Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

158 Strony « < 14 15 16 17 18 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Plany wydawnicze Inforteditions

Wanax

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 18.697

post 16/01/2008, 18:47 Quote Post

QUOTE(ryba_pila @ 16/01/2008, 16:53)
Czy Pan W. Biernacki w ogole ma w planie pisanie o dalszych etapach wojny trzydziestoletniej? Na razie zatrzymal sie na etapie pierwszym (wpierw ksiazka w wydawnictwie Finna a teraz w Inforteditions). Ma jeszcze 2 ksiazki z innej tematyki w zapowiedziach i mam pewne watpliwosi ...

Podaję z bezpośredniego nasłuchu wiedzę jaką posiadam na ten temat:

1. "Wojnę beocką" - p. Biernacki napisał w pierwszej wersji już w latach 80-tych ub. stulecia. Jest gotowa od kilku miesięcy, musi czekać na swoją kolej.

2. "Nieuport" jest pisany jakby w międzyczasie, kiedy poprawia i robi dopiski do "Wojny w Palatynacie". Jest mniej więcej ukończony w 80%, ale znając życie nie wiadomo jaki będzie jego kształt przed wydaniem. Zwykle autor robi dopiski do ostaniej chwili i nigdy nie jest zadowolony z końcowego kształtu książki. Tak jest też z "Białą Górą", która jest cały czas poprawiana i być może w nowej wersji pojawi się za kilka lat w Inforcie. rolleyes.gif
Nb. autor wychwycił bzdurę w tytule zapowiadanej publikacji "Rzeczpospolitej" w serii "Batalie Świata":

29. Wallenstein pod Białą Górą (1620)

Wallensteina NIE było NA Białej Górze! Bitwa była NA a nie POD Białą Górą. Tego dnia Wallenstein z niewielką dywizją zajmował miasta m.in. Lounty, na północny-zachód od Pragi. Na Białej Górze był jedynie jego regiment kirasjerów walońskich dowodzony przez de la Motte.

Podobnie bzdurny jest tytuł:

24. Karol V Habsburg pod Pawią (1525)
Jego też nie było pod Pawią.

3. Obecnie p. Witek, po narysowaniu mapek do "Palatynatu", (będzie ich ponad 40) właśnie przymierza się do pracy nad dalszymi losami wojny 30-letniej (jak Bozia da zdrowie, z czym jest kłopot). Jednocześnie autor przeprasza, że nie wszystko udało mu się zmieścić w pracy, ale mimo iż okres został mocno zawężony, to zebrany materiał wystarczłby na 2 tomy. Teraz gromadzi materiały do "okresu duńskiego", ale być może będzie przeskok do jeszcze bardziej nieznanego okresu? Przypadkiem dziś właśnie ropzmawiał z Wydawcą na ten temat.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #226

Damian W.

Wieczny łowca książek
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny

post 16/01/2008, 20:23 Quote Post

To ciekawe i zarazem dobre wieści Wanaxie. Oby się doczekały pozytywnego końca. A panu Witoldowi, należy życzyć oprócz zdrowia, również weny i chęci do dalszej pracy.

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #227

ConradP

VI ranga
Nr użytkownika: 13.815

Zawód: inzynier

post 17/01/2008, 11:02 Quote Post

Teraz gromadzi materiały do "okresu duńskiego", ale być może będzie przeskok do jeszcze bardziej nieznanego okresu?

Hmmm... Szczerze mówiąc martwi mnie ten "przeskok". Jako potencjalny czytelnik ogromnie się cieszyłem, że ktoś w Polsce podejmie się kompletnego opisania dziejów wojny trzydziestoletniej. Praca to niewątpliwie tytaniczna, ale jakże oczekiwana smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #228

szpyrkac

II ranga
**
Nr użytkownika: 13.108

Kacper
Zawód: Licealista

post 17/01/2008, 11:33 Quote Post

Jest gotowa od kilku miesięcy, musi czekać na swoją kolej.

To oni mają tylko jedną drukarkę biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #229

ConradP

VI ranga
Nr użytkownika: 13.815

Zawód: inzynier

post 18/01/2008, 18:50 Quote Post

Tak sobie myślę, że jakoś tak się złożyło, że Infort wydaje praktycznie jednocześnie dwie pozycje dotyczące praktycznie tych samych wydarzeń. Oczywiście podejrzewam, że książka p.Milewskiego dużo szerzej omawia samą wyprawę suczawską niż "Od Batohu do Żwańca", niemniej ta druga opisuje także między innymi te zdarzenia.

User is offline  PMMini Profile Post #230

Marchi

VI ranga
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student

post 26/01/2008, 14:43 Quote Post

Widze, że wydawnictwo prężnie nadrabia zaległości - 4 książki, w bardzo krótkim czasie smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #231

Lord Mich

Capitaine
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)

post 27/01/2008, 14:50 Quote Post

W zapowiedziach w serii "Bitwy/Taktyka" ukazała się nowa księżka:
Wojny perskie 499–448 p.n.e.
Grzegorz Lach

Pozdarwiam smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #232

Damian W.

Wieczny łowca książek
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny

post 27/01/2008, 20:33 Quote Post

W zapowiedziach w serii "Bitwy/Taktyka" ukazała się nowa księżka:
Wojny perskie 499–448 p.n.e.
Grzegorz Lach
Pozdarwiam smile.gif

To dobra wiadomość. Ponieważ jestem ciekaw, kolejnej książki p. Grzegorza Lacha. Która myślę, że będzie równie ciekawa jak, jego "Wyprawa sycylijska 415-413 p.n.e.". Która niedawno do mnie dotarła i czeka na przeczytanie!

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #233

keraunos

Protector Latinitatis
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)

post 6/02/2008, 10:40 Quote Post

Bardzo ciekawy jestem Powstania Bar Kochby, ponieważ o ile wiem nie jest ono opisane przez żadne duże dzieło antyczne (chyba że Cassiusz Dion wiecej o tym pisze).

Nie jest to zarzut raczej moje zaciekawienie jak autor poradzi sobie z dość trudnym ale myślę fascynującym tematem.

User is offline  PMMini Profile Post #234

Shell

VI ranga
Nr użytkownika: 19.685

post 6/02/2008, 11:03 Quote Post

tez czekam z niecierpliwością na tę pozycję.
O merytoryczność jestem spokojny po osobie autora i znając jego poprzednie prace...

http://www.ap.krakow.pl/historia/Pracownic...y_ciecielag.htm

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #235

keraunos

Protector Latinitatis

post 6/02/2008, 11:11 Quote Post

Fakycznie autor wyglada na fachowca.
Być moze wykorzysta źródła archeologiczne. Z publikacji wynika autor że zajmował się numizmatyką tego okresu.
Lub może istnieją jakieś źródła żydowskie - komentarze do Flawiusza, do Talmudu, nie wiem, nie jestem specjalistą od historii żydów, ale mozliwe że takie źródła istnieją nawet jeśli nie mają charakteru narracyjnego.

User is offline  PMMini Profile Post #236

keraunos

Protector Latinitatis

post 21/02/2008, 16:06 Quote Post

Wydaje mi się że w przypadku Infortu jest też problem z marketingiem szerszym. Książki te nie są łatwo dostępne (w porównaniu z HB-kami). Można je dostać jedynie w dużych księgarniach lub księgarniach specjalistycznych zajmujących się historią. Przynajmniej tak jest w okolicach Katowic a także w Krakowie. Często są spore opóźnienia w ich dostawie.
Jest internet i świetny sklep Wanaxa nie mniej jednak wielu "zwykłych" czytelników kupuje normalnie i mogą ich po prostu nie znać dlatego nie kupują. Forum jest bardzo dobre ale o tyle nie reprezentatywne że na nim są głównie historycy, studenci historii, autorzy hb-ków, pasjonaci historii. Natomiast np. HB-ki zbiera wiele osób choćby dla fajnych okładek i trzeba do nich dotrzeć z marketingiem.

Druga sprawa którą zauważyłem to ekspozycja. HB-ki są wszędzie w księgarniach wyeksponowane jako seria, przez co bardzo ładnie się prezentują. Natomiast w przypadku Infortu prawie w żadnej księgarni nie spotkałem sie, żeby były one w większej ilości eksponowane razem. Zwykle są ułożone w różnych działach, albo pod nazwiskami autorów, przez co nie stwarzają takie wrażenia serii. Dla miłośnika historii to bez znaczenia, bo on i tak znajdzie co chce, ale wielu początkujących, zbieraczy, itp. bez dobrej ekspozycji nie zainteresuje się tytułem.

A ksiazkę o wojnach perskich z zainteresowaniem przeczytam zwłaszcza że starożytność to zdecydowanie mój ulubiony okres.
Cieszy mnie zreszta że w tym roku infort ma całż serie ksiażek ze starożytnosci wydać i to z mało znanych tematów - na pewno wszytskie kupię i przeczytam jak tylko wyjdą wink.gif

swoją droga myslał ktos z Panów autorów o Ksenofoncie - Kunaksa, marsz 10000 to też świetny temat na książkę militarno-historyczną. wink.gif
Jeszcze do tego dobre Infortowe mapki.
Mam 2 wydania przekładu i to powojenne łatwiej sie czyta ale przedwojenne w tłumaczeniu Rappaporta ma kilka ciekawych mapek bitew dośc schematycznych ale zawsze ułatwiaja lekturę.

Ten post był edytowany przez Primo!
Edycja postu przeniesionego z tematu Wyprawa sycylijska 415-413 P. N. E. - G. Lach

User is offline  PMMini Profile Post #237

Marchi

VI ranga

post 21/02/2008, 21:07 Quote Post

Czy ja wiem, w hetmańskiej w Krakowie Inforty sa jako seria, do tego są dostępne i w empiku i w matrasie i również stoją jako seria...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #238

keraunos

Protector Latinitatis

post 21/02/2008, 21:12 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 21/02/2008, 21:07)
Czy ja wiem, w hetmańskiej w Krakowie Inforty sa jako seria, do tego są dostępne i w empiku i w matrasie i również stoją jako seria...
*

To dobrze.

W każdym razie u mnie w Katowicach niestety jest gorzej. Ani w Empiku ani w Matrasie nie stoją razem.A stojąc razem zdecydowanie lepiej wyglądają. Niby szzegół ale marketingowo istotny.

W EMPIKU też są dostępne zniewielkim opóxnieniem, ale w Matrasie to czasem 3-4 miesiace opóxnienia bywa. Co ciekawe wydawnictwo jest z Zabrza wiec niby bliko sad.gif
Nie mówię że ja mam kłopot z ich zakupem, bo np. znam taką małą ksiegarnię zajmujaca sie ksiażkami historycznymi gdzie wszytsko jest na czas;) Ale nie pasjonatowi to utrudnia.
A to włąśnie oni robią zbyt. A zbyt to pieniądze i możliwosć wydania nowych tytułów.

Dobrze czytać, że gdzie indziej jest lepiej smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #239

Marchi

VI ranga

post 21/02/2008, 22:03 Quote Post

Opóźnienia to inna bajka, u nas na czas jest wszystko w hetmańskiej, to zapewne najlepsze księgarnia w Krakowie. Przypomniałem sobie, że w empiku Inforty są podzielone. Powszechne stoją ...na powszechnej, a polskie...uwaga...na polskiej smile.gif A HBki toją razem niezależnie od tematyki smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #240

158 Strony « < 14 15 16 17 18 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej