Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
40 Strony « < 23 24 25 26 27 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Barack Obama
     
korten
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.633
Nr użytkownika: 1.663

 
 
post 30/05/2012, 17:54 Quote Post

Panowie,śmiem wątpić czy Obama sam wymyślił to co powiedział, czy raczej przeczytał co mu napisał ktoś inny.

A swoją drogą zastanawia cisza na tych stronach (jak do godz 13 on May.31.2012)
http://www.pac1944.org/news/index.htm

http://www.kpk.org/

Gdyby ktoś coś takiego powiedział w Polsce już wyliby ze zgrozy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #361

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.056
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 30/05/2012, 18:09 Quote Post

QUOTE(Mały Prokop @ 30/05/2012, 17:12)
Zawsze liczy się kontekst.
*


No właśnie kontekst!! W tle mamy wydarzenia jakie? Niemiecką okupację w Polsce, ups... można nazwać chyba ..".polską okupacją" bo przecież odbywała się geograficznie na terenach Polski. Każdy na swiecie do chyci...biggrin.gif

Jeszcze raz. Amerykanin termin "polskie obozy śmierci" będzie w pierwszej kolejności kojarzył jako obiekty kaźni stworzone przez Polaków. Ot co! Lekceważenie tego to pozwalanie na upowszechnienie wykrzywiającego historię pojęcia.
Volkswagena zmontowanego w Meksyku Amerykanie nie nazywają meksykańską marką...to german car! I tak jest przedstawiany, w amerykańskich reklamach nigdy nie widziałem jakiejkolwiek wzmianki, że nowy VW Beetle to przykład cudnego Mexican engineering. A może cóś przegapiłem? biggrin.gif

Mam takie pytanie. Ile razy w feralnym przemówieniu Obamy padło słowo "niemiecki"? Liczył ktoś?
 
User is offline  PMMini Profile Post #362

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 30/05/2012, 18:55 Quote Post

Po pierwsze: nie zgadzam się ze zdaniem jednego z przedmówców, że ta sprawa jest nadmiernie rozdmuchana. Ona jest poważna. To tak, jakby na uroczystości związanej z mordem katyńskim ktoś "palnął", że polskich oficerów zamordowali Niemcy (Wehrmacht lub SS - do wyboru) - kaliber ten sam... i takie samo kłamstwo.

Po drugie: Amerykanie mają za duże mniemanie o sobie, żeby kogokolwiek przepraszać. Coś czuję, że zostanie to załatwione po cichu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #363

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 30/05/2012, 19:03 Quote Post

QUOTE
Chyba nikt nie przypuszcza, że jego słowa wynikały z niewiedzy, kto zorganizował obozy śmierci, czy ze złej woli.

Ze złej woli - zgoda. Nie sądzę by powiedział to ze złej woli. Ale z niewiedzy... Niestety, to wynik ignorancji. Prezydenta i jego administracji.

Przy okazji, to też przyczynek do dyskusji o naszym systemie edukacji. Od wielu lat próbuje się nam wmówić (bez względu na władzę), że nauka powinna polegać przede wszystkim na tym aby wiedzieć jak zdobywać wiedzę samemu. Wpadka Obamy to dowód na to, że aby szukać, to najpierw trzeba wiedzieć czego - czyli jakąś wiedzę trzeba przed rozpoczęciem szukania już mieć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #364

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 30/05/2012, 20:32 Quote Post

Problem tkwi w tym, że część środowisk żydowskich w USA używa tego określenia ze złej woli i z premedytacją. Dlatego to ma nas prawo boleć. Natomiast inni powtarzają to z przyzwyczajenia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #365

     
Anasurimbor
 

Cesarz-Aspekt
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.704
Nr użytkownika: 68.588

K.M.
Zawód: wojak
 
 
post 30/05/2012, 20:42 Quote Post

QUOTE(karolz77 @ 30/05/2012, 20:32)
Problem tkwi w tym, że część środowisk żydowskich w USA używa tego określenia ze złej woli i z premedytacją. Dlatego to ma nas prawo boleć. Natomiast inni powtarzają to z przyzwyczajenia.

Podobno kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą.
Boję się czasów gdy nikt już nie będzie protestował gdy ktoś wspomni o "polskich obozach zagłady".
Albo gdy w zapomnienie pójdzie narodowość nazistów którzy wojnę wywołali czyli Niemców.
 
User is offline  PMMini Profile Post #366

     
Vistrick
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 117
Nr użytkownika: 71.004

Zawód: student
 
 
post 30/05/2012, 22:02 Quote Post

Może jestem za młody i za głupi ale się wypowiem i pewnie wiele osób, zwłaszcza ze starszego pokolenia by to zabolało.
Całkowicie mam to gdzieś że ktoś, kimkolwiek by nie był, w jakimś innym kraju powie "polskie obozy zagłady" :/ Jasne, zaraz jakiś szaraczek, który o historii Polski czy IIWW nic nie wie pomyśli że to Polacy kogoś mordowali ale sorry... ani mnie to ziębi ani grzeje. Obama walnął gafę - no cóż, zdarza się. Jestem Polakiem, znam historie swojego kraju i wiem jaka była prawda, reszta mnie nie interesuje dopóki ktoś nam nie zacznie umyśle czegoś wmawiać bądź oskarżać a tego Obama nie robi. A tu oczywiście wybucha afera. Że umyślnie, że atak, że Żyd i komunista... Jeszcze brakuje żeby kazać Obamie na klęczkach w ramach przeprosin dygać wokoło obozu żeby się nauczył :/ A najbardziej rozbroiła mnie naiwność autora wpisu na FB na profilu Historia.org.pl

QUOTE
"Polskie obozy zagłady" znikną raz na zawsze?" (...) Sytuację raz na zawsze ucięłyby publiczne przeprosiny Prezydenta USA. Wówczas na cały świat poszłaby informacja jak nie należy mówić i pisać. Tylko czy Biały Dom przeprosi? Can you Obama?


sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #367

     
monx
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.038
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik
 
 
post 30/05/2012, 22:18 Quote Post

Dla mnie to profesjonalna robota PR prowadzona od zakonczenia drugiej wojny światowej przez Anglosasów, Niemców i srodowiska zydowskie. Kazde z tych srodowisk mialo wazne powody zeby tak zohydzic Polske. Bo wezmy ZSRR- kraj gdzie antysemityzm nie był i nie jest wcale mniejszy- tylko to ZSRR i Rosja a one na przypiecie takiej łatki sobie nie pozwoliły. No i srodowiska zydowskie były im bardziej wdzieczne i chyba jednak czuły przed nimi wiekszy respekt.
 
User is offline  PMMini Profile Post #368

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.056
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 30/05/2012, 22:30 Quote Post

QUOTE
Całkowicie mam to gdzieś że ktoś, kimkolwiek by nie był, w jakimś innym kraju powie "polskie obozy zagłady"

Tylko my nie dyskutujemy o "ktosiach" tylko o tych którzy mają wpływ na kształtowanie opinii publicznej. Zwrot pojawiał się w opiniotwórczych mediach (w ciągu paru ostatnich lat 199 razy) teraz wyszedł z ust samego prezydenta US...Damage is done. Cóż z przeprosin jeśli one co najwyżej dotrą w formie patetycznego listu pt. "how he respects Poland" nawet niewiadomo czy napisanego przez samego Obamę i zostannie to opublikowane w...paru naszych gazetach. WOW! A czy miliony Amerykanów dostaną jakiekolwiek sprostowania?
Czy naprawdę chcesz aby zwrot "polskie obozy śmierci" stał się powszechny i na stałe zagoscił np. w podręcznikach dla dzieci w USA, Niemczech, Włoszech, Izraelu itd...?
Chcesz aby przyszłe pokolenia Amerykanów, Niemców uważały Polaków za twórców obozów zagłady?
 
User is offline  PMMini Profile Post #369

     
Vistrick
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 117
Nr użytkownika: 71.004

Zawód: student
 
 
post 30/05/2012, 23:08 Quote Post

QUOTE
Czy naprawdę chcesz aby zwrot "polskie obozy śmierci" stał się powszechny i na stałe zagoscił np. w podręcznikach dla dzieci w USA, Niemczech, Włoszech, Izraelu itd...?
Chcesz aby przyszłe pokolenia Amerykanów, Niemców uważały Polaków za twórców obozów zagłady?


Oczywiście że nie chce ale szczerze... mało mnie obchodzi co jest napisane w podręczniku do historii za oceanem. Nie mój cyrk, nie moje małpy. Dla mnie liczy się to żeby moje dziecko kiedyś nie zapytało mnie czemu nasi dziadkowie zbudowali obóz w którym kogoś mordowaliśmy wink.gif I szczerze, jeżeli za 50 lat obywatele USA czy Konga będą uznawać Polaków za twórców obozów zagłady to cóż... uznam ich za ludzi niedouczonych, którzy żyją w kraju gdzie system edukacji jest co najmniej kiepski, a użycie zwrotu "polskie obozy śmierci" bardziej ubliży ich inteligencji niż Polsce i Polakom.

I żeby było jasne. Nie krytykuje "walki" ludzi o to by mówiono prawdę o holokauście i nie wprowadzano ludzi w błąd. Mnie to nie boli ale wielu pewnie tak.
 
User is offline  PMMini Profile Post #370

     
martonesterhazy
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 141
Nr użytkownika: 27.342

 
 
post 31/05/2012, 8:35 Quote Post

Wstyd i żenada. Trzeba przeprosić i jasno powiedzieć "Niemieckie obozy śmierci", nie żadne "nazistowskie", bo wyedukowani Amerykanie będą myśleli, że naziści byli w Polsce a nie w Niemczech.
Mam przekrętną propozycję:
Skoro kłamliwą wypowiedź o "polskich obozach śmierci" prezydenta USA Baracka Husseina Obamy Amerykanie próbują tłumaczyć względami geograficznymi (że obozy były na polskich terenach, dlatego polskie) - to może prezydent USA niech odważnie zacznie używać demograficznie uzasadnionej nazwy (bo przecież większość ludzi w obozach to Żydzi) - "ŻYDOWSKIE OBOZY ŚMIERCI"... - będzie wtedy skończony na zawsze!
Ale wiadomo na Polskę możne zrzucić wszystko, i niemieckie obozy śmierci, i mordpowanie Żydów w czasie Powstania Warszawskiego, i wypędzanie niemieckich cywilów z "ziem odzyskanych",
Od początku swojej prezydentury Obama wycofuje się z aktywnej polityki USA w Europie posowieckiej, w tym z Polski. W tym momencie Polska jest rozdarta między frakcjami: niemiecką Merkel-Tusk i rosyjską Komorowski-SLD-Putin, a w powstałą lukę z powodzeniem wchodzą "dziwolągi Palikota®".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #371

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 31/05/2012, 8:51 Quote Post

Popełnił gafę. Przeprosił. Sprawa zamknięta. O co te oburzenie i histeria? Kolejny raz okazuje się, że nie jestem prawdziwym Polakiem, bo się nie oburzam i w histerię nie wpadam. A o Karskim, o którego tu w końcu chodziło, zupełnie u nas zapomniano z powodu byle lapsusu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #372

     
Vistrick
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 117
Nr użytkownika: 71.004

Zawód: student
 
 
post 31/05/2012, 9:14 Quote Post

Właśnie. To mnie najbardziej boli że teraz nikt już nie pamięta o Karskim. Przecież powinniśmy być wdzięczni USA za to że zdecydowali się uhonorować Polaka ale nieee... lepiej zająć się wojenką i jak małe dzieci krzyczeć na podwórku "a oni handlowali niewolnikami" czy "amerykanie zniszczyli WTC". Paranoja narodowa :/
 
User is offline  PMMini Profile Post #373

     
von Schweinschien
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 74.723

Stopień akademicki: Magister
 
 
post 31/05/2012, 9:22 Quote Post

Balum ma trochę racji o Karskim cicho. A jeszcze ciszej o tym, że nie pozwolono JEGO rodzinie odebrać tego medalu. No ale czego się nie robi dla PiaRu. Można się wypiąć do orderu przeznaczonego dla kogoś innego i jeszcze się nażreć za cudzą kasę.

Ja mam propozycję wypowiedzmy wojnę Amerykanom, oflagujmy się rolleyes.gif
Cała ta akcja świadczy o odbierającym (brak reakcji) i tych co go wysłali. Dla porównania Lech Kaczyński http://wpolityce.pl/artykuly/29580-lech-ka...na-niego-spadly
Można ? Można jeśli się chce.

A teraz jest już po herbacie.
Popatrzcie jakich mamy rządzących
1. likwidacja nauczania historii
2. likwidacja polityki historycznej
3. sprowadzenie IPN do roli biura od poubeckich dokumentów, zakaz używania słowa sowiecki/ sowiety w publikacjach IPN
4. nowy podręcznik do gimnazjum (lustracja to wojna na teczki)

ich to nie obraża, nie rozumiecie ?

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 1/06/2012, 17:52
 
User is offline  PMMini Profile Post #374

     
czarny piotruś
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.638
Nr użytkownika: 77.765

 
 
post 31/05/2012, 9:30 Quote Post

Tak przez myśl mi przemknęło...a może zwyczajnie się odegrał za "koniec cywilizacji białego człowieka" wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #375

40 Strony « < 23 24 25 26 27 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej