Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Biografia Lecha Kaczyńskiego, Cenckiewicz Piekarska Chmielecki Kowalsk
     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 28/08/2013, 15:53 Quote Post

QUOTE(MGora78 @ 28/08/2013, 11:28)
QUOTE(Kamaz73 @ 28/08/2013, 9:57)
np przyczynek do biografii Lecha Wałęsy
*


Ja bym powiedział inaczej. Patrząc tylko na spisy treści, to biografia Kaczyńskiego wydaje się być rzetelnie przygotowaną, w której nie stawia się na początku tez (jak w przypadku Wałęsy), a później je udowadnia, a opisuje życie danego człowieka i wnioski pozostawia czytelnikowi.
*


Jeżeli tak jest to nie ma problemu.

Lwowiak
Nie chodzi mi o krytykę postaci a o krytyczne podejście do postaci którą się opisuje. Rzecz jasna sympatii i antypatii się nie uniknie ale gdy przedstawia się argumenty za i przeciew trudno się przyczepiać że się pisze panegiryki a nie opisuje uczciwie postać. Niestety sporo w naszych czasach nieuczciwego podejścia do różnych tematów dotyczących współczesności a bywają o tej biografii i takie opinie:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/czuchnowski...go-wrogow/ktv05
"Jeśli chodzi o Lecha Kaczyńskiego - to jest on jedynie pomnikowy i pozbawiony wieloznaczności. W znacznej części książki opowieści są przykrojone pod tendencyjne tezy z nachalnej wizji świata ubeckich teczek, spiskowych teorii i prawicowych resentymentów. Szkoda, bo Lech Kaczyński to wybitna postać polskiej sceny politycznej. (...) I zasługuje na uczciwą biografię" - kończy dziennikarz."
No to jak jest?

Z drugiej strony mamy opinię Pana Gadzinowskiego z Histmaga która poleca tą pracę http://histmag.org/8297.

Ten post był edytowany przez Kamaz73: 28/08/2013, 16:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.970
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 28/08/2013, 17:16 Quote Post

Gadzińskiego, nie Gadzinowskiego! biggrin.gif

Boję się myśleć, co o tej książce napisałby Gadzinowski...

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 28/08/2013, 17:16
 
User is online!  PMMini Profile Post #32

     
kalki
 

IV ranga
****
Grupa: Moderatorzy
Postów: 422
Nr użytkownika: 61.064

Krzysztof
Stopień akademicki: mgr
Zawód: SHEQ
 
 
post 28/08/2013, 17:31 Quote Post

QUOTE(Kamaz73 @ 28/08/2013, 15:53)
No to jak jest?
*


Najbardziej żenujące w tej dyskusji nie jest to, że autor jest oskarżany o stronniczość, wypaczanie faktów i brak przygotowania metodycznego (vide zabawny artykuł dra hab. E. Skibińskiego na temat innej książki tego autora), a to, że wypowiadasz się w temacie, który dotyczy konkretnej książki, a której - co jest najbardziej zabawne w całym wątku - nie przeczytałeś. Więc może zamiast przywoływać opinie innych osób, których przygotowanie do tematu również jest wątpliwe, przeczytaj książkę, a później skomentuj?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 28/08/2013, 17:38 Quote Post

Po lekturze książki o L.Wałęsie nie mam już zaufania do profesjonalizmu tego autora stąd ciekawią mnie opinie innych. Pan ten zresztą strasznie się zaangażował w obronę równie kontrowersyjnego absolwenta historii Pana Zychowicza pokazująć w artykule swój stosunek do metodologii historycznej co tym bardziej raczej nie skłania do zapoznawania się z wypocinami tegoż autora.
Byc może się jednak mylę i stąd dopytuję się jak to w praktyce wygląda bo dosyć mam kupowania książek ala "Obłęd 44" który można spuentować jednym określeniem: "stek bzdur". Oczywiście Pan Cenckiewicz swoje enuncjacje o wiele bardziej cwanie i pozornie naukowo potrafi przedstawić ( w końcu dr.hab.) co niestety nie powoduje iż unika stronniczości.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 29/08/2013, 17:58 Quote Post

QUOTE(Kamaz73 @ 28/08/2013, 17:38)
Oczywiście Pan Cenckiewicz swoje enuncjacje o wiele bardziej cwanie i pozornie naukowo potrafi przedstawić ( w końcu dr.hab.) co niestety nie powoduje iż unika stronniczości.
*


Jasne. I do tego miarą jego perfidii jest, że tak cwanie je ukrywa, ze nie sposób ich znaleźć i wskazać. Do tego bezczelnie powołuje się na dokumenty z sygnaturami i namiarami, nikczemnik jeden.
Co powiecie na spotkanie u Taylora? Słyszałem o nim, ale dopiera w biografii LK przeczytałem, o co tam na prawdę chodziło.
Poza tym paść można, jak się czyta o ówczesnych (1978-1981) sojuszach i konfliktach i wokół jakich spraw...

Ten post był edytowany przez emigrant: 29/08/2013, 18:57
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Lwowiak
 

Granice nie są wieczne!
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.269
Nr użytkownika: 40.190

 
 
post 29/08/2013, 19:06 Quote Post

Lech Kaczyński ma w zasadzie po prostu słaby życiorys.
Niestety nie współpracował z wrogiem, nie donosił w szczególności na kolegów, miał jedną normalną żonę,nie był zdrajcą ani innym przestępcą,jego dzieci nie ustawiały się na majątku publicznym, a nawet nie zbudował ani jednej przejezdnej autostrady, ani nawet nie potopił samochodów gdy rządził w Warszawie.
O czym tu kurczę, pisać !?
Ale zobaczcie gdyby tak potopił ,ale by było używanie , to by faszystę dopiero z niego zrobili!
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 29/08/2013, 19:15 Quote Post

QUOTE(Lwowiak @ 29/08/2013, 19:06)
O czym tu kurczę, pisać !?
No, wyszło z tego 1000 stron i nie powiem, żebym się nudził przy lekturze...
QUOTE
Ale zobaczcie gdyby tak potopił ,ale by było używanie , to by faszystę dopiero z niego zrobili!
A, to jest prawda, a tak- nawet mu antysemityzmu nie mogli przypiąć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
septimanus79
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.047
Nr użytkownika: 62.287

Zawód: geofizyk
 
 
post 26/09/2013, 7:47 Quote Post

QUOTE
Lech Kaczyński ma w zasadzie po prostu słaby życiorys.

i dlatego ciekawsza od jego biografii bedzie książka "Fabrykacja Lecha Kaczyńskiego". smile.gif
( nawiązuję do książki Burke'a "Fabrykacja Ludwika XIV" )


Ten post był edytowany przez septimanus79: 26/09/2013, 7:48
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 26/09/2013, 16:05 Quote Post

emigrant

CODE
to w dodatku o Kaczorze- jeszcze przyjdzie zmienić zdanie...)


No tak. Bo przecież żeby uznać Kaczyńskiego za świetnego polityka i najlepszego prezydenta III RP to trzeba po prostu mieć wiedzę. Bo kto coś wie o Kaczyńskim ten od razu wie, że to najlepszy prezydent... rolleyes.gif
Sorry: Kaczyński był prezydentem jakim był - czyli gorszym od poprzedników - i tyle.

CODE
to chwytanie się czegokolwiek (a to Kamiński coś powiedział, a to tytuły rozdziałów w spisie treści- ciekawe, co będzie następne), żeby znaleźć przyczynę, by jej nie przeczytać


Ja nie napisałem, że jej nie przeczytam tylko, że ląduje nisko na mojej liście książek do przeczytania.
Nie uważasz, że to jednak pewna różnica? smile.gif

Lwowiak
CODE
O czym tu kurczę, pisać !?


O świetnej pozycji w UE. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.970
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 26/09/2013, 16:18 Quote Post

QUOTE(Ossee @ 26/09/2013, 16:05)
Sorry: Kaczyński był prezydentem jakim był - czyli gorszym od poprzedników - i tyle.


Książka jest pod tym względem bezwartościowa, bo kończy się w 2005 roku. wink.gif
 
User is online!  PMMini Profile Post #40

     
munitalp10
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.117
Nr użytkownika: 45.305

Zawód: BANITA
 
 
post 26/09/2013, 17:16 Quote Post

Lech Kaczyński na pewno nie był żadnym Ludwikiem XIV. Żal serce ściska, że są ludzie, którzy się bali tego niskiego, a sercem wielkiego człowieka.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
czytaty
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 321
Nr użytkownika: 82.656

KLON BANITA
 
 
post 26/09/2013, 18:34 Quote Post

QUOTE(munitalp10 @ 26/09/2013, 17:16)
Lech Kaczyński na pewno nie był żadnym Ludwikiem XIV. Żal serce ściska, że są ludzie, którzy się bali tego niskiego, a sercem wielkiego człowieka.
*


Pisząc "bali" kogo masz na myśli? Bo jeśli krytyków, to ja raczej niesmak i zażenowanie miernym poziomem tej prezydentury obserwowałem...
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 26/09/2013, 18:47 Quote Post

QUOTE(czytaty @ 26/09/2013, 18:34)
QUOTE(munitalp10 @ 26/09/2013, 17:16)
Lech Kaczyński na pewno nie był żadnym Ludwikiem XIV. Żal serce ściska, że są ludzie, którzy się bali tego niskiego, a sercem wielkiego człowieka.
*


Pisząc "bali" kogo masz na myśli? Bo jeśli krytyków, to ja raczej niesmak i zażenowanie miernym poziomem tej prezydentury obserwowałem...
*


No, za jego kadencji jako Minister Sprawiedliwości bandziory zaczęły mieć pełne pory. Proszę poczytać sobie wspomnienia Dziada. Wśród licznych bzdur, które tam powypisywał, zwłaszcza o sobie, można jednak wydobyć ogólny obraz, a był on taki: dwie rzeczy wywoływały pianę na gęby bandziorom z tego okresu- pierwsza, to była instytucja świadka koronnego, druga to osoba Lecha Kaczyńskiego, jako Min Spr. właśnie. Dziad aż się zapienia, jak o tych dwóch rzeczach wspomina, do powoływania się na konwencję genewską bodajże i prawa człowieka włącznie.

Ten post był edytowany przez emigrant: 26/09/2013, 18:47
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
czytaty
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 321
Nr użytkownika: 82.656

KLON BANITA
 
 
post 26/09/2013, 20:39 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 26/09/2013, 18:47)
No, za jego kadencji jako Minister Sprawiedliwości
*


Kaczyński łączył stanowiska ministra sprawiedliwości i prezydenta? Bo jeśli nie, to Twój post do mojego ma się nijak...
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.970
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 26/09/2013, 21:16 Quote Post

QUOTE(czytaty @ 26/09/2013, 20:39)
QUOTE(emigrant @ 26/09/2013, 18:47)
No, za jego kadencji jako Minister Sprawiedliwości
*


Kaczyński łączył stanowiska ministra sprawiedliwości i prezydenta? Bo jeśli nie, to Twój post do mojego ma się nijak...
*



Zaś twój ma się nijak do tematu wątku - powtórzę jeszcze raz, biografia która jest tu omawiana dotyczy okresu do 2005 roku.

Z pewnością po publikacji II tomu (z opisem prezydentury) będziemy mogli wrócić do tematu.
 
User is online!  PMMini Profile Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej