Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ipn Wykopaliska
     
maldoror
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 46.224

 
 
post 5/06/2008, 18:53 Quote Post

Witam
Mam takie pytanko, moze ktos sie orientuje, czy IPN moze wejsc na moją prywatną posesję i bez mojej zgody rozpocząć wykopaliska na niej?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 5/06/2008, 21:28 Quote Post

QUOTE(maldoror @ 5/06/2008, 19:53)
Witam
Mam takie pytanko, moze ktos sie orientuje, czy IPN moze wejsc na moją prywatną posesję i bez mojej zgody rozpocząć wykopaliska na niej?
*



Jeśli będzie miał udokumentowane, że na Twojej posesji doszło do masowego mordu, występuje grób z lat II WŚ czy z lat wczesnego PRL-u (bo o takie tu wykopaliska chodzi - ekshumacja zwłok ) a toczona jest sprawa takiego wydarzenia, oraz nakaz przeprowadzenia takowych badań od prokuratora z IPN-u, może do nich dojść.

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 28/07/2009, 10:53 Quote Post

QUOTE(maldoror @ 5/06/2008, 18:53)
Witam
Mam takie pytanko, moze ktos sie orientuje, czy IPN moze wejsc na moją prywatną posesję i bez mojej zgody rozpocząć wykopaliska na niej?
*


Najechali cię?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
karol654321
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Nr użytkownika: 61.705

Stopień akademicki: Student
Zawód: Student
 
 
post 8/03/2010, 19:20 Quote Post

QUOTE(maldoror @ 5/06/2008, 18:53)
Witam
Mam takie pytanko, moze ktos sie orientuje, czy IPN moze wejsc na moją prywatną posesję i bez mojej zgody rozpocząć wykopaliska na niej?
*


Po pierwsze to o ile wiem to ipn nie ma nic z tym związanego- oni zajmują się jedynie historią a nie wykopaliskami(archeologią). Archeolodzy mają takie prawo ,ale to zależy od skali znaleziska- jeżeli jest to mniejsze znalezisko działo , garnek z monetami ,szczątki czołgu , broń , szczątki samolotu musi cię o pozwolenie zapytać (przeciwieństwo dalej opisane), lecz jeśli tego pozwolenia byś nie udzielił pewnie zostałbyś po prostu wyeksmitowany do innego lokalu- chyba że byś się buntował(-Z państwem nie wygrasz bo państwo ma zawsze rację a Ciebie mają za śmiecia. Chociaż jak opisał Vapnatak gdyby to było właśnie miejsce masowy mordu podczas II wojny światowej lub coś w tym rodzaju to by Ciebie nawet nie pytali.Podobnie jest gdy ma się np złoże złota pod domem smile.gif.Przykład ( Ojciec opowiadał mi kiedyś jak gdzieś koło Katowic przenoszono CMENTARZ ( własność świecka) bo pod nim było całkiem spore złoże węgla ). Jeśli miałbyś jednak jakieś znalezisko w ziemi to najlepiej byłoby to wykopać i oddać zamiast zwalać sobie na podwórko całą "zgraję"(to określenie nie zostało użyte w celu obrażenia tej grupy zawodowej - sam mam plany życiowe związane z tym zawodem)archeologów ,itp. Jak czytałem za to możliwa jest nawet nagroda w postaci 20% znaleziska ,natomiast gdybyś zataił znalezisko poszedłbyś za kraty. Przytoczę tekst z innego mojego postu " To co na ziemi Twoje a co pod Państwowe".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej