Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Osełedec: fryzury Kozaków
     
Magnat Kresowy
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 652
Nr użytkownika: 44.021

 
 
post 13/05/2009, 10:39 Quote Post

A ja znam kogoś kto by się w takim czymś na głowie pokazał. Tym kimś jest Michał Piróg.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Noitar
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 54
Nr użytkownika: 47.242

Jakub Rowinski
Zawód: Wloczykij
 
 
post 15/06/2009, 12:57 Quote Post

Osobiście sam noszę taka fryzurę skierowaną w prawą stronę i zahaczoną o ucho... zapuszczałem włosy na to jakieś 8 miesięcy by wszystko idealnie wyglądało...Zapraszam do Przemyśla wiele osób takie fryzury tu nosi szczególnie osoby młode...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 15/06/2009, 14:15 Quote Post

QUOTE
Osobiście sam noszę taka fryzurę skierowaną w prawą stronę i zahaczoną o ucho... zapuszczałem włosy na to jakieś 8 miesięcy by wszystko idealnie wyglądało...Zapraszam do Przemyśla wiele osób takie fryzury tu nosi szczególnie osoby młode...

A co z dziegciem, który do utrwalania takiej fryzury służył?
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Noitar
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 54
Nr użytkownika: 47.242

Jakub Rowinski
Zawód: Wloczykij
 
 
post 15/06/2009, 19:12 Quote Post

Powiem szczerze,że nie używam tego biggrin.gif ... Moja babcia skądś to kiedyś wykombinowała i spróbowałem tego na włosach choć nie wiedziałem w tedy do czego to służy. Chodziłem z tym 3 tygodnie (na wsi), dziwny ma zapach coś jakby żywica z zapachem piłowanego drzewa(trotów) i zmieniło mi kolor włosów ;] ... Obecnie używam żelu do włosów ;];];]
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Bohun(27luty1664r.)
 

Unregistered

 
 
post 16/06/2009, 11:32 Quote Post

No nieźle. Odważny jestes:)
 
Post #20

     
Stilgar
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 57.911

Tomasz £omnicki
Zawód: Góral
 
 
post 21/08/2009, 17:31 Quote Post

Oto mały, ale przydatny, PDFik, który zajmuje się ubiorem oraz fryzurami ludności na ziemiach dzisiejszej Ukrainy wink.gif Masz tan duzo grafik, które przedstawiają ubiory oraz właśnie osełedce ale także zwykłe podgolone czupryny.

Co do osełedca: spotkałem kilka osób, które noszą taka fryzurę. Jak ktoś chce to niech nosi, wszak to jego głowa, prawda? A jeżeli komuś strasznie męczy kwestia: "co sobie ludzie pomyślą" to już jego problem, że ma taki charakter.

Sam nie noszę, nie jestem tego amatorem. Za to już kilka razy z lubością nosiłem wysoko podgolony czub, bardzo fajna i przyjemna fryzura. A jak do żupana pasuje, po prostu miód!

Dziegieć to właśnie wymieszane jakiejś żywicy, wypalonego drewna, itp. Aczkolwiek nie jestem całkowicie pewien co do składu. Jeszcze nie tak dawno temu cyganie jeżdżący po wsiach zajmowali się sprzedażą dziegciu domowej roboty (smolarzami ich zwano). A przynajmniej tak było w okolicach limanowskiego i sądeckiego wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Pavel_Markowicz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 75.497

Pawe³ Markowicz Kubera
Zawód: licealista
 
 
post 27/11/2011, 22:33 Quote Post

Przepraszam za odkurzanie starego tematu, ale chciałbym się spytać o opinię osób doświadczonych w tej kwestii, mianowicie pragnę strzelić sobie osełdec (mam długie włosy więc teraz to kwestia maszynki i nożyczek ;>). Niestety boję się, że moja wychowawczyni=historyczka=dyrektorka w liceum mnie za to zamorduje, względnie wylecę ze szkoły. I jeszcze Noitar - w jakim wieku są te osoby młode? ^^
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
danil
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.402
Nr użytkownika: 70.199

 
 
post 27/11/2011, 23:09 Quote Post

QUOTE(Pavel_Markowicz @ 27/11/2011, 22:33)
Przepraszam za odkurzanie starego tematu, ale chciałbym się spytać o opinię osób doświadczonych w tej kwestii, mianowicie pragnę strzelić sobie osełdec (mam długie włosy więc teraz to kwestia maszynki i nożyczek ;>). Niestety boję się, że moja wychowawczyni=historyczka=dyrektorka w liceum mnie za to zamorduje, względnie wylecę ze szkoły. I jeszcze Noitar - w jakim wieku są te osoby młode? ^^
*



Mowisz jej(dyrektorce) ,ze to Wariagow (Wikingow) takze sztuka-oseledec..Wlasnie, Kozacy uwazali siebie za potomkow ,,starej Rusi,, .Ksiez Swiatoslaw ,jaki walczyl z Bizantium w 10wieky ,mial taki czyb na glowie
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Radosław Sikora
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.948
Nr użytkownika: 1.484

Radoslaw Sikora
Stopień akademicki: dr
 
 
post 28/11/2011, 5:12 Quote Post

QUOTE(Pavel_Markowicz @ 27/11/2011, 22:33)
Przepraszam za odkurzanie starego tematu, ale chciałbym się spytać o opinię osób doświadczonych w tej kwestii, mianowicie pragnę strzelić sobie osełdec (mam długie włosy więc teraz to kwestia maszynki i nożyczek ;>). Niestety boję się, że moja wychowawczyni=historyczka=dyrektorka w liceum mnie za to zamorduje, względnie wylecę ze szkoły. I jeszcze Noitar - w jakim wieku są te osoby młode? ^^
*



Powiedz swojej wychowawczyni/historyczce/dyrektorce, że dr Radosław Sikora w Twoim wieku golił się "na Zagłobę" i jakoś wyszedł na ludzi wink.gif. A Twoja fryzura to wynik głębokiej fascynacji historią, a nie jakiejś Twojej szczególnej ekstrawagancji. Jeśli jest historyczką, to jest szansa, że to zrozumie smile.gif.

Ten post był edytowany przez Radosław Sikora: 28/11/2011, 5:13
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Pavel_Markowicz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 75.497

Pawe³ Markowicz Kubera
Zawód: licealista
 
 
post 5/09/2012, 20:44 Quote Post

I leżę. 90% nauczycieli się podobało, co mnie bardzo zdziwiło, ale niestety spotkałem tę moją wychowawczynię i zostałem zmuszony do pozbycia się osełedca (a więc automatycznie duszy;)), mimo że o fryzurach w statucie nic nie ma, a mam dość nieprzyjemny charakter jeżeli chodzi o tego typu sprawy, nieważne, nie zagłębiam się w szczegóły, tylko rada dla przyszłych pokoleń - zaczekajcie do matury...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Pietrow
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.660
Nr użytkownika: 76.370

Slawomir Skowronek
Stopień akademicki: doktor
Zawód: nauczyciel LO
 
 
post 6/09/2012, 6:37 Quote Post

Mój znajomy, najlepszy student na swoim roku (a może i na kilku sąsiednich?), miał poważny problem z powodu - prowokacyjnego! - "irokeza". Zmuszono go do ścięcia, wybrał odtąd łysą pałę. Twierdził, że chce sprawdzić czy chodzi o wiedzę, czy o fryzurę. Obecnie zaszedł dość wysoko i m.in. pisuje podręczniki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Pavel_Markowicz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 75.497

Pawe³ Markowicz Kubera
Zawód: licealista
 
 
post 12/11/2012, 21:33 Quote Post

No way, na studiach?! ohmy.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Michał95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 82.304

Zawód: uczen
 
 
post 3/05/2013, 9:44 Quote Post

Ja przez krótki czas nosiłem fryzurę z epoki biggrin.gif, ale nie osełedca, tylko "na Zagłobę" i nikt mi nie robił ale. smile.gif

Zresztą te fryzury były praktyczne, bo jeśli było się na wojnie, i zdarzało się że jechałeś 2-3 jak nie więcej dni, bez szansy umycia łba, to takiego osełedca albo "na Zagłobę" łatwo się szybko myło smile.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Roofix
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.091
Nr użytkownika: 69.553

Stopień akademicki: magister historii
 
 
post 3/05/2013, 13:27 Quote Post

"Na Zagłobę"? Mylisz osełedca z czubem. Nie pamiętam też, by w "Trylogii", czy filmach na jej podstawie nosił ukraińską fryzurę.

Ten post był edytowany przez Roofix: 3/05/2013, 13:28
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Michał95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 82.304

Zawód: uczen
 
 
post 14/05/2013, 6:55 Quote Post

To miała być odpowiedź na posty tych, co mieli problemy odnośnie fryzur...
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej