Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historia na UWR (Wroclaw), Temat kontynuowany od 2008
     
M@tek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 454
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen
 
 
post 27/01/2008, 22:23 Quote Post

Ile % z matury należy zdobyć aby się dostać ?
Jak oceniacie ten kierunek ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 28/01/2008, 7:22 Quote Post

Równie dobrze może to być 5% jak i 95%... Wszystko zależy od tego jak ludzie napiszą matury - można by sie w końcu nauczyć happy.gif

Jeśli w regulaminie przyjmowania na studia nie zastrzeżono minimalnego progu punktowego, to kluczowa jest liczba punktów zdobytych na maturze przez kandydatów. Jeśli matury pójdą fatalnie to wystarczy mało punktów, jeśli średnia wyniesie 80% to punktów będzie trzeba mieć odpowiednio więcej.

Nie wiem czy obowiązuje jeszcze rozporządzenie, o jednopoziomowej maturze przeliczaniu i punktów z rozszerzonej na podstawową. Jeśli tak to też trzeba mieć na uwadze.

Mgliste dane mógłbyś wyciągnąć biorąc pod uwagę progi punktowe z poprzednich lat, ale i tu musisz pamiętać, ze na kierunek liczą się zawsze przynajmniej dwa - trzy przedmioty i jak dwa "skopiesz" to z trzeciego 100%nie uratuje rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
M@tek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 454
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen
 
 
post 30/01/2008, 19:07 Quote Post

Właśnie 'progi punktowe z zeszłych lat' miałem na myśli w pytaniu 'ile % należy zdobyć ...' chyba się M domyśliłeś , nie ? ;] Zapewne jesteś ,albo byłeś studenciakiem ,więc i Tobie znany jest ' maturalny stres' i coś czuję ,że swoimi postami chciałeś mi dopiec ,ale coś nie wyszło ... ;] wielkie dzięki za info , że jeśli maturka pójdzie słabiej to i wymagania będą mniejsze heh . Swoją drogą ... w tym poście chciałbym uzyskać info , dotyczące moich pytań i cierpliwe na nie oczekuję . Nie mam zamiaru z nikim się kłócić ... więc znajdź sobie inny dział a nie dręczysz bidnych maturzystów - na pewno nie tylko na mnie padło ;p
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 3/02/2008, 0:10 Quote Post

A tak całkiem serio to słyszałam że w naborze na rok 2007/8 dostawały się na historię na UWr nawet osoby które miały wynik 58%. Z tym ze wiadomo, że były one pod koniec listy przyjętych wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
M@tek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 454
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen
 
 
post 3/02/2008, 10:46 Quote Post

60% to już całkiem przyzwoity wynik . Bynajmniej ja tak uważam .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 3/02/2008, 13:22 Quote Post

Hm... Wynik 60% to pojęcie względne. Zależy od tego jak trudny jest test maturalny. Jeśli test jest na tyle łatwy że średnia z niego wyniesie 70% to chyba zgodzisz się że nie jest to dobry wynik. No może jak na ten rok te 58% to nie była taka tragedia - matura była stosunkowo trudna i bardzo wysoki wynik to było 65%. Ale nie ukrywam że ja chcę mimo wszystko napisać na co najmniej 70% wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej