Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Xx Zjazd Historyków
     
Wszechwiedzacy
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 72.021

Zawód: student
 
 
post 23/03/2011, 20:27 Quote Post

Jak zapewne wielu z was słyszało podczas Łódzkiej Wiosny Młodych Historyków oraz XIX Zjazdu Historyków w Toruniu ma rozgorzeć batalia XX Zjazd Historyków i Doktorantów. Z tego co udało mi się znaleźć w internecie kandydatami do tej okrągłej rocznicy są Warszawa, Kraków i Katowice. Przeglądając materiał o tym w internecie dochodzę do dość nieprzyjemnego wrażenia, że Kraków i Warszawa próbują ugrać ten Zjazd na swojej marce i opinii. Nie na realny staraniach. Gdy przeglądając te kandydatury na XX Zjazd. Kraków i Warszawa wydają się przedkładać dużo mniejsze starania od Katowic. Jakby lekceważyły przeciwnika lub im nie zależało... Oceńcie to może sami... Podzielcie się swoją opinią wink.gif

http://xxozhsid.socjum.pl/ Strona Kandydatury Katowic

http://histmag.org/?id=5290 Wywiad w Histmagu z Przewodniczącą Koła Naukowego Historyków UŚ

http://histmag.org/?id=5299 Wywiad ze Studentami Uniwersytetu Warszawskiego

http://histmag.org/?id=4970 Wspólny Artykuł o Katowicach i Warszawie

http://histmag.org/?id=5217 O Debacie o XX Zjeździe

http://histmag.org/?id=5298 Wywiad z przedstawicielem Krakowa

To wszystko co udało mi się znaleźć na tą chwilę. Nie będę dawał linków do wielu bardzo podobnych wywiadów i artykułów.


Oceńcie. Podzielcie się, i tak jest to tylko nasze gadanie:P A decyzje i tak podejmie ktoś inny wink.gif

Dla leniwych zamieszczam list Uniwersytetu Śląskiego, który wydał mi się najbardziej interesujący.

"Czas na Katowice!

Drogie koleżanki i koledzy!

W związku z planowanym w 2012 roku XX Ogólnopolskim Zjazdem Historyków Studentów i Doktorantów, pragniemy wysunąć własną kandydaturę na organizatora tego przedsięwzięcia.

Studenci historii naszego Uniwersytetu aktywnie uczestniczyli we wszystkich OZHSach, a w ostatnich latach zdobywali także liczne nagrody za najlepsze referaty, ufundowane przez portal historyczny Histmag.org. Jednak Uniwersytet Śląski w Katowicach nie miał jeszcze możliwości zorganizowania żadnego z Ogólnopolskich Zjazdów Historyków Studentów.

Dwa lata temu gościliśmy studentów z całego kraju na XI Ogólnopolskim Zjeździe Studentów Archiwistyki, który zebrał znakomite opinie. Tym samym pokazaliśmy, że tak młody i jednocześnie prężny ośrodek, jak Katowice, może doskonale sprostać tego typu przedsięwzięciom.

Inicjatywa SKNH UŚ zyskała pełne poparcie Dziekana Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Wiesława Kaczanowicza oraz Dyrektora Instytutu Historii UŚ, prof. dr hab. Ryszarda Kaczmarka. Dokonaliśmy wstępnej oceny możliwości noclegowych i aprowizacyjnych Katowic. Biorąc pod uwagę świetną komunikację między wszystkimi miastami Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, jesteśmy w stanie zapewnić noclegi nawet kilkusetosobowej grupie studentów i doktorantów, z możliwością łatwego i szybkiego dojazdu na Wydział Nauk Społecznych UŚ. Mamy bogate doświadczenie w organizacji tego typu przedsięwzięć. W ciągu czterech dekad istnienia studenci zrzeszeni w SKNH UŚ niejednokrotnie stawali się współtwórcami różnorodnych projektów.

Górny Śląsk to region z burzliwą historią. Nasze województwo jest największym skupiskiem zabytkowych obiektów przemysłowych w Polsce a zarazem regionem, który ciągle się rozwija, nabiera nowych barw. Pragniemy Wam pokazać jego piękno poprzez podróż Szlakiem Zabytków Techniki Województwa Śląskiego czy zaproszenie na coroczne Górnośląskie Dni Dziedzictwa. Nasze Koło kultywuje pamięć o tym dziedzictwie, realizując projekt Ocalić od zapomnienia.

Jako SKNH UŚ stawiamy przede wszystkim na integrację. Nasze koło to nie tylko konferencje, zebrania i referaty naukowe, ale także spotkania towarzyskie i wspólna zabawa. Swoją działalność rozszerzamy na całe województwo. Prowadzona już od wielu lat współorganizacja Dymarek Cysterskich w Rudach koło Raciborza to czas na integrację członków koła, ale także na przełamanie barier z kadrą naukową, ciekawe dyskusje i wiedza, której nie ma w podręcznikach. To czas na budowanie więzi, które są podstawą aktywności Naszego koła.

Przez cztery dekady istnienia koła osiągnęliśmy wiele, ale równie wiele jeszcze Mamy do zdobycia. Naszym celem jest organizacja Zjazdu, który na długo pozostanie w Waszej i Naszej pamięci. Jesteśmy pewni, że sprostamy zadaniu, które chcemy wziąć na swoje barki.
Niech i Katowice mają swoją szansę i „swój czas...”

Pozdrawiamy serdecznie,

prof. dr hab. Wiesław Kaczanowicz - dziekan Wydziału Nauk Społecznych UŚ
prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek - dyrektor Instytutu Historii UŚ
dr Barbara Kalinowska-Wójcik - opiekun SKNH UŚ
Agata Muszyńska - prezes SKNH UŚ"



Wybaczcie mi moją stronniczość w ocenie, ale to chyba niestety Ślązakom zależy najbardziej ;/ I z powodu lekceważenia ich przez pozostałe ośrodki... nie będzie to tak zażarta walka, jakby np ja osobiście chciał.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Sykurmolarnir
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 72.029

 
 
post 24/03/2011, 1:57 Quote Post

Niestety Slazakom zalezy najbardziej? Niestety, to kolego ty jestes z Katowic. Tylko dlaczego stroisz sie w piorka obiektywizmu? Dlaczego nie przytoczyles listow z pozostalych dwoch osrodkow? Po lekturze tekstow, ktore zlinkowales nie mam wrazenia, ze katowiczanom bardziej zalezy, za to po twoim poscie juz wiem, ze Slazacy nie graja fair. Nieladnie!
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 24/03/2011, 10:50 Quote Post

Głosowałbym na Katowice , szczególnie atrakcje regionu są interesujące , impreza integracyjna ( kocham ten rodzaj aktywności ) w podziemiach kopalni itp
 
Post #3

     
Sykurmolarnir
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 72.029

 
 
post 24/03/2011, 13:23 Quote Post

Impreza integracyjna to fajny pomysl, natomiast "atrakcje regionu" mnie w ogole nie przekonuja. Mysle, ze inne osrodki maja tych atrakcji wiecej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 24/03/2011, 13:25 Quote Post

QUOTE(Sykurmolarnir @ 24/03/2011, 13:23)
Impreza integracyjna to fajny pomysl, natomiast "atrakcje regionu" mnie w ogole nie przekonuja. Mysle, ze inne osrodki maja tych atrakcji wiecej.
*


rolleyes.gif Warszawa ?
 
Post #5

     
MSwigon
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 56
Nr użytkownika: 44.780

Michal Swigon
Stopień akademicki: mgr
Zawód: redaktor
 
 
post 29/03/2011, 10:58 Quote Post

Zapis video debaty:

http://histmag.org/?id=5341
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej