Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

38 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PiS: partia, programy, przywodcy, elektorat, Wszystko na ten temat

Lucinho

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 55.183

Stopień akademicki: mgr
Zawód: ekonom

post 8/09/2010, 12:32 Quote Post

UPR to marginalna partia i każdy wie w jaki sposób pozyskują rzeszę oddanych studentów i licealistów, a co do PISu ;] dość ograniczona teoria, ja nie mieszcze się w żadnej kategorii, w ogóle ciężko jest uszufladkować wyborców partii która zdobywa 30% głosów, oczywiście można tworzyć łatki typu wieś, moher, katolik, konserwatysta, postsolidarnościowieć...

Ten post był edytowany przez Lucinho: 8/09/2010, 12:42

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

Kamaz73

Pancerny Inseminator
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy

post 8/09/2010, 18:37 Quote Post

Balum
Piszesz iż to JK wymyślił koalicję z "przystawkami" w 1989 roku. Chętnie zmienię zdanie ale ... podaj kto tak ustalił i na podstawie jakich dowodów.

User is offline  PMMini Profile Post #17

Lucinho

III ranga

post 9/09/2010, 7:23 Quote Post

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,835235...__mowi_NIK.html

min dlatego ludzie głosują na PIS

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

szopeno

II ranga
**
Nr użytkownika: 22.771

Arkadiusz Danilecki

post 9/09/2010, 11:10 Quote Post

Jestem konserwatywnym liberalem, chcacym zachowania suwerenności Polski.

W zwiazku z tym, początkowo głosowałem na PO, uważając ich za partię idealną dla mnie. Potem jednak się okazało, że partia ta nie jest ani liberalna, ani konserwatywna, nie jest także zwolenniczką zachowania maksymalnie dużej suwerenności kraju. Do tego doszły kolejne sprawy, (takie jak np. ostatnio zdumiewające sukcesy firmy kierowanej przez żonę ministra Grada, albo embraery).

Dlatego też zagłosowałem ostatnio na JK jako na mniejsze zło. Wprawdzie jest socjalistą, ale przynajmniej konserwatystą i niepodległościowcem, oraz próbuje walczyć z patologiami w Polsce, a nie je konserwować.

System 09 jest nakręcony chyba przez ludzi, którym bliżej jest do PiSu niż PO. Obejrzyjcie wszystkie 5 odcinków, to może zrozumiecie skąd ta niechęć do PO.

User is offline  PMMini Profile Post #19

Gerhard

podkułacznik
Nr użytkownika: 20.448

Zawód: Deweloper baz danych

post 9/09/2010, 12:55 Quote Post

QUOTE(Lucinho @ 9/09/2010, 7:23)

Hmmm? Umiesz czytać ze zrozumieniem?
Problem dotyczy głównie lat 2005-2007 oraz próby wyprostowania sprawy w 2009 roku.. Generalnie całość udało się wyprostować - z tym, że sumy nadpłacone przez państwo zostaną zwrócone bez odsetek..

Głównym "winowajcą" jest jednak wg raportu NIK Zbigniew Kotlarek szef GDDKiA "za rządów PiS":

..w aneksie zapisano, że tę stawkę ma zaakceptować szef GDDKiA najpóźniej do połowy października 2007 r. Jednak do tego czasu Zbigniew Kotlarek, który kierował GDDKiA za rządów PiS, nie podjął decyzji, bo według NIK negocjował jeszcze stawkę z AWSA. A koncesjonariusz uznał, że skoro w ustalonym terminie GDDKiA nie zakwestionowała stawki, to znaczy, że ją zaakceptowała.

W ten oto sposób nieprecyzyjne zapisy z ustawy z 2005 roku i niewłaściwe decyzje z 2007r. (za rządów PiS) - stają się "przekrętem PO".

Przy czym istotne jest tu określenie niewłaściwe decyzje - bo moim zdaniem może się okazać, że Z. Kotlarek miał rację - nie podjął decyzji, bo "negocjował" z koncesjonariuszem. Ten uznał, ze oznacza to akceptację - i całość "wyprostowano" 2 lata później.

Ten post był edytowany przez Gerhard: 9/09/2010, 12:56

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

Lucinho

III ranga

post 9/09/2010, 14:40 Quote Post

umiem, naawet pisać umiem, co tam nawet klawiaturę obsługuję rolleyes.gif

Skąd te nadpłaty? Kierowcy ciężarówek muszą za jazdę po krajowych drogach kupować od państwa winiety, a jednocześnie firmy, które mają koncesje na autostrady, pobierały opłaty od ciężarówek. Kiedy weszliśmy do UE, Bruksela nie zgodziła się, by kierowcy ciężarówek nadal dwukrotnie płacili za tę samą usługę. Trzeba było zmienić system. Latem 2005 r. Sejm zdominowany przez SLD postanowił zachować winiety i zwolnić ciężarówki z opłat na autostradach. Firmom eksploatującym autostrady zmniejszenie dochodów miały wyrównać rekompensaty z rządowego Krajowego Funduszu Drogowego. Rekompensaty Fundusz miał wypłacać ze sprzedaży obowiązkowych ciągle winiet od ciężarówek. Wcześniej wpływy z winiet były przeznaczone tylko na budowę nowych dróg przez państwo.

cały ten system opłat jest chory od Staleexportu po Kulczyka, wystarczy sprawdzić wykresy, gdzie wpływy z winiet w 2008 (poczodzących od ciężarówek jeżdzących po CAŁYM KRAJU) prawie w całości poszły na "ODSZKODOWANIA" dla zarządców paru odcinków autostrad

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

swatek

Czekam na Króla
Nr użytkownika: 7.721

post 10/09/2010, 17:36 Quote Post

QUOTE(krakowiak @ 7/09/2010, 23:26)
Po Michniku i Wałęsie najwybitniejszy polityk polski ostatnich dwudziestu lat i podobnie jak oni uchodzący za charyzmatycznego.

W przypadku L. Wałęsy to że jest znany nie przekłada się na charyzmę. Dla jakich grup Wałęsa jest niekwestionowanym autorytetem?

User is offline  PMMini Profile Post #22

1234

Wielki Wuj
Nr użytkownika: 4.636

post 10/09/2010, 18:47 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 7/09/2010, 16:54)
QUOTE(Lucinho @ 7/09/2010, 15:49)
tak jak liczba wyborców UPRu maleje wraz z wiekiem, obowiązkami i odpowiedzialnością za rodzinę, póki może to gra na nich Mikke

tak jak Tusk gra na podatnikach smile.gif
*

Już kiedyś odpisałem komuś twierdzącemu, że ja jako sympatyk UPR, w czasie gdy byłem studentem dziennym nikt mnie nie utrzymywał i na wszystko sam musiałem i muszę nadal zapracować. Dlatego zbeształem tego człowieka, który twierdził, że elektorat UPR bierze się ze studentów nieznających życia. Jest to oczywistą głupotą. Z jednej strony dlatego, że teraz studenci (coraz częściej aby móc studiować)sami pracują na własne życie. Ci, którzy głosują na UPR rekrutują sie bardzo często z osób pracujących na Wyspach i ciężko pracujących fizycznie dla studiów. Dlatego UPR, bo to faktycznie jedynie partia liberalna w Polsce w odróżnieniu do PO, która jest coraz bardziej bliska PiS. To jednak tylko taka dygresja.
Co do tematu, to zakończcie już tą wojnę tematami o PiS i PO. Niczego to nie rozwiązuje i tylko skłóca naród.
*

I nadal to zdanie o elektoracie potencjalnym UPR potwierdzam. Bo z doświadczenia wiem, że w szkołach i na studiach wyznawóc UPR jest multum - co sie z nimi dzieje po ukończeniu studiów? Gdzie sie rozpływają?
PS. A w których wyborach studenci pracujący w GB głosowali na UPR? Bo w 2007 UPR nawet nie miało list zarejestrowanych w całym kraju, a więc nie miało i za granicą.
http://wybory2007.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/P/.../149901_179.htm
Dane z 2007 roku. Wyszczególnienia z 2005 nie mogę na szybko znaleźć, ale na całą zagranicę PJKM zdobyła raptem 900 głosów, co jakoś średnio poraża.

User is online!  PMMini Profile Post #23

mobydick1z

Błękitno-purpurowy Matuzalem
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Zawód: Jakiś jest.

post 10/09/2010, 20:45 Quote Post

QUOTE(1234 @ 10/09/2010, 18:47)
QUOTE(mobydick1z @ 7/09/2010, 16:54)
QUOTE(Lucinho @ 7/09/2010, 15:49)
tak jak liczba wyborców UPRu maleje wraz z wiekiem, obowiązkami i odpowiedzialnością za rodzinę, póki może to gra na nich Mikke

tak jak Tusk gra na podatnikach smile.gif
*

Już kiedyś odpisałem komuś twierdzącemu, że ja jako sympatyk UPR, w czasie gdy byłem studentem dziennym nikt mnie nie utrzymywał i na wszystko sam musiałem i muszę nadal zapracować. Dlatego zbeształem tego człowieka, który twierdził, że elektorat UPR bierze się ze studentów nieznających życia. Jest to oczywistą głupotą. Z jednej strony dlatego, że teraz studenci (coraz częściej aby móc studiować)sami pracują na własne życie. Ci, którzy głosują na UPR rekrutują sie bardzo często z osób pracujących na Wyspach i ciężko pracujących fizycznie dla studiów. Dlatego UPR, bo to faktycznie jedynie partia liberalna w Polsce w odróżnieniu do PO, która jest coraz bardziej bliska PiS. To jednak tylko taka dygresja.
Co do tematu, to zakończcie już tą wojnę tematami o PiS i PO. Niczego to nie rozwiązuje i tylko skłóca naród.
*

I nadal to zdanie o elektoracie potencjalnym UPR potwierdzam. Bo z doświadczenia wiem, że w szkołach i na studiach wyznawóc UPR jest multum - co sie z nimi dzieje po ukończeniu studiów? Gdzie sie rozpływają?
PS. A w których wyborach studenci pracujący w GB głosowali na UPR? Bo w 2007 UPR nawet nie miało list zarejestrowanych w całym kraju, a więc nie miało i za granicą.
http://wybory2007.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/P/.../149901_179.htm
Dane z 2007 roku. Wyszczególnienia z 2005 nie mogę na szybko znaleźć, ale na całą zagranicę PJKM zdobyła raptem 900 głosów, co jakoś średnio poraża.
*

A proszę cię bardzo możesz uważać jak ci się żywnie podoba, ale to co piszesz jest jakimś dziwnym uogólnieniem. Po drugie, jak ktoś pracuje na Wyspach, to na studia zazwyczaj wraca do kraju, a więc głosuje w Polsce. rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #24

krakowiak

VI ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 19.494

maciej miezian
Stopień akademicki: magister
Zawód: muzealnik

post 10/09/2010, 22:41 Quote Post

QUOTE(swatek @ 10/09/2010, 17:36)
W przypadku L. Wałęsy to że jest znany nie przekłada się na charyzmę. Dla jakich grup Wałęsa jest niekwestionowanym autorytetem?
*

W 1980 lub 1981 roku widziałem Wałęsę przemawiającego na krakowskim Rynku. Stało nas tam ze 40 tys. od profesorów UJ po zwykłych robotników, a ON robił z nami co chciał. Gdyby w pewnym momencie zakrzykną "Sieg Heil" to pewno wszyscy jak jeden mąż wyciągnęlibyśmy rękę w nazistowskim pozdrowieniu. Na tym właśnie polega jego charyzmatyczna osobowość.
Poza tym zawsze byłem, jestem i będę pod wrażeniem przenikliwości jego umysłu i umiejętnością patrzenia tak na 10 lat do przodu. By się o tym przekonać wystarczy sprawdzić o czym było jego przemówienie na kijowskim Maneżu podczas "Pomarańczowej Rewolucji" i jak szybko to co mówił stało się faktem.
Dlatego choć jestem zwolennikiem PiS nigdy nic złego o Wałęsie nie mówiłem, a wręcz przeciwnie uważam go za wielkiego polityka, podobnie zresztą jak A. Michnika, którego uważam, za jeszcze większego polityka.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

Kwark

II ranga
**
Nr użytkownika: 67.559

post 11/09/2010, 0:49 Quote Post

Mnie zadziwia jedno : jak można glosować na mniejsze zło ? Świadomie?
Toż to czysty absurd.
Z jaką niby nadzieją, że to mniejsze zło stanie się przez to drobnym dobrem czy jak?
Rozumiem propagandę medialną partii wszelakich że TRZEBA kogoś koniecznie wybrac,ale dlaczego ludzie ulegają takiemu dziwnemu przymusowi choć wewnętrznie wiedza że nie ma kogo ?
Że niby jak ulegną i wbrew sobie postawią wymuszony krzyżyk to będa patriotami ? Tak to rozumieć ? Bo inaczej nie będą ?
Taka postawa to nie tylko okłamywanie samego sobie ale i zafałszowanie prawdziwego wyniku wyborów i to na własne życzenie.
Ja tego kompletnie nie rozumiem.
Czasy PRL-u odeszły a tu dalej "brać co rzucą i dziękować bo nic innego nie będzie".
Pozostawiam to ku rozmyślaniom indywidualnym nad skutkiem do czego to prowadzi.

User is offline  PMMini Profile Post #26

Lucinho

III ranga

post 11/09/2010, 9:02 Quote Post

smile.gif w innym przypadku trzeba zakładać swoją partię, ja najchętniej zagłosowałbym na siebie samego wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

Kamaz73

Pancerny Inseminator
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy

post 11/09/2010, 10:37 Quote Post

Wczoraj w kinie Palladium w Warszawie JK walnął wykładzik nt okoliczności śmierci swego brata. Oczywiście wszyscy są winni poza Nim i jego bratem. Interesującym elementem była jego twórcza myśl że wypadek był wynikiem " braku respektu dla Prezydenta RP".
Zwłaszcza jak się skonstatuje zachowanie jego wyborców i jego samego po wyborze B.Komorowskiego na ten urząd.
Ehhh

User is offline  PMMini Profile Post #28

Witold Filipunas

I ranga
*
Nr użytkownika: 67.246

Witold Filipunas
Zawód: Student politologii

post 11/09/2010, 12:10 Quote Post

Bogu dziękuję, że p.Kaczyński nie został prezydentem. Mieli byśmy teraz taki mit bohaterstwa i męczeństwa Lecha Kaczyńskiego, niemal na miarę Piłsudskiego. Wszędzie pomniki, krzyże. A ludzie by mu klaskali, bo prezydent to coś więcej niż jakis tam szef partii opozycyjnej.

Ten post był edytowany przez Witold Filipunas: 11/09/2010, 12:11

User is offline  PMMini Profile Post #29

Czarny Smok

VII ranga
Nr użytkownika: 51.589

Zawód: BANITA

post 11/09/2010, 12:54 Quote Post

Kwestia jeszcze, która to część Polski. U mnie, na Pomorzu większość młodzieży raczej nie przepada za PiS. Ale nie ukrywam, że ta mniejszość co lubi PiS, często interesuje się historią.

User is offline  PMMini Profile Post #30

38 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej