Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

14 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rome: Total War

Argyraspid

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 2.403

post 25/01/2005, 13:53 Quote Post

W wersji angielskiej jest takie miasto "Vicus Narcomanni" (tereny południowej Polski), oczywiście żeby przetłumaczyć na Polski musieli się nieźle nagłowić, ponieważ nie pasowałoby polskie przetłumaczenie "Vicus Narkomanów" huh.gif , więc dali "Vicus Markomanów", jedna literka a dużo zmienia blink.gif . Nie ma co, Narkomanów nie chcieli w grze.

User is offline  PMMini Profile Post #16

Polidaktyl

Teoretyk Kabaretu
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki

post 25/01/2005, 14:59 Quote Post

Albo Dom Słodki Dom na obszarze chyba litwy jakoś tak

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

s2nto

III ranga
Nr użytkownika: 2.846

Zawód: student

post 26/01/2005, 15:04 Quote Post

Ma ktoś może pomysł na wyciągnięcie muzyki z tej gry?? Gdyż bardzo mi się podoba oprawa Audio w RT:W

Nie śledziłem tematu od początku więc nie wiem czy powyższe hasło już padło, a jeżeli padło to z góry przepraszam!! za powtarzanie

User is offline  PMMini Profile Post #18

DUd

III ranga
Nr użytkownika: 1.538

Zawód: uczen

post 12/02/2005, 19:44 Quote Post

Da sie zarzadzać miastem bez gubernatora poszukaj w opcjach gry a znajdziesz.

A Rome jest boski...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

Lachu

II ranga
**
Nr użytkownika: 4.096

post 26/02/2005, 0:09 Quote Post

ROME total war,mimo wad sticte historycznych jest mimo wszystko boski!!!!!!!!!!!!Pozdrawiam

User is offline  PMMini Profile Post #20

August II Mocny

Spamer!
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 2.434

post 8/03/2005, 15:38 Quote Post

Faktycznie ta gra ma kilka minusów, jadnak plusów ma o wile więcej dlatego uważamją za super gre strategiczno-ekonomiczną!!!!!!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

Marcin

IV ranga
Nr użytkownika: 7.543

post 27/06/2005, 12:21 Quote Post

QUOTE(s2nto @ 26/01/2005, 16:04)
Ma ktoś może pomysł na wyciągnięcie muzyki z tej gry?? Gdyż bardzo mi się podoba oprawa Audio w RT:W

Nie śledziłem tematu od początku więc nie wiem czy powyższe hasło już padło, a jeżeli padło to z góry przepraszam!! za powtarzanie
*

Otwieramy plik Rome. Szukamy pliku "Data" i otwieramy. Odnajdujemy plik "sounds" i otwieramy. Znajdujemy tam "Music". Ja to odtwarzam za pomocą ALLPlayer V2.1 TEST. Niestety twórcy byli wredni. Music stanowi połączenie wszystkich muzyczek w jedną całość. Jeśli ktoś chce to może powycinać ulubione kawałki za pomocą jakiegokolwiek programu. Ja użyłem Audacity. Gdy jeszcze odpowiednio to zmodyfikujemy możemy nagrać na płytkę i słuchać z dowolnego odtwarzacza CD.
Jako ciekawostkę powiem, że jest tam piosenka utworzona na bazie muzyczki z menu.

Co szanowni forumowicze sądzą o dodatku Barbarian Invasion, o którym można tu poczytać?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

Crassus

Pater Patriae
Nr użytkownika: 7.891

Marcus Licinius Crassus Dives
Stopień akademicki: Optimates
Zawód: triumvir

post 16/07/2005, 16:23 Quote Post

Gra jest rzeczywiście świetna, tylko strasznie czasochłonna. Poza wadami wcześniej wymienionymi ja dołączyłbym jeszcze układ początkowy rodów rzymskich. Jedyny ród który można jakoś wytłumaczyć to ród Korneliuszy Scypionów, ale co w roku 270 p.n.e robią Juliusze albo Juniusze to nie mieści mi się w głowie.Brak mi tutaj głównie gens Fabia i gens Claudiaktóre wtedy wiodły prym. Również nomenklatura pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego tylko ród Juliuszy nazwano według ich nomen gentille, a reszte wg cognomen? Albo układ funkcji dlaczego najwyższą range ma pontifex maximus? Przecież jego znaczenie polityczne było niewielkie(poza oczywiście funkcjami wróżbiarskimi, które posiadały znaczenie). Ale pomimo tego jest to i tak chyba jedna z bardziej realistycznych historycznie gier strategicznych, choć jeszcze pare rzeczy można by poprawić.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

Teloniusz

I ranga
*
Nr użytkownika: 7.922

Zawód: Licealista

post 18/07/2005, 18:12 Quote Post

Mnie się strasznie nie podoba zbytnia siła niektórych nacji i słabość innych. Granie nacjami znajdującymi się poza basenem morza Śródziemnego jest strasznie długie, ponieważ samo rozwijanie miast trwa niemiłosiernie długo. Cieszy jednak rozwinięcie dyplomacji, ponieważ to co było w Medieval Total War wołało o pomstę.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

Marcin

IV ranga
Nr użytkownika: 7.543

post 18/07/2005, 18:20 Quote Post

QUOTE(Crassus @ 16/07/2005, 17:23)
Gra jest rzeczywiście świetna, tylko strasznie czasochłonna. Poza wadami wcześniej wymienionymi ja dołączyłbym jeszcze układ początkowy rodów rzymskich. Jedyny ród który można jakoś wytłumaczyć to ród Korneliuszy Scypionów, ale co w roku 270 p.n.e robią Juliusze albo Juniusze to nie mieści mi się w głowie.Brak mi tutaj głównie gens Fabia i gens Claudiaktóre wtedy wiodły prym. Również nomenklatura pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego tylko ród Juliuszy nazwano według ich nomen gentille, a reszte wg cognomen? Albo układ funkcji dlaczego najwyższą range ma pontifex maximus? Przecież jego znaczenie polityczne było niewielkie(poza oczywiście funkcjami wróżbiarskimi, które posiadały znaczenie). Ale pomimo tego jest to i tak chyba jedna z bardziej realistycznych historycznie gier strategicznych, choć jeszcze pare rzeczy można by poprawić.
*

Popatrz obiektywnie. Jak taka gra mogłaby zaczynać się bez Juliuszów?
I jak w niej byś ich wcisnął w odpowiedniej chwili, skoro wszystkie kampanie zaczynają się w tym samym czasie?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

Crassus

Pater Patriae

post 18/07/2005, 19:25 Quote Post

Popatrz obiektywnie. Jak taka gra mogłaby zaczynać się bez Juliuszów?
I jak w niej byś ich wcisnął w odpowiedniej chwili, skoro wszystkie kampanie zaczynają się w tym samym czasie?

To już mogę się zgodzić na Juliuszy choć ich rodzina jakieś znaczenie miała dopiero 150 lat później. Ale historyczność tej gry podupada jeśli trzecią siłą jest tutaj tzw. "House of Brutii" Juniusze w republikańskim Rzymie odznaczyli się tylko trzy razy. Na początku republiki na jej końcu i zdaje się w 138r. Decimus Iunius Brutus dowodził wojskami w Hiszpanii. A na dodatek co oni robią w Apulli i Tarencie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to niestety bardzo smutne wnioski mówiące że gra jest jednak przeznaczona w większości dla laików a nie historyków, ponieważ rozumiem że Brutus to dla laika drugi po Cezarze najsłynniejszy rzymianin. Ale sławny nie za zasługi ale w charakterze Judasza.

Pozdrawiam

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

Teloniusz

I ranga
*
Nr użytkownika: 7.922

Zawód: Licealista

post 18/07/2005, 22:36 Quote Post

Take gry zazwyczaj nie są robione dla historyków, ale dla jak największej liczby graczy... Twórców tej gry nie interesowały dokładne fakty historyczne, ponieważ musieli dać takie rody rzymskie które będzie ktoś niezaznajomiony z tematem jako-tako kojarzył (chociażby nawet nie występowały one razem w tym samym czasie). A co do umieszczenia rodzin rzymskich w poszczególnych dzielnicach; gdzieś musieli zmieścić ich wszystkich na tym półwyspie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

Breja

I ranga
*
Nr użytkownika: 1.422

post 19/07/2005, 9:07 Quote Post

www.rometotalrealism.com

juz za chwilke będzie gotowy rometotalrealism mod 6.0
to dla tych wszystkich którzy lubią realizm i zgodność hiostoryczną
W zasadzie to jest juz zupełnie nowa gra, róznice między tym modem a czystym rome:total war [nazywanym w środowisku graczy "vanillia"] są tak kolosalne że nawet nie chce mi sie ich wypisywać.To samo z błedami w oryginalnej grze, już wystarczy egipt faraonów w 273 p.n.e.i 3 rody rzymskie.
Szczerze polecam totalrealism.

pozdro

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

Crassus

Pater Patriae

post 19/07/2005, 12:46 Quote Post

QUOTE(Teloniusz @ 18/07/2005, 23:36)
Take gry zazwyczaj nie są robione dla historyków, ale dla jak największej liczby graczy... Twórców tej gry nie interesowały dokładne fakty historyczne, ponieważ musieli dać takie rody rzymskie które będzie ktoś niezaznajomiony z tematem jako-tako kojarzył (chociażby nawet nie występowały one razem w tym samym czasie). A co do umieszczenia rodzin rzymskich w poszczególnych dzielnicach; gdzieś musieli zmieścić ich wszystkich na tym półwyspie.
*

Wydaje mi się że ten problem to dobry temat na oddzielną dyskusję np. p.t. "Kiedy gra jest już grą historyczną". Ale niestety nie czuje się kompetenty do prowadzenia takiej dyskusji gdyż znam tylko parę takich gier.

Pozdrawiam

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

Nicck

Nowicjusz
Nr użytkownika: 5.789

Karol
Zawód: uczen

post 25/09/2005, 14:22 Quote Post

Jednak z rtr'em duuuuużo lepszy jest....

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

14 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej