Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
49 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Losy Polaków na Wschodzie,
     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 15/01/2008, 17:14 Quote Post

A z tym bajerowaniem komisji to dobre - muszę spróbować tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 16/01/2008, 11:57 Quote Post

no wiec...wielkie odliczanie sie zaczęło...miałam dzisiaj dość nieciekawa rozmowę z moim profesorem ...oczywiście na temat olimpiady.Pan X.bardzo chciał mnie zbyć i na każde moja pytania padała odpowiedz "przecież wiesz co napisałaś w pracy".Zero zaangażowania,czuje sie totalnie olana.W kwestionariuszu istnieje pole odnośnie wybranej laktury...wpisałam tam taka, która jest dla mnie najbardziej przyswajalna, bo oczywiście nie dowiedziałam sie od Pana X o co tak dokładnie w tej rubryce chodzi.Aha za prace mam 5. Dlaczego nauczyciele nie dają max punktów?Przecież to podnosi średnia każdego ucznia, wiec idąc dalej zwiększa jego szanse na dostanie sie do kolejnego etapu.
Po głębszej analizie obmyśliłam taktykę: przeczytam dość dokładnie i kilkakrotnie prace, zapamiętam parę dat i istotnych nazwisk.Potem zacznę czytać coś Davisa odnośnie ogólnego rysu historycznego

co sadzicie o tych książkach dodawanych do Gazety Wyborczej?ponoć są polecane przez Davisa..w tym tygodniu wyszła cześć odnośnie II Wś...może warto zainwestować te 3 dyszki..

w jakiej kolejności są odpytywane osoby przez komisje?Kto o tym decyduje?To leci po nazwisku...czy może kto chce to idzie na pierwszy ogień?Jeju czemu nikt nie zrobi strony www poświęconej w całości tej olimpiadzie...jest masa wątpliwości i pytań a nikt oczywiście sensownie nie potrafi na nie odpowiedzieć ( a już w szczególności mój ukochany Profesor X!!!) wink.gif

 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Zibisław I Klekotus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 49
Nr użytkownika: 39.713

Zibi
Stopień akademicki: lopatolog stosowany
 
 
post 16/01/2008, 12:09 Quote Post

zazwyczaj w finale jest ok.140-150 osób.
nawet tytuł laureata nie zwalnia z matury z historii- a i same indeksy nie sa bardzo atrakcyjne...
do 2 etapu-czyli do okręgówki-zwykle dostaje sie dużo osób.nie oszukujmy sie,to nie jest takie trudne.niektozy zywcem z neta albo z innych zrodel "prace" przepiszą i kwalifikuja ich na obronę. ale teraz bedzie limit osob ktore przejda. bodajze po 10 z każdego województwa.
u mnie na lubelszczyznie zawsze było dużo osób na okręgówce,tylko że w wiekszości byli to "leszcze". spokojem (no i wiedzą) można tam rozwalić całe te towarzystwo smile.gif

kolejnośc odpytywania jest ustalana przez komisje, na drzwiach pokoju,w ktorym bedzie pytanie,bedzie wisiala kartka,na ktorej bedą nazwiska osób w kolejnośći do odpytania.

z doświadczenia wiem,ze lepiej wejsc na poczatku niz na końcu smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 16/01/2008, 12:46 Quote Post

hhm..Kasiu napisalas ze masz obrone 25 lutego..jakim cudem?W regulaminie pisze""obrona pracy w formie egzaminu ustnego składanego przez ucznia a dniach 21-26 stycznia"....albo ja cos pokrecilam..

co do indeksów..interesują mnie stosunki międzynarodowe..reszta to tak srednio.
Mam nadzieje ze rozwalę towarzystwo : ) hehe. Tak...spokoj to chyba podstawowa sprawa...jakos juz ochłonęłam z tych emocji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 16/01/2008, 19:08 Quote Post

A no Wrocław zarządził u siebie obronę 25 lutego. Wiem że w regulaminie jest 21-26 stycznia, bo kilka razy go przeczytałam. Z tego co wiem lubelskie ma w tym roku obronę 2 lutego więc nie tylko moje województwo odbiega od ogólnopolskiego terminu.

No może indeksy nie są zbyt atrakcyjne, ale jest historia na UMK i mnie by ona interesowała. Poza tym na historii na UW za tytuł laureata z historii dostaje się 100/100 pkt więc jest się praktycznie przyjętym. To chyba nie jest z tą olimpiadą tak źle. No ale wiadomo z OH nie ma co porównywać.

A propos lektury wybranej to nie mam jeszcze pojęcia co wybiorę. A musi być ona ściśle związana z tematem pracy czy może z ogólną tematyką olimpiady? Mnie co prawda psor nie zbył tak jak nieprzysiadalną, ale on jest równie niedoinformowany jak ja, może nawet gorzej dry.gif Na stronie olimpiady też wszystkiego nie ma. Skalanie boskie z tą olimpiadą sleep.gif

A i przeczytałam że w tym roku do finału może się dostać max 8 osób z każdego województwa czyli jeśli ściśle się tego trzymać to do Warszawy pojedzie co najwyżej 128 osób. Ale 128 nie zawsze oznacza 128 o czym miałam okazję nie jeden raz się na takich konkursach przekonać wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 17/01/2008, 10:49 Quote Post

QUOTE(Kaśka18 @ 16/01/2008, 20:08)
A no Wrocław zarządził u siebie obronę 25 lutego. Wiem że w regulaminie jest 21-26 stycznia, bo kilka razy go przeczytałam. Z tego co wiem lubelskie ma w tym roku obronę 2 lutego więc nie tylko moje województwo odbiega od ogólnopolskiego terminu.

No może indeksy nie są zbyt atrakcyjne, ale jest historia na UMK i mnie by ona interesowała. Poza tym na historii na UW za tytuł laureata z historii dostaje się 100/100 pkt więc jest się praktycznie przyjętym. To chyba nie jest z tą olimpiadą tak źle. No ale wiadomo z OH nie ma co porównywać.

A propos lektury wybranej to nie mam jeszcze pojęcia co wybiorę. A musi być ona ściśle związana z tematem pracy czy może z ogólną tematyką olimpiady? Mnie co prawda psor nie zbył tak jak nieprzysiadalną, ale on jest równie niedoinformowany jak ja, może nawet gorzej dry.gif Na stronie olimpiady też wszystkiego nie ma. Skalanie boskie z tą olimpiadą sleep.gif

A i przeczytałam że w tym roku do finału może się dostać max 8 osób z każdego województwa czyli jeśli ściśle się tego trzymać to do Warszawy pojedzie co najwyżej 128 osób. Ale 128 nie zawsze oznacza 128 o czym miałam okazję nie jeden raz się na takich konkursach przekonać wink.gif
*





aaa.no to chyba ze tak : )
co do lektury...wybralam taka dosc ogolna ksiazke..ale napisana przystepnym jezykiem, jest tam duzo wsomnien i fragmentow dziennikow ( taki jest wymóg w kwestionariuszu)

moze ktos podac przykladowe pytania ktore zadaje komisja?Nie mam pojecia jak to bedzie wygladac
Mam znajoma, ktora podchodzila III razy do tej olimpiady, II razy wygrala indeksy i mowi, ze NIGDY sie nie uczyla...no troche to dziwne jak dla mnie.I jeszcze...jak to jest, ze ktos wygrywa indeks np na stosunki medzynarodowe na dobrej uczelni...a wybiera np sojcologie na jakiesj podrzednie, tzn nie idzie z indeksu?Ja rozumiem ze tutaj chodzi o preferencje...ale chyba lepiej pojsc z indeksu i miec spokoj, niz wybierac socjologie, po kotrej no nie uktywajmy..tak naprawde nic nie ma...

 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 17/01/2008, 18:43 Quote Post

Muszą być w lekturze wspomnienia? To ja totalnie nie wiem co wybrać :/ Jeszcze z psorem jutro pogadam o ile jutro okulista nie zakropi mi oczu dry.gif

I nie wierzę w to ze jak ktoś sie nie uczył to zdobył indeks. Nie jest tak łatwo go uzyskać więc trzeba sporo umieć. Ale jak pisze kolega Zibisław najważniejsze to zachować spokój i być pewnym siebie biggrin.gif Nie dajmy się zwariować
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 17/01/2008, 19:39 Quote Post

Ha - doszukałam się. Lekturą ma być przynajmniej jedno opracowanie LUB wspomnienie wg kwestionariusza. Tak kierując sie zasadami logiki, którą jeszcze z lekcji matmy pamiętam tongue.gif , oznacza to, że może być to opracowanie tak jak sobie obmyśliłam i nie musi zawierać żadnych wspomnień smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 17/01/2008, 19:55 Quote Post

QUOTE(Kaśka18 @ 17/01/2008, 20:39)
Ha - doszukałam się. Lekturą ma być przynajmniej jedno opracowanie LUB wspomnienie wg kwestionariusza. Tak kierując sie zasadami logiki, którą jeszcze z lekcji matmy pamiętam tongue.gif , oznacza to, że może być to opracowanie tak jak sobie obmyśliłam i nie musi zawierać żadnych wspomnień smile.gif
*





haha "lub czasopisma"
trzeba uwazac z takimi "kruczkami" : )))
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 17/01/2008, 21:10 Quote Post

Nieprzysiadalna, jak Ci idzie nauka biggrin.gif ? Ja jak widać jestem na etapie wyboru lektury. Przeczytam kilka książek z listy, które mnie zainteresują lub poszerzą wiedzę o ogólnej tematyce olimpiady i wybiorę tą, która mi się najbardziej spodoba smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 17/01/2008, 21:30 Quote Post

QUOTE(Kaśka18 @ 17/01/2008, 22:10)
Nieprzysiadalna, jak Ci idzie nauka biggrin.gif ? Ja jak widać jestem na etapie wyboru lektury. Przeczytam kilka książek z listy, które mnie zainteresują lub poszerzą wiedzę o ogólnej tematyce olimpiady i wybiorę tą, która mi się najbardziej spodoba smile.gif
*




wlasnie mi nie idzie...jakos tak...licze na moj wewnetrzny urok : )

nie no zartuje...czytam caly czas swoja prace...i zaczelam czytas Roszkowskiego
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 17/01/2008, 22:30 Quote Post

A którą konkretnie publikację Roszkowskiego czytać? Chociaż niezależnie od tego która dokonalas dobrego wyboru - Roszkowskiego czyta się lekko i łatwo się zapamiętuje smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 18/01/2008, 16:38 Quote Post

QUOTE(Kaśka18 @ 17/01/2008, 23:30)
A którą konkretnie publikację Roszkowskiego czytać? Chociaż niezależnie od tego która dokonalas dobrego wyboru - Roszkowskiego czyta się lekko i łatwo się zapamiętuje smile.gif
*




"historia Polski 1914-2004"ALe to nowsze wydanie

czytam tez wspomnienia i dzienniki z Katynia

mam dziwne wrażenie, ze im więcej sie uczę, tym wzrasta moje poczucie beznadziejności i braku wiedzy confused1.gif confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 18/01/2008, 18:10 Quote Post

Cóż... Całej historii nigdy nie ogarniesz. Im więcej się dowiadujesz tym więcej pojawia się nowych nieznanych wątkow. Taka specyfika tej nauki. I to jest w niej najlepsze - nieustannie można poznawać nowe fakty. Nigdy nie wyczerpiesz doszczętnie tematu który Cię interesuje. Niektórych oczywiście ta nieograniczoność dobija bo im dalej w las tym więcej drzew i jest coraz trudniej ale mnie to nawet kręci smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 20/01/2008, 10:23 Quote Post

no wiec ostatni dzień na przygotowania...lekki stresik, a właściwie ogromny
spisałam sobie wszystkie najważniejsze daty, wydarzenia i nazwiska
przeczytałam po raz setny moja prace

trzymajcie kciuki : )

nie zapomnę oczywiście zdać relacji co i jak : )
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

49 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej