Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Propaganda UE za moje pieniądze
     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 22/04/2013, 8:21 Quote Post

Prosta sprawa.
Im się dzieje gorzej (patrz. Cypr) tym głośniej należy mówić, że jest dobrze.

Przecież UE opracowuje teraz dyrektywne, która zalegalizuje takie działanie jakich dokonano w czasie balonu próbnego na Cyprze. Trzeba więc stworzyć pozytywny obraz aby móc coś zarekwirować dla większego dobra.

Już widzę te tłumaczenia. UE dała nam ogromne środki dzięki, którym żyje nam się lepiej, teraz więc dla wspólnego dobra trzeba poświęcić część swoich oszczędności.

Zastanawia mnie tylko czy ta taktyka jest dobra w Polsce. my wszystko robimy na przekór (:
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Sapiens
 

Samiec reakcjonista
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 19.098

Zawód: Inspektor
 
 
post 22/04/2013, 8:39 Quote Post

QUOTE(Blake @ 21/04/2013, 22:35)
A ja się pytam, kto wymyślił kategorię "Fundusze europejskie" w "Jeden z dziesięciu"? T
*



Haha mam dokładnie to samo odczucie smile.gif. "Kategoria "Fundusze europejskie" - Kto mieszkał w dworku...", a pytanie to z tej racji, gdyż odnowę sponsorowała UE. rolleyes.gif
Naprawdę dyskretny przekaz że jedyne co naprawiane/nowe to tylko z UE, bo każdy kolejny "polski" rząd regularnie daje dowody, nagłaśniane zresztą w telewizji, że "polskie" nic zrobić nie umie: obwodnicy, autostrady, stadionu itp. itd.. Ostatnio było o najnieszczęśliwszych polskich (po rumuńskich) dzieciach, normalnie ręce i uszy opadają. wink.gif

Ten post był edytowany przez Sapiens: 22/04/2013, 8:53
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 22/04/2013, 8:47 Quote Post

Ale o co chodzi?
Państwa członkowskie się składają, a Unia daje.
Czyli - Redystrybucja dóbr.
Może kiedyś w przyszłości dorobimy się jednolitego rządu z siedzibą w Brukseli (mnie to nie wadzi).
Tylko że najpierw trzeba ten twór wypromować, co się właśnie robi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 22/04/2013, 9:08 Quote Post

QUOTE(Sapiens @ 22/04/2013, 8:39)
Naprawdę dyskretny przekaz że jedyne co naprawiane/nowe to tylko z UE, bo każdy kolejny "polski" rząd  regularnie daje dowody, nagłaśniane zresztą w telewizji, że "polskie" nic zrobić nie umie: obwodnicy, autostrady, stadionu itp. itd.. Ostatnio było o najnieszczęśliwszych polskich (po rumuńskich) dzieciach, normalnie ręce i uszy opadają.  wink.gif


To może też zrobić regulację, że każdy projekt powyżej x PLN finansowany ze środków budżetowych, samorządowych lub zbiórek społecznych, a bez UE, ma mieć przynajmniej tablice informacyjne z jakimś logo ("Teraz Polska")? biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 22/04/2013, 9:13 Quote Post

QUOTE(marc20 @ 22/04/2013, 1:16)
Tu chodzi np. o te słynne banany z dokładnie określoną krzywizną droższe od innych.
Chodzi o wiele różnych towarów, które poza Unią są dużo taniej produkowane(od żywności po nowoczesne panele fotowoltaniczne)

Ba, pamiętam jeszcze przed wejściem do strefy Schengen jak mówiono,że granica zachodnia i południowa Polski będzie uwolniona,zniesiona - za to granica unijna z Białorusią,Ukrainą -  będzie zaostrzona(!)

QUOTE
Dzięki UE mamy zagwarantowaną swobodę przepływu towarów

NIE ! To mamy dzięki strefie Schengen. Są kraje nienależące do UE(Norwegia, Szwajcaria) a będące częścią strefy Schengen.
*


Bzdura. O wyłącznej kompetencji Unii Europejskiej w zakresie unii celnej mówi art. 3 TFUE. Wraz z wejściem do UE, państwo AUTOMATYCZNIE ma zagwarantowaną swobodę przepływu towarów, przepływu osób (czyli pracowników najemnych oraz przedsiębiorczości), przepływu usług oraz kapitału. Schengen NIE MA nic do tego, bo to dodatkowa umowa o KOMPLETNIE innych skutkach prawnych.

QUOTE
Tu chodzi np. o te słynne banany z dokładnie określoną krzywizną droższe od innych.
Chodzi o wiele różnych towarów, które poza Unią są dużo taniej produkowane(od żywności po nowoczesne panele fotowoltaniczne)

1. Czepianie się krzywizny bananów dowodzi niewiedzy o stanie faktycznym tej sprawy.
2. Unia Europejska chroni swój rynek przed zalewem tanich towarów z państw trzecich. Skoro już i tak większość Polaków jęczy, że polskie firmy upadają, że już nie ma polskich produktów tylko same niemieckie, francuskie, etc., to skąd nagle taka miłość do produktów zagranicznych, które mogą wykończyć cenowo polskie odpowiedniki? confused1.gif

QUOTE
Przecież UE opracowuje teraz dyrektywne, która zalegalizuje takie działanie jakich dokonano w czasie balonu próbnego na Cyprze. Trzeba więc stworzyć pozytywny obraz aby móc coś zarekwirować dla większego dobra.

To bardzo ciekawe, że Unia Europejska opracowuje jakąś dyrektywę. Szkoda jedynie, że ma żadnej podstawy prawnej, aby ta zła i mistyczna Unia Europejska jako organizacja międzynarodowa, cokolwiek opracowywała.

Ten post był edytowany przez Piegziu: 22/04/2013, 9:15
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 22/04/2013, 9:13 Quote Post

Lokalne samorządy w dziedzinie Public Relation i tak przegrają z "molochem".
Michał Piegzik już wcześniej doszedł do takiego wniosku i zmienił sobie awatara. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 22/04/2013, 9:21 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 22/04/2013, 9:13)
Lokalne samorządy w dziedzinie Public Relation i tak przegrają z "molochem".
Michał Piegzik już wcześniej doszedł do takiego wniosku i zmienił sobie awatara. wink.gif


I tu jest hund begraben, bo właśnie samorządy bardzo chętnie łapią się za wymaganie dotyczące promowania projektów UE, żeby ugrać coś dla siebie.

Przecież to jest marzenie każdego polityka samorządowego - nie tylko zrobić drogę czy inny chodnik, ale trąbić o tym na lewo i prawo ("To ja zrobiłem! Proszę, oto pamiatkowy długopis z programu rozwojowego!"), żeby ludzie wiedzieli. Ale jak to zrobić tak, żeby nikt nie posądził polityka o wydawanie na promocję środków, które mogłyby pójść na ... (tu należy wstawić co tam komu pasuje, zawsze się znajdzie jakiś dobry cel)? Tu w sukurs przychodzi finansowanie projektów UE - ponieważ mają one zagwarnatowany budżet na cele informacyjno-promocyjne, polityk może przy okazji zrobić sobie lans.

To symbioza, a nie konkurencja.

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 22/04/2013, 9:22
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Speedy
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.547
Nr użytkownika: 3.192

 
 
post 22/04/2013, 9:34 Quote Post

Hej
QUOTE(Sarim @ 21/04/2013, 20:20)
Z jakiej racji i jakim prawem za moje pieniądze finansowana jest taka propaganda?


Tak chyba generalnie wygląda system - każdy płaci podatki, a większość w wyborach, głosując na jakąś opcję polityczną decyduje o sposobie wydatkowania tych pieniędzy. Stąd ty, jako przeciwnik UE, "zmuszony" jesteś finansować ze swych podatków unijną propagandę; a ktoś kto np. jest pacyfistą finansuje armię, ktoś kto jest wegetarianinem finansuje dopłaty dla rolników hodujących trzodę rzeźną, ktoś kto jest bandytą finansuje policję i wymiar sprawiedliwości, ktoś kto jest durniem finansuje szkolnictwo wyższe... itd. itp.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 22/04/2013, 12:19 Quote Post

CODE
Ale o co chodzi?
Państwa członkowskie się składają, a Unia daje.
Czyli - Redystrybucja dóbr.

Właśnie o to chodzi, że nie każdy jest za zwiększaniem redystrybucji dóbr(no i nie zawężajmy działalności UE tylko do redystrybucji, ale to nie o tym temat).
CODE
Tylko że najpierw trzeba ten twór wypromować, co się właśnie robi.

Tak, to się nazywa propaganda i pokazuje(jak to często w demokracji bywa), że ludzie niby swoje zdanie mają, ale najpierw trzeba im powiedzieć jakie to ma zdanie być.
CODE
Stąd ty, jako przeciwnik UE, "zmuszony" jesteś finansować ze swych podatków unijną propagandę; a ktoś kto np. jest pacyfistą finansuje armię, ktoś kto jest wegetarianinem finansuje dopłaty dla rolników hodujących trzodę rzeźną, ktoś kto jest bandytą finansuje policję i wymiar sprawiedliwości, ktoś kto jest durniem finansuje szkolnictwo wyższe... itd. itp.

Trudno porównywać łożenie na propagandę z łożeniem na coś praktycznego, mającego realne zastosowanie, lepszym porównaniem byłoby tutaj łożenie na kampanie wyborcze, te jednak mają swoje ograniczenia, tj. np. spoty wyborcze tylko przed wyborami.

Ten post był edytowany przez misza88: 22/04/2013, 12:22
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 22/04/2013, 12:32 Quote Post

Istnieje nadal coś takiego jak cisza wyborcza na 24 godziny przed dniem wyboru?

Co do propagandy;
Nie wywiniemy się z tego.
Odkąd zaistniał nacjonalizm, to mamy i ową propagandę.
W ramach UE próbuje się ten zapał skomasować.
Ale to wymaga czasu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 22/04/2013, 12:49 Quote Post

Piegziu
QUOTE
Akurat czepianie się UE jak chodzi o cła jest samopostrzałem w stopę. Dzięki UE mamy zagwarantowaną swobodę przepływu towarów, co między innymi charakteryzuje zniesieniem wszystkich ceł w granicach UE oraz ujednoliceniem stawek dla produktów pochodzących spoza Unii Europejskiej (Wspólna Taryfa Celna - WTC). Przed 2004 roku niejednokrotnie płaciłem spore cła za kupowane produkty za granicą, teraz cła albo nie istnieją albo są śmiesznie niskie (vide 5%). Dla porównania - cło w Japonii potrafi w niektórych przypadkach dochodzić do 50%. Taka zła jest ta Unia i decyduje bez nas na naszą niekorzyść. smile.gif

Ale ja nie chciałem się tutaj rozwodzić nad zasadnością ceł. Wyjaśniałem jedynie, że dochody UE pochodzące z ceł nie mogą być traktowane jakby to były pieniądze, które UE w jakiś sposób wytworzyła to są moje (i Twoje) pieniądze, które UE ode mnie zabrała. Chodziło mi jedynie o to, aby nie traktować tych pieniędzy jako wytworzonych przez UE.


Poldas
QUOTE
Ale o co chodzi?
Państwa członkowskie się składają, a Unia daje.
Czyli - Redystrybucja dóbr.
Może kiedyś w przyszłości dorobimy się jednolitego rządu z siedzibą w Brukseli (mnie to nie wadzi).
Tylko że najpierw trzeba ten twór wypromować, co się właśnie robi.

Mamy demokrację. To wyborcy wybierają rządzących, nie rządzący sami siebie. Dlaczego z moich pieniędzy ma być promowany komunizm/nazizm/UE czy cokolwiek innego?


Speedy
QUOTE
Tak chyba generalnie wygląda system - każdy płaci podatki, a większość w wyborach, głosując na jakąś opcję polityczną decyduje o sposobie wydatkowania tych pieniędzy. Stąd ty, jako przeciwnik UE, "zmuszony" jesteś finansować ze swych podatków unijną propagandę; a ktoś kto np. jest pacyfistą finansuje armię, ktoś kto jest wegetarianinem finansuje dopłaty dla rolników hodujących trzodę rzeźną, ktoś kto jest bandytą finansuje policję i wymiar sprawiedliwości, ktoś kto jest durniem finansuje szkolnictwo wyższe... itd. itp.

Pogodziłem się z tym, że moje pieniądze wykorzystywane są w celach redystrybucyjnych. Jednak nie pogodzę się z tym, aby moje pieniądze był wykorzystywane do promowania idei absolutnie sprzecznych z moim światopoglądem. Dlaczego mamy promować Unię Europejską a nie na przykład Stany Zjednoczone? To, czy istnienie któregoś z tych tworów jest dla nas korzystne to odczucie czysto subiektywne. Niech z publicznych pieniędzy będą budowane drogi, niech nawet będą finansowane szpitale. NAWET zasiłki dla bezrobotnych. Ale wykorzystywanie publicznych pieniędzy do promowania określonych poglądów to żart z demokracji. Obywatele są od tego aby rząd wybierać, to nie rząd powinien wybierać sam siebie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 22/04/2013, 12:57 Quote Post

Rząd jest wybierany przez Parlament.
Ten ostatni wybieramy My.

Co mnie tu brakuje?
Brak Europatriotyzmu.
Ale spoko - W USA towarzystwo obnosi się z flagami Konfederacji i nie ponosi za to konsekwencji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Kandahar
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 794
Nr użytkownika: 75.197

 
 
post 22/04/2013, 12:57 Quote Post

QUOTE
Pogodziłem się z tym, że moje pieniądze wykorzystywane są w celach redystrybucyjnych. Jednak nie pogodzę się z tym, aby moje pieniądze był wykorzystywane do promowania idei absolutnie sprzecznych z moim światopoglądem. Dlaczego mamy promować Unię Europejską a nie na przykład Stany Zjednoczone?

Bo Polska jest częścią UE, a nie jest częścią USA. UE to my. USA to nie my.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 22/04/2013, 13:00 Quote Post

QUOTE(Kandahar @ 22/04/2013, 12:57)
Bo Polska jest częścią UE, a nie jest częścią USA. UE to my. USA to nie my.
*


Ale to nic nie zmienia. Promowanie USA moim zdaniem byłoby mniej szkodliwe niż promowanie UE (chociażby dlatego, że promowanie USA nic w praktyce nie oznacza, a promowanie UE może mieć negatywne reperkusje w postaci wzrostu poparcia dla idei promowanych przez UE).
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 22/04/2013, 13:03 Quote Post

Na czym dokładnie by te "negatywne reperkusje" miały polegać?

Edit;
Ktoś mądry próbuje te puzzle pozbierać do kupy.
Oby to było coś bardziej logicznego, niż spadkobiercze Imperium Romanum na wzór tego, co się np. udało Rudobrodemu (Barbarossa).

Ten post był edytowany przez poldas372: 22/04/2013, 13:19
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

9 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej