Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

8 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> MAGDALENA OGOREK, Opinie, obserwacje, oceny

AAN

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 65.180

Andrzej Nikitin
Zawód: urzednik federalny

post 21/02/2015, 10:06 Quote Post

Wszystkie media w Rosji są upstrzeni zdjęciami Magdaleny Ogórek (tylko jej nazwisko piszą po rosyjsku - Ogórec). Nie o kim innym oni prawie nie piszą jak gdyby innych kandydatów na prezydenta nie ma. Ja, oczywiście, pojmuję że pani Ogórek jest bardzo efektowna rolleyes.gif i mało który polityk w Europie jest w takim stopniu ładny (wspomnijcie na przykład końsku twarz polityki brytyjskiej Catherine Ashton), ale myślę, że są bardziej poważni przyczyny niż zgrabna figura. W Rosji własnych pięknych kobiet są za wiele. To po co Magdalena Ogórek confused1.gif

User is offline  PMMini Profile Post #1

Husarz

V ranga
Nr użytkownika: 1.222

post 21/02/2015, 10:23 Quote Post

To proste. Obiecała Putinowi telefon to jest na topie w Rosji.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 21/02/2015, 10:24 Quote Post

QUOTE(AAN @ 21/02/2015, 10:06)
Wszystkie media w Rosji  są upstrzeni zdjęciami Magdaleny Ogórek (tylko jej nazwisko piszą po rosyjsku - Ogórec). Nie o kim innym oni prawie nie piszą jak gdyby innych kandydatów na prezydenta nie ma. Ja, oczywiście, pojmuję że pani Ogórek jest  bardzo efektowna  rolleyes.gif  i mało który polityk w Europie jest w takim stopniu ładny (wspomnijcie na przykład  końsku twarz polityki brytyjskiej Catherine Ashton), ale myślę, że są bardziej poważni przyczyny niż zgrabna figura. W Rosji własnych pięknych kobiet są za wiele. To po co Magdalena Ogórek confused1.gif
*

To oczywiste,
do prezydentury prowadzi ja środowisko z natury rzeczy wasalne wobec Rosji, spadkobiercy PZPR co wielu Polaków tłumaczy jako : Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji sleep.gif
I tu jest naturalna przyczyna, medialnej kariery Pani Ogórek w Rosji. Ona sama z tym nurtem niewiele ma wspólnego, ot młoda, inteligentna, wpuszczona w maliny wink.gif

Post #3

Marek Zak

VII ranga
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz

post 21/02/2015, 10:45 Quote Post

Magda Ogórek ma zalet niemało,
Bystry ma umysł i ładne też ciało.
Wybrał ją Miller. Stety, niestety,
On zawsze wolał u siebie kobiety.

Nie jest to przecież niczyja wina,
Że taką słabość ma do Putina.
Zaraz do niego Magda zadzwoni,
Gdy w prezydenta znajdzie się roli.

Wszystko co ważne zaraz omówi,
Bo kto się czubi, przecież się lubi.
Gaz będzie tani, żadna afera,
Taki to sprytny plan jest Millera.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

jur

VII ranga
Nr użytkownika: 14.401

post 21/02/2015, 10:46 Quote Post

Ogórek wygłupiła się sugerując, że stosunki polsko - rosyjskie są złe z winy Polski.
W nagrodę dostała od Rosji pocałunek śmierci.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

Baszybuzuk

VIII ranga
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT

post 21/02/2015, 10:59 Quote Post

Wszystkie media w Rosji  są upstrzeni zdjęciami Magdaleny Ogórek (tylko jej nazwisko piszą po rosyjsku - Ogórec). Nie o kim innym oni prawie nie piszą jak gdyby innych kandydatów na prezydenta nie ma.

Bo to tradycyjny stereotyp w pisaniu w Rosji o Polsce - piękna Polka (czasem również w wersji wyniosłej, tzn. szlacheckiej) na tle stukniętego, nieznoszącego Rosjan Polaka. rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 21/02/2015, 11:00

User is offline  PMMini Profile Post #6

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 21/02/2015, 11:55 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 21/02/2015, 10:59)
Wszystkie media w Rosji  są upstrzeni zdjęciami Magdaleny Ogórek (tylko jej nazwisko piszą po rosyjsku - Ogórec). Nie o kim innym oni prawie nie piszą jak gdyby innych kandydatów na prezydenta nie ma.

Bo to tradycyjny stereotyp w pisaniu w Rosji o Polsce - piękna Polka (czasem również w wersji wyniosłej, tzn. szlacheckiej) na tle stukniętego, nieznoszącego Rosjan Polaka. rolleyes.gif
*

Tak...., aż mi się tytuł tematu AAN-a przypomniał
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=99689&st=0
tam też była piękna Polka szlachcianka, co dzielnego Moskala wybrała, miast durnego polskiego patrioty, który w niesławie wiał na emigracje ....
Najogólniej biorąc, ten film występował w Polsce (i, częściowo, w Biłorusi). W nim grali polscy aktorzy (na przykład Paweł Deląg, on występował u Spielberga). Wśród głównych bohaterów są kilku Polaków - porucznik Gorzewski , panna Beata i kapitan Ledóchowski (rywal junkra Tarusowa u panny Beaty). Jestem zdziwiony, dlaczego w Polsce tak mało wiedzą o filmie, przecież w filmie jest odzwierciedlony los polskiego narodu: jeden Polak - poddany cara rosyjskiego , drugi Polak - walczy za cesarza francuskiego i oni przeciwstawiają się z siebie. Lustrem tej konfrontacji jest walka o serce przepięknej polskiej panny między Rosjaninem i Polakiem.

&
Jednak pannę Beatę dawno domaga się Polak kapitan Ledóchowski, który służy Francuzom. Później junkier Tarusow, Beata i kapitan Ledóchowski przypadkowo spotykają się (to odbywa się już w Polsce, kiedy Francuzi biegną z Rosji) i między wielbicielami odbywa się pojedynek szablowy w oczach panny Beaty. Ledóchowski zwycięża i Beata ratuje junkra, obiecując wyjść za mąż za kapitana. (Scena z księdzem i pokazana w zwiastunie) Lecz Rosjanie nie poddają się! Finałowy pojedynek między dwoma Polakami - rosyjskim i francuskim (kogo z ich można nazwać polskim patriotą ? Porucznik Gorzewski jest patriotą Rosji i co przeszkadza mu być patriotą Polski? Kapitan Ledóchowski wygląda jako zbieg niewiadomego pochodzenia porzucający Polskę), przekształca panią Ledóchowską we wdowę, która od razu pada w objęcia swojego kochanego ułana rosyjskiego.

Konkluzja genialna :
jest patriotą Rosji i co przeszkadza mu być patriotą Polski wink.gif

Ten post był edytowany przez lancaster: 21/02/2015, 12:00

Post #7

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 21/02/2015, 12:27 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 21/02/2015, 10:59)
Bo to tradycyjny stereotyp w pisaniu w Rosji o Polsce - piękna Polka (czasem również w wersji wyniosłej, tzn. szlacheckiej) na tle stukniętego, nieznoszącego Rosjan Polaka.  rolleyes.gif
*

Tyle, ze w tej tradycji ta piękna Polka miała więcej oleju w głowie niż omawiana piękność.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

Pluton

II ranga
**
Nr użytkownika: 96.138

post 21/02/2015, 15:51 Quote Post

Po prostu w swoich wypowiedział wskazuje, że nie uważa Rosji za wroga i chce zrobić co w jej mocy, by znormalizować stosunki z Rosją. Wielu uważa że głos Polski się nie liczy, może i tak, ale zawsze lepiej by ten piesek nie szczekał ci u nogi, bo robi hałas i ktoś może się obudzić. Także Rosja bardzo chętnie "zresetowałaby" stosunki z Polską, zwłaszcza teraz. Nic więc dziwnego, że rosyjskie media ciepło o niej mówią, bo to jeden z nielicznych "polityków" part sejmowych mówiący w taki sposób.

User is offline  PMMini Profile Post #9

Baszybuzuk

VIII ranga
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT

post 21/02/2015, 16:56 Quote Post

A reprezentant PSL mówi inaczej? rolleyes.gif

Tyle że Ogórek jest dodatkowo słuszna i historycznie (SLD - choć nadal w Rosji pozostaje niesmak po wrogu-Kwaśniewskim), i estetycznie.

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 21/02/2015, 16:56

User is offline  PMMini Profile Post #10

Pluton

II ranga
**
Nr użytkownika: 96.138

post 21/02/2015, 17:22 Quote Post

Cóż, PSL o tyle się różni, że poza tą "słusznością historyczną" jest także partią władzy.

User is offline  PMMini Profile Post #11

lucyna beata

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik

post 21/02/2015, 17:33 Quote Post

Bardzo cieszę się, że pani Ogórek jest kandydatem na prezydenta. Bez niej kampania byłaby nudna, nijaka. Włączenie się tego czegoś, bo nie można jej nazwać politykiem zmienia scenę polityczną w kabaret. Fakt, bardzo inteligentna, potrafi wszak obsługiwać aparat telefoniczny. Tylko mam małą prośbę. Należałby tę Panią wysłać do logopedy, aby ustawił jej głos. Jak usiłuje pokrzykiwać to piszczy, a to rani moje uszy i przerywa mi salwy śmiechu. Piszczący polityk kojarzy mi się z pieskiem pokojowym co to intensywnie ujada ale miast strachu budzi politowanie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 21/02/2015, 19:28 Quote Post

Ja znajduje temat ciekawym, rosyjska optyka nie z wyżyn Kremla, a od normalnego Rosjanina, jest dość egzotyczna .

Ad munitalp10
nie ma przymusu brania udziału w dyskusji, a uwagi zgłasza się tu :
http://www.historycy.org/index.php?showforum=2

Ten post był edytowany przez lancaster: 21/02/2015, 19:48

Post #13

lucyna beata

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik

post 21/02/2015, 19:47 Quote Post

(...)

Trudno traktować to coś poważnie. Wydmuszka ot co. Bez doświadczenia politycznego i tak naprawdę zawodowego, stażystka ubrana w piórka profesjonalisty, bez przygotowania merytorycznego marny produkt reklamowy. Jej konferencje to żenada, kobieta nie powiedziała od siebie ani jednego słowa. Unika debaty, rozmów z dziennikarzami, tylko piszcząc przedstawia jakieś slogany typu wiem do czego służy telefon. Wolałabym aby nie popisując powiedziała co chce powiedzieć Putinowi, a potem zaczęła rozmawiać z dziennikarzami.

(...)

Usunąłem treści odnoszące się do skasowanego przeze mnie posta.

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 21/02/2015, 20:02

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

wysoki

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 21/02/2015, 19:58 Quote Post

Też boleję nad spadkiem zainteresowania tematami merytorycznymi a mnogością dyskusji związanych z ogólnie rozumianą polityką, ale jest to temat do omawiania nie w tym dziale. Namiary na ten właściwy podrzucił już lancaster.
Także zbędne posty usunąłem.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

8 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej