Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
41 Strony « < 20 21 22 23 24 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Czy chrzescijanstwo powoli umiera ?, Ocena czasow
     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 2/11/2017, 21:20 Quote Post

QUOTE(polaris32 @ 2/11/2017, 15:57)
Trzeba naprawdę być niewidomym, by nie widzieć, że to koniec epoki tej religii. Co chwile w świecie słychać coś z rodzaju wyprowadzeniu religii szkól czy zerwaniu konkordatu. No i systematycznie liczby wiernych wszędzie spadają.
*


Za łatwo klawiatura przyjmuje takie "prognozy". Zwłaszcza ze źle dobranymi kwantyfikatorami.


QUOTE(Sghjwo @ 2/11/2017, 17:19)
QUOTE(szczypiorek @ 2/11/2017, 22:00)
QUOTE
szykuje się niezła reaktywacja

Może Ci chodzi o wzrost nastrojów nacjonalistycznych w ostatnich latach? Ale nie wiem czy to można łączyć z falą powrotu do religii. Bo taki narodowy skręt w prawo niekoniecznie idzie w parze z kwestią wiary. Przynajmniej w Polsce. Tak mi się wydaje.

Nasi forumowi narodowcy deklaruja sie jako ateisci.

Ci slabo wierzacy odejda, pozostanie sllnie wierzaca grupa, duzo mniej liczna, ale bardziej religijna
*


Dokładnie. Oddałeś dość prawdopodobny scenariusz, wskazują na niego chociaźby statystyki Kościoła w Polsce (dominicantes i comunicantes). Pewnie podobnie to będzie wyglądać w reszcie Europy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #316

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 3/11/2017, 1:14 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 2/11/2017, 23:20)
W Europie generalnie. Twardych danych nie mam. Tak mi wyszło. Czas pokaże dość szybko, czy mam rację. "Dość szybko" czyli w obrębie jednego, dwóch pokoleń. A być może szybciej- w najbliższych latach.

Troche malo przekonywujacy dowod i nieweryfikowalny dla naszego pokolenia. Mnie wychodzi cos innego, popatrz jak laicyzacja nastapila w ciagu ostatnich 60 lat, myslisz ze trand sie odwroci? Zalew Islamu moze i zjednoczy Europe do "walki", ale wiary juz nie przywroci. To ze bedzie to pod "sztandarami Chrystusa" nie oznacza bedzie oznaczac wiary w niego.
 
User is online!  PMMini Profile Post #317

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 3/11/2017, 2:51 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 3/11/2017, 1:14)
Zalew Islamu moze i zjednoczy Europe do "walki", ale wiary juz nie przywroci.
*


Niech tylko zaczną latać pociski to też i się zaczną masowe cudowne nawracania. Ateiści będą klepać pacierze aż miło.
 
User is offline  PMMini Profile Post #318

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 3/11/2017, 3:18 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 3/11/2017, 1:14)
Troche malo przekonywujacy dowod i nieweryfikowalny dla naszego pokolenia.
Nie jest to żaden dowód i nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Obstawiam jednak, że zostanie to zweryfikowane szybciej niż myślisz.
QUOTE
Zalew Islamu moze i zjednoczy Europe do "walki", ale wiary juz nie przywroci. To ze bedzie to pod "sztandarami Chrystusa"  nie oznacza bedzie oznaczac wiary w niego.
Nie doceniasz według mnie ludzkiej przypadłości, która werbalizuje się w przysłowiu- "Jak trwoga to do Boga" rolleyes.gif

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #319

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 3/11/2017, 8:11 Quote Post

QUOTE(gregski @ 3/11/2017, 3:51)
QUOTE(Sghjwo @ 3/11/2017, 1:14)
Zalew Islamu moze i zjednoczy Europe do "walki", ale wiary juz nie przywroci.
*


Niech tylko zaczną latać pociski to też i się zaczną masowe cudowne nawracania. Ateiści będą klepać pacierze aż miło.
*



Faktem jest, że strach to najlepsza pożywka dla wszelkich religii. O ile ewentualna wojna ateistów raczej nie przekona do zmiany poglądów i zachowań, to zapewne wielu "wierzących ale niepraktykujących" znów stałoby się "wierzącymi i praktykującymi".
 
User is offline  PMMini Profile Post #320

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.488
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 3/11/2017, 11:23 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 3/11/2017, 4:18)
QUOTE
Zalew Islamu moze i zjednoczy Europe do "walki", ale wiary juz nie przywroci. To ze bedzie to pod "sztandarami Chrystusa"  nie oznacza bedzie oznaczac wiary w niego.
Nie doceniasz według mnie ludzkiej przypadłości, która werbalizuje się w przysłowiu- "Jak trwoga to do Boga" rolleyes.gif
*


Ponieważ już od lat straszono tym to już dawno powinny być widoczne efekty nawrócenia w Europie.
A są?
http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci...ocent,11989971/
http://niedziela.pl/artykul/10660/Religijnosc-w-Europie
W Niemczech liczba katolików spada - http://www.dw.com/pl/zaskakuj%C4%85ce-dane...zech/a-39848464

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 3/11/2017, 11:24
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #321

     
Sapiens
 

Samiec reakcjonista
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 19.098

Zawód: Inspektor
 
 
post 3/11/2017, 11:44 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 3/11/2017, 2:14)
To ze bedzie to pod "sztandarami Chrystusa"  nie oznacza bedzie oznaczac wiary w niego.
*



Jak będzie to "Chi Rho" (nawet jeśli pierwotnie był to znak solarny) to ja się pod taki sztandar garnę z sentymentu do cesarstwa rzymskiego (tylko nie wiem czy wobec zachodniego czy wschodniego), chociaż niepraktykujący jestem smile.gif

Ten post był edytowany przez Sapiens: 3/11/2017, 11:51
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #322

     
Ribenotow
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 514
Nr użytkownika: 101.792

 
 
post 3/11/2017, 12:05 Quote Post

Ja myślę, że z Katolicyzmem stanie się to samo co z parwosławiem to znaczy dominującą grupą staną się ateiści, agnostycy i deiści szanujący kościół i się z nim ustożsamiający.
 
User is offline  PMMini Profile Post #323

     
Elfir
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.039
Nr użytkownika: 80.708

OK
Zawód: ogrodnik
 
 
post 3/11/2017, 14:47 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 3/11/2017, 8:11)

Faktem jest, że strach to najlepsza pożywka dla wszelkich religii. O ile ewentualna wojna ateistów raczej nie przekona do zmiany poglądów i zachowań, to zapewne wielu "wierzących ale niepraktykujących" znów stałoby się "wierzącymi i praktykującymi".



Albo agnostycy zaczną praktykować "na wszelki wypadek" smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #324

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 4/11/2017, 15:11 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 3/11/2017, 11:23)
QUOTE(emigrant @ 3/11/2017, 4:18)
QUOTE
Zalew Islamu moze i zjednoczy Europe do "walki", ale wiary juz nie przywroci. To ze bedzie to pod "sztandarami Chrystusa"  nie oznacza bedzie oznaczac wiary w niego.
Nie doceniasz według mnie ludzkiej przypadłości, która werbalizuje się w przysłowiu- "Jak trwoga to do Boga" rolleyes.gif
*


Ponieważ już od lat straszono tym to już dawno powinny być widoczne efekty nawrócenia w Europie.
A są?
*


Żadne "już dawno". Na Zachodzie nie ma jeszcze powszechnego poczucia strachu. To dopiero przed nimi. Najwyraźniej dźganie nożami i wjeżdżanie taksówkami czy vanami w tłum to jeszcze za mało.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #325

     
Quinque
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 526
Nr użytkownika: 103.687

Stopień akademicki: Obywatel Meksyku
 
 
post 19/07/2018, 21:08 Quote Post

Ludzie ale wy bzdury piszecie aż się musiałem zarejestrować

QUOTE("wilczyca24823)
dającego się ogarnąć fizycznymi zmysłami co prawda prowadzi do ateizacji społeczeństw europejskich i kryzysów wiary.


Społeczeństwa się nie ateizują tylko laicyzują a to nie jest równoznaczne. Z resztą, "ateistów" i ateistów jest coraz mniej i w 2070 roku będzie ich jeszcze mniej niż obecnie

QUOTE("")
po wprowadzeniu go jako religii państwowej w Cesarstwie Rzymskim


Kiedy i przez kogo chrześcijaństwo zostało wprowadzone jako religia państwowa w cesarstwie Rzymskim?

QUOTE("")
Chrześcijaństwo jako takie


Co to jest chrześcijaństwo jako takie?

QUOTE("")
przy czym to nie byłaby żadna rewolucja, ale powrót do korzeni właśnie


Oczywiście nieajaka Wilczyca zna całe nauczanie Kościoła, Biblię, zna pisma Ojców Kościoła i wie jak wyglądał Kościół "u korzeni"

QUOTE("")
każdym razie po reformach mających te religię zorganizować


Nigdy nie było żadnej reformy chrześcijaństwa samego w sobie. Gdyż sama siłą rzeczy taka reforma jest niemożliwa do zrobienia

QUOTE("")
W obecnych latach rozwój badań wszechświata i brak dowodów na istnienie jakiegoś "raju" dającego się ogarnąć fizycznymi zmysłami


● a kiedykolwiek były?
● chrześcijaństwo nigdy nie postulowało czegoś takiego jak raj(czemu w cudzysłowie) który można ogarnąć fizycznymi zmysłami

QUOTE("")
większość ludzi na starość odczuwa irracjonalny lęk przed końcem


Skąd wiesz że większość, prowadziłaś jakieś badania?

Dlaczego irracjonalny?

Jeszcze słowo o homo. Kościół Katolicki jako prawowierna wspólnota nigdy nie zalegalizuje homo. Gdyż było by to sprzeczne z jej religią. Tak samo z kobietami jako kapłankami


Mógłbym odpowiadać na resztę tych bzdur ale mi się nie chce
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #326

     
Czerstwy
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Nr użytkownika: 103.676

Stopień akademicki: TROLL SPAMER
 
 
post 19/07/2018, 21:20 Quote Post

Chrześcijaństwo kwitnie. Popatrzcie w danych urzędów statystycznych państw Europy Zachodniej jaki jest odpływ z Kościoła Katolickiego czy także Kościoła Zreformowanego do prawdziwych wspólnot chrześcijańskich (biblijnych). W ciągu ostatnich 25-30 lat oba te kościoły straciły przeciętnie połowę swoich wiernych. Częściowo przez podatek kościelny, ale spory odsetek przeszedł do małych wspólnot chrześcijańskich, opierających swoje doktryny tylko na Biblii. Oba te duże kościoły na zachodzie nie mają już tylko problemu z frekwencją, ale nawet z obsadą wakatów na parafiach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #327

     
Quinque
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 526
Nr użytkownika: 103.687

Stopień akademicki: Obywatel Meksyku
 
 
post 19/07/2018, 21:31 Quote Post

Panie biblijny chrześcijaninie. Skąd wiesz które księgi Biblii są natchnione? Skoro sama Biblia nie udziela takiej informacji
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #328

     
Czerstwy
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Nr użytkownika: 103.676

Stopień akademicki: TROLL SPAMER
 
 
post 19/07/2018, 21:36 Quote Post

QUOTE(Quinque @ 19/07/2018, 22:31)
Panie biblijny chrześcijaninie. Skąd wiesz które księgi Biblii są natchnione? Skoro sama Biblia nie udziela takiej informacji
*



Ponieważ nie ma między tymi księgami, które są w kanonie (nie tym soborowym, ale wczesnochrześcijańskim) sprzeczności.
 
User is offline  PMMini Profile Post #329

     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.981
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 20/07/2018, 4:59 Quote Post

Kościół ma oprócz Biblii tradycje,weźmy Kolędy,św. Mikołaja,gwiazdkę,choinkę,malowanie i święcenia jaj na Wielkanoc,w Biblii tego nie ma.

Ten post był edytowany przez Arheim: 20/07/2018, 5:00
 
User is offline  PMMini Profile Post #330

41 Strony « < 20 21 22 23 24 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej