak specjalne stanowisko pracy ( wzmocnione krzesła, biurka) klawiatura w wielkimi klawiszami aby móc trafić grubym paluchem, poszerzenie drzwi aby mógł przejść swobodnie, a nie przeciskać się. Ech ....smile.gif Sprawa dla mnie jest irracjonalna, gdyż otyłość w większości wypadków jest na własne życzenie.
*


I niech jeszcze ktokolwiek wyrazi się negatywnie o UE dry.gif , czy jako grubas zaliczam się do chronionych mniejszosci ? To ważny aspekt problemu , koloru skory nie zmienię , na kobietę się nie przerobie , a gejostwo mogę jedynie zadeklarować ( a co jak sprawdzą sad.gif ) a otyłość nie ma problemu smile.gif

Ten post był edytowany przez lancaster: 19/12/2014, 15:42
 
Post #13

     
Spiryt
 

Ostatni Wielki Gumiś
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.856
Nr użytkownika: 40.921

Stopień akademicki: licencjata
Zawód: student
 
 
post 22/12/2014, 17:27 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 18/12/2014, 16:55)
Hej!
W niektórych wypadkach może i miałoby to sens, bo zdarza się, że otyłość to objaw choroby, np. zaburzeń hormonalnych.
Nie widzę jednak powodu, by otyłość w ogóle uznać za chorobę-jak ktoś za dużo żre, to jego problem.
*



Ale otyłość to jak najbardziej niemal zawsze jest przejaw 'zaburzeń hormonalnych'.

Spowodowanych przez... nadwagę, złe odżywianie się (za dużo, świństwa) oraz brak ruchu.

I tak to się zapętla w błędne koło.

Większość ludzi z taką już naprawdę szkodliwą otyłością może więc uczciwie powiedzieć że ma 'zaburzenia hormonalne' - tylko co z tego, właściwie?

Ten post był edytowany przez Spiryt: 22/12/2014, 17:29
 
User is online!  PMMini Profile Post #14

     
Delwin
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.951
Nr użytkownika: 30.421

 
 
post 22/12/2014, 18:23 Quote Post

A jak to będą mierzyć? Walka zwolenników poszczególnych metod mierzenia BMI ze zwolennikami mierzenia poziomu tłuszczu w organizmie? Czy może będzie decydował współczynnik obwodu pasa względem wzrostu?
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej