Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ

emigrant

Antykomunista
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 13/09/2016, 16:14 Quote Post

Mamy tu mapę "reprywatyzacji", jaka pod rządami HGW odchodziła w Warszawie:
http://reprywatyzacja.miastojestnasze.org/
Mapa jest bardzo rozwojowa i wypada śledzić jak zapełniać się będą białe plamy na niej. Juz teraz jednak to niezwykle ciekawa lektura... rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 14/09/2016, 9:49 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 13/09/2016, 17:14)
Mamy tu mapę "reprywatyzacji", jaka pod rządami HGW odchodziła w Warszawie:
http://reprywatyzacja.miastojestnasze.org/
Mapa jest bardzo rozwojowa i wypada śledzić jak zapełniać się będą białe plamy na niej. Juz teraz jednak to niezwykle ciekawa lektura...  rolleyes.gif
*

Szewko i Gaj IMO moga sie sadzic o to wink.gif
BTW PODOBNO politycy RPP zglaszali problemy od 2013 czy 14. I jakos radni PiS sie nie zainteresowali...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

OGUREK

VI ranga
Nr użytkownika: 94.475

post 14/09/2016, 10:22 Quote Post

Nie da się reprywatyzować zgodnie z prawem, tak jak w każdym innym kraju postkomunistycznym, to w efekcie są takie kombinacje.

User is offline  PMMini Profile Post #3

force

V ranga
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna

post 14/09/2016, 11:19 Quote Post

QUOTE(OGUREK @ 14/09/2016, 11:22)
Nie da się reprywatyzować zgodnie z prawem, tak jak w każdym innym kraju postkomunistycznym, to w efekcie są takie kombinacje.
*

Oj da się da smile.gif, w innym przypadku o ile coś jest " z prawem nie zgodne", to się nie powinno prywatyzować .

User is offline  PMMini Profile Post #4

emigrant

Antykomunista

post 14/09/2016, 11:57 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 14/09/2016, 9:49)
BTW PODOBNO politycy RPP zglaszali problemy od 2013 czy 14. I jakos radni PiS sie nie zainteresowali...
*

No, to nareszcie wiemy; ten cały kocioł w Wawie to też PiSu wina... laugh.gif

Nota bene, podoba mi się też sposób obrony HGW (stosowany przynajmniej na pewnym etapie) sprowadzający się do tego: "Ja nie jestem złodziejką, tylko kompletna idiotką. W związku z tym nie podam sie do dymisji bo bedę wyjaśniać cała sprawę".

Ten post był edytowany przez emigrant: 14/09/2016, 12:00

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

OGUREK

VI ranga
Nr użytkownika: 94.475

post 14/09/2016, 12:53 Quote Post

Ten kocioł, to efekt zaniechań wszystkich rządów od 1989, a w tej grupie od zawsze byli ludzie z obecnego PiS-u, na czele z samym PiS-em włącznie.

w innym przypadku o ile coś jest " z prawem nie zgodne", to się nie powinno prywatyzować .

Coś co nie jest zakazane, nie jest zabronione. Problem polega na braku przepisów reprywatyzacyjnych, wysokiej wartości gruntów w tak atrakcyjnym miejscu i zbyt wysokim poziomie "upaństwowienia" w naszym kraju.
Skoro coś jest państwowe, to jest w gestii urzędnika, a więc podatne na korupcje i machinacje, tym bardziej, że sam stan prawny tych nieruchomości jest wątpliwy. Ot dowód odwiecznej "dbałości" i "szacunku" Polaków do własnego prawa, słowa pisanego, ksiąg wieczystych itp.

W Czechach, Słowacji, Węgrzech, bardzo szybko rozwiązali ten problem i zaoszczędzili.

User is offline  PMMini Profile Post #6

Einon

Nowicjusz
Nr użytkownika: 99.797

post 14/09/2016, 20:45 Quote Post

Z informacji serwowanych przez media na razie wychodzi na to, że te "reprywatyzacje" były przeprowadzane za panowania HGW. Więc z tym pisem na czele bym się nie wysforował. Wiem, każdy ma swoich ulubieńców, ale temat jest chyba o samym "zjawisku". Z chęcią bym się dowiedział czegoś więcej od kogoś bardziej zaznajomionego z tym problemem.

User is offline  PMMini Profile Post #7

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 14/09/2016, 21:20 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 14/09/2016, 12:57)
*

A ciekawi mnie, gdzie to wyczytałeś? rolleyes.gif Po prostu mieli problem w zakończeniu pleców.
CODE

Nota bene, podoba mi się też sposób obrony HGW (stosowany przynajmniej na pewnym etapie) sprowadzający się do tego: "Ja nie jestem złodziejką, tylko kompletna idiotką. W związku z tym nie podam sie do dymisji bo bedę wyjaśniać cała sprawę".

No rolleyes.gif Rzeczywiście Hania jest zabawna rolleyes.gif
A może wcale nie?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

Marek666

III ranga
Nr użytkownika: 100.009

post 14/09/2016, 21:59 Quote Post

Pewien muzykant nagrał kiedyś pewną piosenkę, która dość dobrze wykłada klimat tematu smile.gif
https://www.youtube.com/watch?v=-yoooQvXnQY

User is offline  PMMini Profile Post #9

emigrant

Antykomunista

post 15/09/2016, 1:19 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 14/09/2016, 21:20)
Po prostu mieli problem w zakończeniu pleców.
I mieli się wychylać bez dostepu do dokumentów za tamtej władzy?

A swoja drogą wychodzi na to, że mieszkania w Wawie sa najtańsze w Polsce: https://www.google.ie/webhp?sourceid=chrome...za%20mieszkanie

Normalnie raj mieszkaniowy...

Acha Pitera to ta, co to miała byc młot na afery PiSu: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pitera-w-og...bizuterii/bgldk czyli ta, która jako pełnomocnik Tuska d/s korupacji wyśledziła aferą z nielegalnym dorszem w PiSie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

Rats

IV ranga
Nr użytkownika: 98.960

post 15/09/2016, 1:45 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 14/09/2016, 9:49)

Od kilku lat były składane pisma do HGW, sygnowane przez MJN,także przez radnych PIS, tyle że nijak nie mogło się to przebić do głównych mediów typu GW,TVN,TVP.A jak nie było sprawy w mediach, to problem nie istniał.Taki mieliśmy klimat.
QUOTE(Ogurek)

To nie jest problem reprywatyzacji jak chce go widzieć propaganda opozycyjna.To jest zwykłe złodziejstwo.Przynajmniej w przypadku Chmielnej , kilkunastu domów na Pradze i kamienicy HGW nabytej od szmalcownika.

User is offline  PMMini Profile Post #11

Grzegorz_B

IV ranga
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT

post 15/09/2016, 19:23 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 14/09/2016, 11:57)
"Ja nie jestem złodziejką, tylko kompletna idiotką. W związku z tym nie podam sie do dymisji bo bedę wyjaśniać cała sprawę".

No to chyba oddaje najlepiej istotę sprawy laugh.gif I w sumie nawet całkiem logiczne, bo będąc idiotką może nie zauważać braku logiki w takim rozumowaniu ;-)

Teraz mogliśmy sobie obejrzeć "taktykę salami" w praktyce ;-) Najpierw poszli za burtę szeregowi urzędnicy, stopniowo - kiedy coraz trudniej byłoby bronić tezy że były to jakieś odosobnione wybryki które mogły przejść niezauważone przez zwierzchników - doszliśmy już do dymisji wiceprezydentów.

Można tylko stwierdzić że HGW ma prawie takiego pecha do współpracowników jak towarzysz Stalin - co kogo powołał w ministry, to się potem okazało że to zagraniczny szpieg i wywrotowiec ;-).

User is offline  PMMini Profile Post #12

gregski

Pirat of the Carribean
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO

post 15/09/2016, 19:56 Quote Post

Można tylko stwierdzić że HGW ma prawie takiego pecha do współpracowników jak towarzysz Stalin - co kogo powołał w ministry, to się potem okazało że to zagraniczny szpieg i wywrotowiec ;-).

100/100! respekt.gif

User is offline  PMMini Profile Post #13

Recoil

VII ranga
Nr użytkownika: 13.511

post 16/09/2016, 10:39 Quote Post

Nie wiem jak będzie w tym przypadku, ale niestety taki sposób obrony potrafi być skuteczny w polskich chorych realiach. To znaczy sposób sposób obrony na zasadzie "to wszystko moi źli podwładni, a ja o niczym nie wiedziałem". Zachowanie HGW może się wydawać śmieszne, ale tak naprawdę tragiczną rzeczą jest to, że żyjemy w kraju, w którym coś takiego potrafi działać.

Ten post był edytowany przez Recoil: 16/09/2016, 10:40

User is offline  PMMini Profile Post #14

Realchief

X ranga
Nr użytkownika: 63.111

post 16/09/2016, 11:01 Quote Post

QUOTE(Recoil @ 16/09/2016, 11:39)

Nie wiem jak będzie w tym przypadku, ale niestety taki sposób obrony potrafi być skuteczny w polskich chorych realiach. To znaczy sposób sposób obrony na zasadzie "to wszystko moi źli podwładni, a ja o niczym nie wiedziałem". Zachowanie HGW może się wydawać śmieszne, ale tak naprawdę tragiczną rzeczą jest to, że żyjemy w kraju, w którym coś takiego potrafi działać.
*

Zresztą połowa ludzi jej będzie bronić własną piersią, bo przecież wiadomo, że to to spisek pisiorów żeby ją zdyskredytować.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

6 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej