Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Żołnierze LWP polegli z rąk Podziemia
     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 12/03/2016, 14:04 Quote Post

Spokojnie Panowie ! W poniedziałek zapytam Artura o tych żołnierzy . Tym nie mniej nie wydaje mi sie by zostali rozstrzelani tylko za żydowskie pochodzenie. Jak wskazuje praktyka w przypadku rozbrajania oddziałów (L)WP, sami żołnierze często wskazywali partyzantom swoich ,,kolegów" i prosili o ich zabicie i nie wynikało to z pochodzenia czy wyznawanej religii , a z faktu iż byli oni ,,oczami i uszami" Politruków , bądź informacji.

Ten post był edytowany przez Bartłomiej Rychlewski: 12/03/2016, 14:10
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Miro P
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.414
Nr użytkownika: 97.341

 
 
post 12/03/2016, 14:33 Quote Post

QUOTE(Bartłomiej Rychlewski @ 12/03/2016, 15:04)
Tym nie mniej nie wydaje mi sie by zostali rozstrzelani tylko za żydowskie pochodzenie. Jak wskazuje praktyka w przypadku rozbrajania oddziałów (L)WP, sami żołnierze często wskazywali partyzantom swoich ,,kolegów" i prosili o ich zabicie i nie wynikało to z pochodzenia czy wyznawanej religii , a z faktu iż byli oni  ,,oczami i uszami" Politruków , bądź informacji.
*


Jak wskazuje praktyka żołnierze NSZ bardzo często mordowali tylko za żydowskie pochodzenie. Nic dziwnego , ze rozstrzelali tą piątkę. Teraz ja spróbuje posłużyć się partykułą "może". A może ci żołnierze dostali ultimatum: - albo wskażecie nam wśród was Żydów, albo wykończymy wasz wszystkich. Niemożliwe? Jak najbardziej możliwe.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 12/03/2016, 15:02 Quote Post

QUOTE(Miro P @ 12/03/2016, 15:33)
Jak wskazuje praktyka żołnierze NSZ bardzo często mordowali tylko za żydowskie pochodzenie.

Wymysł komunistycznej propagandy, nic nie mającej wspólnego z rzeczywistością trwa do dziś - wierutna bzdura. Oto klasyczny przykład "mordowania Żydów przez NSZ" (oficjalna wersja) rękami GL (wersja nieoficjalna):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Ludmiłówce
 
Post #33

     
Pomorski Wilk
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 493
Nr użytkownika: 98.859

Pepper
Stopień akademicki: Mgr in¿.
Zawód: In¿ynier
 
 
post 12/03/2016, 15:51 Quote Post

QUOTE(Miro P @ 12/03/2016, 14:33)
Jak wskazuje praktyka żołnierze NSZ bardzo często mordowali tylko za żydowskie pochodzenie. Nic dziwnego , ze rozstrzelali tą piątkę. Teraz ja spróbuje posłużyć się partykułą "może". A może ci żołnierze dostali ultimatum: - albo wskażecie nam wśród was Żydów, albo wykończymy wasz wszystkich. Niemożliwe?  Jak najbardziej możliwe.


To co robił major Ostwind w szeregach NSZ? Był najwyższym stopniem oficerem żydowskiego pochodzenia w historii Polskiego Podziemia. Rozumiem, że brał udział w mordach na swoich żydowskich braciach?
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 12/03/2016, 16:36 Quote Post

[quote=Miro P,12/03/2016, 15:33]

CODE
Jak wskazuje praktyka żołnierze NSZ bardzo często mordowali tylko za żydowskie pochodzenie. Nic dziwnego , ze rozstrzelali tą piątkę. Teraz ja spróbuje posłużyć się partykułą "może". A może ci żołnierze dostali ultimatum: - albo wskażecie nam wśród was Żydów, albo wykończymy wasz wszystkich. Niemożliwe?  Jak najbardziej możliwe.


Przepraszam, ale muszę zapytać jak wygląda ta twoja praktyka, na podstawie której piszesz : ,,(...) żołnierze NSZ bardzo często mordowali tylko za żydowskie pochodzenie (...)" i czy jest to praktyka czy kalka tego co wypisywali komuchowie ( nota bene to im się zdarzało częściej mordować Żydów , ale raczej dla zysku ,kobiet lub w obawie przed konkurencją - bali się że ,,teren" nie zniesie rabunków dokonywanych i przez nich i przez żydowskie grupy przetrwania).

Moja praktyka to 30 prawie lat rycia w archiwach różnych , to ok 500 tysięcy przejrzanych stron ( ok. 50 tysięcy w formie kserówek i zdjęć mam w domu), to znajomość literatury tematu i tej prlowskiej i tej po 1989, zarówno naukowej , jak i belletrystycznej opartej na faktach , czy wspomnieniowej . To posiadane przeze mnie 25 roczników tygodnika MO i SB ,,W służbie Narodu" i pisma KBW ,, Na straży" do tego setki rozmów z partyzantami , milicjantami i ubekami ( z tymi ostatnimi niestety mało) . To moja praktyka i doświadczenie i na ich podstawie twierdzę, że to, co piszesz to wierutne kłamstwo lub bzdura. Żołnierze , którzy zostali rozbrojeni przez partyzantów mogli się do nich dołączyć ( o ile była taka możliwość i dowódca partyzantów ich chciał), mogli iść do domu ( spora grupa rozbrojonych wybierała to wyjście i czekała później amnestii by się ujawnić), ci co bali się iść do domu czy lasu, lub nie mieli dokąd wracać, albo też podobało im się w wojsku , wracali do jednostki - lecz aby móc tam wrócić musieli być pewni , ze nikt ich nie zakapuję, że nie podjęli walki z ,,bandą", że dobrowolnie oddali broń - dlatego tez wydawali kapusi partyzantom , a bywało ,ze sami ich zabijali podczas powrotu do koszar by nie trafić do karnej kompanii ( w najlepszym wypadku). Żołnierze żydowskiego pochodzenia byli zaś doskonałym materiałem na współpracowników politruków i informacji - dlaczego - moge napisać , ale to już temat na odrębny post.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Miro P
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.414
Nr użytkownika: 97.341

 
 
post 12/03/2016, 21:15 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 12/03/2016, 16:02)
QUOTE(Miro P @ 12/03/2016, 15:33)
Jak wskazuje praktyka żołnierze NSZ bardzo często mordowali tylko za żydowskie pochodzenie.

Wymysł komunistycznej propagandy, nic nie mającej wspólnego z rzeczywistością trwa do dziś - wierutna bzdura. Oto klasyczny przykład "mordowania Żydów przez NSZ" (oficjalna wersja) rękami GL (wersja nieoficjalna):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Ludmiłówce
*


Większej bzdury, a raczej wierutnego kłamstwa dawano nie czytałem.
Bór Komorowski to tez komuch?
Czyli IPN też kłamie, jeśli w swoich publikacjach przytacza przykłady zabijania Żydów przez NSZ.?
Tadeusz Komorowski "Bór" 1943 w jednym z raportów wspomniał o pomocy NSZ Niemcom przy zabójstwach Żydów -
"Meldunek Sytuacyjny nr 14 z dnia 21 czerwca 1944r.

III. Położenie wewnętrzne
Oddziały NSZ mimo zakazu napadają sowieckie oddziały part. W łukowskim NSZ zabiły 11 żołnierzy sow. D-ca mjr Stepanow interweniował 29 maja i kmdta Obwodu AK. W powiatach włoszczowskim, pińczowskim i stopnickim, niżsi dowódcy NSZ współpracują z Niemcami przy likwidacji Żydów. NSZ kontynuuje wszędzie napady na PPR i ludzi z lewicy polskiej."
Lawina 1190/5

Historycy tacy jak Josef Kermisz i Halina Lerska piszą o współdziałaniu NSZ i Niemców (Gestapo, Wehrmacht i żandarmeria) w zabijaniu ludności żydowskie Armia Krajowa w dokumentach. Październik 1944 – lipiec 1945, t. 5, 1991, s. 131.

-październik 1942, Lasy Kraśnickie – oddział Narodowej Organizacji Wojskowej, który wszedł później w skład kraśnickiego NSZ wymordował 40 Żydów zbiegłych z obozu na Lipowej w Lublinie. Żydzi ukrywający się w bunkrach będący byłymi żołnierzami Wojska Polskiego zostali obrzucani granatami. (Dariusz Libionka, Narodowa Organizacja Wojskowa i Narodowe Siły Zbrojne wobec Żydów pod Kraśnikiem – korekta obrazu, w: Zagłada Żydów. Studia i Materiały R. 2011, nr. 7; Warszawa 2011)

-1943, Staszowo – oddział NSZ Wiktora Sytego „Lisa” zaatakował dwa gospodarstwa. Z jednego wyciągnięto 4 Żydów, których rozstrzelano w drugim znaleziono rodziców z trzyletnim dzieckiem. Rodzice zginęli uciekając, dziecko nie wiadomo. (ZARYS KRAJOBRAZU. Wieś polska wobec zagłady Żydów 1942–1945, Warszawa 2011)

Ten post był edytowany przez Miro P: 12/03/2016, 21:15
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.873
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 12/03/2016, 21:41 Quote Post

Coś się dyskusja coraz bardziej oddala od tematu, i zapewne trzeba ją będzie wydzielić albo przenieść do bardziej odpowiedniego.

Może w takim razie, skoro miało być o zabitych/poległych żołnierzach dla przypomnienia chyba najsłynniejsze starcie (i rozmach, i udział później słynnego Jasienicy, i zawarty rozejm): http://podziemiezbrojne.blox.pl/2011/04/Pa...i-czesc-22.html .
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
teemem
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 778
Nr użytkownika: 56.334

teemem
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: konkretny
 
 
post 12/03/2016, 22:20 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 12/03/2016, 22:41)
Coś się dyskusja coraz bardziej oddala od tematu

No właśnie.
Czekam na przykład żołnierza LWP poległego z rąk polskiego podziemia, nie dlatego że był Żydem, donosicielem, bandytą, zdrajcą itd. (Łącznie lub niezależnie).
PS a nie czekam bezczynnie, szperam i nic.

Ten post był edytowany przez teemem: 12/03/2016, 22:22
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.873
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 12/03/2016, 22:36 Quote Post

QUOTE
Czekam na przykład żołnierza LWP poległego z rąk polskiego podziemia, nie dlatego że był Żydem, donosicielem, bandytą, zdrajcą itd. (Łącznie lub niezależnie).
PS a nie czekam bezczynnie, szperam i nic.

Hmm, hmm, może czegoś nie rozumiem - nie znasz choćby tej sprawy, którą podlinkowałem wyżej czy chodzi Ci o jakieś inne kryteria?

Tam:
QUOTE
8 sierpnia 1945 r. Walka pod wsią Paczuski. (...) Wystarczyły dwie, może trzy minuty huraganowego ognia partyzantów, aby ta część grupy operacyjnej została doszczętnie rozbita – zginęło 16 żołnierzy LWP, a poddało się ponad 70-ciu, w tym ok. 20 było rannych.

QUOTE
Około północy partyzanci napotkali  na swej drodze  zmotoryzowany batalion fizylierów 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte wspierany kilkoma czołgami. Doszło do krótkiej, ale zaciekłej walki, w wyniku której "łupaszkowcom" udało się przerwać pierścień obławy. To właśnie wtedy ciężko ranny w udo został "Nowina". Była to jedyna strata po stronie partyzantów. Przeciwnik poniósł je większe - zginęło kilku fizylierów, kilku innych zostało rannych. Partyzanci wzięli do niewoli sowieckiego oficera w mundurze LWP i dwóch pancerniaków. Tych ostatnich puszczono wolno, sowieta wkrótce potem rozstrzelano.


Bartłomiej zresztą na początku podał źródła.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 12/03/2016, 23:53 Quote Post

Wysoki ! Naszym adwersarzom nie chodzi o wykazanie tego, ze żołnierze (L)WP ginęli w walce z podziemiem, a że byli przez nie mordowani.

Dlatego sięgają tam gdzie się da i jak sie da i stąd takie kwiatki jak ( cytat niedosłowny ale oddający sens oraz intencje i wiedzę piszącego) ,, bo przecież powszechnie wiadomo że NSZ mordowały Żydów"
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Miro P
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.414
Nr użytkownika: 97.341

 
 
post 13/03/2016, 1:41 Quote Post

QUOTE(teemem @ 12/03/2016, 23:20)
QUOTE(wysoki @ 12/03/2016, 22:41)
Coś się dyskusja coraz bardziej oddala od tematu

No właśnie.
Czekam na przykład żołnierza LWP poległego z rąk polskiego podziemia, nie dlatego że był Żydem, donosicielem, bandytą, zdrajcą itd. (Łącznie lub niezależnie).
PS a nie czekam bezczynnie, szperam i nic.
*


Temat wątku brzmi "Żołnierze LWP polegli z rak podziemia", a "nie żołnierze LWP polegli z rąk podziemia, którzy nie byli Żydami ... itp."
Ty i parę jeszcze innych osób przyjęło tezę, ze podziemie nie mordowało żołnierzy LWP. Jak przytaczane są źródła, że jednak mordowali, to zaraz próbujecie to dezawuować, ze nie, ze to byli Żydzi, politrucy , albo cytuję" choć i w tym przypadku zabójcą mógł być żołnierz L(WP) , któremu , albo którego koledze Pani ta w jakiś sposób zaszkodziła albo dokuczyła ( ,,Politrucy", z tego co wiem nie cieszyli sie specjalną miłością szeregowych L(WP)" , albo
"sami żołnierze często wskazywali partyzantom swoich ,,kolegów" i prosili o ich zabicie"
pewnie robili to na kolanach?
Zechcesz mi odpowiedzieć na pytanie : " Jak można nazwać rozstrzelanie Żyda, będącego żołnierzem LWP ?"
QUOTE
Wysoki ! Naszym adwersarzom nie chodzi o wykazanie tego, ze żołnierze (L)WP ginęli w walce z podziemiem, a że byli przez nie mordowani.
 

Panie Rychlewski. W swoim zacietrzewieniu nie dostrzegasz, jednej zasadniczej różnicy. Czy ja gdziekolwiek napisałem , ze żołnierze LWP byli tylko mordowani i nie ginęli w walce.? Nie! Nie tylko ginęli w walce , ale byli również mordowani. . Zresztą nawet dane Komisji Weryfikacyjnej MON z 1964 ( nie podawałem wcześniej tych danych, bo reakcja takich jak ty , byłaby jedna : To dane komunistycznej propagandy)Otóż ta komisja ustaliła, (nie twierdzę, ze są to dane wiarogodne), ze z rąk podziemia w latach 44-49, zginęło 2594 żołnierzy LWP, w tym w walce 1933, uprowadzonych zostało 78, a zamordowanych 583.Jak chcesz mogę podesłać link do tego.
Proponuję więc, abyś nie insynuował mi to ,czego nie pisałem
Rozstrzelanie tylko za samo pochodzenie żydowskie można określić tylko jednym zdaniem. To zbrodnia, podobna do wielu , których dokonywali hitlerowcy
QUOTE
Dlatego sięgają tam gdzie się da i jak się da i stąd takie kwiatki jak ( cytat niedosłowny ale oddający sens oraz intencje i wiedzę piszącego) ,, bo przecież powszechnie wiadomo że NSZ mordowały Żydów"

Skoro ty użyłeś sformułowania, że "Jak wskazuje praktyka w przypadku rozbrajania oddziałów (L)WP, sami żołnierze często wskazywali partyzantom swoich ,,kolegów" i prosili o ich zabicie i nie wynikało to z pochodzenia czy wyznawanej religii , a z faktu iż byli oni ,,oczami i uszami" Politruków , bądź informacji.", ja pozwoliłem sobie na sformułowanie , "bo powszechnie wiadomo ze NSZ mordowało Zydów" co i tak jest na pewno bliższe prawdy.

QUOTE
  ). Żołnierze żydowskiego pochodzenia byli zaś doskonałym materiałem na współpracowników politruków i informacji - dlaczego - moge napisać , ale to już temat na odrębny post.

sami żołnierze często wskazywali partyzantom swoich ,,kolegów" i prosili o ich zabicie i nie wynikało to z pochodzenia czy wyznawanej religii , a z faktu iż byli oni ,,oczami i uszami" Politruków , bądź informacji.

Czy masz dowody, ze ta piątka żołnierzy, rozstrzelana przez oddział NSZ rzeczywiście była "oczami" i uszami" politruków?. Czy w tych 500 tys!!! rzekomo przejrzanych stron masz dowód na to?
Jestem przekonany, ze na pewno nie. Kierujesz się stereotypem. Jeśli Żyd, to na pewno kapuś UB.
To się nazywa odpowiedzialność zbiorowa.

 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 13/03/2016, 7:31 Quote Post

QUOTE(Miro P @ 12/03/2016, 22:15)
QUOTE(ciekawy @ 12/03/2016, 16:02)
QUOTE(Miro P @ 12/03/2016, 15:33)
Jak wskazuje praktyka żołnierze NSZ bardzo często mordowali tylko za żydowskie pochodzenie.

Wymysł komunistycznej propagandy, nic nie mającej wspólnego z rzeczywistością trwa do dziś - wierutna bzdura. Oto klasyczny przykład "mordowania Żydów przez NSZ" (oficjalna wersja) rękami GL (wersja nieoficjalna):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Ludmiłówce
*


Większej bzdury, a raczej wierutnego kłamstwa dawano nie czytałem.
Bór Komorowski to tez komuch?
Czyli IPN też kłamie, jeśli w swoich publikacjach przytacza przykłady zabijania Żydów przez NSZ.?
Tadeusz Komorowski "Bór" 1943 w jednym z raportów wspomniał o pomocy NSZ Niemcom przy zabójstwach Żydów -
"Meldunek Sytuacyjny nr 14 z dnia 21 czerwca 1944r.

III. Położenie wewnętrzne
Oddziały NSZ mimo zakazu napadają sowieckie oddziały part. W łukowskim NSZ zabiły 11 żołnierzy sow. D-ca mjr Stepanow interweniował 29 maja i kmdta Obwodu AK. W powiatach włoszczowskim, pińczowskim i stopnickim, niżsi dowódcy NSZ współpracują z Niemcami przy likwidacji Żydów. NSZ kontynuuje wszędzie napady na PPR i ludzi z lewicy polskiej."
Lawina 1190/5

Historycy tacy jak Josef Kermisz i Halina Lerska piszą o współdziałaniu NSZ i Niemców (Gestapo, Wehrmacht i żandarmeria) w zabijaniu ludności żydowskie Armia Krajowa w dokumentach. Październik 1944 – lipiec 1945, t. 5, 1991, s. 131.

-październik 1942, Lasy Kraśnickie – oddział Narodowej Organizacji Wojskowej, który wszedł później w skład kraśnickiego NSZ wymordował 40 Żydów zbiegłych z obozu na Lipowej w Lublinie. Żydzi ukrywający się w bunkrach będący byłymi żołnierzami Wojska Polskiego zostali obrzucani granatami. (Dariusz Libionka, Narodowa Organizacja Wojskowa i Narodowe Siły Zbrojne wobec Żydów pod Kraśnikiem – korekta obrazu, w: Zagłada Żydów. Studia i Materiały R. 2011, nr. 7; Warszawa 2011)

-1943, Staszowo – oddział NSZ Wiktora Sytego „Lisa” zaatakował dwa gospodarstwa. Z jednego wyciągnięto 4 Żydów, których rozstrzelano w drugim znaleziono rodziców z trzyletnim dzieckiem. Rodzice zginęli uciekając, dziecko nie wiadomo. (ZARYS KRAJOBRAZU. Wieś polska wobec zagłady Żydów 1942–1945, Warszawa 2011)
*


Wypisujesz i powielasz komunistyczną propagandę, i co gorsza - podchodzisz do niej bezkrytycznie. Oto dowód, jak strzeliłeś sobie w kolano:
QUOTE
-październik 1942, Lasy Kraśnickie – oddział Narodowej Organizacji Wojskowej, który wszedł później w skład kraśnickiego NSZ wymordował 40 Żydów zbiegłych z obozu na Lipowej w Lublinie. Żydzi ukrywający się w bunkrach będący byłymi żołnierzami Wojska Polskiego zostali obrzucani granatami. (Dariusz Libionka, Narodowa Organizacja Wojskowa i Narodowe Siły Zbrojne wobec Żydów pod Kraśnikiem – korekta obrazu, w: Zagłada Żydów. Studia i Materiały R. 2011, nr. 7; Warszawa 2011)


I teraz - to samo miejsce (okolice Kraśnika), ten sam czas 1942 r.), link przedstawiony przez mnie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Ludmiłówce
Tu jest kolejny link: http://www.dws-xip.pl/PW/formacje/pw38.html

Oto jak kłamstwo stworzone przez komunistów kilkadziesiąt lat temu żyje do dziś - GL mordowała, a NSZ miał za to odpowiedzieć. Tak to wg ciebie NSZ mordowały Żydów ...
 
Post #42

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 13/03/2016, 7:43 Quote Post

[quote=Miro P,13/03/2016, 2:41]

CODE
Temat wątku brzmi "Żołnierze LWP polegli z rak podziemia", a "nie żołnierze LWP polegli z rąk podziemia, którzy nie byli Żydami ... itp."


Prawda, natomiast śmierć poniesiona w walce , nie budzi emocji i dlatego nie jest przedmiotem dyskusji . Rozmowa toczy się o przypadkach dotyczących śmierci skrytobójczej lub egzekucji


CODE
Ty i parę jeszcze innych osób przyjęło tezę, ze podziemie nie mordowało żołnierzy LWP.


Nie . Ja i jeszcze parę innych osób, w tym Krajewski, Łabuszewski, Pietrzak, Sulej, Niwiński, Poleszak i inni, których nazwisk ze względu na brak czasu nie wymieniam, nie przyjęliśmy żadnej tezy ( Ty to z uporem czynisz), a badamy i opisujemy fakty - z nich wynika , że w większości przypadków ( tych , których nie znamy , nie jesteśmy w stanie zakwalifikować - więc pozostają jako nieznane i to jest ta brakująca do całości część) śmierci żołnierzy (L)WP miała jakieś przyczyny i przyczyny te po prostu pokazujemy, obalając tym samym mity tworzone przez lata, że ,,podziemie zabijało za polski mundur i za orła bez korony"


CODE
Jak przytaczane są źródła, że jednak mordowali, to zaraz próbujecie to dezawuować, ze nie, ze to byli Żydzi, politrucy , albo cytuję" choć i w tym przypadku zabójcą mógł być żołnierz L(WP) , któremu , albo którego koledze Pani ta w jakiś sposób zaszkodziła albo dokuczyła ( ,,Politrucy", z tego co wiem nie cieszyli sie specjalną miłością szeregowych L(WP)" , albo
"sami żołnierze często wskazywali partyzantom swoich ,,kolegów" i prosili o ich zabicie"
pewnie robili to na kolanach?


Rzecz w tym, że przytaczane źródła , albo nimi nie są , albo są słabej wartości , jak np. informacja dotycząca p. Jakać . Szkoda, ze nie umiesz dostrzec , ze to nie jest dezawuowanie a próba dojścia do prawdy. Tekst o proszeniu ,,na kolanach" świadczy o twej desperacji ( brak wiedzy i argumentów próbujesz rekompensować kpiną) w ,,udowodnieniu", że masz rację ( mimo faktów).

CODE
Zechcesz mi odpowiedzieć na pytanie : " Jak można nazwać  rozstrzelanie  Żyda, będącego żołnierzem LWP ?"


Proszę bardzo - ,,Rozstrzelaniem żołnierza (L)WP narodowości żydowskiej " . Tyle, że istotne jest dlaczego ów żołnierz został rozstrzelany i to powinno być i dla Ciebie ważne - myślę, że wiesz dlaczego partyzantka (jakakolwiek) tak często stosowała karę główną i nie trzeba Ci tego także wyjaśniać .

Do dalszej części twego wywodu odniosę się , jak wrócę ze spaceru


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Miro P
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.414
Nr użytkownika: 97.341

 
 
post 13/03/2016, 9:25 Quote Post

QUOTE
Prawda, natomiast śmierć poniesiona w walce , nie budzi emocji i dlatego nie jest przedmiotem dyskusji . Rozmowa toczy się o przypadkach dotyczących śmierci skrytobójczej lub egzekucji
Podałem na podstawie publikacji wydanej przez historyka IPN informację, ze pięciu żołnierzy pochodzenia żydowskiego zostało oddzielonych od grupy 50 żołnierzy i rozstrzelanych . Czy to jest nieprawdziwa informacja? To raczej ty wbrew faktom próbujesz udowodnić, ze oni zostali zabici nie z powodu pochodzenia, tylko, że byli kapusiami, nie mając na to żadnych dowodów. Tylko insynuacje.
QUOTE
Proszę bardzo - ,,Rozstrzelaniem żołnierza (L)WP narodowości żydowskiej"  Tyle, że istotne jest dlaczego ów żołnierz został rozstrzelany i to powinno być i dla Ciebie ważne  - myślę, że wiesz dlaczego partyzantka (jakakolwiek) tak często stosowała karę główną i nie trzeba Ci tego także wyjaśniać 
Na razie z dostępnego źródła wynika, ze zostali rozstrzelanie za pochodzenie. Nawet, gdyby były inne przyczyny, to chyba wiesz, ze rozstrzelanie bezbronnych jeńców jest zbrodnią.
Hitlerowcy tez w różny sposób próbowali usprawiedliwiać mordy na jeńcach w 1939 r, czy później na innych frontach.

QUOTE
Tekst o proszeniu ,,na kolanach" świadczy o twej desperacji ( brak wiedzy i argumentów próbujesz rekompensować kpiną) w ,,udowodnieniu", że masz rację ( mimo faktów).
To nie była kpina, tylko ironia, na twoje słowa "sami żołnierze często wskazywali partyzantom swoich ,,kolegów" i prosili o ich zabicie" Zapewniam cię, że nie jestem w desperacji. A jeżeli ktoś, coś chce tutaj "udowodnić", to tylko ty. Bo nie chcesz przyjąć do wiadomości, ze to była zwykła egzekucja, tylko, że kara, no właśnie za co?
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 13/03/2016, 11:31 Quote Post

[quote=Miro P,13/03/2016, 10:25]

CODE
Podałem na podstawie publikacji wydanej przez historyka IPN informację, ze pięciu żołnierzy pochodzenia żydowskiego zostało oddzielonych od grupy 50 żołnierzy i rozstrzelanych . Czy to jest nieprawdziwa informacja? To raczej ty wbrew faktom próbujesz udowodnić, ze oni zostali zabici nie z powodu pochodzenia, tylko, że byli kapusiami, nie mając na to żadnych dowodów. Tylko insynuacje.


Gwoli ścisłości publikacja jest wydana przez BBN w porozumieniu z Kancelarią Prezydenta RP ( nota bene posprawdzaj autorów i redakcję tego albumu), a nie przez Artura . To niby nie duży szczegół , ale pokazuje dobrze jakie masz podejście do faktów i do źródeł ( ,,prawie czyni różnicę"). Po wtóre przeczytaj raz jeszcze post nr 32 niniejszej dyskusji i przestań bredzić . Po raz trzeci i ostatni tłumaczę Ci, ze ja niczego i nikomu nie udowadniam , a zadaję jedynie pytania, które każdy rzetelnie zajmujący się historią i znający ją musi sobie zadać - ty zaś wykazujesz się bezrefleksyjnym przywiązaniem do wersji , którą sam stworzyłeś ( bo Artur tego nie napisał) że ,,zginęli bo byli Żydami".


CODE
Na razie z dostępnego źródła wynika, ze zostali rozstrzelanie za pochodzenie. Nawet, gdyby były inne przyczyny, to chyba wiesz, ze rozstrzelanie bezbronnych jeńców jest zbrodnią.
Hitlerowcy tez w różny  sposób próbowali usprawiedliwiać mordy na jeńcach w 1939 r, czy później na innych frontach.


Na razie to z twojej pisaniny wynika , ze jesteś albo ciężkim przypadkiem klinicznym albo manipulatorem pierwszej wody - ,,zostali rozstrzelanie za pochodzenie" - pokaż mi fragment z którego to wynika . Po wtóre Ty naprawdę niewiele wiesz o partyzantce i sposobach prowadzenia przez nią walki, skoro piszesz to, co powyżej. Może ktoś inny Ci to wytłumaczy , bo ja nie mam już po prostu siły.

CODE
To nie była kpina, tylko ironia, na twoje słowa "sami żołnierze często wskazywali partyzantom swoich ,,kolegów" i prosili o ich zabicie" Zapewniam cię, że nie jestem  w desperacji. A jeżeli ktoś, coś chce tutaj "udowodnić", to tylko ty. Bo nie chcesz przyjąć do wiadomości, ze to  była zwykła egzekucja, tylko, że  kara, no właśnie za co?


W literaturze i w aktach są liczne przykłady przypadków , o których pisałem ,nie jest moją wina , że Ty wolisz czytać autorów, takich a nie innych . Po raz kolejny powtarzam, ze nic w przeciwieństwie do Ciebie nie ,,twierdzę" a pokazuję możliwą i wysoce prawdopodobną przyczynę rozstrzelania tych ludzi. Proponuję po raz kolejny także by wstrzymać się do poniedziałku - wtedy zadzwonię do Artura Piekarza - autora tekstu o ,,Wiktorze" i on się wypowie ( mam nadzieję)

Ten post był edytowany przez Bartłomiej Rychlewski: 13/03/2016, 11:33
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej