Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kazus Hlawy, z "Krzyżaków" Sienkiewicza ;)
     
Prince
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 262
Nr użytkownika: 92.192

BANITA
 
 
post 1/08/2014, 13:37 Quote Post

QUOTE
Jest jeszcze taka sprawa - na forum panuje zasada onus probandi - kto stawia tezę, ten ma obowiązek ją udowodnić. Stąd nie mogę zgodzić się z pogrubionym przeze mnie zdaniem z Twojej wypowiedzi.


QUOTE
Jak Maciek wspomniał: stawiasz tezę - podpierasz to dowodami źródłowymi. Spokojnie, jak on tutaj zaczynał, na tym forum, to wiódł ze mną w jednej dyskusji spór identyczny do tego tutaj. Zrozumiał, na czym polegają metody badawcze i się dostosował.


Chcecie żebym udowodnił? Proszę bardzo.
W ten sposób, Krzyżacy zamierzali postąpić z Henrykiem Monte, późniejszym wodzem plemienia Natangów i tak postępowano z wieloma innymi poganami. W przypadku tego pierwszego mamy pewne nawiązanie do postaci Arminiusza, który po latach spędzonych w niewoli u Rzymian powrócił do swojego rodzinnego szczepu, po czym zebrał liczną armię złożoną z Germanów i przeciwstawił się najeźdźcy.

Wy uważacie, że magazyn historyczny nie jest dobrym źródłem, ale ja sądzę inaczej. Po prostu takie były realia średniowiecza. Jeńców wykorzystywał do walki Czyngis-chan, podobnie robili Turcy i w Europie również tak bywało. Nie sugerujcie więc, że nie jest to prawda, gdyż normalnie zdarzały się tego rodzaju przypadki, niezależnie od czasów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Morpheuss
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 704
Nr użytkownika: 88.133

Asmodeusz
Stopień akademicki: III krag piekla
Zawód: Operator smolarki
 
 
post 1/08/2014, 13:42 Quote Post

QUOTE(Prince @ 1/08/2014, 14:37)
Nie sugerujcie więc, że nie jest to prawda, gdyż normalnie zdarzały się tego rodzaju przypadki, niezależnie od czasów.
*



Kolejna teza bez poparcia w faktach?
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 1/08/2014, 14:16 Quote Post

QUOTE
W ten sposób, Krzyżacy zamierzali postąpić z Henrykiem Monte, późniejszym wodzem plemienia Natangów i tak postępowano z wieloma innymi poganami.

Jak rozumiem przytoczysz tu jeszcze jakiś zapis z epoki, który te plany potwierdza?

QUOTE
W przypadku tego pierwszego mamy pewne nawiązanie do postaci Arminiusza, który po latach spędzonych w niewoli u Rzymian powrócił do swojego rodzinnego szczepu, po czym zebrał liczną armię złożoną z Germanów i przeciwstawił się najeźdźcy.

Udowodnij.

QUOTE
Wy uważacie, że magazyn historyczny nie jest dobrym źródłem, ale ja sądzę inaczej.

Pewien dokument akceptowany na wstępie przy rejestracji na forum oraz praktyka moderatorska sądzą podobnie jak my, a inaczej niż Ty. Wnioski są raczej oczywiste.

QUOTE
Nie sugerujcie więc, że nie jest to prawda, gdyż normalnie zdarzały się tego rodzaju przypadki, niezależnie od czasów.

Udowodnij.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 1/08/2014, 14:18 Quote Post

QUOTE
Odbiegając od tematu, jestem przedstawicielem chorągwi rycerskiej. Może nie jestem jeszcze zawodowym historykiem, ale znam się w tej dziedzinie.

I co z tego faktu wynika? W jaki sposób stałeś się członkiem tej chorągwi, musiałeś przejść jakieś egzaminy, zapoznać się z odpowiednio dobraną literaturą?
A może doszedłeś do tego czytając tylko i wyłącznie "Focusa Historia", jeśli tak to Cię zmartwię, to nie jest najlepsze źródło informacji i jeśli cała wiedzę czerpiesz tylko z jednego umieszczonego tam artykułu to znaczy niestety, że jest ona bardzo niewielka.
QUOTE
Wy uważacie, że magazyn historyczny nie jest dobrym źródłem, ale ja sądzę inaczej.

Uwaga techniczna - zostałeś poproszony o podanie źródeł a Ty albo z braku podstawowej wiedzy co to jest źródło, albo próbując tradycyjnie rozmyć problem aby nie przyznać się i do braku wiedzy i do pomyłki piszesz o źródle swojej wiedzy. Artykuł nie jest źródłem, więc cały czas czekamy na twoją odpowiedź bądź przyznanie się, że nie jesteś w żaden sposób udowodnić swoich pomysłów.

 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 2/08/2014, 19:57 Quote Post

Drogi Prince,

prosimy o podanie źródeł średniowiecznych na podstawie których stawiasz swoje tezy. Możesz się również powołać na fachowca (z nazwiska, tytułu artykułu/ów tudzież cytatów). Podpieranie się Arminiuszem na wiele się nie zda, równie dobrze możesz zawezwać Hatszepsut z Montezumą w kompanii.

I tak dla przypomnienia – służąc Klio, toki myślenia podpiera się źródłami… EDIT: z racji urlopu udzielonego Ci przez Króla Królów masz 30 dni na przedstawienie źródeł. Na pewno coś znajdziesz… / Eamr


Ten post był edytowany przez Eamr: 3/08/2014, 22:10
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej