Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sojusz Lewicy Demokratycznej, Obserwacje, opinie
     
czwartek12ego
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 329
Nr użytkownika: 61.377

 
 
post 21/08/2011, 15:59 Quote Post

SLD od 9 lat nie wygrało żadnych wyborów, ponosiło spektakularne klęski raz za razem a 14% Grzesia Napieralskiego obwołano jak wielki sukces. Sam prezes wspominał o tym na dzisiejszej konwencji w fantastyczny sposób bawiąc się składnią:
Atakują nas wszyscy, którzy bronią leniwego rządu Tuska, atakują bo jesteśmy silni. Jesteśmy tu dzisiaj razem wszyscy, jesteśmy silni, bo jesteśmy razem. Rok temu też byliśmy razem. Wtedy z wielką siłą atakowano nas, wyśmiewano. Pamiętam jak złożono mnie do politycznego grobu, wygraliśmy wtedy. Pamiętacie co stało się później? Ci którzy nas atakowali, poniżali, stali w kolejce do mnie prosząc o wasze głosy

Pierwszym nasuwającym się pytaniem jest- jak daleko Grzegorz w swoich fantasmagoriach odleciał? Ale to już temat dla specjalistów w białych kitlach.

Zastanawiam się jaka jest przyszłość SLD? Czy partia ta może odnieść podobny sukces jak w 2001? Dlaczego w Polskim społeczeństwie wyborców lewicy jest tylko kilkanaście procent?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 21/08/2011, 16:06 Quote Post

QUOTE(czwartek12ego @ 21/08/2011, 15:59)
Zastanawiam się jaka jest przyszłość SLD? Czy partia ta może odnieść podobny sukces jak w 2001? Dlaczego w Polskim społeczeństwie wyborców lewicy jest tylko kilkanaście procent?
*


W wyniku wojny Po- PiS, SLD może w każdej chwili wrócić do władzy. Co nie znaczy, że to nastąpi. Muszą być spełnione pewne warunki, co do których spełnienia, najwyraźniej tej partii nie stać. Np. musi wysunąć na pierwszą linię nowe twarze. A tak się dzieje tylko w okresach "dołu", jak jest dłuższy skok w sondażach, zaraz wyłażą ze swoich nor byłe komuchy, ograne gęby, kojarzące się ludziom z aferami "okresu Rywina". I bardzo dobrze.
SLD co najmniej raz miał szanse na wykorzystanie koniunktury. Nie zrobił tego na szczęście.

A ludzie o lewicowych poględach mają ofertę, taką czy inną, właściwie od każdej partii, więc nie muszą głosować na SLD.

Ten post był edytowany przez emigrant: 21/08/2011, 16:08
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Anton92
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.175
Nr użytkownika: 57.966

 
 
post 21/08/2011, 16:12 Quote Post

Dla SLD nie ma już miejsca, bo gross jej wyborców przejęło PO. Partia miłości wzięła tych bardziej "jewropejsko-łoświeconych", będących za paradami równości, każdym wymysłem z Brukseli, nie przepadających za kościołem, natomiast Pis przechwycił tęskniących za Gierkiem, ale nie antyklerykalnych pałających nostalgia do Polski Ludowej, którzy wcześniej głosowali na SLD czy Samoobronę naiwnie wierząc, że stare powróci.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.055
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 21/08/2011, 17:55 Quote Post

Wątek o SLD już jest. Zamykam.

Tamten wątek poszedł przez lata w inną stronę, dlatego do ogólnej dyskusji na temat SLD otwieram ten.


Ten post był edytowany przez wysoki: 14/10/2017, 11:30
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 14/10/2017, 9:10 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 14/10/2017, 8:53)
Emigrant - a wociles juz do katokomunistycznego, wysnionego raju, czy wciaz sie meczysz w burzuazyjno-lewackim piekle go Zapada?
*

Katokomunistyczny, katotaliban, kato- to, kato-tamto i emigracja- Ultima ratio cieniasów. laugh.gif


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 14/10/2017, 12:32 Quote Post

Dzięki. Ano, dzieje się. W Krakowie zlikwidowano strukturę SLD. Powód- tarcia wewnętrzne. Tu nieco więcej: https://wpolityce.pl/polityka/361827-konfli...os-i-galimatias

Obstawiałbym, że główny powód marginalizacji (to już ponad dekada) tej partii jest taki, że nie ma dla niej miejsca na scenie politycznej. Lewica, nazwijmy to tradycyjna (patriotyczna) jest u władzy, a jak ktoś tęskni do rozwiązań lewicowych i liberalizmu obyczajowego, to ma różnych Zandbergów, którzy nie noszą komunistycznego garba z napisem "pachołki ZSRR". Zresztą ostatni wynik sondażu, gdzie zatrzymali się na poziomie dwóch (!, to JKM zbiera więcej) mówi wszystko. Znaczącego Klubu Politycznego i think tanku też nie stworzą, bo tu się kokosi Krytyka Polityczna, a ta eseldowska "Ordynacka" to w założeniu miała być platforma ludzi władzy związanych z dawnym systemem i przy opozycyjnym zmarginalizowaniu nie ma w zasadzie racji bytu.
Z początku myslałem, że Czarzasty coś wymodzi, bo to łebski gość, ale widać sytuacja i jego przerasta.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 14/10/2017, 12:53 Quote Post

CODE
Z początku myslałem, że Czarzasty coś wymodzi, bo to łebski gość, ale widać sytuacja i jego przerasta.

Z pustego i Salomon nie naleje.
Establishment juz dawno przerzucił się na PO.
Centrowych odrzuciła afera Rywina.
Komunisci i fani PRL albo wymarli albo mają ważniejsze osobiste problemy na głowie.
Nowych nie przyciągają bo są Zandbergi.

I bardzo dobrze że się kończą. Wreszcie niech zostaną partią kanapową.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 14/10/2017, 16:50 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 14/10/2017, 13:32)
Lewica, nazwijmy to tradycyjna (patriotyczna) jest u władzy
Z początku myslałem, że Czarzasty coś wymodzi, bo to łebski gość, ale widać sytuacja i jego przerasta.
*


To ta "lewica" co nazywa siebie prawicą?
QUOTE(emigrant @ 14/10/2017, 13:32)
Z początku myslałem, że Czarzasty coś wymodzi, bo to łebski gość, ale widać sytuacja i jego przerasta.
*


Może w biznesie jest łebski, bo w polityce tego nie widać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
metalcoola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 251
Nr użytkownika: 47.635

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 14/10/2017, 21:23 Quote Post

Został tam w ogóle ktoś medialny czy wzbudzający sympatie? W ogóle ich nie ma w mediach, nie licząc tego gościa bez kręgosłupa, Gawkowskiego, o SLD słyszałem również w kontekście sprawy Krzysztofa J smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 14/10/2017, 21:47 Quote Post

QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 14/10/2017, 12:53)
CODE
Z początku myslałem, że Czarzasty coś wymodzi, bo to łebski gość, ale widać sytuacja i jego przerasta.

Z pustego i Salomon nie naleje.
Establishment juz dawno przerzucił się na PO.
Centrowych odrzuciła afera Rywina.
Komunisci i fani PRL albo wymarli albo mają ważniejsze osobiste problemy na głowie.
Nowych nie przyciągają bo są Zandbergi.
Dokładnie. Po prostu nie ma dla nich miejsca na dzisiejszej scenie. I w dodatku się nie zanosi, że będzie. No i dobrze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
metalcoola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 251
Nr użytkownika: 47.635

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 14/10/2017, 22:16 Quote Post

W sumie jak mam do wyboru bogaczy bawiących się w Marksa (Razem) albo cudaków od Palikota, to już z dwojga złego wolę SLD smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 15/10/2017, 0:05 Quote Post

QUOTE(metalcoola @ 14/10/2017, 22:04)
A nie można było na przykład sprowadzić fachowców z Polonii Amerykańskiej? Mogliby wyszkolić przyszłą kadrę smile.gif

łoo Jezu, to ja już wole zeby PiS rzadził wink.gif
@Piotr Nowakowski,
SLD, ze tak powiem stosujac nowomowe, rzadzila z woli suwerena.
Sam ciesze sie ze komunistczna banda (SLD) przeszla już do historii. Mnie (a pamietam stan wojenny) PRL jest winien wiecej niz Tobie. Moze dlatego ze zylem w "czasach minionych" to wiem ze dekomunizacja/duekebizacja w radykalnym stylu nie miala sensu. Przeciez nawet Jarek z Lechem (przez decyzje rodzicow), byli wspolpracownikami PRL'u. Myslisz ze w latach 60tych mozna bylo ukrasc ksiezyc, bez wspolpracy ze sluzbami??? Ten system trwal ponad 40 lat, wiec dotknal wszystkich mniej lub wiecej. Za 10-15 lat problem deubekizacji juz przestanie istniec. Z mojej póki już biora, wiec ci ktorzy mieli szanse na aktywna wspolprace niedlugo stana przed sadem ostatecznym (o ile taki istnieje). Potepiac ich jak ogol zdcydowanie tak. Jako jednostki? Jak to mowia szkoda nafty i knota.

Ten post był edytowany przez Sghjwo: 15/10/2017, 0:07
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 15/10/2017, 2:02 Quote Post

QUOTE(metalcoola @ 15/10/2017, 4:16)
W sumie jak mam do wyboru bogaczy bawiących się w Marksa (Razem) albo cudaków od Palikota, to już z dwojga złego wolę SLD smile.gif

SLD pod wzgledem gospodarczym, jest na prawo od PiS'u. Ale jak emigrant pisal, caly czas ma pod koszula napis "pacholki ZSRR", wiec za samo to nalezy sie jej smietnik historii. Jak nie lubie lewicy, to jak bedzie wybor miedzy PiS i SLD, to Jarek ma moj pewny glos.

QUOTE
Dla SLD nie ma już miejsca, bo gross jej wyborców przejęło PO.

Establishment przeszedl do PO, "lud socjalistyczny" do PiS. Tak czy inaczej marginalizacja SDL to sukces ostatnich wyborow i niech tak zostanie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
piotruś1974
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 653
Nr użytkownika: 98.055

 
 
post 15/10/2017, 7:28 Quote Post

Ta marginalizacja w sumie zaczęła się dawno, ale początkiem jej przyspieszenia była nominacja Magdy Ogórek na kandydatkę w wyborach prezydenckich. Zresztą sądząc po jej obecnej aktywności w mediach prorządowych, naprawdę zastanawiam się, czy nie była ona "klaczą trojańską",podsuniętą Millerowi przez Kaczyńskiego.
Przedtem SLD miało w sondażach stabilne 8-9%, zbliżony wynik osiągnęło jeszcze w wyborach samorządowych 2014. Gdyby nie blamaż tej partii w wyborach prezydenckich, przypuszczalnie dowieźliby to poparcie do wyborów parlamentarnych 2015, przez co nie musieliby zawierać nieszczęsnej koalicji z lewicowym planktonem (jeśli już, to raczej wciągnęliby ich przedstawicieli na swoje listy, gdyż pozycja SLD byłaby jednak dużo silniejsza niż partyjek Palikota czy Nowackiej). A mając w sejmie 20-30 posłów wprawdzie wielkiej siły by nie tworzyli, ale jednak byliby bardziej zauważalni, a zważywszy, że w tej sytuacji PiS nie miałby większości, w niektórych sprawach to właśnie SLD mogłoby być języczkiem u wagi
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.084
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 15/10/2017, 9:12 Quote Post

SLD doszło do władzy z dość prozaicznego powodu - na tle degrengolady obozu postsolidarnościowego prezentowało się nienajgorzej. A potem raz jeszcze wróciło z równie prozaicznej przyczyny - za pierwszym razem rządziło jak na ówczesne polskie warunki przyzwoicie (za drugim już nie, co skończyło się dzisiejszą mizerią). Swoje znaczenie też miało, że kontynuowało nie PZPRowski beton tylko "heretycką" frakcję Rakowskiego, która za czasów gdy PZPR był faktycznym centrum decyzyjnym (czyli przed 81) niewiele miała do gadania i usiłowała pozować (mniejsza z tym czy szczerze) na liberalną ćwierćopozycję, i nikt tam na serio nie był w nic głębszego umoczony. Z tychże powodów dla bardzo dużej części społeczeństwa te PZPRowskie korzenie nie były żadnym problemem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej