Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
13 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego, Wojciech Sumliński
     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 5/05/2015, 9:18 Quote Post

QUOTE
ha, czyli muszę kupić jego książkę, bo mimo znanych już manipulacji i sprawy karnej o łapownictwo powinien mieć czystą kartę... Nie, sorrki
No panie - nie ma że boli - chcesz krytykować, więc musisz przeczytać. Nie musisz kupować, pożycz od kogoś. Ponadto twoje teorie, że krytyka wobec prezydenta jest jego "opluwaniem", należałoby jakoś udowodnić.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
7799
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 379
Nr użytkownika: 79.108

Piotr
Zawód: Samotnik
 
 
post 8/05/2015, 16:06 Quote Post

"Odnosząc się do pytania Wojciecha Sumlińskiego o "naradę" Bronisława Komorowskiego, Pawła Grasia, Krzysztofa Bondaryka oraz Leszka Tobiasza w biurze poselskim Bronisława Komorowskiego, świadek* stwierdził, że wie o niej tylko z mediów. Niezrozumiałe jest dla niego, że tego typu sprawa nie została zgłoszona do SKW. Gdyby to było w czasie, gdy on pełnił obowiązki szefa SKW, domagałby się formy pisemnej takiego zgłoszenia - po pierwsze, od płk. Leszka Tobiasza, z opisem, jakiego rodzaju jest to sytuacja przestępcza, a po drugie, z dołączoną do tego opisu opinią szefa ABW Bondaryka. Jeśli jednak ktoś by uznał, że ze względów pozamerytorycznych, np. politycznych, nie może on być poinformowany o zaistniałej sytuacji, jako osoba wyznaczona na swoje stanowisko przez poprzedniego premiera, oceniłby to jako przejaw niezrozumienia konstrukcji systemu bezpieczeństwa państwa. Wojciech Sumliński zauważył, że nie powstała żadna notatka, aby takie spotkanie miało miejsce - Andrzej Kowalski stwierdził, że nie mieści się to w jego wyobraźni, urąga to wszelkim zasadom w takich przypadkach, tj. kradzieży tajemnicy państwowej czy korupcji, a z perspektywy jego doświadczeń, zawsze były tworzone jakieś dokumenty, będące podstawą do dalszych działań służb."

*Andrzej Kowalski, p.o. szefa SKW w dniach 5-20 listopada 2007 r.

http://ander.salon24.pl/645288,wojciech-su...dn-07-05-2015-r

Kolejna relacja z procesu W. Sumlińskiego sporządzona przez blogera ander.

Niestety opozycję najbardziej interesują "gafy i wpadki" BK a nie jego rzeczywista rola i podejmowane przez niego działania. Wystarczy powiedzieć że jedynym, który pokazał książkę Sumlińskiego w państwówce to Grzegorz Braun.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Pielgrzym
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 355
Nr użytkownika: 30.075

Andrzej Pietrachowicz
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: inzynier budownictwa
 
 
post 11/05/2015, 13:23 Quote Post

Zamówiłem tytuł, jak przeczytam to może dołączę do dyskusji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Agaton
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 169
Nr użytkownika: 56.858

Stopień akademicki: student
 
 
post 11/05/2015, 13:51 Quote Post

Krótka piłka jeśli książka ma przypisy źródłowe do dokumentów to możemy rozmawiać, jeśli nie to kolejna pozycja wydana w ramach walki politycznej. I nie staje tu po żadnej ze stron obie strony stosują takie metody.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Justyna Szwed
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 396
Nr użytkownika: 76.807

Stopień akademicki: Studentka
 
 
post 15/05/2015, 13:54 Quote Post

Przed drugą turą wyborów księgarnie wycofują ze sprzedaży „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”
http://wpolityce.pl/polityka/244599-skanda...a-komorowskiego
Cała III RP. sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Sillmarillion
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 97.164

 
 
post 18/05/2015, 10:51 Quote Post

Witajcie,

1. witam wszystkich na forum, to mój pierwszy post, ale mam nadzieję, że uda mi się zaglądać częściej.
2. Książkę czytałem i potwierdzam - jest szokująca. Związki z służbami PBK, które opisuje Sumliński, właściwie dyskwalifikują go jako prezydenta. Szkoda, że książkę już wycofują ze sprzedaży. Szkoda też, że PBK w ogóle się do tych zarzutów nie odnosi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 18/05/2015, 11:49 Quote Post

QUOTE(Justyna Szwed @ 15/05/2015, 13:54)
Przed drugą turą wyborów księgarnie wycofują ze sprzedaży „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”
http://wpolityce.pl/polityka/244599-skanda...a-komorowskiego
Cała III RP. sad.gif
*


Ano cała. Przestrzeganie prawa w III RP. Wyobraźcie sobie, że to Kaczyński kazałby wycofywać niewygodną książkę na swój temat ze sprzedaży. Ile byłoby o IV RP w tv i gazetach, a wrzask by się podniósł aż do Trybunału w Strasburgu
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Thomuss
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 143
Nr użytkownika: 4.829

Stadhouder Republiki
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Antyfaszysta
 
 
post 18/05/2015, 12:02 Quote Post

http://www.ceneo.pl/36308700

Tak, niedostępna... normalnie w samizdacie trzeba szukać.

http://wpolityce.pl/polityka/244599-skanda...a-komorowskiego

Kolejny ,,rzetelny'' artykuł portalu W Polityce Smoków i Elfów:

QUOTE
To, że Sumlińskiego nikt nie ściga za materiały, które opublikował, wcale nie oznacza, że z tą sprawą kompletnie nic się nie dzieje. III RP czuwa i, jak informują nasi czytelnicy, walczy z prawdziwym przekazem na poziomie dystrybucji książek.Jedna z naszych czytelniczek poinformowała nas, że książka nie jest dostępna w sieci „Matras”. W tym przypadku chcemy wierzyć, że to jedynie chwilowa przerwa spowodowana koniecznością dokupienia nakładu.


Czyli jak chwilowo nie ma to wiadomo, musi być SPISEQ.

QUOTE
W temacie stosowania cenzury III RP już chyba prześcignęła swoją poprzedniczkę, nieboszczkę Polskę Ludową. Smutne to. Ale pewnej lawiny i tak już nie zatrzyma.


Tutaj to już można tylko facepalma zrobić, bo poważnie tych wypocin traktować się nie da. Zwłaszcza, jeśli ktoś orientuje się jak wyglądało życie w PRL.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 18/05/2015, 12:13 Quote Post

QUOTE(Thomuss @ 18/05/2015, 12:02)
Tak, niedostępna... normalnie w samizdacie trzeba szukać.
Gdzie napisano, że jest niedostępna, bo nie mogę znaleźć?


QUOTE
Kolejny ,,rzetelny'' artykuł portalu W Polityce Smoków i Elfów:
Jak ci się portal nie podoba, to możesz informacje o tym znaleźć także gdzie indziej, np:
http://zmws.istotne.eu/?p=1890

Ten post był edytowany przez emigrant: 18/05/2015, 12:14
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Thomuss
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 143
Nr użytkownika: 4.829

Stadhouder Republiki
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Antyfaszysta
 
 
post 18/05/2015, 12:26 Quote Post

QUOTE
Jak ci się portal nie podoba, to możesz informacje o tym znaleźć także gdzie indziej, np:
http://zmws.istotne.eu/?p=1890


A ci to już w ogóle lecą po bandzie. Książka była w empiku na liście bestsellerów, a już nie ma. A ja wchodzę na stronę główną empiku i co widzę?
Sami zobaczcie:
http://www.empik.com/

Chyba że ja mam inną wersję Internetu niż prawackie niezależne dziennikarstwo smile.gif .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 18/05/2015, 12:46 Quote Post

Nie odpowiedziałeś na pytanie, gdzie napisano, że książka jest niedosptępna.
QUOTE(Thomuss)
A ci to już w ogóle lecą po bandzie. Książka była w empiku na liście bestsellerów, a już nie ma. A ja wchodzę na stronę główną empiku i co widzę?
Sami zobaczcie:
http://www.empik.com/

Chyba że ja mam inną wersję Internetu niż prawackie niezależne dziennikarstwo
Masz w przeciwieństwie do niezależnego prawackiego dziennikarstwa nieaktualne wiadomości i tyle:
https://pbs.twimg.com/media/CFSeWKXW0AEImWP.jpg

(wrzutka za Dawidem2009)

Ten post był edytowany przez emigrant: 18/05/2015, 14:32
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 25/05/2015, 20:43 Quote Post

net_sailor
QUOTE
A materiał jest prawdziwy? Czy książka ma przypisy źródłowe, pozwalające na potwierdzenie prawdziwości zawartych w niej informacji, bibliografię, cokolwiek? To ważne, bo dokumentowanie twierdzeń przez W. Sumlińskiego nie należy do jego mocnych stron w świetle przegranego procesu z powództwa niejakiego W. Chrostowskiego.


Przypisów ani bibliografii nie posiada. Chyba coś go jednak nauczyła ta sprawa z Chrostowskim. Na spotkaniu stwierdził ze miał materiał na 800 stron ale udowodnić mógł tylko polowe dlatego książka ma 400 stron. ( na marginesie - ma 388). Ale kwity ma na każdy fakt opisany w książce i jest w każdej chwili gotów iść do sadu tylko Komorowski go nie chce pozwać. I link. https://www.youtube.com/watch?v=qpgZvKrScWo
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.319
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 25/05/2015, 21:28 Quote Post

Pewnie zakazali mu dać przypisów i bibliografii. No i tylko 800 stron? Myślałem, że 8000.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
kathy
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.234
Nr użytkownika: 7.763

 
 
post 30/05/2015, 2:53 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 25/05/2015, 21:28)
Pewnie zakazali mu dać przypisów i bibliografii. No i tylko 800 stron? Myślałem, że 8000.
*


Trochę nie tak przeczytaleś, może jeszcze raz przeczytasz smile.gif
QUOTE
Na spotkaniu stwierdził ze miał materiał na 800 stron ale udowodnić mógł tylko polowe dlatego książka ma 400 stron.


Ten post był edytowany przez kathy: 30/05/2015, 2:54
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Quiet American
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 96.369

 
 
post 18/06/2015, 9:11 Quote Post

Szanowni Państwo, wokół książki W. Sumlińskiego nagromadziło się już sporo emocji i przyznaję, że również na mnie wywarła ona duże wrażenie. Wprawdzie nie zaskoczył mnie temat związków B. Komorowskiego ze środowiskiem informacji wojskowej, ponieważ znany był mi od dawna, to jednak uderzająca jest przedstawiona w książce skala oddziaływania służb na najważniejsze instytucje państwa oraz poziom skorumpowania władzy w naszym kraju przenikający niemal wszystkie szczeble życia publicznego i gospodarki. Publikacja ilustruje znakomicie owo niejawne zaplecze władzy mocno zakorzenione na styku polityka-ekonomia-media i bezwzględnie broniące swych przywilejów. Z tych właśnie powodów (a nie samej osoby B. Komorowskiego) książka zasługuje na wiele uwagi, zwłaszcza ze strony wszystkich, którzy dostrzegają nie tyle polityczno-partyjną, ale właśnie strukturalną dysfunkcję naszego państwa. Stanowi zarazem mocną dawkę goryczy dla wszelkiego entuzjazmu "naprawiaczy" systemu, którzy radośnie odtrąbili już klęskę formacji rządzącej i zwycięstwo demokracji.

Problem z książką W. Sumlińskiego tkwi jednak znacznie głębiej, podobnie, jak zjawiska, które w niej opisał. Dziennikarz ma pełne prawo do posługiwania się niejawnymi źródłami informacji, co z kolei uprawnia czytelnika do postępowania z tą wiedzą w sposób dowolny - uznając jej wiarygodność lub nie. Jeżeli jednak Sumliński pisze o funkcjonowaniu sfery służb tajnych i posiada w tych środowiskach liczne kontakty, to należy założyć, że przedstawiciele tychże służb również nie działają w sposób przypadkowy. Wszak Autor przyznaje się wielokrotnie do pozyskiwania cennych wiadomości od osób należących do środowisk informacji wojskowej, CBŚ etc., uczestniczył biernie lub czynnie w spotkaniach towarzyskich lub biznesowych grup, które z natury rzeczy są zamknięte i niedostępne dla amatorów i jednostek niegodnych zaufania. Kto zatem i dlaczego obdarzył red. Sumlińskiego zaufaniem tak dalekim, że gotowy był podzielić się z nim poufnymi informacjami, które władne są wywrócić polską scenę polityczną? Z jakiego powodu wtajemniczony został w arkana mechanizmów władzy przez wysoko postawionych oficjeli z udziałem "byłego premiera"? Czy służby specjalne działałyby świadomie na niekorzyść własnych protektorów? A może aktywność Sumlińskiego jest trybem w maszynie, którą z zaplecza kierują te same służby i organizacje, których patologiczną działalność dziennikarz stara się obnażyć? Ostatnie rozdziały książki wskazują wyraźnie jakoby osoby "dobrze poinformowane" postanowiły uderzyć w B. Komorowskiego z powodów, których Sumliński już nawet nie stara się dociekać. Ponieważ, jak sam przyznaje, dla dziennikarza śledczego znaczenie ma prawdziwość informacji, a nie motywacje informatora. Ale jeśli nie wnikamy w jego motywacje, to czy możemy zweryfikować jego wiarygodność?

Powyższe pytania pozostawiam bez odpowiedzi mając nadzieję, że staną się przyczynkiem do dalszej refleksji.

Pozdrawiam,

Quiet American



 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

13 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej