Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony « < 6 7 8 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pobłażliwość dla skrajnie lewicowych ugrupowań ?
 
Czy uważasz, że władze w Polsce są zbyt pobłażliwe dla osób propagujących skrajną lewicę?
1. Zdecydowanie tak. [ 56 ]  [48.28%]
2. Możliwe, acz ja tego nie dostrzegam. [ 22 ]  [18.97%]
3. Zdecydowanie nie. [ 33 ]  [28.45%]
4. Nie mam zdania. [ 5 ]  [4.31%]
Suma głosów: 116
Goście nie mogą głosować 
     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 22/05/2011, 9:26 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 22/05/2011, 9:22)
Przecież nie emigrowali kupcy i przemysłowcy.

Oni też. Acz przede wszystkim chłopi. A taki bezrolny wolny najmita to przeciez jednosobowa działalność gospdarcza.
QUOTE
Łapówki w biznesie za caratu? A w jakich przypadkach?

Korupcja aparatu państwowego była za caratu powszechna. W przypadkach jakiejkolwiek działaności niezbedne było łapownictwo. Od byle straganu czy jednosobowych usług kurierskich po wieli kapitał. Łapówki brali wszycy od stójkowego czy konduktora w pociagu po ministrów. Korupcja pewnie była najwiekszą gałęzią gospadarki carskiej Rosji. Dziwię się, że sprawy nie znasz. Masz to we wszystkich źródłach.

Ten post był edytowany przez balum: 23/05/2011, 6:26
 
User is offline  PMMini Profile Post #106

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 22/05/2011, 10:10 Quote Post

A co ma działalność wywrotowa do prowadzenia biznesu? Ano ma tyle, że żaden Polak nie znał dnia ani godziny kiedy do jego drzwi zapukają odpowiednie organy administracyjne, nie czepią się pierdół takich jak pochodzenie produktów i ich przeznaczenie, język oferty handlowej, etc, etc. Wlepienie kary niejednokrotnie powodowało powstawanie spirali długów, która dążyła niechybnie do upadku. Poza tym, co to za gadka Emigrancie? Sam nadużywasz pojęcia: "znajdzie się odpowiedni paragraf", a dobrze wiemy, że carska Rosja wcale święta dla swoich obywateli, tym bardziej podejrzanych i co bardziej rozgarniętych Polaków nie była.

Ja nie przeczę, że w Rosji nie dało się założyć interesu i zbić fajną fortunkę. Ja przeczę, że to był raj. Rajem nie może być miejsce, gdzie samowładczymi, konstytutywnymi decyzjami administracyjnymi mógł się zakończyć biznes.
 
User is offline  PMMini Profile Post #107

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 22/05/2011, 19:09 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 22/05/2011, 10:10)

Ja nie przeczę, że w Rosji nie dało się założyć interesu i zbić fajną fortunkę. Ja przeczę, że to był raj. Rajem nie może być miejsce, gdzie samowładczymi, konstytutywnymi decyzjami administracyjnymi mógł się zakończyć biznes.


A ile biznesów zakończył car decyzjami administracyjnymi? A ile dzisiejsze władze Rosji?

Raj podatkowy- podtrzymuję. Te tysiące fortun nawet na ziemiach polskich nie powstałoby u schyłku XIX wieku.

Łapówkarstwo zaś było dużo mniejsze niż jest teraz. Z prostej przyczyny: sto razy mniej rzeczy zależało od urzędników.

Zresztą w USA lat 20-tych XX wieku też aparat władzy był skorumpowany, a był to najbardziej liberalny gospodarczo okres w XX wieku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #108

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 22/05/2011, 21:14 Quote Post

To jak z tymi ugrupowaniami skrajnie lewicowymi ? Twierdzenie kol. Różyckiego jakieś podstawy ma (chociaż argumentacja o podatkach jest bardziej niż naciągana), ale uznanie którejkolwiek z tych partii za SKRAJNIE lewicową to gruba przesada. Jakieś inne pomysły ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #109

     
Vergilius
 

le duc de Rivoli
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.395
Nr użytkownika: 55.739

Dawid Sienkiewicz
Stopień akademicki: mgr
Zawód: radca prawny
 
 
post 23/05/2011, 1:49 Quote Post

QUOTE
Łapówkarstwo zaś było dużo mniejsze niż jest teraz.


W podręczniku autorstwa Doroty Malec do "Historii nowożytnej administracji i myśli administracyjnej" można się natknąć na ciekawą anegdotkę z czasów zaborów (dokładnie jej jednak nie przytoczę, ale sens postaram się zachować) która ilustruje kulturę urzędniczą z czasów zaborów. Otóż, zapytano pewnego obrotnego Żyda handlującego na terenach trzech zaborów, jak udało mu się zbić fortunę, a w odpowiedzi usłyszano takie słowa: Panie, łapówki dużo pomagały, tylko że: Carscy biorą zawsze, Królewscy nigdy... Tylko z tymi Cesarskimi nigdy nie wiadomo: biorą, czy nie biorą?" smile.gif

W całym podręczniku prof. Malec zaznacza, że rosyjska administracja była właściwie najbardziej skorumpowaną administracją w Europie, nieprzerwanie od czasów Piotra I Wielkiego do 1989 r.
 
User is offline  PMMini Profile Post #110

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 23/05/2011, 6:30 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 22/05/2011, 20:09)
A ile biznesów zakończył car decyzjami administracyjnymi?

Mnóstwo. Np. ileż to biznesów prowadzonych przez Żydów zakończyły drastycznie sotnie Kozaków w latach 1881-1882? Lekko licząc milion. Ile w latach 1904-1905?

Ten post był edytowany przez balum: 23/05/2011, 6:36
 
User is offline  PMMini Profile Post #111

     
kalev
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 759
Nr użytkownika: 37.135

Stopień akademicki: miszcz
 
 
post 17/09/2013, 12:36 Quote Post

Myk w tym, że skrajna lewica w Polsce siedzi cicho i nie stanowi zagrożenia, za to skrajna prawica nam się mocno rozpleniła...
 
User is offline  PMMini Profile Post #112

     
paweł234
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 73.890

 
 
post 17/09/2013, 19:59 Quote Post

QUOTE(kalev @ 17/09/2013, 12:36)
Myk w tym, że skrajna lewica w Polsce siedzi cicho i nie stanowi zagrożenia, za to skrajna prawica nam się mocno rozpleniła...
*



zdefiniuj skrajność wg Ciebie bo dla jednego PiS będzie skrajny a dla drugiego Wszechpolacy nie będą, po lewej stronie jest podobnie, czy np. Palikot jest 'skrajny' ? bo cicho nie siedzi ...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #113

     
kalev
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 759
Nr użytkownika: 37.135

Stopień akademicki: miszcz
 
 
post 18/09/2013, 18:49 Quote Post

Mówiąc "skrajna lewica" mam na myśli jakieś komunistyczne bojówki - lewicowy odpowiednik ONR (ta organizacja jak Młodzież Wszechpolska są skrajną prawicą). PIS jest mocno prawicowy, ale nie uznawałbym go za jakieś ekstremum. A Palikot razem z Korwinem-Mikke mogliby w cyrku występować wink.gif Niby obydwaj radykalni, ale mam wrażenie że mocno na pokaz.
 
User is offline  PMMini Profile Post #114

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 18/09/2013, 18:55 Quote Post

QUOTE
Mówiąc "skrajna lewica" mam na myśli jakieś komunistyczne bojówki - lewicowy odpowiednik ONR (ta organizacja jak Młodzież Wszechpolska są skrajną prawicą). PIS jest mocno prawicowy, ale nie uznawałbym go za jakieś ekstremum. A Palikot razem z Korwinem-Mikke mogliby w cyrku występować wink.gif Niby obydwaj radykalni, ale mam wrażenie że mocno na pokaz.

Powiedzmy sobie jasno. W Polsce skrajną lewicą od wielu lat jest Bogusław Ziętek ze swoją Polską Partią Pracy.Nic bardziej lewicowego w Polsce nie istnieje.Jest socjalny gospodarczo, propaństwowy, prozasiłkowy a w kwestii wolności obyczajów(refundacja in vitro, małżeństwa dla wszystkich itd...) nie ustępuje Ruchowi Palikota.

Dokładnie na przeciwko Ziętka po skrajnej prawej stronie jest Janusz Korwin-Mikke.
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #115

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.529
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 18/09/2013, 19:01 Quote Post

QUOTE
Nic bardziej lewicowego w Polsce
Nie n sa jeszcze szczeniaki z KPP http://kompol.org/ ,jeden nawet próbowł się udzielać na forum.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #116

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 18/09/2013, 19:06 Quote Post

QUOTE
Nie n sa jeszcze szczeniaki z KPP http://kompol.org/ ,jeden nawet próbowł się udzielać na forum.

W rozważaniu uwzględniłem tylko tych, tylko te partie które kandydowały w wyborach do sejmu, do senatu, na prezydenta.

Nie przypominam sobie żeby KPP wystawiała kandydatów.(co np. działo się ostatnio we Francji, gdzie całkiem sporo głosów urwali jak na tak skrajną opcję)

Ten post był edytowany przez marc20: 18/09/2013, 19:09
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #117

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.529
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 18/09/2013, 19:22 Quote Post

QUOTE
W rozważaniu uwzględniłem tylko tych, tylko te partie które kandydowały w wyborach do sejmu, do senatu, na prezydenta.
NIe byłem poinformowany wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #118

     
Spiryt
 

Ostatni Wielki Gumiś
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.857
Nr użytkownika: 40.921

Stopień akademicki: licencjata
Zawód: student
 
 
post 18/09/2013, 20:07 Quote Post

QUOTE(kalev @ 17/09/2013, 12:36)
Myk w tym, że skrajna lewica w Polsce siedzi cicho i nie stanowi zagrożenia, za to skrajna prawica nam się mocno rozpleniła...
*



Czy czasem różne Antify nie robiły rozrób w najmniej odpowiednim czasie, to jest podczas święta niepodległości? dry.gif

Co prawda ponoć w dużej części z zagranicy, ale w końcu Międzynarodówka zobowiązuje. wink.gif

Co do PiSu, to można o nim powiedzieć dużo, ale nie to że jest 'mocno prawicowy'....
 
User is online!  PMMini Profile Post #119

     
kalev
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 759
Nr użytkownika: 37.135

Stopień akademicki: miszcz
 
 
post 18/09/2013, 21:01 Quote Post

Ja się dziwię, że jeszcze się uchował typowo komunistyczny ruch. Spodziewałem się, że skompromitował się razem z poprzednim ustrojem. A PIS to partia populistyczna - wizerunek narodowo-katolicki, a deklarowana polityka społeczna lewicowa, a praktyka? Państwo policyjne wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #120

8 Strony « < 6 7 8 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej