Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
128 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Olimpiada Historyczna 2009/2010 Gimnazjum, Śląsk
     
kacperro11
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 57.678

 
 
post 4/08/2009, 14:19 Quote Post

Witam. Mam pytania dotyczące olimpiady historycznej w roku 09/10 Gimnazjum na Śląsku.

Jaki będzie temat olimpiady ? Prosze o pilną odpowiedź i z góry dziękuje
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
tyska
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 58.385

Justyna xDD
Zawód: uczen
 
 
post 10/09/2009, 18:27 Quote Post

Chyba jeszcze nie ma podanego tematu smile.gif Ale coś mi się wydaje, że będzie z Jagiellonów ;P
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Kacprom
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 48.984

Kacper M.
Zawód: Uczen
 
 
post 11/09/2009, 18:36 Quote Post

Temat tegorocznej olimpiady historycznej w województwie śląskim, brzmi, jak wielu z nas podejrzewało: "Polska Andegawenów i Jagiellonów: 1370-1572".
Na pierwszy etap, tak jak i w zeszłym roku, kupa podręczników, tym razem części 1 i 2 (tak jest rozłożony w nich materiał).
Skoro już znamy temat, myślę, że nie ma na co czekać, tylko brać się do roboty. Wspólnie dojdziemy do celu! smile.gif
Tak więc wszelkie testy, krzyżówki, czy co tam jeszcze wymyślicie, wrzucajcie tu, tak jak to co roku bywa.
Życzę powodzenia w przygotowaniach!
Damy radę! smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Ewulinek12
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 52.353

Zawód: uczen
 
 
post 13/09/2009, 13:33 Quote Post

tak, tak pełen optymizm i zawziętość a gdzieś koło marca 2010 powiemy : jestem laureatem !!!! sleep.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Kacprom
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 48.984

Kacper M.
Zawód: Uczen
 
 
post 13/09/2009, 13:55 Quote Post

QUOTE(Ewulinek12 @ 13/09/2009, 13:33)
tak, tak pełen optymizm i zawziętość a gdzieś koło marca 2010 powiemy : jestem laureatem !!!! sleep.gif
*



Lepiej zaczynać z optymistycznym podejściem i zapałem, niźli z niechęcią i pesymizmem w sercach, nieprawdaż? tongue.gif
Skoro znamy temat, po co czekać?
Ten temat jest po to, żebyśmy sobie pomagali, jak myślę.
Ja na razie jestem w posiadaniu Rożaka i Operonu, dziś biorę się do roboty.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Ewulinek12
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 52.353

Zawód: uczen
 
 
post 13/09/2009, 14:02 Quote Post

QUOTE(Kacprom @ 13/09/2009, 13:55)
QUOTE(Ewulinek12 @ 13/09/2009, 13:33)
tak, tak pełen optymizm i zawziętość a gdzieś koło marca 2010 powiemy : jestem laureatem !!!! sleep.gif
*



Lepiej zaczynać z optymistycznym podejściem i zapałem, niźli z niechęcią i pesymizmem w sercach, nieprawdaż? tongue.gif
Skoro znamy temat, po co czekać?
Ten temat jest po to, żebyśmy sobie pomagali, jak myślę.
Ja na razie jestem w posiadaniu Rożaka i Operonu, dziś biorę się do roboty.
Pozdrawiam, Kacper M.
*


przyda się tutaj taki niepoprawny optymista smile.gif tak, masz całkowitą racje. najważniejsze jest nastawienie smile.gif ja zamierzam dziś powtórzyć najważniejsze informacje o jagiellonach wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
michall216
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 846
Nr użytkownika: 53.727

Michal
 
 
post 13/09/2009, 15:57 Quote Post

Hey, wszystkim jestem laureatem konkursu z poprzedniego roku ,,Polska Piastów'' i jako radę powiem wam, że w całym konkursie najgorszy jest pierwszy etap gdyż nie wiadomo czego się spodziewać jak wiecie podręczników jest masa (W tamtym roku przeczytałem 2 na pierwszy etap i miałem 85 pkt) więc myślę, że jak przeczytacie z tego całego stosu z trzy to awans do następnego etapu jest murowany. Warto też czytać coś poza np. Poczet królów i książąt polskich.
W tym roku też się przymierzam do konkursu z tym, że mam jeszcze geografie i może biologie także będzie ciężko:)

To do dzieła!!!!!!:)smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Kacprom
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 48.984

Kacper M.
Zawód: Uczen
 
 
post 13/09/2009, 16:46 Quote Post

Michall, chyba nawet pamiętam Cię z forum jeszcze, coś mi nick świta, tego pewien jestem! smile.gif
Ja w 'Polsce Piastów' dotarłem jedynie do drugiego etapu, do kolejnego brakło niestety 5 pkt.
Sam przerobiłem wtedy chyba 5/7 podręczników, z czego z 3 robiłem notatki, a potem w kółko czytałem i nie było żadnego problemu - miałem 89pkt.
Masz rację, nie wiadomo czego się spodziewać po pierwszym, ale ja polecam wszystkim przerobić dokładnie przynajmniej te, jak kolega wspomniał, trzy podręczniki. Nie róbcie tak, że wydarzenia zakuwacie, a gospodarkę odstawiacie na drugi plan - rok temu wiele osób mogło się przekonać, że to nieopłacalne, ponieważ większa część I etapu to gospodarka i rzeczy drugoplanowe. Przeróbcie wszystko, a raczej przeróbmy wink.gif, dokładnie. No i w tym roku co prawda jest więcej podręczników, ale to wina tylko i wyłącznie tego, że część jest w pod. do klasy I a część do klasy II, więc nie ma jakiejś wielkiej różnicy. Nie przerażajcie się listą ^^. Gdyby ktoś nie miał listy, a jego wredna historyczka (mam nadzieję, że takich mało, moja jest świetna smile.gif) nie była zdecydowana co do podania jej, to napiszcie, chcąc nie chcąc przepiszę, choć trochę tego jest:P

@Michall - nie pakuj się w biologię, nie wydolisz. Skup się na historii i geografii. Sam miałem iść na geografię, ale stwierdziłem, że łatwiej mi będzie historia + polski (polski na drugim planie ^^).
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
michall216
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 846
Nr użytkownika: 53.727

Michal
 
 
post 13/09/2009, 16:57 Quote Post

Ale biologi tylko w razie niepowodzenia z geografii:)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Kacprom
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 48.984

Kacper M.
Zawód: Uczen
 
 
post 13/09/2009, 17:52 Quote Post

QUOTE(michall216 @ 13/09/2009, 16:57)
Ale biologi tylko w razie niepowodzenia z geografii:)
*



Jak Ci się geografia nie powiedzie, to się skupisz całymi siłami na historii tongue.gif A w zeszłym roku z ilu olimpiad szedłeś? smile.gif
Ps. odpowiedz i koniec tego spamu ;x
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
michall216
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 846
Nr użytkownika: 53.727

Michal
 
 
post 13/09/2009, 19:58 Quote Post

W tamtym roku to w sumie pierwszy raz było takie nieświadome także tylko z jednej ale teraz czuje, że stać mnie na więcej smile.gif (Wiem jak się uczyć) OK koniec tematu
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Ewulinek12
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 52.353

Zawód: uczen
 
 
post 14/09/2009, 20:32 Quote Post

ja też w tamtym roku dostałam się do II etapu no ale cóż do III zabrakło mi trochę punktów ... rolleyes.gif w tamtym roku nauczyciel się nad nami zlitował i sam przeczytał większość podr. po czym podał nam z nich najważniejsze inf. xD hmm... jutro pierwsze kółko, to zobaczymy jak będzie w tym roku wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Ewulinek12
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 52.353

Zawód: uczen
 
 
post 14/09/2009, 20:38 Quote Post

tak ! kojarzę Cię z zeszłej olimpiady, na pewno smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Kacprom
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 48.984

Kacper M.
Zawód: Uczen
 
 
post 14/09/2009, 20:38 Quote Post

Tak, tak, nasza historyczka też zawsze przerabia materiał i muszę przyznać, że przygotowuje się z nami bardzo solidnie i z poświęceniem. wink.gif To sobie bardzo cenię i dlatego też pewnie zawsze wiele osób idzie na olimpiadę z historii. smile.gif
Też mam jutro pierwsze spotkanie, przeczytałem już operon, kolejny w kolejności Rożak i WSiP (później zaczynam robić notatki, na razie chcę wiedzieć co i jak w ogóle).
No i trzeba jeszcze pozdobywać resztę podręczników, żeby chociaż przejrzeć. smile.gif Wam jak idą 'przygotowania'? tongue.gif
Miłego spotkania i nauki!

QUOTE(Ewulinek12 @ 14/09/2009, 20:38)
tak ! kojarzę Cię z zeszłej olimpiady, na pewno  smile.gif
*


Kogo? tongue.gif (Ps używaj opcji edytuj, bo łatwo bajzel zrobićsmile.gif)
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Ewulinek12
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 52.353

Zawód: uczen
 
 
post 14/09/2009, 21:06 Quote Post

QUOTE(Kacprom @ 14/09/2009, 20:38)
Tak, tak, nasza historyczka też zawsze przerabia materiał i muszę przyznać, że przygotowuje się z nami bardzo solidnie i z poświęceniem. wink.gif To sobie bardzo cenię i dlatego też pewnie zawsze wiele osób idzie na olimpiadę z historii. smile.gif
Też mam jutro pierwsze spotkanie, przeczytałem już operon, kolejny w kolejności Rożak i WSiP (później zaczynam robić notatki, na razie chcę wiedzieć co i jak w ogóle).
No i trzeba jeszcze pozdobywać resztę podręczników, żeby chociaż przejrzeć. smile.gif Wam jak idą 'przygotowania'? tongue.gif
Miłego spotkania i nauki!
Pozdrawiam, Kacper M.

QUOTE(Ewulinek12 @ 14/09/2009, 20:38)
tak ! kojarzę Cię z zeszłej olimpiady, na pewno  smile.gif
*


Kogo? tongue.gif (Ps używaj opcji edytuj, bo łatwo bajzel zrobićsmile.gif)
*


ok smile.gif czyli wy już pracujecie pełną parą ? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

128 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej