Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2019: wszystko zwiazane z tematyka,
     
maslarz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 103.838

Micha³ Klepacz
 
 
post 30/08/2018, 20:10 Quote Post

Witam wszystkich,
zarejestrowałem się na tym forum, oraz tworzę ten temat z nadzieją na waszą pomoc w doborze podręczników jakich powinienem używać do nauki celem zdania matury rozszerzonej z tego przedmiotu. Za kilka dni będę zaczynał trzecią klase technikum informatycznego, gdzie jak nietrudno się domyślić poziom nauczania historii nie jest zbyt górnolotny. Parę miesięcy temu zdecydowałem, że mimo profilu mojej szkoły będę chciał zdawać na maturze historie rozszerzoną. Niestety jestem zmuszony uczyć się samemu w domu i stąd pytanie do osób obeznanych w tym temacie - z czego. Wydaje mi się że najmądrzejszym wyborem będzie zakupienie dobrych podręczników na poziomie rozszerzonym, a po mocnym wyczerpaniu tematu przesiąć się na powtórzenia typu "Vademecum" Nowej Ery, które oczywiście będę wspierał podręcznikami. Możecie doradzić jakie książki zakupić? Czytałem, że te z Nowej Ery są w porządku, ale chciałbym spytać także o waszą opinię.
Dziękuje bardzo za pomoc!
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 30/08/2018, 20:29 Quote Post

Zwroc uwage na duzy watek http://www.historycy.org/index.php?showtopic=35251.



N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
golec
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 104.063

 
 
post 2/11/2018, 16:05 Quote Post

Cześć,
w tym roku zdaję historie rozszerzoną na maturze. Jestem na profilu na którym mam godzinę tego przedmiotu tygodniowo, więc muszę uczyć się sam. Przygotowania zacząłem około połowy lipca. Piszę, aby spytać się czy mój sposób nauki jest najlepszy, a w razie czego zastosować się do waszych porad i go doszlifować. Obecnie staram przerobić się wszystkie podręczniki Nowej Ery. Jestem dopiero za połową pierwszego z czterech (na szczęście tego najdłuższego). Uczę się czytając podręcznik, następnie notując, oraz przyswajam informacje na temat przyczyn, skutków bez uczenia się na blachę dat, wszystkich nazwisk itd (to zostawiam na robienie repetytorium). Jak pisałem gdy skończę przerabiać podręczniki chce przesiąść się na repetytorium, gdzie będę uczył się wszystkiego by zapamiętać szczegółowe informacje. W tym czasie będę przyswajał więcej literatury historycznej by poradzić sobie z wypracowaniem. Celuje w ~ 80%. Chciałbym żebyście podzielili się uwagami dotyczącymi mojego sposobu nauki a ja spróbuje go skorygować. Może w ogóle odpuścić podręczniki, lub uczyć się od razu wszystkich dat, nazwisk i bitew na blachę zamiast zostawiać to na czas robienia repetytorium?
Dziękuje ze pomoc
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej