Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony « < 5 6 7 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wymiana ekipy rzadowej 9 stycznia 2018

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 30/05/2018, 9:03 Quote Post

CODE
68 proc. respondentów uważa, że w rządzie Mateusza Morawieckiego powinny zostać dokonane zmiany niektórych ministrów. Rekonstrukcji oczekuje aż 36 proc. wyborców PiS - wynika z sondażu IBRiS. "Wygląda więc na to, że rząd Morawieckiego nie ma jednolitego i murowanego poparcia w partyjnym zapleczu" - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

http://fakty.interia.pl/prasa/news-ministr...campaign=chrome

Premier podobno chciał, ale trafił na "opozycję" - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...ylby.html#Z_MT2

Dosyć ciekawe nazwiska się pojawiły - Jurgiel, Adamczyk, Zalewska, Ziobro...
Wywalenie Zalewskiej to przyznanie się, że "reforma" nie wypaliła, Ziobro podobnie.
Dziwi mnie brak Rafalskiej, Szumowskiego, Błaszczaka, Glińskiego. Mają oni silniejszą pozycję od Ziobry, który ma własną partię, a może miał i już nie ma? dry.gif

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 30/05/2018, 9:04

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #91

kmat

Podkarpacki Rabator
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr

post 30/05/2018, 13:45 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 30/05/2018, 9:03)
CODE
68 proc. respondentów uważa, że w rządzie Mateusza Morawieckiego powinny zostać dokonane zmiany niektórych ministrów. Rekonstrukcji oczekuje aż 36 proc. wyborców PiS - wynika z sondażu IBRiS. "Wygląda więc na to, że rząd Morawieckiego nie ma jednolitego i murowanego poparcia w partyjnym zapleczu" - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

http://fakty.interia.pl/prasa/news-ministr...campaign=chrome

Premier podobno chciał, ale trafił na "opozycję" - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...ylby.html#Z_MT2

Dosyć ciekawe nazwiska się pojawiły - Jurgiel, Adamczyk, Zalewska, Ziobro...
Wywalenie Zalewskiej to przyznanie się, że "reforma" nie wypaliła, Ziobro podobnie.
Dziwi mnie brak Rafalskiej, Szumowskiego, Błaszczaka, Glińskiego. Mają oni silniejszą pozycję od Ziobry, który ma własną partię, a może miał i już nie ma?  dry.gif
*

Ale oni mają silniejszą pozycję. Ludzie prezesa, stary zakon PC, Ziobro to dziad proszalny przy nich.

User is offline  PMMini Profile Post #92

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania

post 5/07/2018, 19:17 Quote Post

Mieszkanie plus nie wypaliło, więc rząd powołał spółkę Polskie Drewniane Domy:

CODE
Jednym z głównych punktów ustawy jest powołanie do życia państwowej spółki Polskie Domy Drewniane SA. Podstawowym przedmiotem działalności Polskich Domów Drewnianych będzie energooszczędne budownictwo drewniane - budowa, zarządzanie tymi budynkami oraz ich wynajmowanie z możliwością sprzedaży - w ramach działań założonych w programie Mieszkanie Plus. Spółka będzie też mogła m.in. nabywać grunty czy przeprowadzać remonty już istniejących budynków.

„Założycielami” Polskich Domów Drewnianych będą Lasy Państwowe, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.

Kapitał zakładowy ma wynieść co najmniej 50 mln zł, jego częścią będą niezalesione grunty w posiadaniu Lasów Państwowych, które w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod budownictwo mieszkaniowe. Ministerstwo Środowiska szacuje je na 250-300 hektarów. Według założeń resortu, pod budownictwo jednorodzinne ma zostać przeznaczone 30 proc. łącznej powierzchni gruntów pod inwestycje, a pod wielorodzinne – 70 proc. Grunty pod budowę energooszczędnych domów drewnianych znajdą się we wszystkich województwach, ale najwięcej w śląskim (ok. 100 ha), dolnośląskim (ok. 50 ha) oraz opolskim, mazowieckim, pomorskim i warmińsko-mazurskim (po ok. 20-25 ha).  

Według różnych wariantów Ministerstwa Środowiska, w ramach działalności spółki Polskie Domy Drewniane do 2023 lub 2026 ma powstać ok. 36-43,5 tys. domów jedno- i wielorodzinnych. Tym samym trudno uznać PDD za ważny punkt w planie rządu, aby do 2030 r. w Polsce łączna podaż mieszkań wzrosła o ok. 2,5 mln.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,236381...-sejmie.html#MT

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #93

kmat

Podkarpacki Rabator
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr

post 5/07/2018, 19:58 Quote Post

Co będzie kolejnym wariantem, Lepianka+, Ziemianka+ czy coś w tym stylu?

User is offline  PMMini Profile Post #94

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.326

Zawód: Audytor

post 5/07/2018, 23:03 Quote Post

Pomoc córkom leśników w programie leśniczówka +.

User is offline  PMMini Profile Post #95

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania

post 6/07/2018, 8:13 Quote Post

"Daleko od noszy, od noszy najdalej, najlepiej nie choruj, omijaj szpitale." Od wojska oraz instytucji charytatywnych też. Plus paru innych podmiotów zapewne też, ale ponieważ jest to informacja niejawna(!) nie wiadomi dokładnie, gdzie trafiły konserwy wieprzowe wyprodukowane ze świń z regionów, gdzie panoszy się ASF.

CODE
Rząd pozwolił na produkcję konserw z mięsa świń ze stref ochronnych ASF, ale szczegółowe informacje ukrywa - donosi "Gazeta Wyborcza". Produkty miały trafić m.in. do wojska, a według dziennika są ukryte w magazynach.

CODE
We wrześniu 2016 r. przegłosowano ustawę "o szczególnych rozwiązaniach związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń".

Jak możemy przeczytać w komunikacie Centrum Informacji Sejmowej, ustawa umożliwia przerobienie mięsa świń ze stref ochronnych ASF na konserwy. Chodziło o wykorzystanie mięsa zdrowych zwierząt, których i tak na rynku nikt nie chciałby kupić. Produkty miały trafiać do wojska, szpitali lub na cele charytatywne. Problem w tym, że nie wiadomo, kto zajął się ich produkcją, ile i czy w ogóle konserwy powstały.

"Świnie zostały skupione i przerobione"

O szczegóły pytano już na komisji rolnictwa w listopadzie 2017 r. Wtedy Ewa Lech, ówczesna wiceminister rolnictwa przyznała, że "świnie były skupione interwencyjnie i zostały przerobione". 

- Jeśli chodzi o informację odnośnie do pieniędzy przeznaczonych na wykup i przerób mięsa, to powiem tak - nie mam takich informacji, a nawet gdybym je miała, to nie jestem upoważniona do tego, żeby przekazywać informacje tego typu. Wszyscy wiedzą, że świnie były skupione interwencyjnie i zostały przerobione. Konserwy są. Konserwy miały być kupowane przez jednostki sektora finansów publicznych i tylko tyle mogę powiedzie - cytuje wiceminister Lech branżowy portal topagrar.pl. Lech odpowiedziała w ten sposób na pytanie Marcina Bustowskiego, ze Związku Zawodowego Rolników Rzeczpospolitej „Solidarni”.

"Wyborcza": Ukryte konserwy z mięsa świń zagrożonych ASF

"Gazecie Wyborczej" udało się ustalić, że konserwy były produkowane i przechowywane w Krakowie i Kosowie Lackim na Mazowszu. Informator dziennika przekazał autorom artykułu konkretne konserwy, które miały zostać wyprodukowane przez Sokołów SA ze świń ze stref ASF.  Według informatora "Wyborczej" właścicielem jest Agencja Rezerw Materialnych. W pierwszych dniach funkcjonowania specustawy do Kosowa Lackiego miało trafić ok. 1000 świń z Podlasia.

"Wyborcza" wysłała pytania w sprawie konserw m.in. do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Agencji Rezerw Materiałowych. Odpowiedź brzmiała: to są informacje niejawne. My również poprosiliśmy o komentarz te instytucje. Czekamy na odpowiedź.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...magazynach.html

CODE
Co do konserw, Bogucki zapewnia, że z Jurgielem domówili się z rolnikami i „środowiskiem związanym z przetwórstwem mięsa”. – Gwarantuję, że skup ruszy od razu. Do ministerstwa wpłynęły dobrowolne deklaracje co najmniej sześciu zakładów. Jeden z zakładów ubojowych składa wniosek o podjęcie uboju, na słowo pani premier i moje. Jest pełna wola rządu – podkreśla Bogucki.
Posłowie pytają, czy plan wypali. Wiceminister jest dobrej myśli. Skorzystają wszyscy. Firmy dostaną gwarancje odbioru produktu. Zarobią rolnicy, bo po dobrej cenie sprzedadzą mięso, którego nikt nie chce. Wreszcie oszczędzi też państwowy konsument, który ma zamawiać konserwy.
Zresztą sektor publiczny – wojsko, służby mundurowe, szkoły, szpitale, więzienia czy placówki opieki społecznej – to dopiero początek. Wiceminister Bogucki nie wyklucza, że w przyszłości konserwy wejdą do sklepów w Polsce i Europie.
Według Boguckiego ustawa ma gwarantować pełną jawność. Informacje o zamówieniach będą podawane w Biuletynie Informacji Publicznej wraz z nazwami firm, które dostaną kontrakty. I 5 września 2016 r. specustawa przechodzi w głosowaniu.

http://wyborcza.pl/7,75398,23620709,sledzt...h.html#BoxGWImg

Miało być jawnie, jest niejawnie...

Główny Lekarz Weterynarii zapewnia, że ASF jest niegroźne dla ludzi - http://www.wsparcierolnika.pl/index.php/ar...ze-ja-przeniesc -
Groźny dla ludzi, ale i tak informacji nie ujawnimy, bo stracimy kasę. rolleyes.gif

Sprawdza się stwierdzenie, że ciemny lud to kupi...

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 6/07/2018, 8:21

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #96

poldas372

X ranga
Nr użytkownika: 19.336

post 6/07/2018, 8:19 Quote Post

Jak byłem w wojsku, to w 1993 roku wcinałem konserwę z 1968 roku.
Przeżyłem.

User is offline  PMMini Profile Post #97

carantuhill

Bieskidnik
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Stopień akademicki: Utytu³owany:)
Zawód: pathfinder

post 6/07/2018, 8:22 Quote Post

CODE
Gazecie Wyborczej" udało się ustalić, że konserwy były produkowane i przechowywane w Krakowie i Kosowie Lackim na Mazowszu. Informator dziennika przekazał autorom artykułu konkretne konserwy, które miały zostać wyprodukowane przez [B]Sokołów SA[/B] ze świń ze stref ASF.

To ważna informacja dla konsumentów smile.gif

A informacja jest tajna, bo konserwy to strategiczna broń naszej niezwyciężonej armii. Zostanie podrzucona do magazynów nieprzyjaciela - operacja kryptonim "Szewczyk Dratewka".

A nasze państwo od dawna ma gdzieś potrzeby, lęki, strachy potencjalnego konsumenta - udowodniło to już przy innej aferze z solą drogową.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #98

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania

post 6/07/2018, 8:25 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 6/07/2018, 9:19)
Przeżyłem.
*

Bo konserwy są hermetycznie pakowane, więc jeżeli się powietrze nie dostało mogłeś spokojnie wcinać. wink.gif Tylko nie sądzę, aby mięsko było ze świnek, gdzie panoszy się ASF.

Komunikat Głównego Inspektoratu Weterynarii - http://wmirol.org.pl/2017/06/27/komunikat-...nianiu-sie-asf/
A w nim pada informacja, że może być przenoszony przez żywność.
Rząd nie powinien dmuchać na zimne?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #99

Speedy

VIII ranga
Nr użytkownika: 3.192

post 6/07/2018, 8:26 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 6/07/2018, 8:19)
Przeżyłem.
*

smile.gif No proszę smile.gif Mój rekord to 13-letnie sardynki (czyli dalej nieletnie jednak smile.gif ) Po śmierci mojego dziadka w 1987 w czasie sprzątania mieszkania znaleźliśmy sporo zachomikowanych towarów kartkowych, które dziadek trzymał na wymianę (np. skrzynka wódki ukryta w pralce smile.gif ). Było też sporo konserw mięsnych, w tym nawet mielonka z czasów bezkartkowych, z datą 1977 - czyli 10-letnia, tak że spokojnie dała się zjeść.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #100

poldas372

X ranga
Nr użytkownika: 19.336

post 6/07/2018, 8:48 Quote Post

Ale żeśmy ciekawie zdryfowali.
Ale co mi tam...
Tak se myślę że władza dobrze zrobiła konserwując to podejrzane mięsko.
Gdy wybije godzina "W", to kto się będzie przejmował faktyczną przyczyną śmierci żołnierza?

User is offline  PMMini Profile Post #101

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.326

Zawód: Audytor

post 6/07/2018, 8:55 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 6/07/2018, 9:19)
Przeżyłem.

Zdarzało mi się przechodzić na czerwonym świetle. Jeżeli piszę - przeżyłem. Jaki mam z tego wyciągać wniosek? Swoje odsłużyłem już za IIIRP i także gdy termin ważności "psin" mijał, wcinało się póki z magazynu partia nie zeszła (z chlebem tak samo smile.gif ). Czy to znaczy że od tamtego czasu szukam żywności zakonserwowanej na kilkadziesiąt lat?

Taka zdrowa wieprzowinka z ASF? To czemu to utajniać? Edukować, być dumnym na cały świat i łamać światowy zabobon! Rozdawać sojusznikom na wspólnych ćwiczeniach i misjach!

User is offline  PMMini Profile Post #102

Speedy

VIII ranga
Nr użytkownika: 3.192

post 6/07/2018, 9:30 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 6/07/2018, 8:55)
Taka zdrowa wieprzowinka z ASF? To czemu to utajniać?

Żeby nie było smrodu PR-owego w mediach. Prawda jest taka, że patogen ASF nie jest niebezpieczny dla ludzi i nie sądzę by jako wirus w ogóle wytrzymywał procesy obróbki mięsa/konserw (peklowanie, sterylizacja itp.). Ja nie miałbym oporu przed jedzeniem takich konserw. Ale co z tego?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #103

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania

post 6/07/2018, 11:15 Quote Post

QUOTE(Speedy @ 6/07/2018, 10:30)
QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 6/07/2018, 8:55)
Taka zdrowa wieprzowinka z ASF? To czemu to utajniać?

Żeby nie było smrodu PR-owego w mediach. Prawda jest taka, że patogen ASF nie jest niebezpieczny dla ludzi i nie sądzę by jako wirus w ogóle wytrzymywał procesy obróbki mięsa/konserw (peklowanie, sterylizacja itp.). Ja nie miałbym oporu przed jedzeniem takich konserw. Ale co z tego?
*

To teraz mają jeszcze większy smród. biggrin.gif
Z wirusami wolałbym dmuchać na zimne i wcale nie paliłbym się, aby wcinać takie konserwy, a tym bardziej eksportować je na rynek zewnętrzny. Bo, gdyby się tam pojawiły to tamtejsze media podniosłyby nie lada krzyk. Ładnie uderzyłoby to w cały rynek mięsny w Polsce.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #104

7 Strony « < 5 6 7 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej