Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

11 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Olimpiada Historyczna XLIII

Wirakocza

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 99.898

Michal Jaworski
Zawód: Uczen

post 17/07/2016, 20:35 Quote Post

Witam, po wakacjach idę do klasy I LO. Planuję wykazać się i spróbować swoich sił w olimpiadzie historycznej. Jako specjalizację wybrałbym raczej średniowiecze choć lubię także nowożytność i XIX wiek. (XX jakoś nie trawię). W tym roku Towarzystwo Historyczne po raz kolejny wygrało przetarg na organizację trzech kolejnych olimpiad (2016/17,2017/18,2018/19). Mam dwa drobne pytania, zamierzam zacząć czytać lektury z mojej specjalizacji. Mam już przygotowany zestaw. Czy lista lektur ze strony olimpiady zmienia się ? Czy od kilku lat jest taka sama ?
Obecnie na stronie olimpiady widnieje coś takiego - PROGRAM OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY HISTORYCZNEJ NA LATA 2013/2014–2015/2016. Czy jeżeli organizator do tej pory nie zmienił programu to pozostanie on taki sam ? Otwieram wątek ktoś planuje brać w niej udział ?

User is offline  PMMini Profile Post #1

sandokan000

Nowicjusz
Nr użytkownika: 99.188

Sandra Plewnia
Zawód: uczen

post 20/07/2016, 16:03 Quote Post

Mi kazali uczyć się z tego co jest na tej stronie smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

Wirakocza

Nowicjusz

Michal Jaworski

post 6/09/2016, 22:52 Quote Post

Olimpiada tuż tuż a organizatorzy trochę przebudowali formułę wink.gif Uczeń najpierw piszę pracę pisemną i sprawdza ją nauczyciel historii jeżeli uczeń uzyska ocenę min 4+ to szkoła może przeprowadzić etap ustny i wtedy też trzeba uzyskać min 4+ wink.gif więc kolejność wykonywania zadań została zmieniona a praca nie jest nigdzie wysyłana ;)Ktoś się przygotowuje lub chce wziąść udział ?

User is offline  PMMini Profile Post #3

Kodi

Nowicjusz
Nr użytkownika: 97.745

Kamil
Stopień akademicki: gimnazjum

post 10/09/2016, 19:18 Quote Post

Zastanawiam się jeszcze, tylko że ja w gimnazjum.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

neville

Nowicjusz
Nr użytkownika: 98.086

post 13/09/2016, 16:22 Quote Post

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Olimpiady Historycznej, praca pisemna powinna spełnić następujące wymogi formalne:

a)znormalizowany wydruk komputerowy bez przypisów, o objętości maks. 20 tys. znaków ze spacjami [...]

Oto fragment regulaminu zamieszczonego na stronie internetowej olimpiady historycznej. Jestem trochę zbity z tropu, ponieważ nie wiem jak ten podpunkt zinterpretować. Czy brak przypisów ma być rozumiany jako ich kompletny brak, czy raczej jako niewliczanie wyrazów i spacji w nich zawartych do tej magicznej puli maks. 20 tys.znaków? rolleyes.gif

Może to głupie pytanie, ale ostatnio jestem nieco rozkojarzony.

Edit//

Tak we wcześniejszych edycjach prezentował się powyższy fragment:
a) objętość do 10 stron (nie licząc strony tytułowej) znormalizowanego wydruku komputerowego (maks. 20 tys. znaków ze spacjami, czcionka Times New Roman, 12, interlinia 1,5, marginesy 2,5 cm)

Ten post był edytowany przez neville: 13/09/2016, 16:27

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

Wirakocza

Nowicjusz

Michal Jaworski

post 16/09/2016, 5:37 Quote Post

Hej mam ten sam problem. Ten fragment został tak niefortunnie sformułowany ze trochę nie wiadomo o co im chodziło. Napisałem już do nich maila mam nadzieję że raczą odpisać
😀😀 a tak zimnej beczki jaka specjalizacja i z jakiego tematu praca?

User is offline  PMMini Profile Post #6

neville

Nowicjusz

post 16/09/2016, 18:28 Quote Post

QUOTE(Wirakocza @ 16/09/2016, 6:37)
Hej mam ten sam problem.  Ten fragment został tak niefortunnie sformułowany ze trochę nie wiadomo o co im chodziło.  Napisałem już do nich maila mam nadzieję że raczą odpisać
😀😀 a tak  zimnej beczki jaka specjalizacja i z jakiego tematu praca?
*

Wybrałem docelowo XX wiek, zatem temat o faszyzmach w okresie międzywojennym. Powoli kolekcjonuję literaturę i zapewne wkrótce rozpocznę walkę z moją pierwszą pracą badawczą.

Co do twojej próby skontaktowania się z komisją, to daj znać, jeśli odpiszą. Nie lubię żyć w niepewności. biggrin.gif

Ten post był edytowany przez neville: 16/09/2016, 18:31

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

Wirakocza

Nowicjusz

Michal Jaworski

post 20/09/2016, 20:12 Quote Post

Nie raczyli odpisać wink.gif Moja nauczycielka poradziła mi napisać bez przypisów, lepsze te niż odrzucenie pracy przez nauczyciela sprawdzającego (będzie sprawdzał podobno innny nauczyciel z mojej szkoły ale komisje okręgowe mają robić kontrole czy nauczyciel nie ,,pomaga" zbyt uczniowi wink.gif ja jestem zapalonym mediewistą wink.gif więc średniowiecze temat: Walka Polski o dostęp do Bałtyku w XIV-XV w. Uwarunkowania klęsk i sukcesów. wink.gif literaturę mam już zgromadzoną jutro wypożyczę ostatnie sztuki wink.gif chociaż XIX wiek także mnie kusił wink.gif przeczytaj to: http://opowiescistypendialnepooja.blogspot...-olimpiady.html

Ten post był edytowany przez Wirakocza: 20/09/2016, 20:16

User is offline  PMMini Profile Post #8

neville

Nowicjusz

post 20/09/2016, 20:56 Quote Post

Dziękuję za link, ale nie będę ukrywał, że zapoznałem się z nim nieco wcześniej. Desperackie poszukiwanie rad doprowadziło mnie na tego bloga dobre parę miesięcy temu. wink.gif

Co do pracy, to mam już 11 tys. znaków, a jestem mniej więcej w połowie. Piszę od soboty, z poniedziałkową przerwą. Nauczycielce od polskiego zachciało się powtórzenia z całego poprzedniego roku szkolnego. Na szczęście mam to już za sobą i mogę skupić się na rzeczach, które są dla mnie istotniejsze. biggrin.gif

Zostało mi do opracowania ''tylko'' dojście Hitlera do władzy i podsumowanie. Z tym, że mam te cholerne przypisy, aczkolwiek mało w nich wyjaśniam-bardziej są to odwołania do lektur. W razie problemów szybko się ich pozbędę. A niech egzaminatorzy rozpoznają się we włoskich skrótowcach.

Gorzej z cytowaniem źródeł albo ich parafrazą. Tutaj przypis był bardzo pomocny i oszczędzał miejsca na wyjaśnienia.

Lektur mam już całkiem spory stos, a podstawy programowej jeszcze nie zacząłem. rolleyes.gif
Mimo wszystko, wolę skupić się na swojej specjalizacji, żeby przejść przez etap pisemny-ten szkolny i rejonowy. Wtedy będę mógł to nazwać osobistym, skromnym sukcesem, ponieważ startuję w tym roku po raz pierwszy.

Fakt, że nie odpisali wcale mnie nie dziwi...

Pozdrawiam i życzę powodzenia. smile.gif

Ten post był edytowany przez neville: 20/09/2016, 20:58

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Wirakocza

Nowicjusz

Michal Jaworski

post 21/09/2016, 10:31 Quote Post

Ja pracy jeszcze nie zacząłem wink.gif Można oddać do 3 listopada więc się nie śpieszę wink.gif właśnie skończyłem konspekt i będę się zabierał za wstęp wink.gif ja właśnie zapoznałem się w umiarkowanym stopniu z powszechną + specjalizację wink.gif najgorszy problem to te przypisy wink.gif pozdrawiam pisz jak tam wyszło wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #10

neville

Nowicjusz

post 25/09/2016, 16:46 Quote Post

QUOTE(Wirakocza @ 21/09/2016, 11:31)
Ja pracy jeszcze nie zacząłem wink.gif Można oddać do 3 listopada więc się nie śpieszę wink.gif właśnie skończyłem konspekt i będę się zabierał za wstęp wink.gif ja właśnie zapoznałem się w umiarkowanym stopniu z powszechną + specjalizację wink.gif najgorszy problem to te przypisy wink.gif pozdrawiam pisz jak tam wyszło wink.gif
*

Ja już swoją pracę skończyłem, jutro oddaję nauczycielowi i czekam na jakąś opinię. Na razie mam przypisy, ale i bez nich przekroczyłem barierę o ok. 1000 znaków. Mimo wszystko mam nadzieję, że nie będą tego liczyć i zabieram się za właściwą naukę od poniedziałku. Pozdrawiam i jestem ciekaw, jak Tobie idą zmagania z pracą badawczą.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

Wirakocza

Nowicjusz

Michal Jaworski

post 28/09/2016, 9:10 Quote Post

Tak nadal mam face palm wink.gif jakim cudem ty tak szybko napisałeś wink.gif mnie pogrąży bibliografia, przeczytałem tak dużo fragmentów dotyczących mojego tematu, że bibliografia będzie naprawdę potężna wink.gif Wczoraj zacząłem pisać treść właściwą, na biurku mam porozkładane artykuły, książki + taka jedna książeczka na której będę bazował ( można dawać przypisy ale nie niekoniecznie, im chodziło o to aby nie wliczały się do ilości znaków). Mam nadzieję oddać niedługo pracę a 28 października oddać moją ostateczną pracę wink.gif a w międzyczasie podszkolic specjalizację wink.gif A mam jedno pytanko ile masz pozycji w bibliografii ? bo ja chyba przesadziłem i parę fragmentów usunę ;( wink.gif

Ten post był edytowany przez Wirakocza: 29/09/2016, 7:41

User is offline  PMMini Profile Post #12

młodyhistoryk24

Nowicjusz
Nr użytkownika: 81.666

Bartek
Zawód: Uczen gimnazjum

post 7/10/2016, 23:14 Quote Post

Cześć wszystkim smile.gif
Od jakiegoś czasu się przygotowuję, ale jestem nowicjuszem. Czy wymagane jest przeczytanie dokładnie wszystkich pozycji z wykazu? Wybrałem XIX wiek, a praca o dramacie II WŚ w regionie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

neville

Nowicjusz

post 7/10/2016, 23:17 Quote Post

QUOTE(młodyhistoryk24 @ 8/10/2016, 0:14)
Cześć wszystkim smile.gif
Od jakiegoś czasu się przygotowuję, ale jestem nowicjuszem. Czy wymagane jest przeczytanie dokładnie wszystkich pozycji z wykazu? Wybrałem XIX wiek, a praca o dramacie II WŚ w regionie.
*

Na etap szkolny potrzebujesz 3 lektur z wykazu; potem, na etapie okręgowym, dobierasz jeszcze dwie-mogą być nimi własne propozycje. Finał to już 5 książek z listy i 3 dodatkowe, które też możesz wybrać z wykazu.

Ten post był edytowany przez neville: 7/10/2016, 23:22

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

młodyhistoryk24

Nowicjusz
Nr użytkownika: 81.666

Bartek
Zawód: Uczen gimnazjum

post 8/10/2016, 10:58 Quote Post

Ok, dziękuję biggrin.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

11 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej