Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KRYSTYNA PAWLOWICZ, Opinie, obserwacje, oceny

czwartek12ego

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 61.377

post 12/08/2012, 13:48 Quote Post

Nowa gwiazda/gwiazdka (czas pokaże) PiS, znana głównie z wypowiedzianych do Kuźniara słów "słuchaj studenci". Jeden z najbardziej twardogłowych posłów, nie istnieje dla niej pojęcie dyskusji. Jednak nie jest to osoba znana li tylko z ciętego języka, buty i fochów, jest aktywną parlamentarzystką i szanowanym profesorem prawa.
Darmo szukać w oficjalnych informacjach o jej działalności w PRL wiadomo tylko, że w 1979 ukończyła aplikację sędziowską, a później w życiorysie następuje gwałtowny przeskok do 1995.

Z chęcią poznam wasze opinie na jej temat, jak również chciałbym dowiedzieć się o niej czegoś więcej niż prezentuje na oficjalnej stronie.

Ten post był edytowany przez czwartek12ego: 12/08/2012, 13:49

User is offline  PMMini Profile Post #1

monx

VII ranga
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik

post 21/10/2012, 22:50 Quote Post

Ja moge tylko tyle powiedziec ze srednio była/jest lubiana przez studentów WPIA UW. Zreszta w tej samej katedrze musiała koegzystować z Hanna Gronkiewicz-Waltz, która zreszta stała od niej wyzej w hierarchii przynajmniej za moich czasów.

Ten post był edytowany przez monx: 21/10/2012, 22:51

User is offline  PMMini Profile Post #2

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 27/10/2012, 16:47 Quote Post

Witam!
Strasznie kulturalna kobieta... Kurski przy niej to jak ratlerek przy rottweilerze rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

farkas93

VI ranga
Nr użytkownika: 73.595

Zawód: student

post 27/10/2012, 17:28 Quote Post

Darmo szukać w oficjalnych informacjach o jej działalności w PRL wiadomo tylko, że w 1979 ukończyła aplikację sędziowską, a później w życiorysie następuje gwałtowny przeskok do 1995.

Na wikipedii jest jeszcze wzmianka, że brała udział w obradach okrągłego stołu, współtworzyła ustawę o zgormadzeniach w 1990r. i pracowała w biurze prasowym rządu Jana Olszewskiego.

User is offline  PMMini Profile Post #4

Lugal

V ranga
Nr użytkownika: 58.985

Marcin
Stopień akademicki: magister

post 7/02/2013, 18:16 Quote Post

QUOTE(czwartek12ego @ 12/08/2012, 14:48)
jest (...) szanowanym profesorem prawa.

*

Nie PROFESOREM, a "tylko" DOKTOREM HABILITOWANYM. Była jedynie profesorem nadzwyczajnym na UKSW (czyli osobą "pełniącą funkcję" profesora). A takie osoby podług prawa nie mogą używać tytułu profesora, tylko doktora habilitowanego. Co oczywiście nie przeczy faktowi, że ma spory dorobek naukowy. I z tym jej tytułem i dorobkiem naukowym nie licują jej niektóre wypowiedzi czy użyty przez nią wulgaryzm wobec posła Marka Balta (jestem wręcz zdumiony, że uszło jej to płazem a bezkarność rozzuchwala i prowadzi do dewaluacji standardów zachowania). Mam od dawna jako takie rozeznanie w polityce, ale do wygłoszenia ostatnich wypowiedzi przez p. Pawłowicz była to osoba kompletnie mi nieznana, w końcu w Polsce jest sporo osób będących doktorami habilitowanymi lub/i zasiadających w sejmie czy komisjach sejmowych i trudno znaleźć w Polsce kogoś, komu wszystkie te osoby były znane... Wystąpienia p. Pawłowicz na przełomie AD 2012/2013 spowodowały, że osoba ta się stała b. medialna - obecnie zna ją cała Polska. Nie kwestionując faktu, że ona szczerze mówi to, co myśli wydaje mi się, że o to p. Pawłowicz właśnie chodziło - stała się powszechnie rozpoznawalna. Jej casus przypomina mi bardzo Janusza Korwina-Mikkego, który też jest autorem b. kontrowersyjnych, dla niektórych obraźliwych wypowiedzi - a tylko dzięki temu pokazują go czasem kamery telewizyjne... W trochę podobny sposób jak K. Pawłowicz podczas komisji śledczej w roku 2004 powszechnie rozpoznawalna stała się posłanka Renata Beger (z jej wystąpień śmiało się pół Polski, jednak posłanka Beger przynajmniej nikogo nie obrażała, a Krystyna Pawłowicz jako osoba wykształcona, o dorobku naukowym i wykładowca akademicki poziomem swoich wypowiedzi powinna przewyższać p. Beger...). Cóż, wynika z tego, że w Polsce aby stać się osobą powszechnie znaną politykowi wystarczy się w obraźliwy sposób do kogoś zwracać, używając dosadnych określeń i wulgarzyzmów na poziomie żula spod budki z piwem...

Ten post był edytowany przez Lugal: 7/02/2013, 18:20

User is offline  PMMini Profile Post #5

Ryszard Lwie Serce

الشيطان
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa

post 7/02/2013, 18:35 Quote Post

Powiadają, że prof. Pawłowicz odeszła z WPiA UW z powodu konfliktów kadrowych w ramach katedry. Co prawda nigdy z nią nie miałem osobiście styczności, ale nie słyszałem pochlebnych głosów na jej temat.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

marc20

VIII ranga
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student

post 7/02/2013, 19:19 Quote Post

trochę informacji i ciepłych opinii o Pawłowicz:
http://www.polityka.pl/kraj/ludzie/1535293...-pawlowicz.read

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

monx

VII ranga
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik

post 7/02/2013, 21:13 Quote Post

QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 7/02/2013, 18:35)
Powiadają, że prof. Pawłowicz odeszła z WPiA UW z powodu konfliktów kadrowych w ramach katedry. Co prawda nigdy z nią nie miałem osobiście styczności, ale nie słyszałem pochlebnych głosów na jej temat.
*

Dodajmy tylko ze o ile mnie pamiec nie myli szefem katedry była wówczas prof. Gronkiewicz-Waltz rolleyes.gif A co do profesor Pawłowicz to pamietam ze mowiło sie zeby u niej nie zdawać praw publicznego gospodarczego bo niezasadnie wymagała od studentów III roku znajomosci ksh na egzaminie z innego przedmiotu, przy czym ciezko zeby na I semestrze III roku znac zasady rzadzace poszczególnymi spólkami za co ow egzaminator stawiał 3 co mało kogo urządzało.

Ten post był edytowany przez monx: 7/02/2013, 21:17

User is offline  PMMini Profile Post #8

marc20

VIII ranga

post 23/05/2013, 9:48 Quote Post

Polecam:

prof. Krystyna Pawłowicz kontra mgr Jarosław Kuźniar:
http://www.youtube.com/watch?v=dqNO3grs71s

ubaw po pachy.

http://www.tvn24.pl/rozmowa-jaroslawa-kuzn...z,327494,s.html

Fragment:

"Jarosław Kuźniar : W Sejmie posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz. Dzień dobry, witam panią profesor.
Krystyna Pawłowicz: Dzień dobry. Nie posłanka, a poseł.
JK : A co się stało, że...
KP: Nic się nie stało, zawsze byłam poseł. Konstytucja mówi o posłach, a nie o posłankach i posłach. Jestem posłem. Pani poseł Krystyna Pawłowicz, dzień dobry.
JK: Pani poseł Krystyna Pawłowicz. Czy ja mogę panią poseł Krystynę Pawłowicz prosić o to, żeby to nie był kolejny wykład, tylko próba rozmowy?
KP: To proszę nazywać mnie poprawnie. Jestem panią poseł Krystyną Pawłowicz.
JK: Ale oburza się pani na to, że dodałem końcówkę, która podkreśla pani kobiecość?
KP: Ale proszę nie podkreślać. Konstytucja mówi o pewnym stanowisku, funkcji, więc proszę mówić, jak mówi konstytucja.
JK: Z przyjemnością konstytucję można czasem złamać. Co trzeba zrobić, droga pani poseł, żeby zyskać pani szacunek?
KP: Proszę pana, nie szkoda panu czasu?
JK: Na to pytanie? Nie. Szczególnie, że jestem ciekaw odpowiedzi.
KP: Wie pan, może przejdźmy, naprawdę jest tutaj zaraz posiedzenie Sejmu. Gdyby pan zechciał zadać pytanie.
JK: Co trzeba zrobić, żeby zyskać pani szacunek?
KP: Dawać dobre pytania.
JK: Co trzeba zrobić, żeby zyskać pani szacunek?
KP: Dawać dobre pytania, panie redaktorze.
......"

Ten post był edytowany przez marc20: 23/05/2013, 10:04

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

master86

VII ranga
Nr użytkownika: 67.202

Robert

post 23/05/2013, 13:08 Quote Post

QUOTE(Ossee @ 23/05/2013, 13:27)
Ta pani to kolejny powód żeby w dniu wyborów wyjść z domu i zagłosować na PO.  smile.gif
*

Coś w tym jest... Smutne, ale prawdziwe. Przerażają mnie tacy ludzie dry.gif
Swego czasu była posłanka Sobecka, teraz jest Pawłowicz. Zawsze trafią się jakieś skrajności.

Ten post był edytowany przez master86: 23/05/2013, 13:09

User is offline  PMMini Profile Post #10

Feldkurat

Nowicjusz
Nr użytkownika: 82.572

post 23/05/2013, 13:23 Quote Post

QUOTE(master86 @ 23/05/2013, 13:08)
QUOTE(Ossee @ 23/05/2013, 13:27)
Ta pani to kolejny powód żeby w dniu wyborów wyjść z domu i zagłosować na PO.  smile.gif
*

Coś w tym jest... Smutne, ale prawdziwe. Przerażają mnie tacy ludzie dry.gif
Swego czasu była posłanka Sobecka, teraz jest Pawłowicz. Zawsze trafią się jakieś skrajności.
*

A PO ma Niesiołowskiego dry.gif

Żarty jednak na bok - można wiedzieć co konkretnie nie podoba się forumowiczom w wypowiedziach posłanki Pawłowicz? Sposób ich wyrażania, czy ich wartość merytoryczna? Bo jeśli chodzi o to drugie, to chyba nie bardzo jest co im zarzucić? Przyznam co prawda, że mi kojarzą się wyłącznie jej wypowiedzi dot. kwestii legalizacji związków partnerskich oraz starego komucha Bęgowskiego vel posłanki Grodzkiej, ale w obu tych przypadkach ma ona 100% racji. Bo małżeństwa osób tej samej płci byłyby niezgodne z Konstytucją (zresztą całkiem słusznie, bo w interesie państwa leży ochrona rodziny, a nie zrównywanie z nią jakichś aberracji), a Bęgowski vel Grodzka wygląda jak kawał chłopa w sukience, to i trudno do niego powiedzieć per "pani".

To, co w tym przypadku jest smutne, to bezrefleksyjność wyborców PO i ich podatność na medialny przekaz. Nieważne, że PO wbrew zapowiedziom podnosi podatki, marnuje na potęgę publiczne pieniądze, rozdyma administrację publiczną do granic możliwości, prowadzi nieudolną polityke zagraniczną, poświęca większość czasu PR-owi i tematom zastępczym (jak wspomniane wyżej związki partnerskie), toleruje kolesiostwo i nepotyzm... i mógłbym tak wyliczać cały dzień... Ważne, że Pawłowicz jest "be", więc głosujmy na Platformę... Naprawdę ręce opadają.

Ja wiem, że na forum i tak nikogo nie przekonam, ale zróbcie sobie ludzie w swoich głowach rachunek sumienia i odpowiedzcie sobie na pytanie, ile kosztują was rządy PO. Bo mój portfel woła o pomstę do nieba - przez takich ludzi jak wy właśnie. Nie róbcie mi tego podczas kolejnych wyborów...

User is offline  PMMini Profile Post #11

master86

VII ranga
Nr użytkownika: 67.202

Robert

post 23/05/2013, 13:31 Quote Post

Tym, co mnie odrzuca od Pawłowicz, to język jakim się posługuje, wręcz chamstwo; wywyższanie się i fakt, że tacy ludzie mogą przejąć władzę. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, aby PO przegrało i na jakiś czas władzę przejęło PiS... Jestem zaś przeciwko temu, aby ludzie o charakterze, nastawieniu i używający języka, jaki używa Pawłowicz ustanawiali prawa w tym kraju.
Z jednej strony mam dość lewactwa, parad równości, Biedronia i całej reszty. Z drugiej nie chcę mieć tutaj jakiegoś prawicowego, pro-katolickiego, konserwatywnego reżymu...

User is offline  PMMini Profile Post #12

marc20

VIII ranga

post 23/05/2013, 14:26 Quote Post

Godność ma każdy człowiek. One nie mają poczucia wstydu i ja bym się wstydziła. Co tam facet w ogóle robił? Czy jego też ktoś zgwałcił przebrany za babę? Tak walczą o swoje prawa? Niech pan zajrzy do internetu, ludzie nie wiedzieli o co chodzi i po prostu traktowali to jako happening, prowokację. I tak się walczy, po prostu baby bez poczucia wstydu, chciały pokazać swoje ciała, brzydkie naprawdę. Ja bym się wstydziła z takimi piersiami wyjść na ulicę.  A w centrum Warszawy straszyć ludzi, mężczyzn też bym nie chciała.

Pawłowicz o urodzie protestujących laugh.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

Blake

VII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 37.436

post 23/05/2013, 14:52 Quote Post

Pawłowicz o urodzie protestujących
Z Pawłowicz to za komuny niezła laska była. Dziś ma ponad 60 lat, ale wciąż łatwo u niej zauważyć arogancję typową dla wielu ładnych dziewczyn wink.gif

Co do linka z Kuźniarem, to sztandarowy przykład tego, jak przegrać dyskusję mając wszystkie atuty w łapie. Pawłowicz się zwyczajnie kompromituje. Chyba domyślam się dlaczego wybrała aplikację sędziowską, nie np. adwokacką, dużo lepiej czuje się w roli wszechwiedzącej wyroczni niż dyskutanta mającego wygrać i przekonać do swoich racji.

User is offline  PMMini Profile Post #14

Spiryt

Ostatni Wielki Gumiś
Nr użytkownika: 40.921

Stopień akademicki: licencjata

post 23/05/2013, 15:06 Quote Post

Szczerze mówiąc, to nie wiem, co Wam się nie podoba w Jej odpowiedziach, poza tym, że kolejny ęteligętny redaktór tak łatwo ją rozłożył, sprowadził do absurdu ten 'wywiad'.

Kobita ma poglądy i światopogląd, niektóre głupie, inne wręcz karykaturalne, ale generalnie nieszkodliwe.

Z drugiej strony pobiera też za te głupoty poselskie pieniądze. dry.gif

A pan redaktor niczym Eric Idle w najlepszych latach cyrku szczerzy się do publiczności, "patrzta jaki ciemnogród, pośmiejemy się, nudge nudge, wink wink'. wink.gif

Ten post był edytowany przez Spiryt: 23/05/2013, 15:09

User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej