Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Iran - Polska, Czy sa jakieś związki ?
     
Gryzio
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.078
Nr użytkownika: 60

 
 
post 17/02/2006, 9:27 Quote Post

QUOTE(Kon-dzia @ 16/02/2006, 22:58)
Znowu ktoś wyjeżdża z jakimiś Sarmatami, Białochorwatami. Skąd wogóle ci ludzie tych białochorwatów. Może jakieś źródło.
*



Rozumiem, że zapiski Konstantinosa Porphyrogennetosa albo Nestora "Powest wremiennych let" do źródeł się nie zalicza? rolleyes.gif Nie pamietam już , ale w "Żywocie Św. Wojciecha" też jest coś na ten temat. O toponimach, wątku chionicko-awarskim itp rzeczach nie chce mi się pisać ...wystarczy, że przeczytacie dyskuję w topic'u pt "Narodziny Państwa Polskiego" tam się fachowcy w tym temacie wypowiadają, choć uprzedzam, że niektóre hipotezy/tezy są tam smiałe, aha no i sporo tego... bite 43strony postów.
Poza tym, nie chce mi się już wyjaśniać , że jest różnica w stwierdzeniu polska szlachta wywodzi się od Sarmatów ( bo to szalony skrót myślowy), a powiedzeniu w trybie przypuszczającym, że "niewykluczone jest, bądź wiele wskazuje na chorwacko/sarmacko/chionicko/irańskie (niepotrzebne skreślić)pochodzenie, części starszyzny plemiennej, ludow słowiańskich osiadłych na obecnych ziemiach Polski we wczesnym średniowieczu rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
jansze
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 114
Nr użytkownika: 14.072

 
 
post 17/02/2006, 9:32 Quote Post

Z tego co wyżej przeczytałem i wcześniej napisałem
Wynika jedna sprawa
Coś takiego jak SŁOWIANIN nie istniało albo był kiedyśmały ludek który używał takiego języka ale nic praktycznie po najazdach nie zostało z niego
Jedyne co łączy SŁOWIAN to SŁOWO - czyli JĘZYK
Słowianie to nie lud nie rasa tylko wspulnota ludzi mówiących danym językiem - tak jak łacina - którą mówiło wiele narodów - tak jak obecnie angielski i hiszpański
Sątu i CHORWACI ALANOWIE SARMACI-SCYCI? IRAŃCZYCY, CHAZARZY BUŁGARZY MIADZIARZY WĘGRZY HUNOWIE TATARZY, GOCI SWAREGOWIE-WAREGOWIE, UGROFINOWIE, BAŁTOWIE - postuluję największy wpływ na ten język właśnie tej grupy etnicznej; a także wiele innych ludów zamieszkujących tereny podbite przez "słowian"
Sam tego teżnie wyssałem z palca bo czytałem o tym w pewnym artykule
Staje się męczące dyskutowanie na te tematy - łacniej was czytać niż komentować - polecam literaturę - a jest jej multum - sam mam tego gdy policzyłem kilka prawie dziesięć tysiecy stron ohmy.gif - to nie ma sęsu parę lat mi zajmie przebrnięcie przez to - są to historie wszystkich tych ludow, sprawozdania z wykopalisk, opracowania ich języków i pisma w to trzeba wrzucić Braci sobłuńskich chrześcijaństwo greków rzymian żydów arabwo oraz hindusów i chińczyków oraz mongołów i td......
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 17/02/2006, 9:34 Quote Post

Sadze ze nikt nie neguje mozliwosci ze kilkunastu czy kilkudziesieciu sarmatów mogło sie osiedlic wsród ludności słowianskiej. Pewnie duzo wiecej germanów, mogło tez tak zrobic, a pewnie znalazło by sie kilku bizantyjczyków i kupców arabskich. Ale chyba nie o takich rzeczach chodzi w dyskusji?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 17/02/2006, 9:37 Quote Post

QUOTE(jansze @ 17/02/2006, 10:32)
Z tego co wyżej przeczytałem i wcześniej napisałem
Wynika jedna sprawa
Coś takiego jak SŁOWIANIN nie istniało albo był kiedyśmały ludek który używał takiego języka ale nic praktycznie po najazdach nie zostało z niego
Jedyne co łączy SŁOWIAN to SŁOWO - czyli JĘZYK
Słowianie to nie lud nie rasa tylko wspulnota ludzi mówiących danym językiem - tak jak łacina - którą mówiło wiele narodów - tak jak obecnie angielski i hiszpański
Sątu i CHORWACI ALANOWIE SARMACI-SCYCI? IRAŃCZYCY, CHAZARZY BUŁGARZY MIADZIARZY WĘGRZY HUNOWIE TATARZY, GOCI SWAREGOWIE-WAREGOWIE, UGROFINOWIE, BAŁTOWIE - postuluję największy wpływ na ten język właśnie tej grupy etnicznej; a także wiele innych ludów zamieszkujących tereny podbite przez "słowian"
Staje się męczące dyskutowanie na te tematy - łacniej was czytaćniż komentować - polecam literaturę - a jest jej multum - sam mam tego gdy policzyłem kilka prawie dziesięć tysiecy stron ohmy.gif - to nie ma sęsu parę lat mi zajmie przebrnięcie przez to - są to historie wszystkich tych ludow, sprawozdania z wykopalisk, opracowania ich języków i pisma w to trzeba wrzucić Braci sobłuńskich chrześcijaństwo greków rzymian żydów arabwo oraz hindusów i chińczyków oraz mongołów i td......
*


Sory Jansze ale nie chwytam. Jaka jest wspólnota jezykowa Chazarów, ,Alanów, Polaków i Wegrów?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
jansze
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 114
Nr użytkownika: 14.072

 
 
post 17/02/2006, 9:51 Quote Post

Ano taka że używali Łaciny podwórkowej tamtego regionu zwanej SŁOWIAŃSKIM wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 17/02/2006, 10:01 Quote Post

Edytuj to Jansze szybko bo sie ludzie bedą śmiali... Z serca radze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Kon-dzia
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.746
Nr użytkownika: 12.898

Konrad
 
 
post 17/02/2006, 10:15 Quote Post

QUOTE
Ano taka że używali Łaciny podwórkowej tamtego regionu zwanej SŁOWIAŃSKIM
Nie zdążył edytować więc ja zacznę wink.gif
Skoro węgrzy i inne wyżej wyniebione ludy posługiwały się słowiańskim to co im do łba póxniej strzeliło żeby używać (w przypadku węgrów) takiego porą... przepraszam głupiego języka.
No tak a Słowian nie było był tylko język słowiański. Szkoda że nie ma takiego emotikona tarzającego się ze śmiechu. Idea sztucznego języka w realiach barbarzyńskiej Europy jest powalająca. A te wszystkie ludy powszechniały go używały bo był taki łatwy? Poza tym jak przekraczały granicę Słowiańszczyzny to natychmiast go zaponimały. Znacznie łatwiej wytłumaczyć rozszerzanie się języków słowiańskich rozprzestrzenianiem plemion słowiańskich niż to że nagle kilkadziesiąt różnych plemion zaczęło używać wynalazku jakiegoś ichniego Zamenhofa laugh.gif laugh.gif laugh.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Domino
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 1.706

 
 
post 20/02/2006, 11:19 Quote Post

Istnieją zaskakujące podobieństwa na poziomie lingwistycznym, np. typu "tabar" - "topór", "taraban" - "taraban", "ban" - "pan". Nie wiadomo tylko, czy wynika to tylko z długotrwałego sąsiedztwa, czy może było coś więcej...
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
jansze
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 114
Nr użytkownika: 14.072

 
 
post 20/02/2006, 12:57 Quote Post

UAR - HUA
Po pierwsze chińczycy nie mają możliwości powiedzieć UAR - nie majątakich dźwięków w swoim zasobie językowym za to mają znaki i dźwięki na HUA
bardzo prosto można je powiązać
w języku polskim istnieje do dziś tendencja do tego aby nie pisać na początku samogłoski -wstawia się H,J,G które się wymieniają - jak widać obecnie naginana pod wpływem językow obcych - poprostu język słowiański pochodzi od języków typu arabskiego czy hinduskiego - czyli sylabicznych - ale jedna sylaba to jedna spółgłoska + jedna samogłoska a nie tak jak obecnie wiele wariantów - tak zwane otwarte i zamknięte sylaby - zaginęły również samogłoski słabe które oddzielały spółgłoski (prawie takie jak w arabskim)
R jest u nas wibrujące ale w wielu językach nie i wtapia się w A
(apropo tego to kolejny dowód na to że hiszpanie-goci i polacy mają więcej wspónego niżsięnam wydaje a goci nie byli za bardzo germanami wink.gif kolejny hihot ale oba te narody mają wibrujące R a żaden naród Germański nie - Francja Anglia Niemcy)
W większości języków R jest poprostu dźwięczną wibrującą formą L (Brak odróżnienia tych dzwięków w pewnych językach)
A Więc UAR - HUAR - HUA

Śmiech to zdrowie i ja to tylko dla śmiechu napisałem wink.gif
Więc niech się śmieją - rzeczywiście nie zdążyłem przeczytać i zmienić czegoś sleep.gif
Język słowiański wcale nie był w tamtych czasach porąbany raczej był jednym z prostrzych języków i zawierał prawie wszystkie głoski jakich używały plemiona sąsiednie w przeciwieństwie do sformalizowanej greki czy łaciny był bardzo elastyczny - młody
NIe można porównywać niestety słowiańskiego z 500 roku bo go nie znamy i nigdy nie poznamy ale miał z pewnością dużo więcej czasów/trybów niż obecny angielski bo nawet teraz ma więcej - a to jest atut
Wszyscy żyją w perzęswiadczeniu że słowiański jest trudny - bzdura - nauczcie się arabskiego - w starożytności nauczenie sie jakiegokolwiek języka indoeuropejskiego nastręcząło tyle samo problemu - bułgarzy i chorwaci nie byli słowianami a nauczyli się podobno tego języka, tak samo grecy i macedończycy
Madziarzy ze słowacji mówią obecnie słowackim Węgierski pochodzi z innej grupy językowej więc był z tym problem oraz jeszcze taki że Węgrzy stworzyli szybko własne państwo i przybyli jak już było po ptakach i to nie na ziemie słowian a na ziemie awarów
wink.gif tak apropos śmiechu
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 20/02/2006, 17:18 Quote Post

A litwini z Puńska mówia biegle po polsku, Czukcze po rosyjsku, niemcy z siedmogrodu, po rumunsku i czego to dowodzi?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Kon-dzia
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.746
Nr użytkownika: 12.898

Konrad
 
 
post 20/02/2006, 18:58 Quote Post

Grecy mówią językiem Słowiańskim? Macedończycy nazywają się tak tylko dlatego że mieszkają na terytorium historycznej Macedonii.
Chorwaci - no właśnie proszę mnie przekonać że to nie są słowianie. Jak już to kiedyś pisałem nie lubię tych skinheadzkich teorii "białochorwacji", "królów duchów" itp.
Co do łatwości używania języka - każdy jest łatwy jeżeli się nim posługujesz od dzieciństwa(albo jest podobnydo takiego języka)- arabski też. Te wszystkie ludy z tureckiej grupy językowej też musiałyby przyjąć język słowiański.
Ktoś uczy się języka zupełnie innego tylko dlatego że przynosi to duże korzyści albo dlatego że się wręcz musi. Na przykład dlatego, że twoi władcy się nim posługują.
Co do lingua franca. Zawsze jest to język społeczeństw które dominują politycznie, cywilizajnie, lub chociaż demograficznie. Powiedz mi dlaczego ci "chorwaci" wybrali, do jasnej ciasnej, właśnie słowiański.
p.s. głupi język miałem na myśli węgierski wink.gif Przy całym szacunku do Węgrów
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Bazyli
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.066
Nr użytkownika: 13.822

Stopień akademicki: jakiś jest...
Zawód: handlowiec pogl¹dami
 
 
post 20/02/2006, 20:47 Quote Post

Kon-dzia, czy pytasz retorycznie ? Jeśli "tak" to nie dostrzegam żadnej figury, jesli nie to odpowiadam. Patrz własny post od słów " Zawsze jest to język ...".
Przecież etnos, który było stac na "zalanie" połowy Europy raczej dominował demograficznie nad stosunkowo nielicznymi grupami chorwackimi (sarmackimi).
PS Przypomniał mi się opis Nestora z "Powieści minionych lat" mówiący o Lachach. Pamietacie ? Wśród Lachów wymienia Mazowaszan, Pomorzan, Wieletów (?) ale NIC nie wspomina o południowej Polsce, na terenie której miała się znajdować Chorwacja niechrzczona=Biała. I co ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Inny Tomek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 4.534

 
 
post 20/02/2006, 20:57 Quote Post

QUOTE(jansze @ 20/02/2006, 12:57)
(apropo tego to kolejny dowód na to że hiszpanie-goci i polacy mają więcej wspónego niżsięnam wydaje a goci nie byli za bardzo germanami wink.gif


Przepraszam, chyba nie zrozumiałem... Hiszpanie=Goci??? Owszem, było trochę Wizygotów na Półwyspie Iberyjskim, ale kogo tam nie było?? A juz po twierdzeniu, że Goci nie byli Germanami, ręce opadająsad.gif Jakież to są wyznaczniki etnosu w starożytnosci, jeżeli nie język?? (Abstrahując od faktu, że akurat o językach starożytności wiele nie wiadomo). Ten post tłumaczy tylko jedno stwierdzenie, tu akurat zamieszczone przez mnie w nieco tendencyjnym kontekście

QUOTE
Śmiech to zdrowie i ja to tylko dla śmiechu napisałem wink.gif

 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Gryzio
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.078
Nr użytkownika: 60

 
 
post 20/02/2006, 21:03 Quote Post

QUOTE(Kon-dzia @ 20/02/2006, 19:58)
Chorwaci - no właśnie proszę mnie przekonać że to nie są słowianie. Jak już to kiedyś pisałem nie lubię tych skinheadzkich teorii "białochorwacji", "królów duchów" itp.


Kom'dzia...bez urazy, ale nawet jabyś wyglądał jak Angelina Jolie to chyba jednak bym nie usiłował Cię przekonywać , że WIELE WSKAZUJE NA IRAŃSKI RODOWÓD CHORWATÓW....po prostu już na tym forum tyle pisano na ten temat, a to, że podpisują się pod tą hipotezą wielbiciele Królów Duchów, Hariów, Słowian w Chinach itd....no cóż...c'la vie...nie można zakładac , tylko z tego powodu , że to bzdura...mi już naprawdę nie chce się dywagować na ten temat...mogę jedynie polecieć Ci zakup książki Sarmaci prof.T.Sulimirskiego, i zakończyć konkluzją , że mnie analiza dokonana przez w/w autora przekonuje
.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Kon-dzia
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.746
Nr użytkownika: 12.898

Konrad
 
 
post 20/02/2006, 22:41 Quote Post

No właśnie a mnie nie przekonuje. Przypomnę że co do sarmackiego pochodzenia nazwy "chorwaja" wśród naukowców są poważne kontrowersje (podobnie jak nad pochodzeniem nazwy "słowianie") Jeżeli nawet jest pochodzenia irańskiego odnosi się wszędzie do słowian (przynajmniej w tych czasach o których możemy mieć pewność co do używanego języka). Zaś co do znaków rodowych. Są to proste znaki graficzne które mogą mieć różne pochodzeni np
http://www.omniglot.com/writing/runic.htm
Niektóre chyba przypominają sarmackie tamgi wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej