Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Konkurrs Kuratoryjny 2013/ 2014
     
Veyrenus
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 84.139

 
 
post 5/10/2013, 9:35 Quote Post

Postanowiłem założyć ten temat, gdyż sam przygotowuję się do tego konkursu i mam nadzieję, że znajdą się też inni, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji.

Mi do etapu szkolnego został jeszcze miesiąc, więc spokojnie zacząłem powtarzać materiał (jestem w gimnazjum), w sumie nie boję się szkolnego, ale dalej może byś gorzej...

Macie jakieś rady z czego się przygotwywać by odnieść sukces( laureatem, albo finalistą?)

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi i zapraszam do dyskusji !

Ten post był edytowany przez Veyrenus: 5/10/2013, 9:36
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Aisza101
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 84.453

Jagoda Suchocka
Zawód: Uczen
 
 
post 22/10/2013, 9:20 Quote Post

Jestem obecnie w II klasie gimnazjum, zamierzam wziąć udział w konkursie kuratoryjnym z historii, przynajmniej na szczeblu szkolnym. Jakich zadań można się spodziewać? (woj. warmińsko-mazurskie)
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Andzio1999
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 217
Nr użytkownika: 80.807

Adrian
Stopień akademicki: patriota
Zawód: uczeñ
 
 
post 22/10/2013, 21:15 Quote Post

Hmmm...też będę brał udział w tym konkursie lecz w województwie podlaskim (czyli niedaleko Ciebie smile.gif ) .W pierwszym etapie u mnie będą wydarzenia od starożytności (czyli kultura grecka,rzymska,egipska) do rozbiorów polski.Będą to podstawy,czyli koronacja na cesarza karola wielkiego,chrzest Polski,piastowie,Jagiellonowie,coś na mapie,renesans,gotyk itd. itd.,ogólnie podstawy kl II Gimnazjum tongue.gif .

Sądzę że u Ciebie będzie podobnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
ATID
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 84.672

 
 
post 30/10/2013, 21:09 Quote Post

Też jestem z II gimnazjum, ja jestem z lubelskiego i pisałem już t, est. Był całkiem trudny jak na 1 etap. U mnie były pytania prawda/fałsz ze starożytności, obrazki z budowlami ze starożytności, bogowie greccy i ich rzymscy odpowiednicy, radzę też powtórzyć pojęcia związane ze średniowieczem, jak np. gildia czy regalia, bo u nas to było, no i przywileje szlacheckie, które są chyba na każdym konkursie wink.gif U nas była do tego jeszcze idiotyczna granica 90%, przez którą do drugiego etapu dostanie się co najwyżej kilka osób z mojego powiatu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
lidzik
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 84.890

Ada
 
 
post 8/11/2013, 17:05 Quote Post

Również mieszkam w województwie warmińsko-mazurskim, jestem już po etapie szkolnym. Z tego co wiem, mam 84%. Czekam jednak na oficjalne listy.

Jestem w III gimnazjum smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej