Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ozjasz Szechter i Stefan Michnik
     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 12/09/2011, 18:05 Quote Post

W dziejach komunizmu w Polsce ciemną kartą zapisało się wiele rodzin o poglądach komunistycznych, jedną z tych czerwonych dynastii w której w ślady ojca szedł syn, była rodzina Ozjasza Szechtera. Zapraszam do dyskusji o ojcu i jego synu, stalinowskim zbrodniarzu Stefanie Michniku.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 12/09/2011, 18:51 Quote Post

QUOTE(Hieronim Lubomirski @ 12/09/2011, 18:05)
W dziejach komunizmu w Polsce ciemną kartą zapisało się wiele rodzin o poglądach komunistycznych, jedną z tych czerwonych dynastii w której w ślady ojca szedł syn, była rodzina Ozjasza Szechtera. Zapraszam do dyskusji o ojcu i jego  synu, stalinowskim zbrodniarzu Stefanie Michniku.
*


Fakt , wiele rodzin miało czerwone korzenie jak rodzina Michników , podobnie tez Henryk Dornbaum aktywny i znany działacz KPZU i KPP , oraz jego syn Ludwik Stanisław Dorn , jeden z najlepszych i najinteligentniejszych polskich polityków prawicowych ( IMHO ) .
 
Post #2

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 13/09/2011, 9:04 Quote Post

Komunizm był ruchem, który realnie i logicznie zaistniał w związku ze specyficznym rozwojem wydarzeń podczas I-ej Wojny Światowej. Wyżywanie się na ludziach, którzy włączyli się do tego ruchu jest zatem trochę ahistoryczne. Tzn. potępianie ex-post jest mało twórcze i trochę sadystyczne. Może jako reakcja na fizyczny sadyzm niektórych działaczy komunistycznych confused1.gif sleep.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 13/09/2011, 9:24 Quote Post

Czy tych dwóch panów jakieś znaczące, wyjątkowe, niezwykłe postacie, by im poświęcać odrębny wątek?
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 13/09/2011, 9:24 Quote Post

QUOTE
Tzn. potępianie ex-post jest mało twórcze i trochę sadystyczne

Czyli zdrajców i morderców nie można potępiać, bo to sadyzm? A może, to podłość napisać, że mordercy i zdrajcy żyli wśród nas, rządzili krajem i nie spotkała ich żadna kara?

QUOTE
Czy tych dwóch panów jakieś znaczące, wyjątkowe, niezwykłe postacie, by im poświęcać odrębny wątek?

A czemu nie?

Ten post był edytowany przez Hieronim Lubomirski: 13/09/2011, 9:27
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Beukot
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.470
Nr użytkownika: 16.122

Stopień akademicki: dla przyjaciol: megi
 
 
post 13/09/2011, 9:28 Quote Post

QUOTE(balum @ 13/09/2011, 9:24)
Czy tych dwóch panów jakieś znaczące, wyjątkowe, niezwykłe postacie, by im poświęcać odrębny wątek?

Ot, wybory ido.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 13/09/2011, 9:30 Quote Post

QUOTE
A czemu nie?

Pytałem: czemu tak. Skoro jednym powodem, do dyskusji ma być fakt, że ci dwaj panowie istnieli, to o czym dyskutować?
Czy masz coś interesującego na ich temat. Bo jeśli chcesz tylko potępić, to koniec dyskursu.

Ten post był edytowany przez balum: 13/09/2011, 9:33
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 13/09/2011, 9:35 Quote Post

Ja pytałem: czemu nie? Nie odpisałeś czemu, ale ja Ci odpiszę, ku pamięci i przestrodze. Masz balumie coś ciekawe do powiedzenia na ich temat, czy też starasz się rozmyć ten temat, gdyż z przesłanek ideologicznych jest dla Ciebie niewygodnym?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 13/09/2011, 9:42 Quote Post

QUOTE(Hieronim Lubomirski @ 13/09/2011, 10:35)
Ja pytałem: czemu nie? Nie odpisałeś czemu,

IMO do zakładania wątku winien byc powód. Skoro go nie widzę, to się pytam.
QUOTE
ku pamięci i przestrodze.

OK. Upamietniłeś ich. Przestrzegłeś (nie wiem przed czym co prawda, bo przeciez nie przed zmarłymi). I co dalej? Wygląda, że nic.
QUOTE
Masz balumie coś ciekawe do powiedzenia na ich temat

Nie mam. I niestety widzę, że założyłeś wątek, nie mając nic do powiedzenia.
QUOTE
z przesłanek ideologicznych jest dla Ciebie niewygodnym?

A co to za ideologia? Upamiętnianie tych panów? A upamiętniaj do woli. Przestrzeganie? Przestrzegaj. Tylko przed czym? Komunizmem? To ideologia martwa. I czemu akurat tworzenie watku o tych gosciach ma byc takie istotne w temacie przestrzegania i przed czym?
Założyłes wątek, to napisz cos interesującego. Bo Twoje refleksje typu: W dziejach komunizmu w Polsce ciemną kartą zapisało się wiele rodzin o poglądach komunistycznych mają wartość zerową. To oczywista oczywistość.

Ten post był edytowany przez balum: 13/09/2011, 10:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
adaho-siedem
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 59.706

Adam
Stopień akademicki: magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 13/09/2011, 10:23 Quote Post

Jeżeli chodzi o Adama Michnika - to z pewnością był w Polsce prekursorem prowadzenia dialogu z ludźmi kultury i sztuki , poprzez prokuratorów .
W polskim sądownictwie jego pozycja jest nawet wyższa niż symbol religijny smile.gif
Taki Nergal - dawna ksywa Holocausto , może sobie obrażać chrześcijan i targać publicznie Pismo Święte . Sąd uzna to , za działalność w ramach wolności artystycznej .
Ale , gdy poeta Rymkiewicz zabiera się za krytykowanie środowiska GW - to już podlega pod obrazę symbolu religijnego jaką jest dla wielu GW smile.gif)
Terroryzowanie krytyków i przeciwników ideowych sądem jest wpisane w strategię działania Adama Michnika . Niegdysiejszego bohatera walki o wolność i demokrację .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 13/09/2011, 10:27 Quote Post

QUOTE(adaho-siedem @ 13/09/2011, 11:23)
Jeżeli chodzi o Adama Michnika - to z pewnością był w Polsce prekursorem prowadzenia dialogu z ludźmi kultury i sztuki , poprzez prokuratorów .
W polskim sądownictwie jego pozycja jest nawet wyższa niż symbol religijny smile.gif
Taki Nergal - dawna ksywa Holocausto , może sobie obrażać chrześcijan i targać publicznie Pismo Święte . Sąd uzna to , za działalność w ramach wolności artystycznej .
Ale , gdy poeta Rymkiewicz zabiera się za krytykowanie środowiska GW - to już podlega pod obrazę symbolu religijnego jaką jest dla wielu GW smile.gif)
Terroryzowanie krytyków i przeciwników ideowych sądem jest wpisane w strategię działania Adama Michnika . Niegdysiejszego bohatera walki o wolność i demokrację .
*


Pomijając sensownośc powyzszej wypowiedzi, czy to na temat? Czy to o Ozjaszu i Stefanie Schechterach? IMO nie.

Ten post był edytowany przez balum: 13/09/2011, 10:29
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 13/09/2011, 10:48 Quote Post

QUOTE
Skoro jednym powodem, do dyskusji ma być fakt, że ci dwaj panowie istnieli, to o czym dyskutować?

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale tu na tym forum, 99.9% dyskusji poświęcone jest panom, którzy kiedyś istnieli, no i co z tego?
QUOTE
Ot, wybory ido.

Hieronimie Lubomirski, Ty, co kształtujesz zbiorowy umysł narodu i na jego wybory polityczne wpływasz!
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 13/09/2011, 11:02 Quote Post

QUOTE
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale tu na tym forum, 99.9% dyskusji poświęcone jest panom, którzy kiedyś istnieli, no i co z tego?

Panów, którzy kiedyś istnieli są miliardy. Dyskutujemy tylko o niektórych z nich. Ułamku ułamka promila. O tych ciekawych, znaczących, niezwykłych. Dalej nie wiem, co ciekawego jest w tej dwójce. Ani założyciel ani nikt inny jak dotąd tez nie wie. Będę śledził ten watek. Może znajdzie się ktoś, co ma coś interesującego na temat do wpisania.

Ten post był edytowany przez balum: 13/09/2011, 11:51
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 13/09/2011, 13:16 Quote Post

Myślę, że Hieronimowi chodziło o ich rodzinne związki z demiurgiem, a raczej Demiurgiem opinii III RP. Ich znaczenie hsitoryczne? Nie pierwszoplanowe, ale zdrada stanu Szechtera i aktywny udział S. Michnika we wprowadzaniu władzy ludowej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 13/09/2011, 13:19 Quote Post

QUOTE
Myślę, że Hieronimowi chodziło o ich rodzinne związki z demiurgiem

Gdyby mu o to chodziło, to by o tym napisał. I jeszcze napisał, co niezwykłego z tego wynika, ze ludzie maja ojców i braci. A to byłby inny temat.
Skoro jednak nikt nie ma tu nic ciekawego do wpisu, to dla mnie EOT.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

6 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej