Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Szkocja: I Wojna O Niepodległość, Bibliografia
     
Vietq
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 6.759

Zawód: student
 
 
post 15/04/2009, 21:23 Quote Post

Witam- mam dosyć spory problem- mam do napisania pracę na temat "powstanie szkockie pod wodzą Williama Wallace'a" i zebralem odpowiednią wg mnie ilość informacji na temat samego przywódcy, ale jakbyście mogli mnie wesprzeć informacjami na temat samej genezy, przebiegu i skutków walki to bylbym bardz owdzięczny smile.gif bo ciężko mi sie za to zabrac- nie wiem w co "włożyć ręce" confused1.gif oczywiście chodzi również o walkę Roberta de Bruce- cała pierwsza wojna
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
vitor
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 32.573

vitor
Stopień akademicki: kerr
Zawód: student
 
 
post 15/04/2009, 23:38 Quote Post

Obejrzyj "Waleczne serce" z Gibsonem, może ci to coś pomoże smile.gif a jeśli nie pomoże, to i tak nie zmarnujesz czasu bo film bardzo dobry wg. mnie:)
pozdrawiam.....
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Vietq
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 6.759

Zawód: student
 
 
post 16/04/2009, 0:04 Quote Post

Film znam na pamięć- i niestety mało mi pomoże, ponieważ z tego co czytałem tutaj na forum o samym Williamie Wallace'ie (zawsze mialem problemy z ta odmiana...) to film jest strasznie wypaczony z realiów historycznych. A poza tym tam jest tylko etap walk Wallace'a, a genezy politycznej i walk po nim jest tyle co kot napłakał niestety :/
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 16/04/2009, 8:26 Quote Post

QUOTE(vitor @ 16/04/2009, 0:38)
Obejrzyj "Waleczne serce" z Gibsonem, może ci to coś pomoże smile.gif a jeśli nie pomoże, to i tak nie zmarnujesz czasu bo film bardzo dobry wg. mnie:)
pozdrawiam.....
*


Kiepski pomysł. Film Gibsona, choć oczywiście świetny, jest bardzo swobodną wariacją na temat tych wydarzeń.

Proponuję zerknąć do habeka "Bannockburn 1314" Jarosława Wojtczaka (przyzwoita pozycja) oraz do "Wysp" Normana Daviesa. W ogóle w każdej historii Wysp Brytyjskich powinno się znaleźć podstawowe fakty.
No i jeszcze jedna uwaga - google... W necie na 100% można znaleźć porządne strony na ten temat.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 16/04/2009, 8:54 Quote Post

Niech kolega zajrzy również do prac Tomasza Kapitaniaka - Bannockburn 1314 i Historia Szkocji. Ale najlepiej niech kolega przeczyta artykuł kolegi Paulusa: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=49684, w którym podaje on również pokaźną bibliografię.

Pozdrawiam!
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej