Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Orzeł i Gwiazda, Gra planszowa - opinia

Ammianus_Marcellinus

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 50.193

Zawód: student

post 9/01/2014, 9:59 Quote Post

Witam,
od premiery interesowała mnie ta gra, jednak nigdy nie miałem okazji w nią zagrać. Myślałem nawet nad kupnem, lecz cena jeszcze była nieodpowiednia oraz nie wszędzie była dostępna. Pomimo przeczytaniu wielu różnych opinii oraz recenzji tej gry, po obejrzeniu rozgrywki na żywo postanowiłem spróbować zagrać. Niestety zauważyłem, że dostęp do nie jest bardzo utrudniony, a nawet wręcz niemożliwy, dlatego po wzmożonych poszukiwaniach znalazłem grę w pewnej wypożyczalni gier wg. Pomyślałem, że to nie byłby zły pomysł, gdyby wypróbować ją w praktyce (zamiast kupować w ciemno), by zobaczyć czy samo granie się zadowalające. Jednak nigdy nie wypożyczałem gier planszowych, dlatego chciałbym się zapytać jak to działa, ponieważ nie znalazłem na stronie żadnych interesujących mnie instrukcji. Jeśli Ktoś z Was coś takiego robił to proszę o odpowiedź. wink.gif
pozdr

Ten post był edytowany przez Ammianus_Marcellinus: 9/01/2014, 10:01

User is offline  PMMini Profile Post #1

Raleen

III ranga
Nr użytkownika: 4.941

Zawód: prawnik

post 9/01/2014, 10:43 Quote Post

Jeśli jesteś z Warszawy, to najlepiej jak się wybierzesz do BUW (Biblioteka UW). Tam oni spotykają się w każdy czwartek wieczorem, w knajpie "Fenomenalna" i grają (mają na stałe zarezerwowane miejsce na te cele) i wszystko Ci wyjaśnią (znam osobiście kolegę prowadzącego ten "interes" i mogę polecić). Poza tym najlepiej po prostu kontaktować się mailowo.

User is offline  PMMini Profile Post #2

Ammianus_Marcellinus

VI ranga

post 10/01/2014, 2:58 Quote Post

Tak jak się spodziewałem. Daleko mam do Warszawy, więc taka spontaniczna wizyta w stolicy, aby zagrać partyjkę jest niedorzecznym pomysłem. Chociaż dobrze było by zagrać z osobami obeznajmionymi w tej grze (szybka okazja do nauki) oraz miła zabawa w dobrym towarzystwie (szansa na spotkanie miłośników wojskowości) plus nie trzeba płacić kaucji (korzystanie na miejscu). Jednak co w wypadku, gdybym chciał zamówić grę do siebie. Jak wygląda taka procedura, poza zapłaceniem kaucji (wartości gry w ramach zabezpieczenia), forma płatności (przez pocztę czy jak?), termin korzystania (cennik chyba inny w przypadku zamówienia), czyj koszt przesyłki? Jeśli dobrze znasz kolegę to zapytaj, bo chciałbym lepiej poznać reguły.
pozdr

User is offline  PMMini Profile Post #3

Raleen

III ranga
Nr użytkownika: 4.941

Zawód: prawnik

post 11/01/2014, 10:10 Quote Post

Nie chcę robić za pośrednika, tym bardziej, że zupełnie nie jest to potrzebne. Po prostu napisz do niego przez maila, który jest na stronie w zakładce "Kontakt" i o wszystko się dopytaj.
Natomiast co do spotkań i jeśli ogólnie interesują Cię tego typu tematy, ja prowadzę forum poświęcone wargamingowi historycznemu (najogólniej mówiąc grom historycznym, ale i historii także, dodam że największe tego typu w Polsce): www.strategie.net.pl
Co do umówienia się kiedyś na jakieś spotkanie w gronie miłośników historii wojskowości i tego typu rozrywek, zależy gdzie mieszkasz albo studiujesz (jeśli dane z Twojego podpisu profilowego tutaj jeszcze są aktualne)? Czasami zdarzają się różne imprezy z Polsce, gdzie ta gra bywa pokazywana/grana.

User is offline  PMMini Profile Post #4

Ammianus_Marcellinus

VI ranga

post 20/01/2015, 19:32 Quote Post

Wybaczcie, że ponownie wracał z tą kwestią, lecz gdzie można wypożyczyć (woj. kujawsko-pomorskie) lub zagrać za darmo w tą grę (jakieś imprezy itp.)?
pozdr

Ten post był edytowany przez Ammianus_Marcellinus: 20/01/2015, 19:59

User is offline  PMMini Profile Post #5

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej