Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zychowicz: wywiad z Davidem Irvingiem, Do Rzeczy: dodatek historyczny
     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 28/03/2014, 12:20 Quote Post

Wydzielone z watka "Hitler i Holocaust, Udział Fuehrera w zagładzie"
Moderator N_S


Kupiłem tą propagandówkę Zychowicza. Jednemu się tylko dziwię, że Lisicki dał na takie coś przyzwolenie. Czyżby nie wiedział, że wpadki propagandowe są fatalne i odbijają się szerokim echem. I wtedy jakieś błoto spadnie również na Lisickiego!

Oczywiście i tu wywiad z kolejnym odkrywcą III Wojny Światowej.

Rozmowa z Irvingiem przypomina seans psychiatryczny. Nareszcie Irving znalazł wdzięcznego słuchacza dla swoich mitów i udręczeń. Wszystko co mówi Irving jest podważalne. I to nie od teraz, ale od czasu Procesu Norymberskiego.

To tak na początek!

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 28/03/2014, 20:19
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Halsey42
 

Dauntless Wildcat Avenger
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.936
Nr użytkownika: 63.420

Tomasz Borówka
 
 
post 28/03/2014, 12:36 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 28/03/2014, 12:20)
Kupiłem tą propagandówkę Zychowicza. Jednemu się tylko dziwię, że Lisicki dał na takie coś przyzwolenie. Czyżby nie wiedział, że wpadki propagandowe są fatalne i odbijają się szerokim echem. I wtedy jakieś błoto spadnie również na Lisickiego!

Oczywiście i tu wywiad z kolejnym odkrywcą III Wojny Światowej.

Rozmowa z Irvingiem przypomina seans psychiatryczny. Nareszcie Irving znalazł wdzięcznego słuchacza dla swoich mitów i udręczeń. Wszystko co mówi Irving jest podważalne. I to nie od teraz, ale od czasu Procesu Norymberskiego.

To tak na początek!
*


Jeżeli mogę coś doradzić - nie emocjonuj się tak.
I pozwolę sobie ponownie zapytać, gdyż zapewne nie zauważyłeś:
QUOTE(Halsey42 @ 28/03/2014, 11:38)
Czy cytowana opinia dotyczy książek, które czytałem?
*


Oczywiście chodzi o książki Zychowicza.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 28/03/2014, 12:53 Quote Post

Chcesz mnie zmusić Halseyu do przeczytania tych horrendalnych bzdur i poniżania Polaków jakie muszą być zawarte w propagandowych "książkach" Zychowicza????

Kiedyś sam otworzyłem u nas wątek o filmie Wajdy o Wałęsie. http://www.historycy.org/index.php?showtopic=86985&hl=
Ale na film oczywiście nie poszedłem, a wypociny Głowackiego o tym jak ten film powstawał uznałem za żenujące. Jedyny sens pójścia na film Wajdy to próba oceny czy propaganda była udana i w jakich aspektach. Na razie nie widzę potrzeby dokonania takiej oceny dry.gif

Ten post był edytowany przez mata2010: 28/03/2014, 13:00
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Morpheuss
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 704
Nr użytkownika: 88.133

Asmodeusz
Stopień akademicki: III krag piekla
Zawód: Operator smolarki
 
 
post 28/03/2014, 13:02 Quote Post

Z jakiej strony by na to nie spojrzeć, Zychowicz swój cel osiąga. Droga jest prosta: uruchomienie kontrowersyjnego tematu -> znalezienie znanej w środowisku osoby, która popiera naszą tezę -> zrobienie szumu. Zychowicz tak działa i zawsze mu się udaje. Wiadomo, znajduje zwolenników i przeciwników, ale to przecież normalne i oczywiste. Na tym forum wszystko dzieje się w podobny sposób. W każdym temacie znajdzie się ktoś, kto wzbudza kontrowersje, jedni się za nim opowiadają, inni zażarcie go krytykują i dyskusja się kręci.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Halsey42
 

Dauntless Wildcat Avenger
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.936
Nr użytkownika: 63.420

Tomasz Borówka
 
 
post 28/03/2014, 13:35 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 28/03/2014, 12:53)
Chcesz mnie zmusić Halseyu do przeczytania tych horrendalnych bzdur i poniżania Polaków jakie muszą być zawarte w propagandowych "książkach" Zychowicza????
*


Nie zamierzam nikogokolwiek do czegokolwiek zmuszać. Natomiast muszę przyznać, że odczuwam niesmak za każdym razem, gdy stykam się z przypadkiem krytyki utworu przez kogoś, kto z tym utworem się nie zapoznał. Ale w końcu jest demokracja, rób co chcesz... prawie. Wydaje mi się bowiem, że prezentując swoje poglądy nie powininno się obrażać innych, np. w taki sposób:
QUOTE(mata2010 @ 28/03/2014, 2:18)
Zychowicza argumenty są obliczone tylko na ignorantów, młodzież (szczególnie tą z awansu, bez backgroundu kulturowego) i mają cele propagandowe.
*


Ze względu na wiek oraz nieznajomość terminu background kulturowy, wedle zaproponowanej przez ciebie typologii piszący te słowa kwalifikowałby się wyłącznie do pierwszej z wymienionych grup. wink.gif

Chciałbym jeszcze zapytać, na czyją mianowicie rzecz Zychowicz uprawiałby propagandę, gdyż również i ta kwestia pozostaje dla mnie niejasna.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 28/03/2014, 13:44 Quote Post

Na rzecz skrajnej prawicy! Ale oczywiście w rękawiczkach. Zresztą wprost byłoby to kompletnym nonsensem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Halsey42
 

Dauntless Wildcat Avenger
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.936
Nr użytkownika: 63.420

Tomasz Borówka
 
 
post 28/03/2014, 13:57 Quote Post

E tam. rolleyes.gif Raczej na rzecz skrajnej kasy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 28/03/2014, 14:23 Quote Post

W jaki sposób spopularyzowanie tezy o możliwości porozumienia polsko-hitlerowskiego przed 1939r. i o błędności decyzji o powstaniu warszawskim, miałoby być wodą na młyn prawicy skrajnej?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 28/03/2014, 15:17 Quote Post

QUOTE(pseudomiles @ 28/03/2014, 14:23)
W jaki sposób spopularyzowanie tezy o możliwości porozumienia polsko-hitlerowskiego przed 1939r. i o błędności decyzji o powstaniu warszawskim, miałoby być wodą na młyn prawicy skrajnej?
*


Polska skrajna prawica nie przepada za czerwonymi, zaś z ksiażki "Pakt RM" bije niechęć (łagodnie pisząc) do ZSRR / komunizmu / "jak to byłoby super gdybyśmy pobili Moskali" [moje odczucie].



QUOTE
Chciałbym jeszcze zapytać, na czyją mianowicie rzecz Zychowicz uprawiałby propagandę, gdyż również i ta kwestia pozostaje dla mnie niejasna.

Srodowiską które nie przepadają Rosją (stan na 01.2014),
rdzeniem "Paktu RM' jest teza ze do spółki z III Rzeszą rozbijemy ZSRR a potem robimy voltę / "nasz promotor dostaje wciery od Aliantów Zachodnich" a my jesteśmy panami w Europie Środkowo-Wschodniej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 28/03/2014, 15:33 Quote Post

QUOTE
Polska skrajna prawica nie przepada za czerwonymi, zaś z ksiażki "Pakt RM" bije niechęć (łagodnie pisząc) do ZSRR / komunizmu / "jak to byłoby super gdybyśmy pobili Moskali" [moje odczucie].


Przyznaję nie czytałem, a przeglądałem tylko książkę, ale akurat trafiłem na fragment którego myśl była taka "czy nie dobrze byłoby gdybyśmy razem z Niemcami pobili ZSRR i uniknęli w ten sposób śmierci milionów ludzi zamordowanych przez Stalina, Mao ... " itp. itd.

Nie dobrze mi się zrobiło na ten "argument".

Ciekawe że autor nie zauważa odwrotnej zależności-sojusz z ZSRR żeby uniknąć holocaustu, itp. itd. zapewne z "czerwonymi nie wchodzimy w pakty" sleep.gif

W każdym razie moje krótkie spotkanie z tą książką skończyło się podobnymi jak wyżej wnioskami.

Co do jednak samego wywiadu od którego się zaczęło. Wygląda na ciekawy.

Irving powołuje się na relację Karla Wolffa z 1942 r., gdy ten pytał się Himmlera o to co jest powodem jego depresji, ten mu odparł, iż:robie coś o czym Mesjasz (Hitler) nie może się dowiedzieć".
Jeśli to prawdziwe informacja to dają do myślenia.

Kolejnym przykładem jest raport dr Richarda Korherra ze stycznia 1943 r., w którym Himmler przed przekazaniem tego raportu Hitlerowi, kazał zmienić sformułowanie: "o specjalnym traktowaniu Żydów w obozach na terenie okupowanej Polski" na sformułowanie:"zostało przetransportowanych przez obozy na terenie okupowanej Polski dalej na Wschód".

To akurat może wpisywać się w całą tą "nowomowę" nazistowską o "ewakuacjach" itp.


Ten post był edytowany przez Rommel 100: 28/03/2014, 15:34
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Halsey42
 

Dauntless Wildcat Avenger
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.936
Nr użytkownika: 63.420

Tomasz Borówka
 
 
post 28/03/2014, 15:53 Quote Post

QUOTE(Danielp @ 28/03/2014, 15:17)
niechęć (łagodnie pisząc) do ZSRR / komunizmu
*


A to nietrudne chyba i zdrowe (wiem, że kiedyś niezdrowe być i owszem mogło, stając się przyczyną kulki w potylicę, ale sporo entuzjastów również ją otrzymało).

QUOTE(Danielp @ 28/03/2014, 15:17)

rdzeniem "Paktu RM' jest teza ze
*


Osobiście odniosłem wrażenie, iż tezą jest, że wszystko lepsze od tego, w cośmy się wpakowali. Oczywiście założenie ahistoryczne i hindsight że aż miło, ale w swojej kategorii (tzn. literatury popularnej) jak najbardziej ok.

QUOTE(Rommel 100 @ 28/03/2014, 15:33)
Ciekawe że autor nie zauważa odwrotnej zależności-sojusz z ZSRR żeby uniknąć holocaustu, itp. itd. zapewne z "czerwonymi nie wchodzimy w pakty"
*


Autor zauważa, że właśnie i tak zawarliśmy w końcu pakt z dyktatorem i ludobójcą (nie pamiętam dokładnego sformułowania, ale coś w ten deseń).

BTW taki pomysł mam, by zaproponować Administracji wydzielenie wątku książek Zychowicza - chyba że już taki jest, to wówczas przeniesienie tej wymiany opinii tam.

Ten post był edytowany przez Halsey42: 28/03/2014, 15:55
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 28/03/2014, 16:53 Quote Post

QUOTE
Polska skrajna prawica nie przepada za czerwonymi, zaś z ksiażki "Pakt RM" bije niechęć (łagodnie pisząc) do ZSRR / komunizmu
To nie dowodzi propagandowości. Nie tylko prawica skrajna nie lubi komunizmu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 28/03/2014, 17:41 Quote Post

QUOTE
QUOTE(mate21 @ 27/03/2014, 23:49)
Polecam obecny numer Do Rzeczy Historia,...

Który? Marzec 2014?


Numer kwietniowy 2014


Chociaż to trochę kuriozalne odnośnie Himmlera, bowiem w rozmowie z Zychowiczem, Irving twierdzi, że opowieść o tym jak mózg rozstrzelanej osoby ląduję na mundurze Himmlera, jest mało prawdopodobny. Natomiast autor kolejnego tekstu o Himmlerze, rozpoczyna swój wywód właśnie od przytoczenia tego wydarzenia, dokładnie z sierpnia 1941 r.

Co do samego wywiadu z Irvingiem, to Zychowicz nie boi się pytać, porusza w nim także wątki dotyczące ceny jakiej zapłacił Irving za głoszenie swoich przekonań odnośnie Holokaustu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 28/03/2014, 18:04 Quote Post

Już wspominałem, że Greiser jest albo niedługo będzie wyrzutem sumienia Zychowicza. Nie wspominam już o Forsterze przywiezionym w teczce do Gdańska. Greiser był bardziej RACJONALNY w swojej super zbrodniczej antypolskości. I ewidentnie był szykowany przez Hitlera.
Zychowicz może mieć tylko jedną odpowiedź: swoje antypolskie działania w Gdańsku Greiser wymyślał sam. Potem potajemnie objął i wyznaczył granice Warthergau. Wreszcie wyrzucanie Polaków z domów celem zrobienia miejsca dla zagrożonych Niemców z innych rejonów wymyślił wpatrując się w sufit!
Ale jest jeszcze jedna postać: Streicher - "antysemita biologiczny, genetyczny", owładnięty obsesją. Powieszony po Procesie Norymberskim, mimo że osobiście nie popełnił zbrodni. Dlaczego Hitler go tak bardzo bronił mimo strasznych błędów i nienawiści do niego całej elity hitlerowskiej (na Procesie cała reszta oskarżonych ostentacyjnie go izolowała)?

To nie są łatwe pytania! I nie da się ich zbyć "alternatywnym podejściem do problemu sojuszu z Hitlerem"!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Halsey42
 

Dauntless Wildcat Avenger
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.936
Nr użytkownika: 63.420

Tomasz Borówka
 
 
post 28/03/2014, 18:24 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 28/03/2014, 18:04)
Już wspominałem, że Greiser jest albo niedługo będzie wyrzutem sumienia  Zychowicza. Nie wspominam już o Forsterze przywiezionym w teczce do Gdańska. Greiser był bardziej RACJONALNY w swojej super zbrodniczej antypolskości. I ewidentnie był szykowany przez Hitlera.
Zychowicz może mieć tylko jedną odpowiedź: swoje antypolskie działania w Gdańsku Greiser wymyślał sam. Potem potajemnie objął i wyznaczył granice Warthergau. Wreszcie wyrzucanie Polaków z domów celem zrobienia miejsca dla zagrożonych Niemców z innych rejonów wymyślił wpatrując się w sufit!
Ale jest jeszcze jedna postać: Streicher - "antysemita biologiczny, genetyczny", owładnięty obsesją. Powieszony po Procesie Norymberskim, mimo że osobiście nie popełnił zbrodni.  Dlaczego Hitler go tak bardzo bronił mimo strasznych błędów i nienawiści do niego całej elity hitlerowskiej (na Procesie cała reszta oskarżonych ostentacyjnie go izolowała)?

To nie są łatwe pytania! I nie da się ich zbyć "alternatywnym podejściem do problemu sojuszu z Hitlerem"!
*


Przykro mi, ale nie rozumiem stawianej tezy. Napisałeś, że nie czytałeś książki (rozumiem, czasami szkoda pieniędzy; ale są biblioteki, bywają znajomi; kto nie ma czasu, nie pisuje na forach). W rezultacie cała ta "polemika" idzie gdzieś w bok.
Przy okazji:
QUOTE(mata2010 @ 28/03/2014, 18:04)

Warthergau
*


Proszę cię.

QUOTE(mata2010 @ 28/03/2014, 18:04)

Już wspominałem
*


Nie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej