Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bułgaria: najszybciej pustoszejące państwo świata
     
artie44
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.641
Nr użytkownika: 66.451

Stopień akademicki: magister
 
 
post 18/07/2019, 15:05 Quote Post

CODE
4 lata temu moja koleżanka Bułgarka opowiadała dokładnie to samo – rozpędzająca się katastrofa demograficzna z wyłączeniem populacji miejscowych Romów którzy, no cóż, mnożą się jak króliki (klasyczne dziedziczenie wzorców).
Co do roli Turcji - wg niej Erdogan pcha po cichu kasę w mniejszość turecką z pewnego interesującego rejonu. Mniejszość rośnie, co znaczy że może przestać być mniejszością. Nie pamiętam nazwy rejonu, ale z tego co Mira mówiła, są tam jakieś interesujące bogactwa naturalne. Wg niej realny jest scenariusz że Turcja – zwłaszcza islamizująca się i na drodze do pogorszenia stosunków z UE zechce w przyszłości „zakrymić” ten kawałek Bułgarii.

Czyi jednak Sułtan ma szanse to rewitalizację Imperium Osmańskiego. Jestem ciekawy co z Rumunią.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.084
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 18/07/2019, 15:40 Quote Post

No i co on tam może urwać, kawałek Rodopów. Skala w sumie ta sama, co powojenna wymiana Sokala na Ustrzyki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 18/07/2019, 17:15 Quote Post

QUOTE(Sima Zhao @ 17/07/2019, 21:18)
W dystrykcie Kardzhali przy granicy z Turcją Turcy stanowią wciąż około 66% ludności o to pewnie to ten rejon chodzi    -   ale nie słyszałem by były tam jakieś bogactwa naturalne.
*


Złoża złota gdzieś tam koło Krumovgradu. Mira miała na myśli dokładnie ten rejon i nie chodziło jej o całą mniejszość turecką tylko o ten rejon. Przy czym geograficznie to trochę problem – mam tu na myśli ewentualną chęć „zakrymienia” – bo pomiędzy Turcją a Bułgarią znajduje się grecka „płetwa”. Mniej więcej na czubku tej „płetwy”, po stronie tureckiej znajduje się znana skądinąd miejscowość Edirne.

https://www.mining-technology.com/projects/...d-gold-project/
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej