Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

211 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ANDRZEJ DUDA, Prezydent RP

Alcarcalimo

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 43.461

post 28/05/2015, 18:53 Quote Post

Wątek o wyborach zdaje się już nie jest właściwym miejscem, więc może dobrym pomysłem byłoby założeniu specjalnego wątku do dyskusji o poczynaniach prezydenta-elekta.

Na fb już po powstawały wątki, głównie założone przez wyborców Komorowskiego, o tym że będą sprawdzać dotrzymywanie obietnic przez Dudę (szkoda, że nie sprawdzali tego przy BK smile.gif ), a nawet nawołujące do impiczmentu. O tych co przywołują trotyl czy tupolewa, nawet szkoda wspominać.

W każdym razie pomysł aby na bieżąco oceniać działania prezydenta, faktycznie sprawdzać co z obietnicami czy też dyskutować o jego błędach (które na pewno się pojawią), jest dobry. Zróbmy w jednym miejscu kronikę tej kadencji, abyśmy za 5 lat mogli zdecydować czy warto dać Andrzejowi Dudzie jeszcze jedną szansę.
No i w razie dyskusji po za forum, po prostu damy link wink.gif

---
Na początek prezydent elekt potwierdził, iż po zaprzysiężeniu z pewnością będzie chciał spełnić dwie swoje obietnice.
1. Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł
2. Wycofanie/skorygowanie reformy emerytalnej zafundowanej nam przez PO.

O ile ten pierwszy pomysł raczej dla nikogo tutaj nie jest kontrowersyjny, to ten drugi już tak.

Wbrew obawom, także po części moim, nie będzie to zwykłe cofnięcie ustawy. Rozwiązanie ma być bardziej kompleksowe:

„Podpisałem porozumienie z Komisją Krajową Solidarności. Oni mają swój pomysł na rozwiązanie tej kwestii. Podobnie OPZZ – też ma swoją propozycję, zresztą zbliżoną treściowo do tego, co proponuje Solidarność. Nad tym z pewnością usiądziemy. To nie jest prosty powrót do poprzedniego rozwiązania, bo to jest połączenie wieku z długością okresu składkowego. Dzisiaj jest to proponowane przez Solidarność na 40 lat składkowych i wiek. Raczej w tym kierunku będzie zmierzało to rozwiązanie (…) Chcę dać ludziom możliwość wyboru. Jeżeli ktoś chce pracować dłużej – proszę bardzo”

http://300polityka.pl/live/2015/05/28/#post-130181

Nowa Zelandia to to nie jest, ale zawsze coś.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

MGora78

V ranga
Nr użytkownika: 62.918

post 28/05/2015, 18:56 Quote Post

Moi niektórzy znajomi czekają na przelew od Prezydenta elekta wink.gif . Podobno (ktoś może to potwierdzić/obalić) obiecał 500 zł miesięcznie na każde dziecko.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

Realchief

X ranga
Nr użytkownika: 63.111

post 28/05/2015, 19:06 Quote Post

Dopiero co w Faktach po Faktach był Duda tyle, że Piotr. Jak się okazuje wcale nie zamierzają odkręcać ustawy, a jedynie o jej korektę, nawet wspominano, że w zasadzie chodzi o to co zrobiono dopiero co w RFN.

A co do dzieci to te 500 zł ma być tylko dla ubogich rodzin, a nie wszystkich.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

rapahandock

VI ranga
Nr użytkownika: 78.749

Igor Moraczewski
Stopień akademicki: magister
Zawód: muzealnik

post 28/05/2015, 21:18 Quote Post

Mnie urzekło potraktowanie prezydenta Poroszenki. Jakkolwiek prezydent-elekt nadal jest europosłem i ma pewne obowiązki w Strasburgu/Brukseli, to jednakowoż skoro głowa sąsiedniego państwa, na terenie którego toczą się wydarzenia ważne dla polityki międzynarodowej prosi o spotkanie to takie należy zaaranżować. Jakoś nie chce mi się wierzyć, aby nie udało się wygospodarować chociaż godziny na wstępne nawiązanie kontaktu. I niech się później prezydent nie zdziwi, jeśli Ukraina będzie nas miała w głębokim poważaniu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

Stolem

Pies Pawłowa na banderowców i banderofili
Nr użytkownika: 47.298

Stopień akademicki: Obwieszczacz
Zawód: Rozbieracz i Scalacz

post 28/05/2015, 21:24 Quote Post

QUOTE(rapahandock @ 28/05/2015, 20:18)
Mnie urzekło potraktowanie prezydenta Poroszenki. Jakkolwiek prezydent-elekt nadal jest europosłem i ma pewne obowiązki w Strasburgu/Brukseli, to jednakowoż skoro głowa sąsiedniego państwa, na terenie którego toczą się wydarzenia ważne dla polityki międzynarodowej prosi o spotkanie to takie należy zaaranżować. Jakoś nie chce mi się wierzyć, aby nie udało się wygospodarować chociaż godziny na wstępne nawiązanie kontaktu. I niech się później prezydent nie zdziwi, jeśli Ukraina będzie nas miała w głębokim poważaniu.
*

Spotkanie podobno ma być przełożone. A w ogóle jak Kuba Bogu to Bóg Kubie w relacjach z Ukrainą Polsce by się przydało.

User is offline  PMMini Profile Post #5

misza88

VIII ranga
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.

post 28/05/2015, 21:33 Quote Post

CODE
Dzisiaj jest to proponowane przez Solidarność na 40 lat składkowych i wiek

Co nie jest równoznaczne ze skróceniem wieku emerytalnego. Biorąc pod uwagę liczbę studentów w Polsce, jak i wiek wkraczania na rynek pracy, 40 lat składkowych w konsekwencji wydłuży czas pracy.

Ten post był edytowany przez misza88: 28/05/2015, 21:33

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

balum

Sągorsi
Nr użytkownika: 46.347

post 28/05/2015, 21:39 Quote Post

QUOTE(Alcarcalimo @ 28/05/2015, 19:53)
Na fb już po powstawały wątki, głównie założone przez wyborców Komorowskiego, o tym że będą sprawdzać dotrzymywanie obietnic przez Dudę

Których? On obiecywał wszystko wszystkim i nie krępował sie składac obietnic wzajemnie sprzecznych. Lepiej by było, by wiekszości z nich nie spełniał.
szkoda, że nie sprawdzali tego przy BK

Której nie spełnił? BK własnie pięć lat temu nie obiecywał żadnych gruszek na wierzbie.

Na początek prezydent elekt potwierdził, iż po zaprzysiężeniu z pewnością będzie chciał spełnić dwie swoje obietnice.
2. Wycofanie/skorygowanie reformy emerytalnej zafundowanej nam przez PO.

Bardzo fajnie. Tylko niech wskaże sensownie skąd wziąc kasę. Z porządnymi wyliczeniami i analizami, co z tego wyniknie. Czy to już ma byc zmartwienie rządu?

User is offline  PMMini Profile Post #7

Cinusss

V ranga
Nr użytkownika: 79.926

Marcin
Zawód: uczen

post 28/05/2015, 21:50 Quote Post

Prawdopodobnie 40 lat i wiek to dalej będzie za mało. Nawet po zrównaniu wieku emerytalnego mężczyzn i kobiet do 65 roku życia. Takie rozwiązanie wymagałoby albo wypłacania małych, głodowych emerytur lub podwyższenia dopłat do nich. Bo żyjemy po prostu dłużej.

Nasze związki zawodowe próbują wskazywać na rozwiązanie tej sytuacji w Niemczech oraz zastosowanie tego systemu w Polsce. Pytanie, czy pani Merkel faktycznie zgodzi się na długofalowe obniżenie wieku emerytalnego. Bo to, że zgodziła się teraz, nie oznacza że będzie to rozwiązanie tolerowała. Jest w koalicji ze słabnącymi socjalistami, kto wie, czy po przyszłych wyborach nie przyjdzie jej rządzić samodzielnie, a obecne rozwiązanie zmienić.

Jeśli Duda okaże się politykiem roztropnym oraz pragmatycznym, to zapewne odetnie pępowinę zwaną PiSem. Zbije na tym polityczny kapitał, a sam PiS i tak nie będzie się mógł na niego wypiąć za pięć lat. Bo nie wypinamy się na naszych prezydentów nawet wtedy, gdy jesteśmy z nimi skonfliktowani.

User is offline  PMMini Profile Post #8

Dziadek Jacek

VI ranga
Nr użytkownika: 53.918

post 28/05/2015, 22:00 Quote Post

Jeśli Duda okaże się politykiem roztropnym oraz pragmatycznym, to zapewne odetnie pępowinę zwaną PiSem. Zbije na tym polityczny kapitał, a sam PiS i tak nie będzie się mógł na niego wypiąć za pięć lat. Bo nie wypinamy się na naszych prezydentów nawet wtedy, gdy jesteśmy z nimi skonfliktowani.

Prawdopodobnie tak nie będzie, bo Duda nie został prezydentem by pilnować żyrandola a PiS jest mu potrzebny do wprowadzenia zmian (i na odwrót) wink.gif . Jakoś dotychczasowy politycznego kapitału nie zbił na byciu prezydentem, jak co to nawet go troszeczkę oleli i stracił kumpli.

User is offline  PMMini Profile Post #9

czwartek12ego

IV ranga
Nr użytkownika: 61.377

post 28/05/2015, 22:00 Quote Post

QUOTE(Alcarcalimo @ 28/05/2015, 18:53)

Na fb już po powstawały wątki, głównie założone przez wyborców Komorowskiego, o tym że będą sprawdzać dotrzymywanie obietnic przez Dudę (szkoda, że nie sprawdzali tego przy BK  smile.gif ),

*

Jakoś ludzie od HGW albo Tuskwatch tak "rzetelnie" nie przyglądali się rządom śp. L. Kaczyńskiego lub J. Kaczyńskiego...

---

O ile ten pierwszy pomysł raczej dla nikogo tutaj nie jest kontrowersyjny, to ten drugi już tak.

Jak to nie jest? Oczywiście, że jest, nadal nie wiem skąd on na to weźmie miliardy. Wszystkim naobiecywał wszystko, chyba tylko w obietnicach pominął gejów, masonów i satanistów. Każdy inny mógł się poczuć jak w najbogatszym miejscu na ziemi, gdzie nieskończone źródełko pieniążków tryska gdzieś pod prezydenckim pałacem.

QUOTE(misza88 @ 28/05/2015, 21:33)
CODE

Co nie jest równoznaczne ze skróceniem wieku emerytalnego. Biorąc pod uwagę liczbę studentów w Polsce, jak i wiek wkraczania na rynek pracy, 40 lat składkowych w konsekwencji wydłuży czas pracy.
*

Nie wiem czy wiesz ale okres studiów zalicza się do okresu pracy.

QUOTE(rapahandock @ 28/05/2015, 21:18)
*

No po tym co powiedział podczas debaty z Komorowskim zasugerował, że oni są malućcy i spotkania z prezydentami np Ukrainy, Litwy, Rumuni i Chorwacji to dyplomatyczna nieudolność, to czego się spodziewałeś? Jemu nie po drodze z takim politycznym planktonem..

User is offline  PMMini Profile Post #10

rapahandock

VI ranga
Nr użytkownika: 78.749

Igor Moraczewski
Stopień akademicki: magister
Zawód: muzealnik

post 28/05/2015, 22:04 Quote Post

No po tym co powiedział podczas debaty z Komorowskim zasugerował, że oni są malućcy i spotkania z prezydentami np Ukrainy, Litwy, Rumuni i Chorwacji to dyplomatyczna nieudolność, to czego się spodziewałeś? Jemu nie po drodze z takim politycznym planktonem..

Ach, to polityczne dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

misza88

VIII ranga
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.

post 28/05/2015, 22:26 Quote Post

CODE

Ale nie zalicza się do okresu składkowego. A mowa jest wszak o okresie składkowym właśnie.
CODE
Jak to nie jest? Oczywiście, że jest, nadal nie wiem skąd on na to weźmie miliardy. Wszystkim naobiecywał wszystko, chyba tylko w obietnicach pominął gejów, masonów i satanistów. Każdy inny mógł się poczuć jak w najbogatszym miejscu na ziemi, gdzie nieskończone źródełko pieniążków tryska gdzieś pod prezydenckim pałacem.

Tak mnie zastanawia, czy w ogóle próbowałeś oszacować jak zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. wpłynie na zmniejszenie wpływów z tego podatku.

Ten post był edytowany przez misza88: 28/05/2015, 22:29

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

czwartek12ego

IV ranga
Nr użytkownika: 61.377

post 28/05/2015, 22:52 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 28/05/2015, 22:26)
CODE

Ale nie zalicza się do okresu składkowego. A mowa jest wszak o okresie składkowym właśnie.
*

Fakt.

QUOTE(misza88 @ 28/05/2015, 22:26)
Tak mnie zastanawia, czy w ogóle próbowałeś oszacować jak zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. wpłynie na zmniejszenie wpływów z tego podatku.
*

http://natemat.pl/143137,obietnice-dudy-dr...iem-razy-tansze

80 mld przez 5 lat, powiedzmy, że 30% wróci z podatków zostaje jakieś a niech będzie 50 mld czyli z 10 mld rocznie, a to jest 3,5% obecnego budżetu.

QUOTE(Realchief @ 28/05/2015, 19:06)
A co do dzieci to te 500 zł ma być tylko dla ubogich rodzin, a nie wszystkich.
*

Otóż Duda mówił o 500 pln na drugie dziecko dla ubogich rodzin i 500 na 3 i kolejne u wszystkich

User is offline  PMMini Profile Post #13

ciekawy

"osobowość autorytarna"
Nr użytkownika: 12.449

post 29/05/2015, 4:54 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 28/05/2015, 22:33)
CODE

*

25 + 40 = 65 lat. Będzie to, co było od zawsze, więc żadnych rewelacji tu nie widzę. Natomiast podnoszenie wieku emerytalnego jest niczym innym jak ograbianiem obywateli z ich środków emerytalnych odkładanych latami na koncie ZUS. Populizmem jest głoszenie, że nie ma kto pracować na emerytów - emeryci mają własne środki odkładane na indywidualnych kontach - to problemem jest państwo, które środki te zdefraudowało. Dlatego obywatele muszą zacząć składać zbiorowe pozwy (zakończone nawet w TPC)o odzyskanie tych środków - innej drogi na złodziei nie ma.

User is offline  PMMini Profile Post #14

Piegziu

Tajny Agent Piegziu
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Zawód: prawnik, japonista

post 29/05/2015, 7:01 Quote Post

Człowiek z wyższym wyksztalceniem, który wchodzi na rynek pracy zaraz po zakończeniu studiów ma 8-letni staż pracy. Kłania się Kodeks pracy.

User is online!  PMMini Profile Post #15

211 Strony  1 2 3 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej