Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Mikronacje, Słyszeliście?
     
Konstanty
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 2.195

 
 
post 20/12/2006, 22:33 Quote Post

Witajcie,

Od dłuższego czasu pochłania mnie pewna "gra", którą z całą pewnościa nie mozna zaliczyć ani do RPG, ani do tych licznych pseudo-państw opartych, gdzie akcja dzieje się na forach dyskusyjnych (jakieś V Rzeczpospolite czy coś). Mianowicie działam aktywnie w mikronacjach (raczej jednej mikronacji), czyli wirtualnym państwie. Osoby zainteresowane odsyłam do definicji w wikipiedi.pl

Ja ze swojej strony napisze że państwo wirtualne jest organizmem działającym w podobny do realnie istniejących państw sposób, społeczeństwem starającym się tworzyć i rozwijać wirtualną politykę, kulturę, historię i sztukę, a także rzeczy takie jak wirtualna gospodarka czy nawet sport. Można się tu sprawdzić w roli dziennikarza, przedsiębiorcy, artysty, sędziego, polityka, lub kogokolwiek, kim tylko chciałoby się zostać. Można tu spełnić swoje marzenia i zaspokoić ambicje, sprostanie którym może być trudne, a czasem niemożliwe w prawdziwym, realnym świecie. Z czasem, za zasługi lub osiągnięcia możesz zostać nobilitowany, stając się wirtualnym szlachcicem bądź arystokratą. Jednak najważniejsze jest to, że jest się członkiem społeczności, grupy ludzi, w której z czasem nawiązać można nawet prawdziwe i szczere przyjaźnie. Każdy pełni tu określone role, ma obowiązki ale też przywileje. Całość sprawia niesamowicie dużo radości i świetnej zabawy, jeśli ktokolwiek nie miał okazji się o tym przekonać - zachęcam.

Mnie osobiście znaleźć można w Królestwie Nowej Teutonii - http://teutonia.piecu.net/ - jednym z najmłodszych państw wirtualnych (istniejemy dopiero 4 dni! - ale mamy już spore doświadczenie - ja np. działam już ponad 3 lata, a są osoby, którym niedługo stuknie dziesiątka) ale coraz sprawniej działającym i sprawiającym nam, mieszkańcom Nowej Teutonii, bardzo dużo frajdy Uśmiech Zapraszam oczywiście wszystkich zainteresowanych - dla każdego znajdzie się u nas miejsce.


PS. Teutonia nie ma nic wspólnego z osobniekiem rasy teutońskiej z poprzedniego tematu ;-)
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
OverHaul
 

duc
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.361
Nr użytkownika: 15.760

 
 
post 23/12/2006, 14:02 Quote Post

A, znam to. Ale to raczej nie gra historyczna.
Co najwyżej Księstwo Sarmacji nawiązuje trochę nazwą smile.gif
W KS kiedyś byłem, całkiem sympatycznie, ale z czasem brakuje czasu aby ciągnąć drugą osobowość i pozostają najwięksi wyjadacze, a istnieje nadal masa martwych dusz smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
krolek16
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 53.766

Patryk
Zawód: student
 
 
post 16/02/2009, 13:23 Quote Post

Witam
Na tym forum jestem nowy.
Kontynuując rozpoczęty temat chciałbym zaprosic wszystkich do Królestwa Natanii (www.natania.idl.pl)
Natania jest to państwo nawiązujące swa historią,kulturą, wirtualną religią itp do starożytnego Egiptu.
Styl starożytnego Egiptu połączony jest z nowoczesnością.
Jeżeli ktoś chciałby poczuc się mieszkańcem starożytnego Egiptu to serdecznie zapraszam.
W razie pytań prosze o kontakt emailowo krolek16@gmail.com lub na gg 3164977
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Monsieur_Joseph
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Nr użytkownika: 65.436

 
 
post 12/05/2010, 18:30 Quote Post

slyszalem, bylem nawet premierem jednej z nich panstwo upadlo po miesiacu, od tamtego czasu odpuscilem sobie
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Iwan Iwanowicz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 95.711

 
 
post 29/11/2014, 12:21 Quote Post

Witam serdecznie! Chciałbym zaprosić Was do wirtualnego państwa - Królestwa Hasselandu. Jest to państwo w internecie, opierające się na monarchii parlamentarnej. Każdy jest mile widziany! smile.gif

Strona Główna Królestwa - http://hasseland.eu/
Forum - http://hasseland.eu/forum/index.php
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Erfeltajmer
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 95.633

 
 
post 24/10/2015, 15:24 Quote Post

Pewien czas temu, przeglądając artykuły historyczne natrafiłem na tzw. mikronacje. To wirtualne państwa, które są symulacją życia często pod względem historycznym, a więc XVII/XVIII wieku, itd. Życie odbywa się na forum. Można zostać obywatelem, arystokratą, duchownym z okresu baroku lub chociażby monarchą, jeśli zostanie się przyjętym do dynastii panującej.
Odkąd zacząłem interesować się historią zawsze chciałem poczuć jak to jest być mieszkańcem miasta sprzed kilkuset lat. I właśnie mikronacje mi to umożliwiły, a ponadto pozwalają świetnie spożytkować wolny czas, łącząc pasję z pożytecznym smile.gif Spotkałem ponadto wielu ciekawych ludzi, którzy również pasjonują się historią. I wcale nie jest to typowa 'gimbaza', gdyż większość z nich to ludzkie na lub po studiach.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to chciałbym polecić (ze względu na moje zainteresowania tym okresem czasu i tym państwem) rejestrację na jednej z takich mikronacji: http://forum.micronatio.eu/index.php?board=390.0 - dla każdego znajdzie się jakieś zajęcie! wink.gif Do tego super klimat i fantastyczna, choć nietypowa zabawa.

Na pewno są wśród nas jacyś mieszkańcy mikronacji, bo to temat dość popularny. Jeśli ktoś chciałby zamieszkać w Królestwie Zjednoczonych Niderlandów, serdecznie zapraszam! Można wcielić się w rolę naszego ulubionego historycznego bohatera książki, czy filmu lub stworzyć własną i niepowtarzalną historyczną postać biggrin.gif
Jeśli macie jakieś pytania, z chęcią na nie odpowiem. No i dajcie znać, co o tym sądzicie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
kwapiszon
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 98.032

Adrian K.
Zawód: przedownik miejski
 
 
post 24/10/2015, 15:29 Quote Post

Jeśli interesują Cie kwestie cofania się w czasie to jest taka ciekawa powieść historyczna autora Marek Sadzewicza pod tytułem Bez Ojczyzny czy jakoś podobnie. Tam główny bohater o imieniu o ile pamiętam bo już dawno to czytałem Piaff przeniósł się właśnie w czasie do czasów Saskich.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Erfeltajmer
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 95.633

 
 
post 24/10/2015, 15:32 Quote Post

Radzę najpierw dobrze przeczytać opis tematu wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Szymon Uchastok
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 98.249

 
 
post 27/10/2015, 14:09 Quote Post

Witajcie!

Mikronacje, panstwa wirtualne, mikropaństwa - państwa nieposiadające swojego terytorium w realu. Dziłają tylko w internecie.

Posiadają własne forum dyskusujne (na którym toczy się całe życie polityczne, społeczne i kulturalne państwa), prawa, partie polityczne, symulacje gospodarki, partie polityczne i armie broniacą kraju (w mikroświcie nie raz doszło do różnych wojen, np. w Batawii 3 wojny, 4 rewolucje i 1 secesja).

W panstwach wirtualnych można zostać politykiem (zaczynajac np. jako szef prowincji, kończac jako prezydent), założyć partię lub działac w isniejacej i kandydowac do parlamentu, zostać biznesmenem, sportowcem (np. managerem w grze XpertEleven), żołnierzem.

W polsce istnieje ponad 100 mikronacji (najstarsza Dreamland). W najbliższym czasie chciałbym założyć nową... Moze ktoś interesujący się polityką, historią i/lub wojskowością chciałby się przyłączyć? Jedyne co może zabrać to trochen czasu, ale naprawde zachęcam smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
wiek xx
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 97.222

----
Stopień akademicki: Dr.Hab
Zawód: Supergimbus Power
 
 
post 24/01/2018, 1:06 Quote Post

Witam

Korzystając z okazji zamiar mam przedstawić zainteresowanym ciekawe i niemal całkowicie nowe wirtualne państwo o nazwie Wolne Miasto Osaczesko rolleyes.gif

Link ponizej

http://osaczeskko.interiowo.pl/glowna.html


Ten post był edytowany przez wiek xx: 24/01/2018, 1:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Patrice Émery Lumumba
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 105.201

 
 
post 31/07/2023, 17:59 Quote Post

Welkom!

To słowo znaczy Witam w języku afrikaans 😇

Powstała mikronacja o wyśnionym przez Burów Volkstaat, własnym państwie w Afryce Południowej, które by było niezależne od skorumpowanych "władz" ANC trzęsących RPA 💪💪💪

Zapraszam serdecznie do rejestracji i do gry razem ze mną 😎

http://www.sambanafryka.fora.pl/index.php

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Aleksy I Komnen
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 110.341

Aleksy Komnen
Zawód: student
 
 
post 12/04/2024, 12:24 Quote Post

Witajcie. smile.gif

Widziałem tutaj już kilka różnych propozycji mikronacji, jednak nie było tu za wiele mikronacji nawiązujących do realnych państw. Ja przybywam jak można się łatwo po personaliach domyślić z wirtualnego państwa jakim jest Cesarstwo Bizantyjskie. Nasza mikronacja powstała w 2018 roku, prężnie działała, jednak w 2022/23 znalazła się w kryzysie z którego ją wyprowadziłem wraz z moimi dwoma znajomymi. Obecnie wraz z moimi dwoma kolegami oraz czterema innymi osobami działamy sobie powoli. Poszukujemy jednak także nowych twarzy, osób które mogłyby nieco nam dopomóc i urozmaicić naszą zabawę. Jakbym miał to w skrócie opisać, to my odgrywamy role, symulujemy życie w Cesarstwie Bizantyjskim. Można u nas zostać wojskowym, można podziałać w Akademii Konstantynopolskiej, jak również można zostać Strategosem jednego z Temów. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszym forum, oraz dołączenia do nas. smile.gif

https://bizancjum.ct8.pl/
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej