Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Obrona przed rakietami
     
An_Old_Man
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 915
Nr użytkownika: 100.119

 
 
post 10/05/2019, 17:32 Quote Post

Pamiętając że jest to forum historyczne i większość użytkowników nie zna podstawowych praw fizyki, co więcej nie wymagano od nich umiejętności rachunkowych, nie zrobię tu wykładu ale zapytam tylko czemu dla kogoś jakiś tam link staje się wyrocznią? Jestem człowiekiem niskiej wiary
QUOTE
...Phouty dał linka zresztą, post 21. B747 potrafił zestrzelić pocisk balistyczny, jest to w linku....
Ktoś przeczyta i uwierzy a ktoś inny nie. Jak mamy walczyć na "linki" to ja zapodam Ten Ktoś tu wcześniej prosił o konkrety więc gorąco polecam. Zapraszam do dyskusji za jakieś 5 lat. Ponieważ po pracy staram się zapomnieć że jestem inżynierem chwilami obserwuję przyrodę.
Filogenetyczne zachowania jak np. stroszenie sierści albo piór aby wydać się większym uważam za celowe w sytuacji zagrożenia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Barg
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.879
Nr użytkownika: 56.976

 
 
post 10/05/2019, 17:48 Quote Post

QUOTE(An_Old_Man @ 10/05/2019, 17:32)
Pamiętając że jest to forum historyczne i większość użytkowników nie zna podstawowych praw fizyki, co więcej nie wymagano od nich umiejętności rachunkowych, nie zrobię tu wykładu ale zapytam tylko czemu dla kogoś jakiś tam link staje się wyrocznią? Jestem człowiekiem niskiej wiary
QUOTE
...Phouty dał linka zresztą, post 21. B747 potrafił zestrzelić pocisk balistyczny, jest to w linku....
Ktoś przeczyta i uwierzy a ktoś inny nie. Jak mamy walczyć na "linki" to ja zapodam Ten Ktoś tu wcześniej prosił o konkrety więc gorąco polecam. Zapraszam do dyskusji za jakieś 5 lat. Ponieważ po pracy staram się zapomnieć że jestem inżynierem chwilami obserwuję przyrodę.
Filogenetyczne zachowania jak np. stroszenie sierści albo piór aby wydać się większym uważam za celowe w sytuacji zagrożenia.
*


Skoro "gorąco polecasz" to daj konkretny tekst, a nie spis treści, jakiejś pracy. W linku Phouty były konkretne twierdzenia, że laser na samolocie potrafił zestrzelić rakietę balistyczną. Twój spis treści, do tego polskiej pracy, tego w żaden sposób nie obala.

Ja rozumiem, że ciebie boli to iż za parę lat może okazać się, że wszystkie rosyjskie inwestycje w OPL typu S-400 itp. staną się z dnia na dzień zmarnowane i przestarzałe wobec samolotów nawet czwartej generacji (F-16, F-15 itp) wyposażonych w laser do samoobrony, ale cóż... rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez Barg: 10/05/2019, 17:50
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 10/05/2019, 18:55 Quote Post

Aby było jasne, nie neguje istnienia broni laserowej, która można by zamontować na samolotach. Ale jestem niedowiarkiem, więc pytam.
CODE
za parę lat może okazać się, że wszystkie rosyjskie inwestycje w OPL typu S-400 itp. staną się z dnia na dzień zmarnowane i przestarzałe wobec samolotów nawet czwartej generacji (F-16, F-15 itp) wyposażonych w laser do samoobrony

F-16 ma jaki udźwig? Maksymalny chyba ponad 7 ton. Biorąc jednak poprawkę na dodatkowy zapas paliwa uzbrojenia może wziąć mniej. Powiedzmy, że na uzbrojenie ofensywne zostawiamy 2 tony. Ile będzie ważyć laser ze swym źródłem energii? Czy da się skonstruować takie coś, mogące oddać co najmniej kilka "strzałów" a ważące mniej niż 4 tony? Nie wiem - pytam się? do tej pory wydawało mi się, że laser trochę energii potrzebuje, więc to źródło energii będzie musiało trochę ważyć. Nie znam się na technologii laserowej, ale chętnie bym się coś dowiedział - więc?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
An_Old_Man
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 915
Nr użytkownika: 100.119

 
 
post 10/05/2019, 20:38 Quote Post

Miłych snów o promieniach śmierci made in USA. To mój ostatni wpis na forum miłośników Stanów Zjednoczonych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Daweo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.778
Nr użytkownika: 77.396

 
 
post 18/05/2019, 8:14 Quote Post

U.S.Army wybrała zespół Dynetics-Lockheed Martin do opracowania nowego systemu laserowego. Efektem kontraktu o wartości 130000000 USD ma być High Energy Laser Tactical Vehicle Demonstrator lub w skrócie HEL TVD, to jest laser o mocy 100 kW na ciężarówce, który ma być gotowy do testów w 2022. HEL TVD opracowywany jest w ramach programu Indirect Fire Protection Capability Increment 2, którego celem jest opracowanie zapewnienie obrony przed rakietami, artylerią, moździerzami, pociskami "cruise" oraz dronami. Lockheed Martin dostarczy system laserowy i będzie odpowiedzialny za połączenie wszystkiego w całość, a Rolls-Royce system zasilania bazujący na silniku M250.

(za: defensenews.com)

Ten post był edytowany przez Daweo: 18/05/2019, 8:16
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 19/05/2019, 9:41 Quote Post

CODE
to jest laser o mocy 100 kW na ciężarówce

Czyli na samolocie myśliwskim to, na oko, raczej się nie zmieści...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.878
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 19/05/2019, 13:58 Quote Post

QUOTE(Barg @ 10/05/2019, 18:48)
QUOTE(An_Old_Man @ 10/05/2019, 17:32)
Pamiętając że jest to forum historyczne i większość użytkowników nie zna podstawowych praw fizyki, co więcej nie wymagano od nich umiejętności rachunkowych, nie zrobię tu wykładu ale zapytam tylko czemu dla kogoś jakiś tam link staje się wyrocznią? Jestem człowiekiem niskiej wiary
QUOTE
...Phouty dał linka zresztą, post 21. B747 potrafił zestrzelić pocisk balistyczny, jest to w linku....
Ktoś przeczyta i uwierzy a ktoś inny nie. Jak mamy walczyć na "linki" to ja zapodam Ten Ktoś tu wcześniej prosił o konkrety więc gorąco polecam. Zapraszam do dyskusji za jakieś 5 lat. Ponieważ po pracy staram się zapomnieć że jestem inżynierem chwilami obserwuję przyrodę.
Filogenetyczne zachowania jak np. stroszenie sierści albo piór aby wydać się większym uważam za celowe w sytuacji zagrożenia.
*


(...)

Ja rozumiem, że ciebie boli to iż za parę lat może okazać się, że wszystkie rosyjskie inwestycje w OPL typu S-400 itp. staną się z dnia na dzień zmarnowane i przestarzałe wobec samolotów nawet czwartej generacji (F-16, F-15 itp) wyposażonych w laser do samoobrony, ale cóż... rolleyes.gif
*


Ja rozumiem, że sprawa jest dla Ciebie jasna - ktoś nie wierzy lub wątpi w informacje amerykańskiego wojska = jest rosyjskim trollem lub co najmniej rosyjskim zwolennikiem.
Nikt nie podważa takiej informacji tak po prostu, na podstawie znanej sobie wiedzy - zawsze musi coś/ktoś za tym stać. Amerykańskie wojsko podaje zawsze informacje tylko i wyłącznie prawdziwe, więc kto mógłby nie wierzyć w coś takiego?
Super otwartość poglądów i ocen, ale co taka argumentacja wnosi do dyskusji?

Zresztą przecież w tym momencie fakt, iż nie istnieje jeszcze laser montowany na myśliwcach wynika z już podanych informacji. Dopiero może będzie istniał za kilka lat.


Najpierw podrzucę wiadomość sprzed półtora roku, myślę wyjaśni pewne dwa drobne szczegóły:
QUOTE
Amerykańskie wojsko złożyło zamówienie na stworzenie prototypu lasera do zainstalowania na myśliwcu. Koncern Lockheed Martin ma go przekazać do testów w 2021 roku. Nie należy się jednak spodziewać strzelania wiązkami światła i niszczenia wrogich samolotów jak w filmach science fiction. Na razie poziom technologii pozwala bowiem myśleć jedynie o systemach do samoobrony.
(...)
To część większego programu oznaczonego akronimem SHiELD (ang. - tarcza), mającego zaowocować laserem o mocy 30 kilowatów zamontowanym na myśliwcu. 30 kilowatów to stosunkowo niewielka moc, stąd ograniczenie do zadań obronnych. (...)
Na razie ambicje są więc znacznie mniejsze. Efektem programu SHiELD ma być zasobnik podwieszany na zewnątrz myśliwca, zawierający zarówno laser, jak i jego systemy chłodzenia oraz zasilania. Ma być podobnej wielkości do stosowanych obecnie dodatkowych zbiorników paliwa, które można często zobaczyć pod skrzydłami i kadłubami zachodnich myśliwców. W przyszłości planuje się zwiększanie mocy lasera oraz jego zminiaturyzowanie na tyle, aby móc go wbudować w samolot.
(...)
W tym roku zaprezentowano między innymi eksperymentalny laser podwieszony pod śmigłowcem AH-64 Apache, którego zadaniem ma być na razie eliminowanie małych dronów. Pokazano też podobne urządzenie zabudowane na transporterze opancerzonym Stryker, które również ma niszczyć małe bezzałogowce. 

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2...usa,788109.html

Teraz przypomnę info podlinkowane przez Neta:
QUOTE
I sporo wskazuje na to, że planowane na 2021 rok testy takiego systemu zamontowanego już na samolocie mają duże szanse realizacji.
(...)
Oczywiście ostateczna wersja systemu SHiELD musi być zminiaturyzowana, tak aby można było zamontować ją na myśliwcu.


Czyli jak rozumiem skoro testy są nadal naziemne, to na razie cały sprzęt jeszcze nie ma możliwości być nawet podwieszony w zasobniku pod myśliwiec, czekamy na odpowiednią miniaturyzację, nad którą prace trwają.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Barg
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.879
Nr użytkownika: 56.976

 
 
post 22/10/2019, 7:40 Quote Post

W trzecim kwartale 2020 roku (Amerykanie podają 4 kwartał, ale chodzi o ich rok budżetowy, który kończy się 30 września) na pokładzie okrętu desantowego USS Portland mają rozpocząć się testy lasera 150kW zbudowanego w ramach programu SSL-TM przez Northrop Grumman. Do tej pory na USS Portland był testowany laser 30 kW. Laser pojawił się już w porcie w San Diego, gdzie jest okręt.
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Darth Bane
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.282
Nr użytkownika: 78.386

Stopień akademicki: jest
Zawód: powazny
 
 
post 22/10/2019, 8:35 Quote Post

QUOTE(Barg @ 22/10/2019, 8:40)
W trzecim kwartale 2020 roku (Amerykanie podają 4 kwartał, ale chodzi o ich rok budżetowy, który kończy się 30 września) na pokładzie okrętu desantowego USS Portland mają rozpocząć się testy lasera 150kW zbudowanego w ramach programu SSL-TM przez Northrop Grumman. Do tej pory na USS Portland był testowany laser 30 kW. Laser pojawił się już w porcie w San Diego, gdzie jest okręt.
*


Prametry laserów 100 kW czy 150 kW w Rosji budzą śmiech. Acha jeszcze "będą" bo wydadzą ileś tam zielonych papierów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Barg
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.879
Nr użytkownika: 56.976

 
 
post 22/10/2019, 8:41 Quote Post

QUOTE(Darth Bane @ 22/10/2019, 8:35)
Prametry laserów 100 kW czy 150 kW w Rosji budzą śmiech. Acha jeszcze "będą" bo wydadzą ileś tam zielonych papierów.
*


A niby Rosja ma coś lepszego?
Laser 30kW zamontowany na USS Portland już strącał drony, trafiał i niszczył małe łodzie motorowe.
Laser 150 kW prawdopodobnie będzie wystarczający aby zestrzelić rakietę przeciwokrętową. Ale to się właśnie przetestuje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Darth Bane
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.282
Nr użytkownika: 78.386

Stopień akademicki: jest
Zawód: powazny
 
 
post 22/10/2019, 10:07 Quote Post

Według opracowań rosyjskich odpowiednikiem k7,62x 51 jest przekazanie celowi 5 kilodżuli energii, 9 mm Parabelum 1,6 kilodżuli. Czyli przy oświetleniu celu przez 1 sekundę starczyło by (w idealnych warunkach około 5 kW i 1,6 kW. W praktyce rząd wielkości więcej. Czyli 50 kW dla "karabinu maszynowego i 16 kW dla pistoletu maszynowego lub pistoletu. Co do armii Rosja już ma na wyposażeniu seryjnie wprowadzoną broń laserową. Już ma a nie będzie mieć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Barg
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.879
Nr użytkownika: 56.976

 
 
post 22/10/2019, 10:19 Quote Post

QUOTE(Darth Bane @ 22/10/2019, 10:07)
Według opracowań rosyjskich odpowiednikiem k7,62x 51 jest przekazanie celowi 5 kilodżuli energii, 9 mm Parabelum 1,6 kilodżuli. Czyli przy oświetleniu celu przez 1 sekundę starczyło by (w idealnych warunkach około 5 kW i 1,6 kW. W praktyce rząd wielkości więcej. Czyli 50 kW dla "karabinu maszynowego i 16 kW dla pistoletu maszynowego lub pistoletu. Co do armii Rosja już ma na wyposażeniu seryjnie wprowadzoną broń laserową. Już ma a nie będzie mieć.
*


Rosja oficjalnie podała, że ma w próbnej eksploatacji tylko laser Pierieswiet i tyle. Nikt nigdzie nie opublikował jego parametrów. Widocznie jest się czego wstydzić.
Co więcej nikt nigdzie NIE pokazał prób ze strzelań tego lasera, czyli NIE pokazał jak on funkcjonuje i co może zniszczyć.
A ze względu na odległość, zachmurzenie, mgły, wilgotność powietrza - słowem warunki atmosferyczne - nie jest w stanie oślepiać wojskowych satelitów - bo takie bajki też Rosjanie opowiadali. Poza tym akurat wojskowe amerykańskie satelity rozpoznawcze to są w większości SAR.

No a teraz poproszę abyś podał jakie to lasery ma Rosja porównywalne z SSL-TM, lub nawet LAWS.

Ten post był edytowany przez Barg: 22/10/2019, 10:32
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Darth Bane
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.282
Nr użytkownika: 78.386

Stopień akademicki: jest
Zawód: powazny
 
 
post 22/10/2019, 10:40 Quote Post

A tak tak zapomniałem, że USA już ma lasery w opracowaniu a Rosja dopiero jeden typ w jednostkach bojowych testuje - czyli nie ma. Podobnie jak szeregu innych broni strategicznych, dlatego USA poleca im zaprzestać produkcji bo naskarżą do Rady Bezpieczeństwa ONZ. Tak to jest...
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Barg
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.879
Nr użytkownika: 56.976

 
 
post 22/10/2019, 11:20 Quote Post

QUOTE(Darth Bane @ 22/10/2019, 10:40)
A tak tak zapomniałem, że USA już ma lasery w opracowaniu a Rosja dopiero jeden typ w jednostkach bojowych testuje - czyli nie ma. Podobnie jak szeregu innych broni strategicznych, dlatego USA poleca im zaprzestać produkcji bo naskarżą do Rady Bezpieczeństwa ONZ. Tak to jest...
*


Po pierwsze - w USA testuje lasery na jednostkach bojowych -laser LaWS najlepszym przykładem - bo on był testowany na USS Ponce już od sierpnia 2014 roku.
Po drugie - to że Rosja coś twierdzi oficjalnie odnośnie broni nie ma kompletnie znaczenia, gdy nie przedstawia dowodów na to.
Po trzecie - gdyby taki laser w Rosji istniał, choćby o mocy 15kW to już by próbowała go sprzedać, tak jak próbuje wszystkim sprzedać swój najnowszy kompletnie niedopracowany samolot Su-57. Rosja sprzedaje wszystkim kto tylko chce kupić swoją najnowszą broń, np. Su-35, Su-30, MiG-29, S-400, Kalibry, nawet wydzierżawia swoje atomowe okręty podwodne (do Indii) mimo, że we flocie brakuje ich drastycznie. Tak więc skoro zwykłego lasera nie próbuje nikomu wcisnąć to Putin może sobie bajki opowiadać o jego eksploatacji w jednostkach bojowych.
Po czwarte - przedstaw dowody jakie to parametry mają rosyjskie lasery eksploatowane w jednostkach bojowych (może być też testowych). Danych Pierieswieta wedle mojej wiedzy nikt nigdzie nie publikował, a co więcej nie pokazano nawet jak strzela i w co trafia. ZERO.
Po piąte - USA poprosiło grzecznie Rosję aby nie łamała traktatu INF. I tu USA nie twierdziło że Rosja nie ma rakiet o donośności w przedziale 500-5500 km wystrzeliwanych z wyrzutni lądowych, tylko wręcz przeciwnie. A skoro Rosja złamała INF to i USA z niego wyszło.
Po szóste - nigdzie USA nie miało pretensji do Rosji o jakiś laser, który nawet jakby istniał nie byłby bronią strategiczną, czy łamał jakieś układy itp. A wręcz przeciwnie to Rosja ma pretensje do USA że ta rozmieszcza defensywne instalacje przeciwrakietowe w Polsce i Rumuni. A przecież nikt w Polsce czy USA nie mówi aby Rosja wycofała swoje systemy przeciwrakietowe S-400 z Kaliningradu.

PS. Oczywiście dobrze wiem, że NIE ODPOWIESZ na mój punkt czwarty, bo to co napisałeś to jak zwykle kłamstwa putinowskiej propagandy.

Ten post był edytowany przez Barg: 22/10/2019, 12:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Darth Bane
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.282
Nr użytkownika: 78.386

Stopień akademicki: jest
Zawód: powazny
 
 
post 22/10/2019, 12:29 Quote Post

QUOTE(Barg @ 22/10/2019, 12:20)
QUOTE(Darth Bane @ 22/10/2019, 10:40)
A tak tak zapomniałem, że USA już ma lasery w opracowaniu a Rosja dopiero jeden typ w jednostkach bojowych testuje - czyli nie ma. Podobnie jak szeregu innych broni strategicznych, dlatego USA poleca im zaprzestać produkcji bo naskarżą do Rady Bezpieczeństwa ONZ. Tak to jest...
*


Po pierwsze - w USA testuje lasery na jednostkach bojowych -laser LaWS najlepszym przykładem - bo on był testowany na USS Ponce już od sierpnia 2014 roku.
Po drugie - to że Rosja coś twierdzi oficjalnie odnośnie broni nie ma kompletnie znaczenia, gdy nie przedstawia dowodów na to.
Po trzecie - gdyby taki laser w Rosji istniał, choćby o mocy 15kW to już by próbowała go sprzedać, tak jak próbuje wszystkim sprzedać swój najnowszy kompletnie niedopracowany samolot Su-57. Rosja sprzedaje wszystkim kto tylko chce kupić swoją najnowszą broń, np. Su-35, Su-30, MiG-29, S-400, Kalibry, nawet wydzierżawia swoje atomowe okręty podwodne (do Indii) mimo, że we flocie brakuje ich drastycznie. Tak więc skoro zwykłego lasera nie próbuje nikomu wcisnąć to Putin może sobie bajki opowiadać o jego eksploatacji w jednostkach bojowych.
Po czwarte - przedstaw dowody jakie to parametry mają rosyjskie lasery eksploatowane w jednostkach bojowych (może być też testowych). Danych Pierieswieta wedle mojej wiedzy nikt nigdzie nie publikował, a co więcej nie pokazano nawet jak strzela i w co trafia. ZERO.
Po piąte - USA poprosiło grzecznie Rosję aby nie łamała traktatu INF. I tu USA nie twierdziło że Rosja nie ma rakiet o donośności w przedziale 500-5500 km wystrzeliwanych z wyrzutni lądowych, tylko wręcz przeciwnie. A skoro Rosja złamała INF to i USA z niego wyszło.
Po szóste - nigdzie USA nie miało pretensji do Rosji o jakiś laser, który nawet jakby istniał nie byłby bronią strategiczną, czy łamał jakieś układy itp.

PS. Oczywiście dobrze wiem, że NIE ODPOWIESZ na mój punkt czwarty, bo to co napisałeś to jak zwykle kłamstwa putinowskiej propagandy.
*


Właściwie post nie kwalifikuje się do odpowiedzi, ale niech stracę. Danych Piereswieta oczywiście nie ma. Są ściśle tajne. Natomiast to co napisałem o wymogach energetycznych mówi samo za siebie. USA jest na poziomie odpowiedników broni kalibru 7,62x51 czy maksymalnie 12,7. Piereswiet to broń klasyfikowana do strategicznej. Nie ośmieszaj się 15 kW,"niech zrobią"....
Co do rakiet strategicznych które dezawuują całą Tarczę Antyrakietową Amerykanie zastrzeżenia złożyli oficjalnie Rosja odpowiedziała oficjalnie i przez rzecznika MSZ, kto wie może za miesiąc ktoś w Polsce też o tym napisze? Acha Jeszce podobno, zdaniem USA, Rosja nie może budować bazy rakietowej na Kubie (ma bronić Meksyku przed Kimem) oraz atomowych OP i lotniczej w Wenezueli (nie wiedzieć czemu)
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej